2020. godina u Europi bila najtoplija otkako posto

poruka: 51
|
čitano: 9.704
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "2020. godina u Europi bila najtoplija otkako posto".
5 godina
offline
Re: 2020. godina u Europi bila najtoplija otkako p
Feudalac kaže...
Al crane:

Ja svoja mišljenja ne temeljim na žutim prepiskama. Mislim da sam bio pristojan prema tebi i s uvažavanjem odgovaram na tvoja mišljenja s kojima se uopće ne slažem. Zato bi bilo fer da se suzdržiš od neumjesnih primjedbi.

Btw, ovaj zadnji link ti je puno bolji, tako se to treba raditi

 
Ne mogu se suzdržat od neumjesnih primjedbi kad vidim, ajde blago da kažem, neutemeljena mišljenja.
I već sam ti rekao šta da radiš sa svojim patroniziranjem.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
8 godina
offline
Re: 2020. godina u Europi bila najtoplija otkako p
Al crane:

A ti si primjer čovjeka koji zna raspravljati? Bacaš okolo linkove na stvari koje uopće nisi pročitao do kraja a kamoli shvatio što autor govori. Da ne spominjem usporedbu s drugim izvorima i primjenu na konkretnu situaciju. “Samo 7 trilijuna dolara je potrebno za prebaciti struju na obnovljive izvore a to nije ništa jer industrija fosilnih goriva dobiva trilijune zelembaća na godinu”, kako kaže studija sa Stanforda koju si bez imalo kritičnosti linkao ovdje da dokažeš nešto.

Još jednom, kad si tako pametan a obnovljivi izvori super jeftini, pokaži nam matematiku kako ćeš se otkačiti s Elektre i proći jeftinije. Ne mora biti u kunu, možeš zaokružiti na tisuće. Eura, ne samo kuna.
Ja rekoh
5 godina
offline
Re: 2020. godina u Europi bila najtoplija otkako p
Feudalac kaže...
Al crane:

A ti si primjer čovjeka koji zna raspravljati? Bacaš okolo linkove na stvari koje uopće nisi pročitao do kraja a kamoli shvatio što autor govori. Da ne spominjem usporedbu s drugim izvorima i primjenu na konkretnu situaciju. “Samo 7 trilijuna dolara je potrebno za prebaciti struju na obnovljive izvore a to nije ništa jer industrija fosilnih goriva dobiva trilijune zelembaća na godinu”, kako kaže studija sa Stanforda koju si bez imalo kritičnosti linkao ovdje da dokažeš nešto.

Još jednom, kad si tako pametan a obnovljivi izvori super jeftini, pokaži nam matematiku kako ćeš se otkačiti s Elektre i proći jeftinije. Ne mora biti u kunu, možeš zaokružiti na tisuće. Eura, ne samo kuna.

 
... 7 trilijuna USD investicija do godine 2050, dakle kroz period od 30-tak godina.

Dok MMF ove studije govore o 5+ trilijuna subvencija fosilnima godišnje.

Stvarno: što to dokazuje, gdje je tu kritičnost, i tko ne čita s razumijevanjem - da se čovjek zapita... 

Enivej, nisi li prije tvrdio kako je to potpuno nemoguće, dok sad tvrdiš (potpuno neutemeljeno na bilo kakvim ekspertizama i studijama, kao i obično) kako je neisplativo? Bokteneće, konzistentan si koliko i Memi. Upravo štrumfastičan primjer čovjeka koji zna raspravljati.

I još jednom ti kažem da se ja nemam šta prebacivat s Elektre, nego se Elektra ima prebacivat s fosilnih na obnovljive, kao što se svugdje u naprednom svijetu radi. Možda ti doma u podrumu ili dvorištu imaš ugljenokop ili naftnu bušotinu+rafineriju?


Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 21:21 (Al Crane).
14 godina
offline
Re: 2020. godina u Europi bila najtoplija otkako p
fer-de-lance kaže...

Fakat je ovo sad epsko sranje.

Nema više toplog ljeta ni hladnih zima, doslovno imamo jedno godišnje doba.

Em je sranje za nas, em za floru i faunu.

Sjećam se kad sam bio mlad (davno...), po ljetu smo žderali sladoled (sad ne, nije gušta po zimi) a u 12. mjesecu sam napravio igloo pa je trajao do 4. mjeseca.

I ovo kaj kolege kažu, insekti uopće ne umiru, gamad preživi do druge godine, i sve ih je više i više....

 

 samo mala digresija,

insekti izumiru i to epski. trenutno su na 20% biomase u odnosu na 1980. godinu.

to što se nama čini da ih je sve više je posljedica širenja vrsta koje koriste resurse stvorene ljudskim utjecajem i nedostatka prirodnih neprijatelja. recimo, namnožili su se smrdljivi martini i još neke stjenice - samo zato jer više nema guštera niti vodozemaca koji bi ih tamanili.

 

5 godina
offline
Re: 2020. godina u Europi bila najtoplija otkako p
all_or_nothing kaže...
fer-de-lance kaže...

Fakat je ovo sad epsko sranje.

Nema više toplog ljeta ni hladnih zima, doslovno imamo jedno godišnje doba.

Em je sranje za nas, em za floru i faunu.

Sjećam se kad sam bio mlad (davno...), po ljetu smo žderali sladoled (sad ne, nije gušta po zimi) a u 12. mjesecu sam napravio igloo pa je trajao do 4. mjeseca.

I ovo kaj kolege kažu, insekti uopće ne umiru, gamad preživi do druge godine, i sve ih je više i više....

 

 samo mala digresija,

insekti izumiru i to epski. trenutno su na 20% biomase u odnosu na 1980. godinu.

to što se nama čini da ih je sve više je posljedica širenja vrsta koje koriste resurse stvorene ljudskim utjecajem i nedostatka prirodnih neprijatelja. recimo, namnožili su se smrdljivi martini i još neke stjenice - samo zato jer više nema guštera niti vodozemaca koji bi ih tamanili.

 

 
Čekam komentar Feudalca kako je to jedini moguć, ili barem ekonomski najisplativiji scenarij jer bitcoin...  

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
8 godina
offline
Re: 2020. godina u Europi bila najtoplija otkako p
Al crane:

Dosadno bilo danas, nitko te ne čita pa nastavljaš teme od prije tjedan dana?

Nedosljednost koju ti vidiš proizlazi iz potpunog nerazumijevanja materije a potom i mog argumenta. Da si uopće shvatio što ja govorim, tek toliko da bi bio u stanju odgovoriti, do ovoga ne bi došlo. Pa se ti i dalje čudi kao pura dreku i traži od elektre da ti instalira solarne panele i da ti prodaje struju po manjoj cijeni nego do sada.

Sad ozbiljnije, zar misliš da činjenica što Mar a Lago nije potonuo ove godine nama daje neki keš kojim možemo kupiti koju vjetrenjaču? Da, i to ti je uračunato u “subvencije” fosilnoj industriji. Misliš li da će činjenica da je John Redneck poživio godinu više povećati saldo našoj Elektri da tebi može kupiti solarne panele? Yes, i to je “subvencija” koju oni računaju. Stvar je u tome da je tranzicija nužna ali i da ćemo je masno platiti. To je esencija mog argumenta a ti i dalje budi sucker koji zahtijeva solarne panele od elektre.
Ja rekoh
5 godina
offline
Re: 2020. godina u Europi bila najtoplija otkako p
Feudalac kaže...
Al crane:

Dosadno bilo danas, nitko te ne čita pa nastavljaš teme od prije tjedan dana?

Nedosljednost koju ti vidiš proizlazi iz potpunog nerazumijevanja materije a potom i mog argumenta. Da si uopće shvatio što ja govorim, tek toliko da bi bio u stanju odgovoriti, do ovoga ne bi došlo. Pa se ti i dalje čudi kao pura dreku i traži od elektre da ti instalira solarne panele i da ti prodaje struju po manjoj cijeni nego do sada.

Sad ozbiljnije, zar misliš da činjenica što Mar a Lago nije potonuo ove godine nama daje neki keš kojim možemo kupiti koju vjetrenjaču? Da, i to ti je uračunato u “subvencije” fosilnoj industriji. Misliš li da će činjenica da je John Redneck poživio godinu više povećati saldo našoj Elektri da tebi može kupiti solarne panele? Yes, i to je “subvencija” koju oni računaju. Stvar je u tome da je tranzicija nužna ali i da ćemo je masno platiti. To je esencija mog argumenta a ti i dalje budi sucker koji zahtijeva solarne panele od elektre.

 
A tebi je Elektra instalirala termoelektranu na mazut, ili na ugalj? 

Na još malo...
Obnovljivi su potukli proizvodnju el. energije fosilnih goriva u EU (to je sad glavni europski izvor el.energije) ... valjda zato jer su tako skuuupiiiii 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 18:35 (Al Crane).
14 godina
offline
Re: 2020. godina u Europi bila najtoplija otkako p
BeLLicus kaže...

Malo maune je bila, morao sam u 7 mjesecu odgađati ljetovanje za početak 8 mjeseca koliko je bilo "toplo" kakva su ljeta znala biti prije par godina da se pržiš cijeli 6,7,8 i pola 9 mjeseca prošlo ljeto je bilo smiješno... 

 Ja sam išao na Krk 3.8 prošle godine. Cijeli tjedan sam se smrznuo! Jedva se 2 put okupao. Nisam išao na ljetovanje, nego na zimovanje na moru. 

Steam: nuketown | PSN: berologic | Facebook: Bernard Šaško
5 godina
offline
Re: 2020. godina u Europi bila najtoplija otkako p
Bernard Huky Hux kaže...
BeLLicus kaže...

Malo maune je bila, morao sam u 7 mjesecu odgađati ljetovanje za početak 8 mjeseca koliko je bilo "toplo" kakva su ljeta znala biti prije par godina da se pržiš cijeli 6,7,8 i pola 9 mjeseca prošlo ljeto je bilo smiješno... 

 Ja sam išao na Krk 3.8 prošle godine. Cijeli tjedan sam se smrznuo! Jedva se 2 put okupao. Nisam išao na ljetovanje, nego na zimovanje na moru. 

 Je, i meni je jednu večer bilo toliko zima da sam i čarapice nazuo. Mora da će ledeno doba.

https://www.meteo.hr/klima.php?section=klima_pracenje&param=ocjena&MjesecSezona=ljeto&Godina=2019

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 18:44 (Al Crane).
8 godina
offline
Re: 2020. godina u Europi bila najtoplija otkako p
Tako je, jer su skupi. Država garantira otkup (što znači nula rizikA za investitore koji se otimaju za to) a tebi proslijedi naknade za obnovljive izvore. Pogledaj cijene i trendove u Njemačkoj pa to poveži sa svojim linkovima. Možda nešto naučiš
Ja rekoh
5 godina
offline
Re: 2020. godina u Europi bila najtoplija otkako p
Feudalac kaže...
Tako je, jer su skupi. Država garantira otkup (što znači nula rizikA za investitore koji se otimaju za to) a tebi proslijedi naknade za obnovljive izvore. Pogledaj cijene i trendove u Njemačkoj pa to poveži sa svojim linkovima. Možda nešto naučiš

 
A diže ruke od nuklearne i fosilnih... jer su prejeftini? 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
2020. godina u Europi bila najtoplija otkako posto

Karta prikazuje predviđenu ekspanziju područja nepodnošljivo vrućih krajeva uzrokovanih klimatskim promjenama. Mala crna područja predstavljaju zemljište s prosječnom godišnjom temperaturom većom od 29 Celzijevih stupnjeva u današnje vrijeme. Prema novom istraživanju, velika zasjenjena područja predstavljaju potencijalno širenje takvih mjesta do 2070. godine. Ova je karta predstavljena u publikaciji Budućnost ljudske klimatske niše 26. svibnja 2020. Slika putem Sveučilišta Wageningen.

Dakle ovo gdje su danas tropske kišne šume i neki od najgušće naseljenih dijelova Azije biti će negostoljubivo poput najgorih dijelova Sahare. Blizu 20% kopnene mase, za razliku od današnjih manje od 1%.
https://earthsky.org/earth/global-warming-areas-of-earth-too-hot-for-people

Ali struja iz obnovljivih je preskupa 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 2020. godina u Europi bila najtoplija otkako p
Al crane:

Zatvaranje nuklearki je čista politika.

Ugljen je skup zbog poreza na CO2, ne zato što sam za sebe nije konkurentan. Isto se polako radi s plinom kako bi se struja proizvedena u takvim elektranama umjetno učinila skupljom i napravilo mjesta za obnovljive izvore. Nemam ništa protiv čišćeg okoliša, ali daj brate ne seri da je to jeftinija varijanta.
Ja rekoh
5 godina
offline
Re: 2020. godina u Europi bila najtoplija otkako p
Feudalac kaže...
Al crane:

Zatvaranje nuklearki je čista politika.

Ugljen je skup zbog poreza na CO2, ne zato što sam za sebe nije konkurentan. Isto se polako radi s plinom kako bi se struja proizvedena u takvim elektranama umjetno učinila skupljom i napravilo mjesta za obnovljive izvore. Nemam ništa protiv čišćeg okoliša, ali daj brate ne seri da je to jeftinija varijanta.

 A da ti prestaneš srat kako je kratkoročni umjetno generirani profit šačice psihopatskih staraca u interesu kompletnog ljudskog roda kojeg će istrijebit globalne klimatske promjene?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 21:46 (Al Crane).
5 godina
offline
Re: 2020. godina u Europi bila najtoplija otkako p
Feudalac kaže...
Al crane:

Zatvaranje nuklearki je čista politika.

 

Apropo nuklearki, pročitaj si malo tu, pa mi se javi... nadam se ne opet s nekim nebulozama tipa kako se babi snilo pa htilo...
https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/zagadenje-fosilnih-goriva-ubija-do-10-milijun/280823.aspx?page=6

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 21:48 (Al Crane).
8 godina
offline
Re: 2020. godina u Europi bila najtoplija otkako p
Al crane:

Dečec, taj “kratkoročni” profit je ono što je omogućilo izlazak iz srednjeg vijeka te apsolutno sve ljudskom rukom napravljeno što možeš vidjeti oko sebe. Između ostalog, dok su nas zločesti starci trovali fosilnim gorivima, životni vijek je s cca 50 produžen na cca 80 godina. Ljudi koji umiru od zagađenog zraka u 73-oj godini života ne bi je ni doživjeli da nije koristi od te energije i stvari napravljeni s njom.

Znam da si malo tupast i sporo kopčaš pa ću ti još jednom ponoviti - nije problem u fosilnim gorivima kao takvima već u količini koju koristimo. I da, vrijeme je da se uhvatimo u koštac s klimatskim promjenama i čistoćom zraka u gradovima, samo što ja mislim da će to koštati više. Ti sjedi i plači nad zločestim starcima, sigurno će to riješiti sve probleme
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2021 11:31 (Feudalac).
5 godina
offline
Re: 2020. godina u Europi bila najtoplija otkako p
Feudalac kaže...
Al crane:

Dečec, taj “kratkoročni” profit je ono što je omogućilo izlazak iz srednjeg vijeka te apsolutno sve ljudskom rukom napravljeno što možeš vidjeti oko sebe. Između ostalog, dok su nas zločesti starci trovali fosilnim gorivima, životni vijek je s cca 50 produžen na cca 80 godina. Ljudi koji umiru od zagađenog zraka u 73-oj godini života ne bi je ni doživjeli da nije koristi od te energije i stvari napravljeni s njom.

Znam da si malo tupast i sporo kopčaš pa ću ti još jednom ponoviti - nije problem u fosilnim gorivima kao takvima već u količini koju koristimo. I da, vrijeme je da se uhvatimo u koštac s klimatskim promjenama i čistoćom zraka u gradovima, samo što ja mislim da će to koštati više. Ti sjedi i plači nad zločestim starcima, sigurno će to riješiti sve probleme

 Ma nemoj Kolumbo, problem je u količini? Pa koliko li si samo slikovnica pročitao da to shvatiš? A što ćemo s onim milijardama ljudi koji su višak u toj potrošnji? Da se vrate u predindustrijsko doba tj. pocrkaju - ili da pređu na obnovljive?
A gle, i robovski/kmetovski rad je prvo stvorio sve što je prethodilo toj fosilnoj industriji i nju samu, opet zahvaljujući nekim faraonima/kraljevima/feudalcima... i šta ćemo sad? Robovi/kmetovi su trebali biti zahvalni faraonima/kraljevima/feudalcima što su ih ovi gulili, umjesto ih nabosti na vile?

A takvo "hvatanje u koštac" uz klipove "to jaako puuno košta", "nek ti Elektra doma napravi" i "nije moguće sad nego kad krafni... ovaj, nafte nestane" ostavi za ignorantne budale koje dijele slične neurološke probleme.
Rješenje je momentalno noga u guzicu fosilnim industrijalcima i njihovim lobistima i parazitima, umjesto održavanja petrodolara zbog koga Amerika terorizira pola svijeta... surogat tehnologija već postoji koliko god neki kvazialtruisti i pseudoekonomisti bacali prašinu u oči.
I neće planet milostivo čekati da pljesnjivci iz fosilnog biznisa pocrkaju, kako bi se krenulo s obnovljivima. A po svemu sudeći već je i prekasno za spas velike većine vrsta uključujući i čovjeka, hvala lobisti što ste dali svoj retardirani obol za kraj Antropocena.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2021 12:32 (Al Crane).
8 godina
offline
Re: 2020. godina u Europi bila najtoplija otkako p
Al crane:

Teško je shvatiti zašto me napadaš. Samo sam ti ukazao na činjenicu da struja iz obnovljivih izvora nije jeftinija čak ni u varijanti kada je njen udio mali te nije potreban nikakav storage ili promjene na mreži što si sam potvrdio kroz svoj link gdje to eksplicitno piše.

Pitanje novca je uvijek bitno, Njemačka možda može platiti skupu tranziciju ali je jako malo zemalja takve snage. Uzmi nas, recimo da trebamo 2-3 GW u bilo kojem trenutku, godišnje je to cca 15 TWh.

Uz nekakav zlatni omjer vjetra i solara od 70-30 i super napredne faktore kapaciteta od 40 i 20%, vjetroelektrana trebamo 3,4 GWp a solara 3GWp. Po cijeni od dolara po vatu to je 6,5 milijardi dolara. Računaj s 10 u stvarnosti. Nisam ni zagrebao storage, nadogradnju mreže, povlačenje novih dalekovoda po vrhovima planina kako bi spojii sve te vjetrenjače. Računaj s puno više. I moli boga da hidro potencijal može zamijeniti storage, davati mrežne usluge poput kontrole frekvencije, rezervi i slučno.

E sad, imamo i automobile koje treba prebaciti na struju pa dodaj još nekoliko milijardi, (elektrifikacija prometa bi nam podigla potrošnju struje za cca 30%), grijanje i industrijski procedi, ukratko - podvostruči struju. Eh da, EVovi nisu besplatni - 2 milijuna vozila uglavnom žnj kategorije treba zamijeniti električnima koji su u odnosu na našu situaciju 20.000€ skuplji. 40 milijardi. Treba prebaciti 1.5 milijuna domova na toplinske pumpe - to je još 10 milijardi samo za njih, ali one ne budu funkcionirale ako domovi nisu kvalitetno izolirani i zabrtvljeni pa je to još 20-30 milijardi. Mreža će s ovako znatnim povećanjem potrošnje trebati znatna ulaganja, koliko će koštati punionice na svakom ćošku, dorade kućnih instalacija za svaki novi EV. Industriju uopće nismo spomenuli, poljoprivredu, stočarstvo.

Čas posla smo došli na ulaganja koje se mjere stotinama milijardi (ne kuna) samo za Hrvatsku koja već sada stoji pri vrhu Evrope po udjelu obnovljivih izvora. A ništa od toga nije domaći proizvod. Sad ti budi premijer i naredi tranziciju u jednoj petoljetki!
Ja rekoh
5 godina
offline
2020. godina u Europi bila najtoplija otkako posto

Koja defanziva iznenada... 

Feudalac, kao prvo prestani izvlačiti prenapuhane cifre iz rukava i baratati njima kako ti paše.
Odjednom si zaboravio na radna mjesta, uštede i poticaje domaćoj industrijskoj proizvodnji?

Stručnim analizama ljudi s imenom i prezimenom i akademskim kredibilitetom ipak se više vjeruje nego tvojoj mašti:

Pokazuje se kako je za provedbu mjera i tranziciju energetskog sustava potrebno ostvariti značajne investicije na razini do 4 milijarde eura godišnje (kakve stotine i petoljetke LoL!) u 2050. godini. Međutim, zbog tih investicija doći će do smanjenja troškova za gorivo, povećanja energetske sigurnosti, očuvanja okoliša i otvaranja zelenih i lokalnih radnih mjesta što su i ciljevi energetske tranzicije. Vidljivo je kako se očekuje da bi ovim procesom došlo do porasta ukupnih troškova energetskog sustava za oko 30% u razdoblju od 2020. do 2040. godine, odnosno za oko 6% godišnje, no nakon toga došlo bi do smanjivanja troškova te bi u 2050. godini isti bili oko 6 milijardi eura, odnosno za 13% veći nego u 2020. godini. Uz pretpostavku dugoročnog prosječnog porasta BDP-a od barem 1,5% godišnje, došlo bi do porasta BDPa za 56% do 2050. godine, dakle, porast bi bio 4 puta veći od porasta troškova energetskog sektora. Kroz ovaj proces povećati će se sigurnost opskrbe te smanjiti vanjskotrgovinska bilancu za cjelokupan uvoz fosilnih goriva, prema rezultatima simulacija, za 4 do 5 milijardi eura (EUR) godišnje.
https://www.greenpeace.org/static/planet4-croatia-stateless/2015/11/522c6b30-prelazak-hrvatske-na-obnovljive-izvore-energije.pdf


A sad mi ukaži kolike su subvencije na fosilna goriva u Hrvatskoj. Ali ne iz rukava kao i sve do sada, moliću. 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 2020. godina u Europi bila najtoplija otkako p
Al crane:

Sipati iz rukava znači znati napamet neke stvari pa ti hvala što tako misliš. Moje cifre su u skladu s ovim linkom, tamo ti lijepo pišu i da nisu računali s nadogradnjom mreže, baterijama, električnim automobilima i slično. I još nešto, potvrđuju, crno na bijelo, da će struja biti skuplja barem do 2040-te. Imaš još koji link kojim ćeš dokazati moje teze, za sada ti odlično ide, svaki je pun pogodak. 6 milijardi godišnje do 2050-e znači da nas to košta 6x30=180 milijardi €, odnosno cca 2 milijarde više nego sada po godini, po tvom linku. Bez nadogradnje mreže, bez EVova bez troškova nadogradnje zgrada. Trebam li još što reći?

Što se tiče subvencija FF industriji u Hrvatskoj, nemam pojma. Imaš li ti, kad već stalno naglašavaš da je to neki faktor? Možeš li to dokazati ili stalno čekaš od drugih da potvrde tvoje teze?
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2021 12:53 (Feudalac).
5 godina
offline
Re: 2020. godina u Europi bila najtoplija otkako p
Feudalac kaže...
Al crane:

Sipati iz rukava znači znati napamet neke stvari pa ti hvala što tako misliš. Moje cifre su u skladu s ovim linkom, tamo ti lijepo pišu i da nisu računali s nadogradnjom mreže, baterijama, električnim automobilima i slično. I još nešto, potvrđuju, crno na bijelo, da će struja biti skuplja barem do 2040-te. Imaš još koji link kojim ćeš dokazati moje teze, za sada ti odlično ide, svaki je pun pogodak. 6 milijardi godišnje do 2050-e znači da nas to košta 6x30=180 milijardi €, odnosno cca 2 milijarde više nego sada po godini, po tvom linku. Bez nadogradnje mreže, bez EVova bez troškova nadogradnje zgrada. Trebam li još što reći?

Što se tiče subvencija FF industriji u Hrvatskoj, nemam pojma. Imaš li ti, kad već stalno naglašavaš da je to neki faktor? Možeš li to dokazati ili stalno čekaš od drugih da potvrde tvoje teze?

 
Ou je - molto interessante: subvencije FF u Hrvatskoj skrivaju se ko zmija noge jer to nije neki faktor - nego je faktor samo kad se harangira protiv obnovljivih! 

Aj hvala ti što si se toliko potrudio da razotkriješ svu licemjernost fosilnih čuvara statusa quo. 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice