5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete smanj

poruka: 51
|
čitano: 16.634
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete smanj".
15 godina
offline
5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete smanj

Izvrstan članak jedino možda se ne bih složio da više aktivnosti ne donosi benifit, doduše mentalni benifit ako ne fizički.  

 

Nas je 6 u timu, raspon godina je 20, tri imaju problem s visokim tlakom i masnom jetrom tri nemaju. Nas tri koji smo najstariji nemamo problemo smo aktivni, druga tri nisu. Najmlađi ima 29g i ima proboblem s tlakom. 

 

S obzirom da mi je tata umro poprilično mlad od srčanog ja kao otac si nisam htio to dopustiti, čukica radi kao singerica. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2023 9:42 (Gajotres).
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s

Obrisati

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2023 10:07 (Yuda).
14 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Zaporožac kaže...

 

Nikako ne mogu prihvatiti da je gornja granica rizika 25%...

Naveo sam što dotur kaže "anegdotalne" primjere gdje ljudi žive čitav život baveći se aerobnim sportom bar sat i pol dnevno, nisu nikada pušili, konzumirali alkohol, kontrolirano jedu, pazeći što unose u sebe.

Njihov riziko je sigurno 50% u odnosu na ove 25 postotne lakošetače s polusatnom šetnjom sa ćukom po kvartu, a to ni jedno znanstveno istraživanje ne može pobiti.

 

 

25% je samo average...naravno da ima pojedinačnih slučajeva sa mnogo većom razlikom ali ovo je average..a preko toga vjerovatno ide diminishing returns..to jeste nećeš doći do vječnog života koliko god puno da vježbaš i "zdravo" živiš

 

Sva ova istraživanja su čista statistika, ne moraš biti znanstvenik niti doktor da bi ih provodio, dovoljno je biti samo statističar...ali ti neko iz struke mora navesti koje parametre da pratiš. Takođe niti rezultati ne govore ništa drugo osim grubog statističkog prosjeka...je li statistički veća ili manja šansa da ću ranije umrijeti ako radim X ili ako ne radim X, to je sve.

 

 

Edit:

 

Šta ti zapravo želim reći jeste da doktor samo tumači rezultate ove statistike, ništa ti više od toga ne može reći.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2023 11:13 (AFARON).
2 godine
online
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
AFARON kaže...

Šta ti zapravo želim reći jeste da doktor samo tumači rezultate ove statistike, ništa ti više od toga ne može reći.

Ne postavlja se doc tako, već ide narcisoidno džonom... 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
12 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Zaporožac kaže...

Ne postavlja se doc tako, već ide narcisoidno džonom... 

 

FMPOV Doc se postavlja kao da auditorij ima bazično predznanje, a koje tebi očigledno nedostaje. To što imaš dojam da ide narcisoidno džonom, je samo zato jer si se našao uvrijeđen jer ti nije te bazične stvari pojasnio kao petogodišnjaku što je IMHO sasvim fer od njega, jer nije on ovdje da tebi daje individualne instrukcije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2023 21:24 (Yuda).
2 godine
online
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Yuda kaže...
FMPOV Doc se postavlja kao da auditorij ima bazično predznanje, a koje tebi očigledno nedostaje. To što imaš dojam da ide narcisoidno džonom, je samo zato jer si se našao uvrijeđen jer ti nije te bazične stvari pojasnio kao petogodišnjaku što je IMHO sasvim fer od njega, jer nije on ovdje da tebi daje individualne instrukcije.

Uh, kako si ovo zabetonirao 

Nemaš ti pojma kakvo je moje bazično znanje, a ne nečije predznanje o medicini..

Moraš nekada razmišljati kada o nečemu što komentiraš, moraš biti oprezan kada se iznose statistička istraživanja koja mogu i ne moraju biti točna, jer je deskriptivna statistika nepouzdana.

 

Vidiš kako ja tebi sve lijepo objasnim, a ne moram.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
7 godina
protjeran
offline
5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete smanj

samo ne znam jel gora ova ekipa sta bez iti malo kritike i promisljana cita Doc-ove tekstove ili Petrićeve gluparije

i onda jos stravstveno, cesto i ad hominem brate svoje idole 

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s

A ti kao najpametniji, progledo kroz istinu otvorio oči pa nakon svakog doktorskog pregleda direkt kod Džo Rogana u podkest. Ti Džo i onaj doktor jedan što ste ga našli. Doktor venerlorlog. Malone. Ljudina. Dotur pravi.

 

Reko dotur kurje oči a otkud oči na stopalima.

 

Džo: hmmmm curious, yes. Tako je i moju babu strefio herc dok se prala sa tosterom u kadi.

 

Što li nam sve skriva big farma bagra. Kenselovan sam.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
7 godina
protjeran
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
wyks kaže...

A ti kao najpametniji, progledo kroz istinu otvorio oči pa nakon svakog doktorskog pregleda direkt kod Džo Rogana u podkest. Ti Džo i onaj doktor jedan što ste ga našli. Doktor venerlorlog. Malone. Ljudina. Dotur pravi.

 

Reko dotur kurje oči a otkud oči na stopalima.

 

Džo: hmmmm curious, yes. Tako je i moju babu strefio herc dok se prala sa tosterom u kadi.

 

Što li nam sve skriva big farma bagra. Kenselovan sam.

 

tocno ono sta sam napisa u zadnjem redu svog prethodnog posta

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.3.2023 13:53 (Tvpronlem).
14 godina
offline
5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete smanj

Može li se pored ovih 5 prijedloga dodati i sex? Baš ono, 11 minuta upiranja, misionarski, ne računamo predigru i post igru... ništa liz, ništa maz...

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.3.2023 14:07 (Punti).
 
1 0 hvala 0
13 mjeseci
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Punti kaže...

Može li se pored ovih 5 prijedloga dodati i sex? Baš ono, 11 minuta upiranja, misionarski, ne računamo predigru i post igru... ništa liz, ništa maz...

 Ovisi o formatu; rikverc ili 2-3 brzina, imaju razlicit broj kalorija.

12 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Zaporožac kaže...
 

Vidiš kako ja tebi sve lijepo objasnim, a ne moram.

 

Sačuvaj nas bože ovakvih kojima je sve jasno.

15 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Tvpronlem kaže...

samo ne znam jel gora ova ekipa sta bez iti malo kritike i promisljana cita Doc-ove tekstove ili Petrićeve gluparije

i onda jos stravstveno, cesto i ad hominem brate svoje idole 

Ovo je poprilično stara vijesti i nije jedino istraživanje napravljeno na temu. Koliko god je statistika stvar interpretacije kako nas je učio profesor iz diskretne matematike, višestruka istraživanja su dokazala utjecaj aktivnosti na tijelo. Tko god se maknuo dalje od imbexa ili dnevno hr je ovo već pročitao. 

 

On ovdje piše 23% dok drugo istraživanje kaže da ide čak 31%, opet sve je stvar interperetacije brojeva ali sve što je napisano u tekstu stoji. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.3.2023 18:20 (Gajotres).
7 godina
protjeran
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Nisam komentira ovaj clanak
Nego ova forumaka prepucavanja, sa uvik istim akterima sa jedne strane protiv bilo koga ko se usudi propitkivati ili kritizirati njihove idole i bogove


Sta se tice clanka, sve je jasno ka dan
15 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Makar bug forum je utoliko dobar zato što možeš uputiti ovakvu kritiku. Dpetricu uredno kažem da mi .debug nije će će i ne dobijem ban.

Nema me skoro nigdje vise osim ovdje, čim nemaš mainstrim mišljenje nisi dovoljno woke, ne voliš kad netko ne podigne govno za psom, TLOU ti nije dobar zbog treće i sedme epizode ili slična sranja ban dobiješ radi postojanja.

Doslovno sam dobio ban na redditu radi psečeg dreka. Na forum.hr od zadnjih 10 postova 8 mi je obrisano.

Ovdje sam nešto kenjao po .debugu i dobio sam PM o kojem je predavaču rijeć pa rekoh sebi pošteno, barem djeluje da im je stalo do mišljena.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.3.2023 19:42 (Gajotres).
12 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Gajotres kaže...
Doslovno sam dobio ban na redditu radi psečeg dreka. Na forum.hr od zadnjih 10 postova 8 mi je obrisano.

 Milo djete.

 

Jednom ćeš valjda shvatiti da kad se igraš u tuđem dvorištu moraš igrati po pravilima vlasnika dvorišta. I dok ne napraviš svoje dvorište,  jedina sloboda je da biraš u čijem ćeš se dvorištu igrati. 

15 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s

Tipa po mom mišljenju osporavanje da sumnjam u tekst bih odavdje išao ali argumentirano makar sam tu laik.

Doc Berecki kaže...
Zaporožac kaže...
Nego, zanima me kako su odredili ovaj postotak ?!

 

* (...) s deset minuta hoda ili bicikliranja na posao i još deset s posla ispunjavate „gornju normu“ preporučene aktivnosti, a s njom dosežete skoro 25% manji rizik da će vas prije roka pokositi srce

 

Uzmeš 15.000.000 ljudi iz prosječne populacije koji ne vježbaju nego sjede.
Pa uzmeš drugih 15.000.000 ljudi koji žive podjednakim stilom života, ali zauzvrat vježbaju preporučenu količinu vremena.
Pa pratiš tih 30.000.000 ljudi dok ne umru.

Pa zapisuješ od čega su bolovali, u kojoj dobi su umrli i od čega.

Pa uzmeš kalkulator.

Pa izračunaš da je prvih 15 milijuna ljudi (nevježbači) u životu pretrpjelo 100.000 infarkta, a drugih 100 ljudi (vježbači) je pretrpjelo 23% manje infarkta.
I eto.

Statističare će prikazati ono što žele a neke stvari nam ne pokazati. Tipa ovdje je napravljen generalni prikaz ali nam nije predočen recimo koliko jedna i druga strana ima pušača. Lupit ću vjerojatno ima neko istraživanje koje pokazuje da aktivni ljudi manje puše pa možda nije stvar u aktivnosti nego u pušenju. Ili recimo isto možda aktivni ljudi zderavije jedu. Možda nije stvar u aktivnosti nego u prehrani. 

 

Ovo samo govorim hipotetski imao sam fenomenalnog profesora diskretne matematike, ne znam primjer ali nam je pokazivao kao je statistika prevrtljiva znanost i samo je stvar tko kako interpretira podatke. 

 

A recimo meni je dovoljan micro uzorak iz mog ureda da kažem da aktivnost pomaže. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.3.2023 20:42 (Gajotres).
13 godina
offline
5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete smanj

Sve stoji sto pise , ali tko jos zeli dozivjeti duboku starost . 55-60 dovoljno , i previse ..

Eire
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Gajotres kaže...
Ovo samo govorim hipotetski imao sam fenomenalnog profesora diskretne matematike, ne znam primjer ali nam je pokazivao kao je statistika prevrtljiva znanost i samo je stvar tko kako interpretira podatke. 

 

A recimo meni je dovoljan micro uzorak iz mog ureda da kažem da aktivnost pomaže. 

 

Destruktivan pristup je uvijek i svaki put lakši od konstruktivnog. 2ZT

2 godine
online
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Yuda kaže...

 Milo djete.

 

Jednom ćeš valjda shvatiti da kad se igraš u tuđem dvorištu moraš igrati po pravilima vlasnika dvorišta. I dok ne napraviš svoje dvorište,  jedina sloboda je da biraš u čijem ćeš se dvorištu igrati. 

Razmišljanje tipičnog uvlakača kroz jedan život.

Takav si bio u djetinjstvu. U školi si bio omiljen kod učiteljica, u srednjoj školi si bio mladi napredni komunist aktivist, u JNA si postao desetar druker, karijeru ti je zeznula 91-a, ali nije nemoguće da si se prekobacio pa postao i aktivni SDP-ovac, moguće i HDZ-ovac. (ne biraš) Na poslu se klanjaš svima koji su po hijererhiji iznad tebe, iako često imaju glupe ideje, ne kritiziraš, šutiš, odobravaš, i plješćeš im. Prema osobama koje su po tvome  mišljenju "ispod tebe" si bahat, nipodaštavaš ih, ignoriraš ih.

Nema kod takvih negativne kritike. 

 

Članke Bereckog često pohvalim, (nisam narcisoidni egocentrik, niti mi se je Doc nešto zamjerio, mržnja mi je stran pojam odn. emocija) jer su lijepo, razumljivo napisani, pitki, i donose vijesti iz znanosti koje možete pronaći i vi, no to mu je struka pa on više prati takve članke, objave su uglavnom zanimljive, svima jasne, i teško je potrebno propitkivati takva istraživanja.

Ovaj članak je ok sam po sebi, daje jednu (što napisah) deskriptivnu statistiku, no kod nas koji nismo pretili, niti naglo skidamo kilograme, "kao neki" koji imaju BMI 35, a doktori su (znam ih dosta, a većinom znaju dijeliti stručne savjete o zdravlju) nismo pretili, s preko 50 godina bavimo se borilačkim sportovima, cijeli život se bavimo sportom, trčimo, koji "znamo" (što neki svode na anedogtalne primjere)  da su cjeloživotni sportaši zdraviji, imaju sigurno 60/70 % (odokativno, životno dugoročno praćenje poznanika/ca)  manju vjerovatnost dobiti kancer ili srčani (ne dobijaju ga, zdraviji su ) bolesti krvožilnog sustava, nego cjeloživotni "ćukošetači".

 

Pitanje za doktore je; zašto je Hrvatska svjetski broj 6 po smrtnosti oboljelih od kancera ?

Po preživljavanju od raka smo među prvima.... ?!

 

Po deskriptivnoj statistici bih rekao (istraživački ustanovio) da su za to krivi loši doktori specijalisti, i to bih, da sam znanstvenik vrlo lako progurao kao znanstveni rad.

 

Toliko o tome dijelu pojedinih znanstvenih istraživanja.

 

S moje strane dosta na ovoj temi.

 

 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2023 6:08 (Zaporožac).
12 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Zaporožac kaže...

Razmišljanje tipičnog uvlakača kroz jedan život. [Snip]

 

Eto milina za vidjeti kako je tvoj bias-bubble lijepo posložen sve je jasno i logično, cakum-pakum.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice