A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

poruka: 130
|
čitano: 49.541
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s".
15 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

a dostupnost na mojoj adresi i cijene paketa bi saznao vjerojatno preko goluba pismonoše s obzirom da se nitko na njihovoj korisničkoj službi ne javlja ni pozivom ni mailom

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Ma budi sretan da ti se ne javljaju...
Moj PC  
7 0 hvala 1
12 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Ekipo ja sam saznao. Ja sam konkretno u Gornjoj Dubravi i mogu imat 1Gbit/s brzinu a sad imam 50mbps.

 

Cijena je 209kn bez ugovorne obveze. 

 

Mislim to uzet ali prvo čekam da mi odgovore da li mogu njihov rooter zamjenit sa svojim. Uzeo bi Huawei/Honor rooter koji podržava Wi-FI 6+ i podržava 160 Mhz frekvenciju povezivanja kao i P40Pro.

 

Internet Vam je 209kn/mj

 

Internet + TV Vam je 299kn/mj

 

Internet + TV + tel je 309kn/mj

 

Sve je s brzinama do 1Gbit/s

 

A internet do 200 mbps vam je 179kn. Doslovno je razlika 30kn između 200 mbps i 1Gbit/s

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 9:22 (R36).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
genije_čudo_prirode kaže...

a dostupnost na mojoj adresi i cijene paketa bi saznao vjerojatno preko goluba pismonoše s obzirom da se nitko na njihovoj korisničkoj službi ne javlja ni pozivom ni mailom

 https://www.a1.hr/privatni/internet/optika - provjera dostupnosti

13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
R36 kaže...
genije_čudo_prirode kaže...

a dostupnost na mojoj adresi i cijene paketa bi saznao vjerojatno preko goluba pismonoše s obzirom da se nitko na njihovoj korisničkoj službi ne javlja ni pozivom ni mailom

 https://www.a1.hr/privatni/internet/optika - provjera dostupnosti

Doduše ta provjera dostupnosti nije dobra. Imam Amis optiku od 2012. godine i govori mi da mi je dostupan internet preko kabelske infrastrukture (200/20). Čitam po drugim forumima, isto imaju Amis optiku, pa kaže da im je dostupan Homebox.

R36 kaže...

Ekipo ja sam saznao. Ja sam konkretno u Gornjoj Dubravi i mogu imat 1Gbit/s brzinu a sad imam 50mbps.

 

Cijena je 209kn bez ugovorne obveze. 

 

Mislim to uzet ali prvo čekam da mi odgovore da li mogu njihov rooter zamjenit sa svojim. Uzeo bi Huawei/Honor rooter koji podržava Wi-FI 6+ i podržava 160 Mhz frekvenciju povezivanja kao i P40Pro.

 

Internet Vam je 209kn/mj

 

Internet + TV Vam je 299kn/mj

 

Internet + TV + tel je 309kn/mj

 

Sve je s brzinama do 1Gbit/s

 

A internet do 200 mbps vam je 179kn. Doslovno je razlika 30kn između 200 mbps i 1Gbit/s

Mene više interesira internet (200/100) + telefon za 189 kn/mj., iako ni 1000/500 + telefon za 219 kn ne zvuči loše. Ali moram čekati da vidim kako će se situacija razvijati s Amis optikom. Navodno je gase do kraja godine, a nama mogućnost raskida ugovora bez penala. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 9:42 (Marko :D).
15 godina
online
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Marko :D kaže...

 

Mene više interesira internet (200/100) + telefon za 189 kn/mj., iako ni 1000/500 + telefon za 219 kn ne zvuči loše. Ali moram čekati da vidim kako će se situacija razvijati s Amis optikom. Navodno je gase do kraja godine, a nama mogućnost raskida ugovora bez penala. 

 Ja također imam "Amis" optiku i dobijem isto to, da mi je dostupna kabelska usluga. Ono što je ironično, je da mi trenutno dolaze A1 računi jer nakon što sam imao godinu dana Amis, njih je preuzeo VIP, pa nakon toga svega, A1.
Uglavnom, htio sam te pitati na što se odnosi ovo da gase Amis optiku? Ja sam mislio da je to već odavno gotova stvar i da je njihove korisnike naslijedio onaj tko ih "otkupio". 

13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
steve90 kaže...
Marko :D kaže...

 

Mene više interesira internet (200/100) + telefon za 189 kn/mj., iako ni 1000/500 + telefon za 219 kn ne zvuči loše. Ali moram čekati da vidim kako će se situacija razvijati s Amis optikom. Navodno je gase do kraja godine, a nama mogućnost raskida ugovora bez penala. 

 Ja također imam "Amis" optiku i dobijem isto to, da mi je dostupna kabelska usluga. Ono što je ironično, je da mi trenutno dolaze A1 računi jer nakon što sam imao godinu dana Amis, njih je preuzeo VIP, pa nakon toga svega, A1.
Uglavnom, htio sam te pitati na što se odnosi ovo da gase Amis optiku? Ja sam mislio da je to već odavno gotova stvar i da je njihove korisnike naslijedio onaj tko ih "otkupio". 

Forumaš Thermaltake na PCEkspert forumu napisao je da je razgovarao s jednim tehničarom od A1 koji mu je rekao da aktivnu optiku od Amisa gase do kraja godine. 

 

http://forum.pcekspert.com/showpost.php?p=3432686&postcount=6395

http://forum.pcekspert.com/showpost.php?p=3432693&postcount=6397

 

Amis optika nazivamo aktivnu optiku koju je instalirao Amis i koju trenutno za Amis korisnike koristi A1. S druge strane, A1, Iskon i HT za svoju optiku koriste pasivnu optiku. Budući da je aktivna optika skuplja za održavanje i A1 ne planira ulagati u istu, najvjerovatnije je gase do kraja godine i korisnike prebacuju na vlastitu pasivnu optiku.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 10:02 (Marko :D).
12 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Forumaši da li je tko od Vas mjenjao rooter operater s nekim svojim rooterom?

 

Meni kaže A1 da moram dobir odobrenje 

 

Rekoh pa nisam potpisao ugovor za rooter nego za brzinu. Otom potom koji rooter imam.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
R36 kaže...

Forumaši da li je tko od Vas mjenjao rooter operater s nekim svojim rooterom?

 

Meni kaže A1 da moram dobir odobrenje 

 

Rekoh pa nisam potpisao ugovor za rooter nego za brzinu. Otom potom koji rooter imam.

Nisam niti razmišljam o tome. Konkretno mi je u cilju dobiti što bolji njihov ruter. Jer ako postavim vlastiti, onda mogu zaboraviti na njihovu podršku.

12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Marko :D kaže...
R36 kaže...

Forumaši da li je tko od Vas mjenjao rooter operater s nekim svojim rooterom?

 

Meni kaže A1 da moram dobir odobrenje 

 

Rekoh pa nisam potpisao ugovor za rooter nego za brzinu. Otom potom koji rooter imam.

Nisam niti razmišljam o tome. Konkretno mi je u cilju dobiti što bolji njihov ruter. Jer ako postavim vlastiti, onda mogu zaboraviti na njihovu podršku.

Realno ne treba mi njihova podrška. Bitno da mi je brzina koju tražim isporučena. 

 

 

13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Pa meni je isporučena i s njihovom opremom. 

10 godina
neaktivan
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Vip odnosno a1 nudi i novu bezzicnu mobitel uslugu, flatbox umjesto prijasnje, sa potrosnjom do 1TB, telefon neogranicen.

Za sve koji nisu pokriveni sa ovom uslugom

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/a1-flatbox-duo-1tb/277274.aspx?jumpto=6185513&sort=asc&view=flat

 

Sto se transparentnosti tice o kojoj govore na ovoj prezentaciji probajte pronaci na njihovim stranicama uvjete koristenje neke usluge 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
texas.bug kaže...

Vip odnosno a1 nudi i novu bezzicnu mobitel uslugu, flatbox umjesto prijasnje, sa potrosnjom do 1TB, telefon neogranicen.

Za sve koji nisu pokriveni sa ovom uslugom

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/a1-flatbox-duo-1tb/277274.aspx?jumpto=6185513&sort=asc&view=flat

 

Sto se transparentnosti tice o kojoj govore na ovoj prezentaciji probajte pronaci na njihovim stranicama uvjete koristenje neke usluge 

Mene kod flatboxa zanima potrošnja. Jer, kao što u uvjetima korištenja piše obračunska jedinica je 1 MB. Što znači da će se internet brže trošiti; za svaki zahtjev (i manji od 1 MB), odlazi 1 MB.

10 godina
neaktivan
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Dobra stvar sa flatboxom sto je bez ugovora, pa mozes isprobat koliko zelis. 

Losa stvar da moras kupit los ZTE ruter za 400 kn. Na promo slici je huawei, ali nude ZTE.

 

Ne znam kako ce se to da je obracunska jedinica 1MB odrazit na potrosnju s obzirom da je ipak 1TB. 

Kod tele2 je obracunska 100kb, ali naravno to je a1 mora kod njih uvijek biti neka caka

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
R36 kaže...

Forumaši da li je tko od Vas mjenjao rooter operater s nekim svojim rooterom?

Meni kaže A1 da moram dobir odobrenje 

Rekoh pa nisam potpisao ugovor za rooter nego za brzinu. Otom potom koji rooter imam.

 Samo da ti napomenem da se piše router. Ako ćeš se dopisivat s operaterom il tak nešto da im krivo ne pišeš.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Marko :D kaže...
texas.bug kaže...

Vip odnosno a1 nudi i novu bezzicnu mobitel uslugu, flatbox umjesto prijasnje, sa potrosnjom do 1TB, telefon neogranicen.

Za sve koji nisu pokriveni sa ovom uslugom

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/a1-flatbox-duo-1tb/277274.aspx?jumpto=6185513&sort=asc&view=flat

 

Sto se transparentnosti tice o kojoj govore na ovoj prezentaciji probajte pronaci na njihovim stranicama uvjete koristenje neke usluge 

Mene kod flatboxa zanima potrošnja. Jer, kao što u uvjetima korištenja piše obračunska jedinica je 1 MB. Što znači da će se internet brže trošiti; za svaki zahtjev (i manji od 1 MB), odlazi 1 MB.

 Ovo je napravio T-mobile prije nekoliko godina (OK, možda nije bilo 1MB nego 100kb za prijašnjih 1 ili 10)

Ali to je na mobitelu užas! Mobitel pošalje jedan request, ode 100kb, provjeri mail 100kb, push poruka, 100kb. Potrošio sam 200mb u 2-3 dana bez surfanja :(

Sad zamisli to, ali s 1MB! Nadam se da govore samo o obračunu, a ne i potrošnji.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

A1 je poznat po tome. Sjećaš se ono kada su se svi žalili da im A1 krade internet? Nije im A1 krao internet nego su promijenili obračunsku jedinicu na 1 MB i to naravno malim slovima napisali u cjeniku od gotovo 800 stranica. 

11 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
R36 kaže...

Forumaši da li je tko od Vas mjenjao rooter operater s nekim svojim rooterom?

 

Meni kaže A1 da moram dobir odobrenje 

 

 

 

Lupam na PCu "sudo rooter" i nece psmtr!

 

Salu na stranu... Da, jesam; za odobrenje u teoriji mogu zamisliti da su referencirali "prebacivanje routera u bridge mode" iako raditi ce i u "router modeu"

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
CyberDemonVZ kaže...
R36 kaže...

Forumaši da li je tko od Vas mjenjao rooter operater s nekim svojim rooterom?

Meni kaže A1 da moram dobir odobrenje 

Rekoh pa nisam potpisao ugovor za rooter nego za brzinu. Otom potom koji rooter imam.

 Samo da ti napomenem da se piše router. Ako ćeš se dopisivat s operaterom il tak nešto da im krivo ne pišeš.

Slobodno im može pisati tako; može i Bonbonu. Znaš da su sad oni orijentirani na generaciju Z. LOoOdIlOooO!!!

12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Jovanka kaže...
R36 kaže...

Forumaši da li je tko od Vas mjenjao rooter operater s nekim svojim rooterom?

 

Meni kaže A1 da moram dobir odobrenje 

 

 

 

Lupam na PCu "sudo rooter" i nece psmtr!

 

Salu na stranu... Da, jesam; za odobrenje u teoriji mogu zamisliti da su referencirali "prebacivanje routera u bridge mode" iako raditi ce i u "router modeu"

Neću ih ni pitat...

 

Bitno da radi.

12 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Evo sad me zvao A1...nitko ne zna ništa...jer ni tehničari ne znaju ništa.

 

Danas i sutra će sve provjerit pa će me nazvat sutra između 12-14h.

 

To im je nova ponuda "Mozaik" tako da nitko još ništa ne zna točno.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Marko :D kaže...
CyberDemonVZ kaže...
R36 kaže...

Forumaši da li je tko od Vas mjenjao rooter operater s nekim svojim rooterom?

Meni kaže A1 da moram dobir odobrenje 

Rekoh pa nisam potpisao ugovor za rooter nego za brzinu. Otom potom koji rooter imam.

 Samo da ti napomenem da se piše router. Ako ćeš se dopisivat s operaterom il tak nešto da im krivo ne pišeš.

Slobodno im može pisati tako; može i Bonbonu. Znaš da su sad oni orijentirani na generaciju Z. LOoOdIlOooO!!!

 Na bonbonu ti ni ne odgovore ako svako slovo nije druge velicine i boje 

 

Sto se tice flatboxa,opet klasican vip, ili a1, uvijek s njim zaheb u malim slovima. Zanima me koliko brzo bi dosao do 1TB sa tom obracunskom jedinicom.

 

Ja bi svakako probao flatbox kad moze bez ug. obveze da ne moram dati odmah 400 kuna za ruter, koji kako vidim nije bas dobar.

 

Trebali su kao fiksni HT da je oprema njihovo vlasnistvo na posudbi u korisnika ili kao tele2 da biras hoces njihov ruter ili ne. Ali bas zele zaradit i na ruteru.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
12 godina
neaktivan
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Zanimljivo da je na flatboxu obračunska jedinica 1MB, a na mobitelu na novim tarifama 1B (da 1 bajt) što nisam nigdje nikad vidio do sad.

Music for life!!
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

fale tri zvjezdice ***

 

*** Dostupno samo na adresi Vrtni put 1, 10000, Zagreb ***

 

:D

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 14:09 (mossFET).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
texas.bug kaže...
Marko :D kaže...
CyberDemonVZ kaže...
R36 kaže...

Forumaši da li je tko od Vas mjenjao rooter operater s nekim svojim rooterom?

Meni kaže A1 da moram dobir odobrenje 

Rekoh pa nisam potpisao ugovor za rooter nego za brzinu. Otom potom koji rooter imam.

 Samo da ti napomenem da se piše router. Ako ćeš se dopisivat s operaterom il tak nešto da im krivo ne pišeš.

Slobodno im može pisati tako; može i Bonbonu. Znaš da su sad oni orijentirani na generaciju Z. LOoOdIlOooO!!!

 Na bonbonu ti ni ne odgovore ako svako slovo nije druge velicine i boje 

 

Sto se tice flatboxa,opet klasican vip, ili a1, uvijek s njim zaheb u malim slovima. Zanima me koliko brzo bi dosao do 1TB sa tom obracunskom jedinicom.

 

Ja bi svakako probao flatbox kad moze bez ug. obveze da ne moram dati odmah 400 kuna za ruter, koji kako vidim nije bas dobar.

 

Trebali su kao fiksni HT da je oprema njihovo vlasnistvo na posudbi u korisnika ili kao tele2 da biras hoces njihov ruter ili ne. Ali bas zele zaradit i na ruteru.

 Kolega mislim da se nismo dobro razumijeli.

 

Ja pričam o optici i povečanju brzine s 500 mbps na 1Git/s. Ja imam doma već optiku i flat je u pitanju., nikakav 1TB.

 

I sad dolazimo do rootera za optiku koji su mi dali gratis. E sad bi ja taj rooter od Huawei promjenio za novi Huawei rooter koji bi ja sam sebi kupio i koji podržava WI-FI 6+ tehnologiju.

6 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Ja sam bez 5G doživotno osuđen na 15Mbps...A živim u centru jednog dalmatinskog grada...koji god operater bio tih 15Mbps je uklesano u kamen...169kn
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
R36 kaže...
genije_čudo_prirode kaže...

a dostupnost na mojoj adresi i cijene paketa bi saznao vjerojatno preko goluba pismonoše s obzirom da se nitko na njihovoj korisničkoj službi ne javlja ni pozivom ni mailom

 https://www.a1.hr/privatni/internet/optika - provjera dostupnosti

 dobio ih i naravno da nemaju u centru Zagreba ovu mogućnost 

 

Nude mi ovaj flatbox no tu sad neke kemije da bi trebao imati dobar signal, a u zgradi mi cura provjerila i signal je do 10 Mbits pa ne kužim kako to poboljšati?

 

I ove cijene čak i dobro izgledaju no imam trenutno i MaxTV pa hoću  i njihov TV, e tu je krenulo kemijanje - možda možemo i tom kablovskom do vas jer nije baš isti paket TVa na ovom flatboxu, pa možda i je, ali nije sigurno da li mogu imati i sportske programe u HD-u.....e izgubim volju za bilo kakvim razgovorom koliko ga zakompliciraju 

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
genije_čudo_prirode kaže...
R36 kaže...
genije_čudo_prirode kaže...

a dostupnost na mojoj adresi i cijene paketa bi saznao vjerojatno preko goluba pismonoše s obzirom da se nitko na njihovoj korisničkoj službi ne javlja ni pozivom ni mailom

 https://www.a1.hr/privatni/internet/optika - provjera dostupnosti

 dobio ih i naravno da nemaju u centru Zagreba ovu mogućnost 

 

Nude mi ovaj flatbox no tu sad neke kemije da bi trebao imati dobar signal, a u zgradi mi cura provjerila i signal je do 10 Mbits pa ne kužim kako to poboljšati?

 

I ove cijene čak i dobro izgledaju no imam trenutno i MaxTV pa hoću  i njihov TV, e tu je krenulo kemijanje - možda možemo i tom kablovskom do vas jer nije baš isti paket TVa na ovom flatboxu, pa možda i je, ali nije sigurno da li mogu imati i sportske programe u HD-u.....e izgubim volju za bilo kakvim razgovorom koliko ga zakompliciraju 

Ova brzina od 1gbit/s je za postojeće korisnike koji već imaju njihovu optiku.

 

Ne znam koliko su nastavili širit optičku mrežu konkretno u gradu Zagrebu, ali znam da svi koji već imaju njihovu optiku mogu dobit to povećanje brzine.

 

T-com je smiješan što se tiće optike i ako njih čekate nećete ih dobit nikad...jer grade optiku pod zemljom.

 

A1 to radi puno puno brže jer postavlja mrežu po HEP stupovima. Gornju Dubravu su složili u roku od 2mj.

10 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Ima li netko informaciju sto ce biti sa korisnicima Bneta, tj. koaksijalnog kabela?

Vise nemaju odvojeni cijenik za Bnet i sto sa nama kad nam istekne ugovor, hoce li nas tjerati na ova dva paketa od 179kn ili 209kn?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
10alex kaže...

Ima li netko informaciju sto ce biti sa korisnicima Bneta, tj. koaksijalnog kabela?

Vise nemaju odvojeni cijenik za Bnet i sto sa nama kad nam istekne ugovor, hoce li nas tjerati na ova dva paketa od 179kn ili 209kn?

 Normalno...to je neupitno.

 

Bnet doslovno više kao poduzeće ne postoji. Svi korisnici Bneta će biti prije ili kasnije integrirani u A1.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice