3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol

poruka: 24
|
čitano: 6.892
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol".
10 godina
offline
3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol i rj

Zanimljiva tehnologija koja bi se vjerujem prvo trebala naci na meniju eu komisije i eu parlamenta. 

 
26 0 hvala 2
7 godina
offline
3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol i rj

 

Ne zelim svucati ruzno ili bezobrazno, ali neka si doticni mamu i 5 pokoljenja rodbine othrani licinkama muhe i sl delicijama.

 

Ako prezive bez malformacija ili bolesti, mere, daj kantu da se pogostimo.

 

 

 
18 2 hvala 1
12 godina
offline
3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol i rj

Ma kakav 3D printer, nema što je domaći roštilj i tradicionalni ražnjići.

 

 
8 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: 3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol
Udri grome i ne štedi na voltima!
 
8 0 hvala 0
7 godina
offline
3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol i rj

Budući da je Lijepa naša poznata kao glavni pobornik svega zapadnog jer je to progresivno, ne čudi me da će uskoro dio populacije početi s idejama o jedenju insekata. S vremenom će dio populacije biti diskriminiran jer jede meso i prirodnu hranu te su zbog toga "bio teroristi", "mrzitelji planeta", "ravnozemljaši" i ostali lijepi epiteti.

 

Kada upravo ti koji nama govore, sile nas i tvrde da je jesti kukce dobra stvar, počnu i sami to praktiricirati, onda se možemo rasporavljati. Ovako se radi na degradiranju čovjeka i još gore, rade te budalom (a većina se sama pravi budalama..).

I want to believe
Moj PC  
13 1 hvala 0
15 godina
offline
3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol i rj

bilo je to u jednom filmu: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
online
3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol i rj

Prehrana gorile u normalnim uvjetima uključuje oko 60% voća, 20% lišće i bilje, ostalo insekti. 

Tako da možda nema ništa loše u insektima, ali kad normalni uvjeti budu takvi da se prehrana gorile bude temeljila isključivo na insektima prehrana i neće biti primarna briga čak i da gorila može preživjeti samo na insektima. 

A ova tehnologija je samo još jedan dokaz da je polariziran čovjek nemoćan protiv sebe i da ide prema takvom normalnom.

 

U svakoj ekstinkciji oni najmanji umiru zadnji (a neki od njih znaju čak i preživjeti) tako da će ova tehnologija samo pomoći ostalima da se još malo zavaravaju...

 

3 su opcije na stolu odavno:

1. transformacija svijesti, odbacivanje ekonomije stvaranja dugoročnog duga - što jedino osigurava dugoročan opstanak (pod uvjetom da nije pređena točka bez povratka)

2. nastaviti neodrživo i ne zavaravati se (izumrijeti brže, ali s odojkom u želucu i modernim autom u garaži - na struju ili ne, svejedno)

3. nastaviti neodrživo i zavaravati se ovakvim tehnologijama (izumrijeti možda malo kasnije, s praznijim ili bolesnijim želucom)

 

Odavno se prakticira 2. i 3., a 1. se ne spominje jer 2. i 3. dolazi upakirano s uvjerenjem da je točka bez povratka tamo daleko i dolazi nekim vječno linearnim putem. 

Najduže će poživjeti oni koji dožive transformaciju svijesti ali istu treba htjeti da bi se i dogodila - ljudi se općenito više vole zavaravati i lagati a istina je ostavljena komičarima da s njom zbijaju šale. 

 

I mislim da nema više smisla to ni ponavljati - i oni koji se zavaravaju duboko u sebi sve to znaju, s razlogom je to u njih i zatrpano ispod gomile njima važnijih stvari u ovom trenutku.

Amenoum
 
1 3 hvala 0
16 godina
moderator
offline
3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol i rj

Pretjerujete malo u katastrofičnosti.

 

Slažem se da ovo drndanje s insektima kao hranom idiotsko, posebno za Evropljane koji:

a) nemaju nikakvu tradiciju jedenja insekata i 

b) po svemu što znamo o klimatskim promjenama u svom dijelu svijeta nemaju nikakvog razloga da u idućih 50 ili 100 godina prijeđu na dijetu bogatu insektima

 

Za nas, po svim predviđanjima i najgori (odnosno najvjerojatniji) scenarij klimatskih promjena u idućih 100 godina ne donosi saharu do Zagreba već nešto povišene razine mora (što jest veliki problem za naše obalne gradove) i prebacivanje iz mediteranske i kontinentalne u suptropsku i tropsku klimu (tu već, zapravo, jesmo). U toj klimi se i dalje može uzgajati i stoka i jestive biljke tako da ne znam bog čega bi netko mislio da mu je bolje printati mrave i ličinke nego jesti ono što je i do sada jeo. 

 

Rekavši to, nema ništa u sastavu tih insekata što bi bilo štetno i što bi ijedan klinički dijetetičar rekao da ne treba jesti. Dapače, radi se o kvalitetnim proteinima i masnim kiselinama, a to što su nam gadljivi je drugi par rukava. Meni su morski krastavci odurni, a Talijani ih poždrali sve sa svoje strane obale, a nismo baš toliko daleko jedni od drugih niti različiti. Radi se, dakle, o kulturološkoj stvari, znači naučenoj, ne biološki zadanoj.

 

Ako govorimo o dijelovima Azije i Afrike koji će za koje desetljeće postati nenastanjivi za ljude i životinje, barem dijelom godine, kada će temperature ići i preko 60 stupnjeva celzija, tamo ni insekti ne pomažu niti mogu preživjeti.

 

Usput, vidim da ovi šta najjače jašu po takozvanoj "zelenoj agendi" lete okolo privatnim mlažnjacima i loču šampanjac i jedu bifteke, sve pričajući o insektima i električnim autima, tako da sve ovo smatram budalaštinama.

 

 

This space for rent!
 
15 0 hvala 3
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: 3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol
Ma sve to stoji. Mene živcira ovo pritanje, pa makar i janje printali 🤦🏿‍♂️
15 godina
offline
3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol

kak je krenulo, kukci će prije pojesti mene nego ja njih. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol

čisto za info, vegani i vegetarijanci se većinom protive jedenju insekata, iako zanimljivo istih pojedu daleko najviše budući se mali hrskavi bonbonćići svega i svačega nalaze u voću i povrću, a pranjem namirnica oni se ne mogu u potpunosti skinuti.

 

Uživajte, ugodno vam grickanje. Ja nisam protiv, sve dok izgleda kao jebeno brašno i koristi se s drugim stvarima te nema okus po ustajelom drvetu, nemam problema s time.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol

Bube i nisu nešto nejestivo (nisam ih nikad kušao), ali printanje hrane mi je nešto strahovito odbojno. To zvuči dobro u smislu dostupnosti hrane i ako se može osigurati hranjivost tj. da se sve potrebno organizmu može dobiti iz takve hrane - onda ajmo reći OK na to. No meni i dalje bi to bilo neprihvatljivo (u glavi mi je samo jedna misao - to je umjetno smeće od hrane) i to bih jeo kada nekim čudom ne bi bilo klasične hrane, čisto da živim.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol

Soylent green is .... 

 

Član obitelji koji je nas brodu već 30 godina i nekoliko poznanika su probali kukce na Tajlandu. Summa sumarum, bezukusno i daj mi vratinu 

I want to believe
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol

Krenimo od toga sto vec danas konzumiramo....razni aditivi,boje,okusi koji se uspricavaju u proizvode,dali da krenemo uopce na kemikalije koje se tradicionalno koriste u Hr desetljecima za spricanje vrtova/povrca....ona mrtvacka lubanja na bocicama nikoga nije sprijecavala da "kvalitetno i zdravo" to izmiksa u eliksir mladosti i posprica sve povrce u vrtu.....desetljeca kasnije u Hr je tesko pronac osobu koja je u potpunosti zdrava.

 

Nije mi ovo nikakva sablazan kad vec znam u kakvoj situaciji se nalazimo......

Svako malo se neki popularni proizvod uklanja sa polica globalnih lanaca trgovina.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol
Kaj se muče s tim printanjem raznih oblika? Lijepo sve u tabletice, pa imaš red u frižideru, kojeg podijeliš u zone - crvena, žuta i zelena, kao semafor. A bome kako je krenulo, umjesto semafora bit će dugine boje.
 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: 3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol
Drago kaže...

Pretjerujete malo u katastrofičnosti.

 

Slažem se da ovo drndanje s insektima kao hranom idiotsko, posebno za Evropljane koji:

a) nemaju nikakvu tradiciju jedenja insekata i 

b) po svemu što znamo o klimatskim promjenama u svom dijelu svijeta nemaju nikakvog razloga da u idućih 50 ili 100 godina prijeđu na dijetu bogatu insektima

 

Sve to 5, logicki itd. No da li svaki normalan dijeteticar trubi isto desetljecima: "izbjegavati tvornicki obradjenu hranu, Simple Foods are the way to go"? Evo npr to ima smisla, i tu stoje godine istrazivanja, klinickih studija. To govori struka a ne neki torbar u belo odelo koji prodaje spiku Ajde gazda kupi, oridzidzi Levis 501. Majkemi!

A nakon dokazane veze processed fooda i raka, niza drugih poremecaja, ajmo brijat na neki mix necega, visokoprocesuiranih komponenti, osusenih licinki, jestive gume, naspricanih aromama i punih pojacivaca okusa kao vrhunsku alternativu koja ce spasiti svijet.

Jer ako zelite, mozete ih dobiti s okusom Nutelle takodjer! Dalmatinski prsut u obliku hobotnice. Paska janjetina u obliku Pikachua.

16 godina
offline
Re: 3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol
Snowpiercer je bio blizi s kukcima:

https://m.youtube.com/watch?v=yZo2mbbCmKQ
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
4 godine
offline
Re: 3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol
Nije mi jasno kako to da još večini čitatelja nije jasno...?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol
MladenBan kaže...
Nije mi jasno kako to da još večini čitatelja nije jasno...?

 Vjerojatno misliš da je većina to ovdje shvatila kao da će se servirati doslovno bube i kukci. Meni, kao što sam gore napisao, ti kukci i bube čak i nisu nešto toliko odbojno, ako je dobro spremljeno (kuhano, pečeno, prženo...). Iako, ponovno napominjem, nisam ih nikada kušao, ali to ljudi jedu u nekim dijelovima planeta. Ono što mi je skoro nezamislivo je da jedem neku bezveznu i glupu masu koja se sastoji od nekakvih ajmo reći ekstrakata buba. Ili bilo čega drugog, recimo svinjetine, piletine, neke ribe itd. (da ima okus po tome, a u biti nije nešto od ovoga nabrojanog). Dakle, da jedem umjetno smeće od hrane upitne sigurnosti i ispravnosti po organizam. Postajemo kao vrsta idioti spremni svaku piz****** prihvatiti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2022 22:01 (Izzy).
7 godina
offline
Re: 3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol
Izzy kaže...

 Postajemo kao vrsta idioti spremni svaku piz****** prihvatiti.

 

Isprike za djelomicni offtopic, samo da se osvrnem na ovaj dio.

Mediji se tu pokusavaju nametnuti kao neko s kredibilitetom koga se bespogovorno slusa. Neko ko ce obrazovati buduce generacije i Magna Mater s kojom se ne raspravlja. To ima parcijalno veze s kukcima ali i s drugim aktualnim temama. Mediji dizu hajku osnovanu na neprovjerenim informacijama, mediji se ljute kada ih drzava ne poslusa i ne smijeni nekoga, mediji pozivaju na ovo ili ono. Mediji objasnjavaju stvari s upitnikom na kraju. Npr u stilu: Rat u Ukrajini je nas rat, zasto je to tako? i onda nam neko s upitnim znanjem objasnjava sto moramo misliti, sto je ispravan nacin misljenja, i zasto je to jedini pravi nacin na koji treba promatrati tu temu.

Podsjeca na radnicke sastanke u 80-im? Politbiro koji salje komesare da objasni radnim drugovima koji je najnoviji stav partije i sto je ispravan nacin razmisljanja? A ako ne mislis na taj nacin, onda si protiv sluzbenog stava CK. Nismo jos dosli do momenta da je iznosenje stava u forumu kaznjivo djelo, ali pazite, u VB policija ide po kucama i privodi na osnovi postova na Facebooku. Social Scoring much?

6 godina
offline
Re: 3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol
Drago kaže...

 

 

Usput, vidim da ovi šta najjače jašu po takozvanoj "zelenoj agendi" lete okolo privatnim mlažnjacima i loču šampanjac i jedu bifteke, sve pričajući o insektima i električnim autima, tako da sve ovo smatram budalaštinama.

 

 

Iskreno i ja sam  ovo smatrao budalastinama prije, ali vise ne. Skup dogadjaja govori da je rijec o planu, dakle nimalo slucajnom nizu dogadjaja.

Istovremeno unistavaju se Nizozemske i Kanadske farme o cemu svi main mediji uredno i planski sute ???.

Morali su nesto progovoriti par tjedana nakon pocetka otpora jer su ljudi naveliko pisali jedni drugima i opet zasutili.

Istovremeno dijelovi Australije zabranjuju uzgoj hrane za svoje potrebe.

Istovremeno mi smo zabranili prirodno sjeme, sto je kod svih bio prvi korak,  i tako stvaramo ovisnost o kupovini sjemena svake godine tj industriji hrane.

Zašto ?

Istovremeno imamo pokrete kanibalizma i narativ od tzv. "strucnjaka" kako je to nuzno zbog planete i popularizaciju preko "mesa slavnih osoba". 

Istovremeno unistava se ekonomija drzava, prvo mjerama koje nemaju veze s pameti , a kamo li s bolesti. Danas se to pomalo priznaje  ,ali nitko jos nije zavrsio u zatvoru zbog mjera.

Nije dovoljno reci sorry nismo bili u pravu vec pred sudom jasno  razjasniti zasto su neke mjere donesene, pocevsi od lockdowna u kojem je Zagreb bio jedna cjelina sa milijun ljudi i hrpom bolnica i ducana,

a Rugvica sa par tisuca druga cjelina. Tu su ljudi umirali od infarkta na kontrolnim punktovima na ulazu u Zagreb jer nisu mogli doci do bolnice bez propusnice. 

(Ovo je sve dio ove teme jer daje kontekst dogadjajima kojim svjedocimo i temi o kojoj raspravljamo).

Sada se ekononomija europskih drzava unistava suludim sankcijama koje uopce ne diraju Rusiju sto svatko zna ko imalo poznaje Rusku ekonomiju i prilagodbe koje su napravili zadnjih 15 godina.

Evo ja jos cekam da Rusija bankrotira po nasim medijima ,a Rublja naravno nikad jaca. 

(Pa bar mi  nakon domovinskog rata bi trebali  znati da druge drzave nije briga za ratovima i ljudima ili moralu, a kamoli da ce ici kontra sebe, ako to nije plan, da bi "pomogli" Ukrajni.)

Ili su oni koji nas vode toliko ograniceni ili su namjere upravo te da se unisti vlastita ekonomija. Znam, svuci suludo, ali to je ono sto WEF otvoreno odavno trazi. (I to mi je izgledalo suludo. Povratak najcrnjeg komunizma.)

Sve ovo sto pisem nije of topic jer daje kontekst popularizaciji ishrane kukcima. 

Ako nemaš što drugo jesti i kukci ce ti biti dobri. 
Kazem nekad mi je to sve bilo smjesno tj kao neke budalastine, ali kontekst svjetskih dogadjaja  sada govori da je krajnje vrijeme da se uozbiljimo.

 

 

 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: 3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol
Vezano ovo za uzgoj vlastite hrane - nije li to kršenje Ustava, dio za vlastitu egzistenciju?
6 godina
offline
Re: 3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol
silvio3105 kaže...
Vezano ovo za uzgoj vlastite hrane - nije li to kršenje Ustava, dio za vlastitu egzistenciju?

 Ne znam njihov ustav , ai znam da oni nikad nisu bili zasticeni kao npr Britanci preko ustava,  rijec je o Australskom zakonu : https://www.legislation.vic.gov.au/bills/Agriculture-Legislation-Amendment-Bill-2022
Naime slicno kao i kod naseg zakona o sjemenju nije rijec o izravnoj zabrani vec skupu zakona koji bi tako nesto dozvolio tj omogucio cak prema pojedincu. 

Naravno da je skup faktchekera rekao da to nije najera zakona, ali  za cudo dio njih je priznao da bi se zakon mogao "zloupotrijebiti" na taj nacin opravdavajuci da je 

tako i kod nekih drugih zakona. Slicna je situacija bila i s nasim zakonom o sjemenju koje na kraju ipak zabranjuje domace sjeme tj prodaju povrca od domaceg sjemena.

Ali eto velikodusno mozemo za sebe uzgajati od domaceg sjemena sto se po istom zakonu moze poceti kaznjavati kad se odluci drugacije.

(Za sada se zakon tumači tako)

Zasto bi netko zabranio uzgoj hrane od domaceg sjemena ,a zeli dobro svom narodu ?

Naravno tog razloga nema.Zasto smo ga onda donijeli ? Zbog interesa korporacija i kontrole naroda.

Od domaceg sjemena, biljka je reproduktivna u iducim godinama i ne treba ti kupovno sjeme nikada.

Citaj: ne ovisis o nikome. 

Od kupovnog sjemena to nije tako i biljka nije reproduktivna te iduce godine moras opet kupiti sjeme.

Ako eventualno ne mozes kupiti sjeme, nema niti uzgoja. Dakle kontrola.

Da bi netko bio pod kontrolom moras mu kontrolirati kretanje i sredstva, hranu, medije, i odgoj djece za uzgoj novog narastaja kojima je diktatura nesto normalno.

Zato je obitelj kao stup drustva takodjer na udaru. Kao sto rekoh nema to veze sa pravima LGBT vec iskoristavaju LGBT interese za svoje potrebe.

Sve je istovemeno na udaru. 

Npr, zagovara se ukidanje gotovine. Kad se i to ostvari stiskom tipke covjek ostaje bez icega. Pitaj kineze kako je to danas i cemu sluzi kovid propusnica. Krivi post i crveni se ,a ti nemozes ni u ducan.

Koliko je slucajno da nakon sto posaljes odredjene upite drzavi, Fina greskom blokira tvoja sredstva bez da iko odgovara za to ?

Jel jasno zasto se zagovaraju covid propusnice i dalje iako i ptice na grani znaju da cjepljeni sire virus. (S nama "neposlusnim" balkancima ce se obracunati kasnije dok rijese Nizozemce Kanadjane i druge)

Dakle kad vam dodju po gotovinu dosli su vam po slobodu.

Sve je to vrlo jasan plan. Ako Vam to nije jasno,  naheb.. smo svi skupa i vi koji opravdavate ovo  (ne mislim na tebe @silvio3105) jer misllite da iza svega stoji "bolji vrli svijet" ,spas planeta i slicno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2022 16:50 (Hoggy).
13 godina
offline
3D ispis hrane donosi insekte na svačiji stol

Rješenje je replikator hrane kao u Zvjezdanim stazama

Samo ne znam da li bih  pod 1 stavio čevape sa lukom i masnom lepinjom ili teletinu sa krompirom i mladim lukom 

Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice