14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će pri

poruka: 33
|
čitano: 10.737
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će pri".
14 godina
neaktivan
offline
14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će pri

klasicni hrvatski pljuvac kojem nista ne valja zato nam i je tako..Za tvoju informaciju rok za realizaciju je 3 godine potpisan sa hakomom i gradom..Cijena je ista ko na bakru tako da ne pricaj gluposti koje neznas.

 
8 4 hvala 0
15 godina
offline
14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će pri

Ovo mi zvuči kao neka vijest od prije 10 godina. Ili je barem trebala biti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2020 20:43 (Bitanga).
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će pri

Velika Gorica postaje place to be!

Why so serious?
 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: 14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će
Još jedna reklama HT-a i naručen tekst na BOL-u. Zašto ovaj tekst nema oznaku "promidžbeni tekst"? To što izgleda kao novinska vijest, to ju ne čini novinskom viješću.

 
12 1 hvala 0
7 godina
offline
14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će pri

A meni smrdljivi t com ne moze ni brzinu podici, a zivim u trecem po velicini, gradu u HR.. Net je spor uzasno.. mislim, ovu brzinu koji imam, imam ju vec sigurno oko 11 godina.. eto toliko

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će pri

Još da se sjetit nas otočana. Gosti svake godine "zaguše" famoznu 4G mrežu /strimanjem svega i svačega, netflixom, itd ../ da ni 20Mbita ista ne postiže /T-com/ sredinom dana, imamo i Vip, a vjerovatno i tamo bude problema.

Hibridni routeri "spas za male sredine" nude 100GB 4G brzine što mjesečno treba produžiti bar 3-4 puta nadoplatom inače ona padne na famoznih 4Mbit-a preko telefonske parice, prije smo preko iste imali bar 10-ak Mbita pa onda smanjili na 7,5Mbit a zatim na spomenutih 4Mbit-a.

Kako sve to objasniti stranom gostu da u 21. stoljeću moramo biti zadovoljni i sa spomenutom brzinom?

 
5 0 hvala 1
14 godina
offline
14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će pri

Čestitke Velikogorčanima! Nadajmo se da slično slijedi za ostatak lijepe naše.

Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: 14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će
Sniziš cijenu najma :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: 14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će

 

ludizao kaže...
deno100 kaže...

klasicni hrvatski pljuvac kojem nista ne valja zato nam i je tako..Za tvoju informaciju rok za realizaciju je 3 godine potpisan sa hakomom i gradom..Cijena je ista ko na bakru tako da ne pricaj gluposti koje neznas.

 

Klasični Bugov pričam sam sa sobom i ne čitam na što odgovaram forumaš. Nisam rekao da ne valja nego da 100 megi nije neka brzina za optiku. 3 godine je rok za gigabitne brzine? Nije, jel da? Neka ti nama nisi čitao, a pametuješ. Da cijena bude ista si izvadio iz dupeta ili imaš primjerke ugovora koji se budu potpisivali? Svi priključci na bakru imaju iste brzine i cijene ili ipak ne?

 

 

 

vidis koliko si neuk,pogledaj cijenik za bakar i za optiku na sluzbenoj stranici od HT ista je cijena imao ti bakar ili optiku..

Optika nema nikakve troskove odrzavanja dok bakar ima..Sta se sa tobom imam raspravljat vidi se da ne izlazis iz kuce..Domet ti je bug forum.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2020 23:54 (deno100).
 
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: 14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će
ludizao kaže...
deno100 kaže...

 

vidis koliko si neuk,pogledaj cijenik za bakar i za optiku na sluzbenoj stranici od HT ista je cijena imao ti bakar ili optiku..

Napišem ti da pričaš sam sa sobom i da ne znaš čitati na što odgovaraš i ti umjesto da se sabereš kreneš još jače divljati 

Cijene za optiku su do 100 megi, a u članku se priča o preko 100 megi, ali to je tebi sve jedno te isto, jel? No, poanta je nešto drugo, taman da cijena za 150 megabita bude istih 189 kn, a ta je da se u članku piše o prekogigabitnim brzinama, koje kao samo što nisu. Iako nisu i neće biti dok pola Gorice ne pomre. Ako na bakru ljudi imaju 50 Mbps i na kabelu 150 Mbps, onda mi se nemoj hvalit optikom od 100 Mbps kao da su Gbps i još bezočno spominjat gigabite kao blisku realnost iako je svima jasno da to ne bude još desecima godina. Ukratko, lažljivi plaćeni HT pamflet-članak, a ti si naivni i agresivno nekritični pušač reklama.

 

Ne kužim oko čega se svađate, ali ja plaćam 500/250 optiku u HTu 25kn mjesečno više nego osnovnu brzinu. U jednom gradiću od 30ak tisuća stanovnika. Skroz ok cijena.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 8:50 (Bitanga).
Moj PC  
8 1 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Re: 14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će
Bitanga kaže...

Ovo mi zvuči kao neka vijest od prije 10 godina. Ili je barem trebala biti.

 Da kod nas u gorici inace vijesti dolaze sporije nego u ostatku svijetu. 😂😂

Jedva cekam da isprobam te "brzine" koje sam vec odavno trebao imati.

10 godina
offline
Re: 14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će
bloodborne kaže...

 Da kod nas u gorici inace vijesti dolaze sporije nego u ostatku svijetu. 😂😂

Jedva cekam da isprobam te "brzine" koje sam vec odavno trebao imati.

 Još ćeš se načekat. Za nas na zapadu županije svake godine već godinama potpišu novi ugovori i pompozno najave kak ćemo za kratko vrijeme dobit optiku. Napravili su 2 glavne ulice prije par godina i to je to. I ove godine u 2 mjesecu su opet potpisali ugovor, rukovali se(prije korone) uslikali i to je to. Sad čekamo iduću godinu i iduće potpisivanje ugovora. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
5 godina
offline
14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će pri

.

 
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će
Bitanga kaže...
ludizao kaže...
deno100 kaže...

 

vidis koliko si neuk,pogledaj cijenik za bakar i za optiku na sluzbenoj stranici od HT ista je cijena imao ti bakar ili optiku..

Napišem ti da pričaš sam sa sobom i da ne znaš čitati na što odgovaraš i ti umjesto da se sabereš kreneš još jače divljati 

Cijene za optiku su do 100 megi, a u članku se priča o preko 100 megi, ali to je tebi sve jedno te isto, jel? No, poanta je nešto drugo, taman da cijena za 150 megabita bude istih 189 kn, a ta je da se u članku piše o prekogigabitnim brzinama, koje kao samo što nisu. Iako nisu i neće biti dok pola Gorice ne pomre. Ako na bakru ljudi imaju 50 Mbps i na kabelu 150 Mbps, onda mi se nemoj hvalit optikom od 100 Mbps kao da su Gbps i još bezočno spominjat gigabite kao blisku realnost iako je svima jasno da to ne bude još desecima godina. Ukratko, lažljivi plaćeni HT pamflet-članak, a ti si naivni i agresivno nekritični pušač reklama.

 

Ne kužim oko čega se svađate, ali ja plaćam 500/250 optiku u HTu 25kn mjesečno više nego osnovnu brzinu. U jednom gradiću od 30ak tisuća stanovnika. Skroz ok cijena.

  

 

Ma ne svadam se ja sa njim nego decko nez razliku izmedu bakra i optike pa onda prica samo o brzinama i cijenama koje su iste vise manje ,sto si i ti  sam potvrdio.

Sta vrijedi imat 50mbit na bakru kada je losa propusnost i malopadne kisa SNR ti padne i margine odu i nebo...Kod optike su minimalne smetnje,a vecina u gorici ima brzine do 20mbit a ne 50 opet pricas napamet :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 10:31 (deno100).
15 godina
offline
Re: 14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će
deno100 kaže...
 

Ma ne svadam se ja sa njim nego decko nez razliku izmedu bakra i optike pa onda prica samo o brzinama i cijenama koje su iste vise manje ,sto si i ti  sam potvrdio.

Sta vrijedi imat 50mbit na bakru kada je losa propusnost i malopadne kisa SNR ti padne i margine odu i nebo...Kod optike su minimalne smetnje,a vecina u gorici ima brzine do 20mbit a ne 50 opet pricas napamet :)

 

 

Pa da, bakar je prošlost. Za VDSL do 50mbita moraš biti jako jako blizu centrali (par stotina metara), a ako digneš upload (ili imaš maxtv) past će ti download i takve šemice.

 

Mene je više iznenadilo da VG ima tako loše brzine s obzirom da je blizu ZG.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
4 godine
protjeran
offline
Re: 14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će
Bitanga kaže...
deno100 kaže...
 

Ma ne svadam se ja sa njim nego decko nez razliku izmedu bakra i optike pa onda prica samo o brzinama i cijenama koje su iste vise manje ,sto si i ti  sam potvrdio.

Sta vrijedi imat 50mbit na bakru kada je losa propusnost i malopadne kisa SNR ti padne i margine odu i nebo...Kod optike su minimalne smetnje,a vecina u gorici ima brzine do 20mbit a ne 50 opet pricas napamet :)

 

 

Pa da, bakar je prošlost. Za VDSL do 50mbita moraš biti jako jako blizu centrali (par stotina metara), a ako digneš upload (ili imaš maxtv) past će ti download i takve šemice.

 

Mene je više iznenadilo da VG ima tako loše brzine s obzirom da je blizu ZG.

 dragi moj Bitanga da ti ja nesto kazem kao stanovnik VG-a.
 VG ti je selo koje želi biti grad.

5 godina
offline
14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će pri

Meanwhile vecina Zagreba ima jos uvijek ultra brzi internet od 20-30 mbps, ovisno o udaljenosti do DSLAM-a

 
3 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će
Bitanga kaže...
deno100 kaže...
 

Ma ne svadam se ja sa njim nego decko nez razliku izmedu bakra i optike pa onda prica samo o brzinama i cijenama koje su iste vise manje ,sto si i ti  sam potvrdio.

Sta vrijedi imat 50mbit na bakru kada je losa propusnost i malopadne kisa SNR ti padne i margine odu i nebo...Kod optike su minimalne smetnje,a vecina u gorici ima brzine do 20mbit a ne 50 opet pricas napamet :)

 

 

Pa da, bakar je prošlost. Za VDSL do 50mbita moraš biti jako jako blizu centrali (par stotina metara), a ako digneš upload (ili imaš maxtv) past će ti download i takve šemice.

 

Mene je više iznenadilo da VG ima tako loše brzine s obzirom da je blizu ZG.

Tako je o tome i govorim nije sve u brzini nego i u kvaliteti.Da bi dobio najbolji VDSL port 17a  moras biti 500m od centrale.

Da se pita HT svi bi imali optiku jer je  minimalni trosak odrzavanja i manje smetnji sto je automatski  vise love u kasi,ali nesto se pita i hakom jer ne moze HT imat monopol na svime :)

 

5 godina
offline
Re: 14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će
Kada će hrvatski otoci dobiti 2G mrežu? Hrpa lažljivca, sva tri vodeća teleoperatera!
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će
Ti to ozbiljno? A1 ide vrlo agresivno u privlačenju korisnika i nudi sve više. HT me isto zove svako malo i zadnjih 5 godina nude jedno te isto, bez pomaka na bolje. Omogućili su vdsl i to je vrhunac u mom kvartu. Već godinama ulažu samo u najnužnije. U fiksnoj infrastrukturi. Jedva čekam da A1 optikom zamijeni stari koaksijalni kabel, pa da se prebacim njima.
4 godine
offline
Re: 14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će
Ti to ozbiljno? A1 ide vrlo agresivno u privlačenju korisnika i nudi sve više. HT me isto zove svako malo i zadnjih 5 godina nude jedno te isto, bez pomaka na bolje. Omogućili su vdsl i to je vrhunac u mom kvartu. Već godinama ulažu samo u najnužnije. U fiksnoj infrastrukturi. Jedva čekam da A1 optikom zamijeni stari koaksijalni kabel, pa da se prebacim njima.
15 godina
offline
Re: 14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će
Ja mislio da će 80 posto Hrvatske biti pokriveno sa optikom u slijedeće tri godine kad ono neki kvartić, da je normalna država odma bi se oduzela koncesija HT. Ovakve vijesti se ne bi trebale niti objavljivati jer samo dodaju sol na ranu.
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će
Koncesija na što točno? :)
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će
encoding kaže...

Meanwhile vecina Zagreba ima jos uvijek ultra brzi internet od 20-30 mbps, ovisno o udaljenosti do DSLAM-a

 Da bar imam 20-30 mbps. Pozdrav sa meni najviše mogućih 10 mbps u Gradu Zagrebu. 

www.adriaesports.net
6 godina
neaktivan
offline
14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će pri

Ovo je tema koja me svrbi već duži niz godina. Živim u centru Rijeke (eto, nek se zna ) i ne mogu dobiti optiku osim ako pokrenem cijeli kvart na nekakvu akciju prikupljanja potpisa (a i onda se postavlja pitanje tehničke izvedbe istog). Niti A1 niti HT nemaju ni najmanje namjere "potegnuti" sličnu akciju koja je opisana u članku. Svojevremeno je u pojedinim dijelovima grada izvršeno postavljanje optike od strane HT-a (osobno sam to radio za jednog podizvođača). Na mojoj parici ne mogu dobiti više od 20 Mbita. Obzirom da sam vidio stanje bakarnih parica i prateće infrastrukture na Krku, Lošinju i Cresu te većem dijelu Rijeke i okolice (Lika, Gorski kotar), mogu samo reći da je jednostavno sramota u kakvom je stanju ista. Ništa bolje nije u ostatku države, osim u nekoliko DRO ("digitalni rajskih otoci" - kako ih volim nazivati) u pojednim gradovima. Ne želim raditi digresiju na što se sve troši novac u državi i na to da ima možda i hitnijih stvari na koje treba potrošiti novac. Poanta je : dokle ćemo vijest u članku tretirati kao "vijest" a ne kao nešto normalno, za što i ne treba habati tipkovnicu ? Vijest bi bila da netko najzad napravi "inventuru" infrakstrukture i općenito pokaže građanima loše stanje DTK. Zašto se ne potegne pitanje da li se novac za ovakav jedan projekt - na državnoj razini - može povući iz EU fondova ? Pustite prepucavanje koliko košta 100 Mbita na bakru ili optici, da li se nudi preko 100 Mbita za 3 godine ili 30 godina, tko je bolji operater A1, HT, Metronet ili Drkonet, tko je pametniji ili gluplji, tko je pozornije ili površno pročitao članak. Čitam i slušam takva prepucavanja dugi niz godina, uvijek isto. Pojavi se tu i tamo pokoji bljesak kao navedeni članak ali stanje je općenito : sr*** na kvadrat i mazanje očiju !!

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: 14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će
sammuel kaže...

Ovo je tema koja me svrbi već duži niz godina. Živim u centru Rijeke (eto, nek se zna ) i ne mogu dobiti optiku osim ako pokrenem cijeli kvart na nekakvu akciju prikupljanja potpisa (a i onda se postavlja pitanje tehničke izvedbe istog). Niti A1 niti HT nemaju ni najmanje namjere "potegnuti" sličnu akciju koja je opisana u članku. Svojevremeno je u pojedinim dijelovima grada izvršeno postavljanje optike od strane HT-a (osobno sam to radio za jednog podizvođača). Na mojoj parici ne mogu dobiti više od 20 Mbita. Obzirom da sam vidio stanje bakarnih parica i prateće infrastrukture na Krku, Lošinju i Cresu te većem dijelu Rijeke i okolice (Lika, Gorski kotar), mogu samo reći da je jednostavno sramota u kakvom je stanju ista. Ništa bolje nije u ostatku države, osim u nekoliko DRO ("digitalni rajskih otoci" - kako ih volim nazivati) u pojednim gradovima. Ne želim raditi digresiju na što se sve troši novac u državi i na to da ima možda i hitnijih stvari na koje treba potrošiti novac. Poanta je : dokle ćemo vijest u članku tretirati kao "vijest" a ne kao nešto normalno, za što i ne treba habati tipkovnicu ? Vijest bi bila da netko najzad napravi "inventuru" infrakstrukture i općenito pokaže građanima loše stanje DTK. Zašto se ne potegne pitanje da li se novac za ovakav jedan projekt - na državnoj razini - može povući iz EU fondova ? Pustite prepucavanje koliko košta 100 Mbita na bakru ili optici, da li se nudi preko 100 Mbita za 3 godine ili 30 godina, tko je bolji operater A1, HT, Metronet ili Drkonet, tko je pametniji ili gluplji, tko je pozornije ili površno pročitao članak. Čitam i slušam takva prepucavanja dugi niz godina, uvijek isto. Pojavi se tu i tamo pokoji bljesak kao navedeni članak ali stanje je općenito : sr*** na kvadrat i mazanje očiju !!

HT je dobio 651 milijun kuna za 135.000 novih korisnika od EU fondova za koji je natjecaj bio u srpnju prosle godine,a  A1 nesto manje..A1 se obvezao spojit SESVETE i DUBRAVU,a HT za sada Veliku goricu.

Vas dio u Rijeci je preuzeo PROPING,a to ide sve u dogovoru sa nadleznima iz  regionalne samouprave.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 12:29 (deno100).
6 godina
neaktivan
offline
Re: 14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će

Ovako, "Lažeš, Melita" ! Pitao sam PROPING pa citiram njihov odgovor :"Pro-Ping d.o.o. nije dobio nikakva sredstva iz EU fondova za TK infrastrukturu u Rijeci."

Za lovu u iznosu od 651 ml. Kn... još provjeravam . Možda "regionalna uprava" zna nešto više, to ću isto prekopati. LP

14 godina
offline
14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će pri

Prije ću dočekati Starlinkov internet od E. Muska nego naše sa optikom.

Nadam se da će probna verzija starlinka što prije kod nas doći (do kraja godine) i adio "naši" teleoperateri.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će
encoding kaže...

Meanwhile vecina Zagreba ima jos uvijek ultra brzi internet od 20-30 mbps, ovisno o udaljenosti do DSLAM-a

 Ne nema niti blizu, dakle tipičan VDSL koji jako ovisi o udaljenosti od centrale+kakva je kvaliteta linije.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/do-kraja-godine-80000-kucanstava-imati-ht-ov-o/276599.aspx?page=0&jumpto=6164334&sort=asc&view=flat

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Re: 14 tisuća kućanstava u Velikoj Gorici dobit će
deno100 kaže...

HT je dobio 651 milijun kuna za 135.000 novih korisnika od EU fondova za koji je natjecaj bio u srpnju prosle godine,a  A1 nesto manje..A1 se obvezao spojit SESVETE i DUBRAVU,a HT za sada Veliku goricu.

Vas dio u Rijeci je preuzeo PROPING,a to ide sve u dogovoru sa nadleznima iz  regionalne samouprave.

 

 Imaš negdje izvor na ovu vijest i što točno znači Sesvete i Dubravu? Podrazumijeva li to sva kućanstva?

www.adriaesports.net
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice