1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikacija

poruka: 22
|
čitano: 6.755
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikacija ".
7 godina
neaktivan
offline
1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikacija

Not available in your country .... 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikacija

Nema do yr.no 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikacija

Može mali tutorijal autora teksta kako naći i instalirati 1weather na smartphone. :P

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 11:05 (juraj8).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikac
juraj8 kaže...

Može mali tutorijal autora teksta kako naći i instalirati 1weather na smartphone. :P

 Prošetaš do austrije...

16 godina
offline
1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikacija

This app is not available for any of your devices

 

cetiri razlicita uredaja...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikac
Nije do uređaja nego do države. Ja sam je instalirao nekad davno dok je bila dostupna u Hrvatskoj, pa je sad bez problema instaliram na bilo koji uređaj iz spiska aplikacija povezanog uz account. I radi normalno s hrvatskim lokacijama / gradovima. Ako je već ne posjeduješ onda je download .apk jedini način.
14 godina
offline
1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikacija

Ja se držim YoWindow-a...

 

ima hrpu gradova koje trebam (i to najčešće nudi i najbliži aerodrom, radi točnosti meteo-podataka), a i animirana pozadina (Selo) s kravicama, konjekima, balonima i poljskim cvijećem koje leluja ovisno o vjetru mi je OK...

 

e da, može se i podesiti koji meteo davatelj se koristi: METAR, Nowcasting, Foreca, met.no, Open Weather Map...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikacija

Kod tih prognostičkih aplikacija ko da vrijedi pravilo - što bolje izgleda i više mogućnosti ima, to lošije podatke daje. Konkretno, 1weather mi za sutra javlja maksimalnu temperaturu 41C. Bude li preko 38C ja ću gol prošetati gradom.

 
4 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: 1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikac
juraj8 kaže...

Može mali tutorijal autora teksta kako naći i instalirati 1weather na smartphone. :P

 Ja kliknuo na link koji se nalazi u tekstu (u tablici), bez ikakvih problema mi se instalirao app.

Ne sjećam se da sam ikada prije imao instaliran taj app, tako da nije ni to toga...

 

 

...
13 godina
offline
Re: 1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikac
Cvrc...
16 godina
offline
1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikacija

Windy. 

Malo je zahtjevna za korištenje, ali kad se navikneš nema bolje. Paralelne usporedbe više prognostičkih modela i sl điđe baje koje dobro dođu na planinarenju.

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikac
Miro kaže...

 Ja kliknuo na link koji se nalazi u tekstu (u tablici), bez ikakvih problema mi se instalirao app.

Ne sjećam se da sam ikada prije imao instaliran taj app, tako da nije ni to toga...

 

 

 VPN?

 

Ja sam 1weather odavno deinstalirao zbog nepouzdanosti podataka i danas sam je pokušao ponovo instalirati samo zbog ovog članka i komentara ljudi koji je ne mogu instalirati.

 

1. pokušaj - na mobitelu s Google Playa - Not available in your country.

2. pokušaj - s desktop Google Playa - Not available in your country.

3. Pokušaj - mobile Google Play> Upravljanje aplikacijama> Nije instalirano - Bingo!

 

Upravo sam je i deinstalirao zbog: screenshot

 

Ako je u 13:41 temperatura 30C, kad oni misle da će biti maksimalna dnevna od 38C?

Ako sutra bude 41C, ponavljam, gol šetam Makarskom.

15 godina
offline
1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikacija

nakon nešto malo manje godina iskustva u odnosu na jožu manolića, jedino čemu vjerujem su moja koljena (92% pouzdanosti) a pouzdajem se i u rain-alarm. kao prvo: "prognoza" vremena ("postupak predviđanja vremena osnovan na vremenskim podacima i fizikalnim zakonitostima procesa u atmosferi", cit. s hjp). ključna riječ: predviđanje ("pogoditi što će se dogoditi", još jedan cit. s hjp). omiljenja riječ: "promjenjivo". razlika između ovoga, klađenja i lota? zanemariva.

 

mnogi će forumaš napola u šali šeretski dometnuti kako je "pretpostavka majka svih zajeba". usto, i sami državni uhljebi (meteorolozi s griča*) se ograđuju kako je sve to samo statistika** (odn. matematika) i donekle (!) je pouzdana do tri dana unaprijen, poslije čega pouzdanost pada logaritamski (iako ai prije no to je drugi par kobasa). dakle, osim što se najviše može vidjeti promatranjem (= pogled kroz uređaj za gledanje kroz zidove), rain alarm prikazuje "neposrednu opasnost" (ili nikakvu) sat-dva-tri unaprijed. dovoljno. yr.no ili pogodi savršeno ili promaši ceo fudbal, kako kad. dhmz je poput političara i naših zakona "bit će tako ako ne bude drugačije" iliti "da, osim ako ne". i većina svjetskih dhmz-a jednako (iako neki imaju doista spejs-šatl tehnologiju: satelite, radare, pizdematerine). što god nalupetali, svaki put kad fulaju (uglavnom), izvlače se na onu "to je prognoza" (vidi uvod). obožavaju se pozivati na amere i njihove "dugoročne prognoze" i bacati nam afrički pijesak (donijelo jugo) u oči. aplikacija - šmaplikacija. vremenska prognoza, više od 5 sati unaprijed (u formuli 1, do minute i sekundi precizni - jer to je bitno, ne?) je čisto religijska kategorija. pa izvol'te.

 

 

*to su oni koji su u sve godine postojanja (od 1947.!) uspjeli postaviti samo dvije (brojkom: 2) podatkovne stanice u zagrebu (maksimir i grič). bez jaruna, novog zagreba, španskog, đubrave itd. itd. jer to su milijarde ojara, ne? ne. grad je rastao a oni ni trc. boli ih q. nitko njih ne može tako malo platiti koliko oni mogu malo raditi. svako komadić rvacke (iunutar naselja) ima mikroklimu, o kojoj takve stanice mogu barem izvijestiti. ali ne. bolje dobivati plaću iz proračuna i praviti se kako nešto radite (ubistesenačistoodposla), pisati nadripoeziju i plesati pred zelenim zaslonima po televizijama. vani pada kiša a na stranici dhmz piše: "vedro" (pod "aktualni podaci"). ispred kuće, gdje je uvijek hlad, na 170 cm visine digitalno izmjerim 37,2º (vani na asfaltu je bar desetak više) a na dhmz piše 31,1. i takve fore. "pljuc" je posve na mjestu i moralno te praktično opravdan (jer ih tužiti ne možeš).

 

**kažu kako pouzdanost statističkih predviđanja ovisi o veličini uzorka. ok. na svijetu je 7 milijardi ljudi (uzorak "k'o kuća"). spolno smo približno popola (uz varijabilnu distibuciju). dakle, statistički, svaki čovjek ima jednu sisu i jedno jaje. 

 

usput: ako vam je zbilja stalo, slušajte "izglede vremena za pomorce". oni su najbliži stvarnosti.

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 14:05 (Ajar).
Moj PC  
4 4 hvala 1
11 godina
offline
Re: 1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikac
Ajar kaže...

...

 

Je si ti težak čovik. Stvar se zove "vremenska prognoza", a ne "izvještaj o budućem vremenu".

 

Ali glede dvije stanice si potpuno u pravu. Moj kolega s posla je prije 20 godina instalirao meteorološku stanicu na otoku Ižu koju je kontrolirao iz ureda u Splitu. Davala mu je podatke o temperaturi, vlažnosti i tlaku zraka, te smjeru i brzini vjetra. Sve ga je koštalo nekoliko tisuća kuna i malo (osobnog) rada, a ja sam dodao malo softwarske podrške. I to je sve. Imali smo podatke o vremenu svakih 5 minuta.

 

 

p.s.

 

U stvari bit će prije 25 godina. Bilo je davno pa čovik zaboravi.

42
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 14:44 (markoBT).
14 godina
offline
Re: 1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikac
Nema widget na iOS, wtf?
Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikacija

Jedna od najboljih?! Isprobao, ne da nije jedna od najboljih nego je jedna od najgorih, barem meni. Totalno neupotrebljiva apk, nepregledna, sve je presitno, personalizacija je jedna velika nula, ne postoji. Za razliku od te jedne od najboljih, Transparent clock weather je neusporedivo bolja, sve je pregledno, jednostavno i funkcionalno.

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: 1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikac
samo jedna i jedina,sve ostalo su pokusaji: weather radar.
Moze jos proci weatherchannel i foreca.
Ostalo su pokusaji ili usminkane verzije accuweathera i sl.
http://www.avast.com/get/2udv4zIj
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikacija

Weather channel i rainalarm uz to.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 22:06 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: 1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikac
...
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 0:12 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikacija

Sve to što ne može pokupiti podatke od PWS (Personal Weather Stations) bilo putem Weather Undergrounda ili vezivanjem za clientraw.txt ili kakav .xml kod (ovisno o programu koji pogoni PWS) je teško smeće. Neprecizno i zasnovano na bazi vjerojatnosti trenutnih parametara prema prognozi vremena za taj sat ili dan.

 

Gore navedeni YoWindow desktop i mobilna app bila je prava atrakcija prije 10-tak godina i podržavala je spajanja na PWS-ove. Rad ruskog programera Sergeja Repkina postao je teški šljam prvo kad je izbacio podršku za PWS-ove i oslonio se isključivo na podatke s METAR ICAO koda, a vrhunac bezobrazluka je bio što aplikaciju baziranu na Adobe Flashu nije još reprogramirao u HTML5 ili Java Script i tako milijune korisnika koji su platili desktop aplikaciju ostavio na cjedilu nakon gašenja Flash podrške.

Ne vjerujte niti jednoj aplikaciji s oba Storea jer su sve neprecizne i nikakve!¨, osim onih koje se mogu povezati na PWS postaje barem putem Weather Undergrounda.

 

Nije da volim HRT, ali njihova HRT Meteo app je najbolja za prosječnog korisnika. To je žalosno, ali istinito! Zamjeram im samo u malom broju osvježavanja podataka (svaki sat). Svaka postaja DHMZ-a od nedavno ima i automatsku meteorološku postaju tipa Vaisalla, povezanu na Internet, pa je slanje podataka svaki sat zaista bizarno...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikacija

Što točnija prognoza mi je, kao poljoprivredniku, vrlo bitna...Svašta sam dosad koristio i rezime bi bio:

 - nema pouzdane prognoze

 - najbolji je usporedni prikaz raznih modela (Windy), pa po iskustvu sa istim

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 20:47 (paor).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 1Weather - ponajbolja i najcjelovitija aplikac
Informacije radi, vjerojatnost prognoze za 3. dan je 40%.
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice