S 2020. godinom u povijest smo poslali i Flash

poruka: 13
|
čitano: 5.116
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "S 2020. godinom u povijest smo poslali i Flash".
16 godina
neaktivan
offline
S 2020. godinom u povijest smo poslali i Flash

Kao bivši Action Script developer mogu samo reći: bilo je i vrijeme. Apple je možda zabio zadnji čavao u lijes, ali ubio ga je Adobe svojom lošom i traljavom politikom. Što se tiče sigurnosti curilo je na sve strane, nisu se radili nikakvi updateovi, tj. updateovi su donosili više problema nego koristi. Samo su trpali nove feature, bez ikakvog Quality controla.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
11 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
S 2020. godinom u povijest smo poslali i Flash

F

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: S 2020. godinom u povijest smo poslali i Flash
southy kaže...

Kao bivši Action Script developer mogu samo reći: bilo je i vrijeme. Apple je možda zabio zadnji čavao u lijes, ali ubio ga je Adobe svojom lošom i traljavom politikom. Što se tiče sigurnosti curilo je na sve strane, nisu se radili nikakvi updateovi, tj. updateovi su donosili više problema nego koristi. Samo su trpali nove feature, bez ikakvog Quality controla.

 

To je krenulo loše i sa Quality controlom kako kažeš kad su počeli zamjenjivati američke programere sa indijskim u svim Adobe alatima. Izgubili su vizionare koji su znali kuda nešto treba ići, dok indijci oni nemaju kreativnu osobinu, samo odrade što im netko kaže i ode on na yogu i molitvu. Radio sam s indijcima i znam koji je to kaos i muka raditi i organizirati, to su nemoguće misije.

14 godina
offline
Re: S 2020. godinom u povijest smo poslali i Flash
southy kaže...

Kao bivši Action Script developer mogu samo reći: bilo je i vrijeme. Apple je možda zabio zadnji čavao u lijes, ali ubio ga je Adobe svojom lošom i traljavom politikom. Što se tiče sigurnosti curilo je na sve strane, nisu se radili nikakvi updateovi, tj. updateovi su donosili više problema nego koristi. Samo su trpali nove feature, bez ikakvog Quality controla.

Čak i uz sve to, jednostavno ga je pregazio HTML 5. Zašto da instaliraš plugin ako se sve može napraviti kroz javascript?

nemam za potpis
5 godina
protjeran
offline
Re: S 2020. godinom u povijest smo poslali i Flash
Gašenjem Flasha otišli smo 3 koraka natrag što se tiče izgleda i ljepote web stranica. Sad su sve nalik ko jaje jajetu. I, u većini slučajeva, ružne do boli (sad ih mali od susjede može "složiti").
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 9:45 (Antiseptik).
Moj PC  
2 15 hvala 0
14 godina
offline
S 2020. godinom u povijest smo poslali i Flash

Nema brige za ljepotu i atraktivnost... Dosta je samo pogledat na codepen koje vizualne slatkiše rade CSS majstori. Ja, koji nekad moram spašavat vanjske suradnike da završe projekt prema specifikacijama dizajnera, ono projekti 30-300K kuna, svejedno nikad za sebe neću reć da sam CSS majstor kakvih ima. To su posebni talenti koje ja kao programer, koji je u osnovnoj imao likovni 3-4 jako cijenim. A standardiziranje dizajna za web je omogućilo običnim ljudima napravit web koji izgleda pristojno. Entuzijasti u malom poduzetništvu mogu uložit vrijeme, sami složit web i tako uštedit novac. Ali isto tako postoji profesionalni web koji daje maksimalnu konverziju sa svojim 95+ score-om na Pagespeed Insights i max SEO score-om, koji ima front-end formular za klijenta za unos podataka, dizajniranje tih custom podataka u predlošku, klijentov dashboard, custom stiliziranu košaricu, blagajnu, account, single product i product archive... custom css efekti, posebna pažnja kod mobilne verzije itd, itd.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
S 2020. godinom u povijest smo poslali i Flash

na koncu će ostati samo pjesma: 

 

 

(nitko još nije opjevao html5)

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
S 2020. godinom u povijest smo poslali i Flash

Na kraju ce ionako sve bit razlicite verzije wordpressa i pluginova za razvoj web stranica... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
S 2020. godinom u povijest smo poslali i Flash

Crnogorska burza

 

Bome meni još Flash uredno radi!

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 13:36 (lineos).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
S 2020. godinom u povijest smo poslali i Flash

Umro je pred sam kraj života! :) #Pantelija

 

 

 

 

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
S 2020. godinom u povijest smo poslali i Flash

Može mi netko objasniti, što sa starim cd-ovima koji su se radili i dobijali za škole, vrtiće, djecu s posebnim potrebama ili čak i nekakve starije udžbenike jezika, zemljopisa, povijesti? Sjećam se raznih interaktivnih slagalica, križaljki bojalica i neznam čega, dali će to sad biti nemoguće pokrenuti i sa 
nekakvim ugrađenim playerom?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: S 2020. godinom u povijest smo poslali i Flash
overhaul kaže...

Može mi netko objasniti, što sa starim cd-ovima koji su se radili i dobijali za škole, vrtiće, djecu s posebnim potrebama ili čak i nekakve starije udžbenike jezika, zemljopisa, povijesti? Sjećam se raznih interaktivnih slagalica, križaljki bojalica i neznam čega, dali će to sad biti nemoguće pokrenuti i sa 
nekakvim ugrađenim playerom?

 

Koliko se sjećam takve stvari su se eksportale u .exe file tako da bi to trebalo raditi.

16 godina
neaktivan
offline
Re: S 2020. godinom u povijest smo poslali i Flash
Mora da se šališ? Izrada stranica u Flashu je postala jedna najzloupotrebljivanijih primjena i totalna katastrofa. Flash je bio izvrstan za kreiranje aplikacija sa vektorskom grafikom, no izraditi cjelokupni site za korisnika je totalni promašaj iz vise razloga, osim nepostojanja smisla za takav način rada najveći problem je i SEO. Prednost Flasha je bila da se moglo napraviti stvari za koje nije postojala podrška u browserima radi toga sto većina nije podržavala standarde oko vektorske grafike. Da li je sve moglo završiti na drugi način - možda da je Adobe imao imao smisla za išta drugo osim grafike.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice