5G mreža Hrvatskog Telekoma sada dostupna u 24 gra

poruka: 13
|
čitano: 4.172
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "5G mreža Hrvatskog Telekoma sada dostupna u 24 gra".
16 godina
offline
5G mreža Hrvatskog Telekoma sada dostupna u 24 gra

zanimljivo da se gura 5G tamo gdje ima rasirena fiksna optika od drugog operatera

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 5G mreža Hrvatskog Telekoma sada dostupna u 24
BlackDwarf kaže...

zanimljivo da se gura 5G tamo gdje ima rasirena fiksna optika od drugog operatera

Svejedno biram optiku prije bilo kakvog 5G signala.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 21:12 (Marko :D).
5 godina
offline
5G mreža Hrvatskog Telekoma sada dostupna u 24 gra
Zaprešić,5G.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
5G mreža Hrvatskog Telekoma sada dostupna u 24 gra

Po meni 5G bi trebao bit rješenje za sve one koji nemaju dostupan vdsl ili optiku, a to je prema ovoj mapi većina površine RH (crvene točkice).

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 5G mreža Hrvatskog Telekoma sada dostupna u 24
Buki6 kaže...
Zaprešić,5G.

Ping i jitter katastrofa. Nekome nebitno, nekome jako bitno. Već danima štelamo moj VDSL baš radi pinga i packet lossa, na kraju ćemo izgleda smanjiti brzinu na 40/8 ali će ping biti <20 i jitter 0-5ms.

14 godina
offline
Re: 5G mreža Hrvatskog Telekoma sada dostupna u 24
Buki6 kaže...
Zaprešić,5G.

 Očito 5G protokol na 4G infrastrukturi. Bojim se da pravi 5G još dugo nećemo imati. 


Nuclear_Phoenix kaže...

Ping i jitter katastrofa. Nekome nebitno, nekome jako bitno. Već danima štelamo moj VDSL baš radi pinga i packet lossa, na kraju ćemo izgleda smanjiti brzinu na 40/8 ali će ping biti <20 i jitter 0-5ms.

 Koja je lokacija da je link tako slab?

14 godina
offline
Re: 5G mreža Hrvatskog Telekoma sada dostupna u 24
Buki6 kaže...
Zaprešić,5G.

 4G u ruralnoj sredini. Bilo bi i bolje da sam bliže odašiljaču. (B715 + Iskrine antene)

1. slika je speedtest (wifi), a 2. direktno na ruteru

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 10:09 (tenac).
9 godina
offline
Re: 5G mreža Hrvatskog Telekoma sada dostupna u 24
tenac kaže...
Buki6 kaže...
Zaprešić,5G.

 4G u ruralnoj sredini. Bilo bi i bolje da sam bliže odašiljaču. (B715 + Iskrine antene)

1. slika je speedtest (wifi), a 2. direktno na ruteru

4g+ A1 telekom s10+ 4ca

-
15 godina
offline
Re: 5G mreža Hrvatskog Telekoma sada dostupna u 24
tenac kaže...
Buki6 kaže...
Zaprešić,5G.

 4G u ruralnoj sredini. Bilo bi i bolje da sam bliže odašiljaču. (B715 + Iskrine antene)

1. slika je speedtest (wifi), a 2. direktno na ruteru

 Ljubomoran iako na 4G-u u ruralnoj sredini imam pristojnu brzinu HTa, a nisam siguran hoću li sa 5G poboljšanje kakvo dobiti?

 

Ovo je sa samsunga note 10 

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
offline
Re: 5G mreža Hrvatskog Telekoma sada dostupna u 24
Nuclear_Phoenix kaže...
Buki6 kaže...
Zaprešić,5G.

Ping i jitter katastrofa. Nekome nebitno, nekome jako bitno. Već danima štelamo moj VDSL baš radi pinga i packet lossa, na kraju ćemo izgleda smanjiti brzinu na 40/8 ali će ping biti <20 i jitter 0-5ms.

 Ovo na mobitelu ne mogu štelati? 

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
8 godina
offline
Re: 5G mreža Hrvatskog Telekoma sada dostupna u 24

Ne.

13 godina
neaktivan
offline
Re: 5G mreža Hrvatskog Telekoma sada dostupna u 24
I opet nema krajnjeg juga...jasno je da npr. ovo ribarsko selo zvano Dubrovnik nije imao šanse prije velegrada Kutine ali razumijem... nek se svi gradovi ispucaju pa će onda doć na red i sela.
Hebeni tscum se nikad neće promjeniti
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 5G mreža Hrvatskog Telekoma sada dostupna u 24
ciciban74 kaže...
I opet nema krajnjeg juga...jasno je da npr. ovo ribarsko selo zvano Dubrovnik nije imao šanse prije velegrada Kutine ali razumijem... nek se svi gradovi ispucaju pa će onda doć na red i sela.
Hebeni tscum se nikad neće promjeniti

 Gle, nema ni Zadra, a bome ni Pule pa što sad  Mislim da ovo njema neke veze sa ljubavlju već sa pokrivanjem radio signalom što je bilogdje problem. Biio u Insbrucku u kojem su svi austrijski operateri postavili 5G no to jednostavno je još uvijek na razini teškog testa, u jednom stanu imaš 1 Gbits, a u drugom 50 Mbits. A to je mali austrijski bogati grad, iako opet puno veći od svih ovih hrvatskih "velegradova".

 

Realno, mislim da u našim dalmatinskim gradovima prije no što se postavi puuuuno veći broj antena po cijelom gradu nema šanse da će 5G biti raširen, bar ne na ovim većim frekvencijama. Vidim da svi nešto testiraju na ovim bivšim TV niskim frekvencijama no tu nisu moguće visoke brzine i niske latencije pa s time opet nisi ništa dobio osim što će taj signal ući u tvoj prostor više nego dosadašnji.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice