Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili

poruka: 48
|
čitano: 11.440
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili ".
16 godina
offline
Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili

Otvara se pitanje da li će taj bicikl biti zamjena za auto ili se netko rješava starog auta, pa je dobio bicikl. 

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili

Bicikl nemoze zamjeniti auto pogotovo kad imas 3 djece ma koliko god star bio

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 13:56 (Boris grozni).
Moj PC  
30 0 hvala 0
14 godina
offline
Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili

Kupio bi na njuskalu neku kramu, i zamijenio bi ga za 2500€. Glavni auto bi naravno imao i dalje

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
25 0 hvala 0
15 godina
offline
Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili

ne. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili

kak da ne, to se nekad zvalo s konja na magarca ahahah 

 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili

loša ponuda  ali kad bi bilo 2.500eura + električno biciklo dalo bi se razmisliti

 

waaagh ;
 
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili

Sad kad cigici pocnu masovno krasti olupine i mjenjati ih za bicikle,

jer se bicikl moze prodati za vise novaca nego olupina po kg metala.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili

Ne, ali nudim im stari bicikl za njihovih 2500 eura i električni bicikl.

K
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijen
Kadu i drugi a ne samo pomenuti u tvom postu.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 17:53 (ned).
11 godina
offline
Re: Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijen
Bi, čim bi svaki finski političar prestao koristiti bilo kakav oblik prijevoza na fosilna goriva.
Građani nek se voze električnim biciklima, a elita će i dalje avionima i luksuznim automobilima s vozačem. Malo morgen.
 
5 0 hvala 0
4 godine
offline
Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili

Ni u ludilu. Nisam ovisnik o autu, išao sam jedno vrijeme biciklom na posao, ali sam odustao jer je to bilo preopasno. 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijen
Da, a kad dođe ljeto na more cu ici biciklom. Zena, djete, stvari.. Sve na onaj sic odostraga i udri na velebit!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili

Nase drustvo je potpuno ovisno o osobnim automobilima. Jedino gdje vidim da bi moglo doci do pomaka je u dobro povezanim centrima gradova gdje su alternativne vrste prijevoza dovoljno saturirane. Sve sto implicira smanjivanje slobode/mobilnosti/zivotnog standarda ce slavno propasti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 19:07 (Dojitza).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili

Istog trena!

 

I u Francuskoj unajmio Dacio Spring za 5 € / dnevno...

 

ili Reanult Zoe za 6 €

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijen
Stric_Jura kaže...

Istog trena!

 

I u Francuskoj unajmio Dacio Spring za 5 € / dnevno...

 

ili Reanult Zoe za 6 €

 5/6€? stvarno? pa to je onda isplativije nego kupiti auto.

14 godina
offline
Re: Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijen

Ma suludo, nije mi jasna logika toga...

 

ali defintivno se isplati , čak i kao drugi auto..

 

https://www.autonet.hr/aktualno/vijesti/e-leclerc-u-francuskoj-nudi-daciju-spring-u-najam-za-svega-5-eura-dnevno/

Ju je je? Je ju je!
9 godina
protjeran
offline
Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili

Ono kad povlačiš paralele sa zapadnom i sjevernom europom a narod ti je sličniji afrikancima

 
12 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijen
Ne brini. Kad bi se to kod nas i desilo, na njuškalu više ne bi bilo automobila ispod €2500
10 godina
offline
Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili

 

Ne bi se đorao. Bolje je automobil. Više toga poneseš za sobom, imaš autonomiju i slobodu kretanja, svagdje gdje je kakva-takva cesta, neovisno o vremenu.

Ovo je političko isfuravanje, gdje će vas u ime ne znam koga i čega, poslati da se drdate na bajku, a oni u u exkluzivnim autimćima se voze kao mafija. U principu političari i jesu mafija.

 

Greta Thundberg spika!

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
online
Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili

da, sve je to super dok ne dođe jesen/zima pa da vidimo kako pičiš na posao sa električnim bicom 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili

Bi za ovako nešto: https://triobike.com/en/models/boxter/

Može se konfigurirati sa klupom za klince i "kabinom", živim u manjem primorskom mjestu i ozbiljno razmišljam o kupnji ovako nečeg za tjedne potrebe do posla, vrtića i po provištu (još da je ženu nagovorit :))

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili

Stanovnici finskog Oula se baš i ne bi složili-pola ljudi biciklira čitavu godinu a četvrtina svih vožnji se obavlja biciklom.

Dakle, prvenstveno je riječ o gotovanskom pristupu, lijenosti, sebičnosti, snobizmu i primitivizmu. Dok se u nizozemskoj i danskoj prinčevi, kraljice i premijeri voze biciklom, u jednoj zaostaloj balkanskoj zemlji vlada mnijenje da je javni prijevoz za sirotinju i neuspješne u životu, da bicikle voze redikuli, djeca i turisti a auto je statusni simbol, glavni magnet za komade i dokaz da si uspio u životu.

Onda dodaj još infrastrukturu staza i vlakova koji su, kako rekoh- bliži afričkim državama nego europi i uviđaš koliko je ovo promašena poredba i pitanje. 

 

P.S. Koliko je ono bilo snježnih dana ove godine?

P.P.S. Nakaradno je ujutro kad je rush vidjeti 95% auta s jednim putnikom

 
7 4 hvala 1
12 godina
offline
Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili

Kupio bi nešto za 100€ i onda to mijenjao za poticaj za električni bicikl kojeg svakako namjeravam kupiti. 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijen
Spitfire_zg kaže...

Stanovnici finskog Oula se baš i ne bi složili-pola ljudi biciklira čitavu godinu a četvrtina svih vožnji se obavlja biciklom.

Dakle, prvenstveno je riječ o gotovanskom pristupu, lijenosti, sebičnosti, snobizmu i primitivizmu. Dok se u nizozemskoj i danskoj prinčevi, kraljice i premijeri voze biciklom, u jednoj zaostaloj balkanskoj zemlji vlada mnijenje da je javni prijevoz za sirotinju i neuspješne u životu, da bicikle voze redikuli, djeca i turisti a auto je statusni simbol, glavni magnet za komade i dokaz da si uspio u životu.

Onda dodaj još infrastrukturu staza i vlakova koji su, kako rekoh- bliži afričkim državama nego europi i uviđaš koliko je ovo promašena poredba i pitanje. 

 

P.S. Koliko je ono bilo snježnih dana ove godine?

P.P.S. Nakaradno je ujutro kad je rush vidjeti 95% auta s jednim putnikom

 Vozim biciklu kroz cijelu godinu weekendom, rekreativno. Po kisi i jugu, buri i nesnosljivoj hladnoci, blatu i lokvama i to iskljucivo iz gusta i zadovoljstva nakon radnoga tjedna.

 

Nema sanse da bih zamjenio auto biciklom ili bilo kojim drugi sredstvom a da to nije auto, ono nema sanse.

Jesi li ti ikada bio na bicikli mokar? Zaledjen? Na buri koja ne staje? Dovoljno je i zimi, po suncu ujutro sjesti na biciklu u 7, ne trebas ekstremnije.

Ili ljeti u podne :D Mogu bajkom na plazu, mogu do frena na joint... ali na posao? u goste nekome? po namirnice u trgovinu? ccccc

 

Zbog svog izbora bih ja trebao biti snob? Ljen? Primitivan? koliko ti kilometara godisnje odradis na bicikli? Ja najmanje duplo nego automobilom!

Ali se limenog ljubimca nikada ne bih odrekao. Da u 95% slucajeva sam jedini putnik u svom automobilu i di je tu problem?

 

Bicikla je zabava, strast, ljubav, automobil je prijeka potreba... svidjelo se to tebi ili ne!

 

11 godina
offline
Re: Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijen
keke kaže...

Bi za ovako nešto: https://triobike.com/en/models/boxter/

Može se konfigurirati sa klupom za klince i "kabinom", živim u manjem primorskom mjestu i ozbiljno razmišljam o kupnji ovako nečeg za tjedne potrebe do posla, vrtića i po provištu (još da je ženu nagovorit :))

 Evo kliknula na jedan model iz ponude, kaže €4500 cca. Jel uz to idu i djeca odgovarajuće veličine?  Ili četvero ako su mali, pa tri malo veći, pa 2 ako su još malo veći...

 

Šta kad se penziće mora odfurati kod doktora? Ima li kakvo riješenje za to?

13 godina
offline
Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili

Jos jedno europsko izdrkavanje zbog ekologije

 

bicikl,ma kakav god on bio ne moze zamijeniti auto,ne moze mi ga zamijeniti ni autobus,ni vlak ni tramvaj,vozim 40 000 km godisnje

zamisli koji bi gubitak vremena imao da to sve obavljam javnim prijevozom?

a sto s prtljagom koja mi je nuzna?

 

pusti nizozemce,njima je cijela zemlja slavonija,preseli ih u split,rijeku,... 5 posto njih nebi sjelo na bicikl zbog konfiguracije terena

nizozemci takodjer u soping idu autom,velika vecina ide na posao autom,svi oni imaju najmanje jedan auto

 

neki gradovi u njmeackoj (necu imenovati) imaju toliko jadan i bezobrazno skup javni prijevoz da ga koriste samo djeca i penzioneri kojima se nigdje ne zuri 

zagreb je po tom pitanju tokyo za njih,u NRW se nigdje neces odvesti za 4 kune,neces nazalost ni za 20,a prihodi nisu nikome 5 puta veci 

 

moderno je srati po hrvatskoj,a nitko od glavnih seratora  nikad nije krocio izvan nje

 

bicikl je jedan jako divan izum,ja se divim svima kojima bicikl moze zamijeniti auto a da pritom ne zovu svoje prijatelje koji imaju auto da ih prebace tu,da im preveze ovo,da odveze njega i sestricnu,...

 

PS 

imam jedan auto koji ne vrijedi 2500 eura,ali ga nedam za bicikl,jer mi ima n puta vecu uporabnu vrijednost

Svemirski mega car
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijen
ibme74 kaže...

da, sve je to super dok ne dođe jesen/zima pa da vidimo kako pičiš na posao sa električnim bicom 

 Rješenje je globalno zatopljenje.

11 godina
offline
Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili

Apropos Nizozemske i njenih bicikala:

 Ima Wikipedia članak o tome: https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_vehicles_per_capita

A i slijedeći graf pokazuje da je broj automobila u Nizozemskoj rastao:

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 7:47 (telefon 2).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijenili

Bicikl i elektricčni su dvije riječi koje mi ne idu zajedno. Ako imaš bicikl, onda izvoli klačiti pedalama i kretati se. Puno bolji koncept električnog vozila je električni romobil. 

No ono što se ovdje valjda misli potaknuti je promjena mentaliteta ljudi, a to će jako teško ići. Ima primjeraka naše vrste koji više uopće ne znaju nekamo otići a da ne sjednu u auto. Pješačenje je palo u zaborav, bicikl je napor, samo auto je opcija. I onda dođe ovakva boleština kao korona, i svi popadaju jer se dnevno kreću samo od kuhinje do zahoda. I natrag.

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Biste li za 2.500 eura stari automobil zamijen
LudaRajcica kaže...
Spitfire_zg kaže...

Stanovnici finskog Oula se baš i ne bi složili-pola ljudi biciklira čitavu godinu a četvrtina svih vožnji se obavlja biciklom.

Dakle, prvenstveno je riječ o gotovanskom pristupu, lijenosti, sebičnosti, snobizmu i primitivizmu. Dok se u nizozemskoj i danskoj prinčevi, kraljice i premijeri voze biciklom, u jednoj zaostaloj balkanskoj zemlji vlada mnijenje da je javni prijevoz za sirotinju i neuspješne u životu, da bicikle voze redikuli, djeca i turisti a auto je statusni simbol, glavni magnet za komade i dokaz da si uspio u životu.

Onda dodaj još infrastrukturu staza i vlakova koji su, kako rekoh- bliži afričkim državama nego europi i uviđaš koliko je ovo promašena poredba i pitanje. 

 

P.S. Koliko je ono bilo snježnih dana ove godine?

P.P.S. Nakaradno je ujutro kad je rush vidjeti 95% auta s jednim putnikom

 Vozim biciklu kroz cijelu godinu weekendom, rekreativno. Po kisi i jugu, buri i nesnosljivoj hladnoci, blatu i lokvama i to iskljucivo iz gusta i zadovoljstva nakon radnoga tjedna.

 

Nema sanse da bih zamjenio auto biciklom ili bilo kojim drugi sredstvom a da to nije auto, ono nema sanse.

Jesi li ti ikada bio na bicikli mokar? Zaledjen? Na buri koja ne staje? Dovoljno je i zimi, po suncu ujutro sjesti na biciklu u 7, ne trebas ekstremnije.

Ili ljeti u podne :D Mogu bajkom na plazu, mogu do frena na joint... ali na posao? u goste nekome? po namirnice u trgovinu? ccccc

 

Zbog svog izbora bih ja trebao biti snob? Ljen? Primitivan? koliko ti kilometara godisnje odradis na bicikli? Ja najmanje duplo nego automobilom!

Ali se limenog ljubimca nikada ne bih odrekao. Da u 95% slucajeva sam jedini putnik u svom automobilu i di je tu problem?

 

Bicikla je zabava, strast, ljubav, automobil je prijeka potreba... svidjelo se to tebi ili ne!

 

 

matkoGSi kaže...

Jos jedno europsko izdrkavanje zbog ekologije

 

bicikl,ma kakav god on bio ne moze zamijeniti auto,ne moze mi ga zamijeniti ni autobus,ni vlak ni tramvaj,vozim 40 000 km godisnje

zamisli koji bi gubitak vremena imao da to sve obavljam javnim prijevozom?

a sto s prtljagom koja mi je nuzna?

 

pusti nizozemce,njima je cijela zemlja slavonija,preseli ih u split,rijeku,... 5 posto njih nebi sjelo na bicikl zbog konfiguracije terena

nizozemci takodjer u soping idu autom,velika vecina ide na posao autom,svi oni imaju najmanje jedan auto

 

neki gradovi u njmeackoj (necu imenovati) imaju toliko jadan i bezobrazno skup javni prijevoz da ga koriste samo djeca i penzioneri kojima se nigdje ne zuri 

zagreb je po tom pitanju tokyo za njih,u NRW se nigdje neces odvesti za 4 kune,neces nazalost ni za 20,a prihodi nisu nikome 5 puta veci 

 

moderno je srati po hrvatskoj,a nitko od glavnih seratora  nikad nije krocio izvan nje

 

bicikl je jedan jako divan izum,ja se divim svima kojima bicikl moze zamijeniti auto a da pritom ne zovu svoje prijatelje koji imaju auto da ih prebace tu,da im preveze ovo,da odveze njega i sestricnu,...

 

PS 

imam jedan auto koji ne vrijedi 2500 eura,ali ga nedam za bicikl,jer mi ima n puta vecu uporabnu vrijednost

Navika i razmaženost cijelog društva, ne samo pojedinaca. Od osobe se očekuje da bude mobilna ako želi išta obaviti. Djeca se umjesto da se igraju u susjedstvu navažaju po 500 aktivnosti, umjesto da se radi od doma ili blizu mjestu stanovanja, putuje se po 10km do posla. Sopping centri, omiljena aktivnost podrazumijevaju automobil. Društvo se polako ali sigurno naviklo na luksuz posjedovanja automobila, a znate ljude, jednom kada se na nešto naviknemo nećemo na lošije. Zato je kao što je kolega rekao, ovo potpuno promašena ideja - pa nitko normalan neće žrtvovati svoju komociju radi dobrobiti ostalih. Promjene se moraju odvijati korjenito, kroz razvoj infrastrukture i usluga koje mogu postati dostojna zamjenama osobnom automobilu bez da se smanjuje komocija. Onda će automobil postati igračka za entuzijaste, a ne prijeka potreba.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice