12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

poruka: 79
|
čitano: 13.340
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r".
12 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
BlueMax kaže...

Moj okolo trči sa štapom, mater ga ujutro oblači za školu i maksimalni domet mu je win u Fortniteu. Tješim se da mu još nije 12 godina. Još mjesec i po.

 Skroz isto kod mene do u detelje, potpuno te shvaćam

16 godina
neaktivan
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Gallu kaže...
CrniPero kaže...

David Hahn je napravio nuklearni reaktor u dvorišnoj šupi sada već davne 1995 godine

 

 

i tako... znači izgradnja nuklearnog oružja i nije neki problem :/

 

Taj boy scout nikad nije napravio nuklearni reaktor, niti uopce bio blizu toga. Tu nazalost novinari sire hrpu gluposti. Samo je skupio hrpu radioaktivnog materijala (izvadivsi ih iz detektora dima, plus razne stvari koje sadrze tricij). Zbog toga mu je neka federalna agencija pokucala na vrata nakon cega je postao poznat

http://izrada-igara.bloger.hr/ -> Blog o izradi igara :)
7 godina
protjeran
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Stric_Jura kaže...
Tvpronlem kaže...
Pixidar kaže...

Kako je uopće krenuo ovaj trend "svaka ćas"? Vidim na svakoj temi i - niš' mi jasno...

 

Počelo je mojom potrebom da na dobru stvar/članak izrazim ćas 

Sad kad sam došao u naslov bug-a, moj posao na ovom portalu je gotov 

 

Svaka mi ćas!

 to sad navesti u CVu, i na rvackom i angliskom, samo treba mudro prevesti...

 Ok kralju 

3 godine
protjeran
offline
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

u svojoj dvanaestoj sam obećao staroj da više neću srati gaće i jesti pačja govna umesto dudinja...

 
9 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
BlueMax kaže...

Moj okolo trči sa štapom, mater ga ujutro oblači za školu i maksimalni domet mu je win u Fortniteu. Tješim se da mu još nije 12 godina. Još mjesec i po.

 Uff onda je moj maltimudan jos i dobar, presao je na COD sa Fortnitea.

11 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
mGT kaže...
Aldo kaže...

Kol'ko ja to vidim, ovo je na razini "jebača plamena" i onog mutikaše kako god se već zvao, koji je to "prodao NASA-i".

Ne da mi se previše istraživati, no još 2010.  se moglo naći dovoljno informacija da se isti K sastavi doma u garaži...

 

https://www.discovermagazine.com/the-sciences/how-to-build-a-usd1000-fusion-reactor-in-your-basement

https://www.instructables.com/Build-A-Fusion-Reactor/ 

 Slobodno napravi jedan, pa postaj tu slike i video.

Zaboravi si reći da će dobit jedan "Svaka ćas!". 

42
3 godine
protjeran
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Tvpronlem kaže...
Pixidar kaže...

Kako je uopće krenuo ovaj trend "svaka ćas"? Vidim na svakoj temi i - niš' mi jasno...

 

Počelo je mojom potrebom da na dobru stvar/članak izrazim ćas 

Sad kad sam došao u naslov bug-a, moj posao na ovom portalu je gotov 

 

Svaka mi ćas!

 svaka ćas

15 godina
online
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

-slatki su mi ovi sad već 12togodišnjaci.. (bez majki i očeva, sponzora i ugovora za yt.. osim reklama i eksplatacije djece, pravno porezno olakšice itd.. kao iz istog razloga drogdileri koriste djecu to se smatra kriminalom..) :)

-sve mlađi, za rekorde.. idući će imati 11?

no bar smo otišli korak dalje od ona dva (odrasla mulca) talijana koji su posljednji put punili novine takvim revolucionarnim otrkićima, kao fuzij au tegli.. no na kraju je samo ostao krastavac-zimnica (ako se i to broji kao fuzija?).

 

da.. slatko je to, djete, ima i šljem, brine o sigurnosti na radu, jamačno plaća porez, ide u školu i tako to, kao nekad pravi skojevac ili rudar-udarnik koji iskopa više nego posotji rude u stijeni, odnosno lako se desi greška pa dobijemo popaja i špinat (koji kažu greškom, pomakom zareza, postaje bogat željezom inače kao ostalo povrće no popaj to ne zna pa i dalje crpi snagu iz nepostojećeg željeza, no to je crtić-može.. a ovo je fizika i biz, pa jednako može) :))

 

edit: na drugo čitanje.. prevara!! tj nekoliko sati prije 13tog rođendana.. :)

što to mijenja s novim rekordom? pa broje se i sati, minute, tako da svi 12togdišnjaci imaju još šanse oboriti rekord, naravno moraju započeti projekt dan prije, recimo oko četvrte godine, nema lupanja zvečke i slinjenja nego lupaj atome sinko...

 

edit-2: a zašto je važno prije 13.. pa tad djeca postaju čudovišta, tj teenageri :) odnosno i pravno se nakon tog razlikuju djeca-maloljetnici, stariji-mlađi, pa 14, pa 16 godina itd. kao i to koje su kazne ako su npr dileri ili ubojice koje koriste recimo latinski narkokarteli ili usa pravoduđe.

-a kad se otkrije prevara? hoće li mu tad biti suđeno kao 13 ili 12 godišnjaku? Što ako se prevara otkrije za recimo 6 godina?

 

edit3: .. a danas je već 15godišnjak.. kako vrijeme leti :)

 

edit4.. :) .. i naravno, samostalno, nitko mu nije pomogao, jer je to uvjet. (da nema tog uvjeta, tad bi imao pomoć, vilenjaka, pepeljuginih golubova i miševa.. kao i ostalih koji su mu pomagali dok je recimo razbijao atome i ispisivao ime na šljemu (jer toliko djelatnika oko njega pa da se šljem ne pogubi, da netko ne uzme pogrešan, tj upravo po toj slici i šljemu znamo da je to taj klinac a ne neki drugi.. slično su radili i faraoni u dinastijama vladajući stoljećima skoro besmrtni..) :))

 

edit5.. i da, naravno da mu je želja (kao i svakom teenageru) osnovati zakladu, jer je porezno najbolje, odnosno treba misliti na starost, a time i odgovornost pa i poreze.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 12:30 (ihush).
 
9 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Azmo kaže...

Dakle klinac u svojoj sobi od legića napravi FUZIJSKI F...ING REAKTOR (doduše neefikasan al ga je napravio i skidm kapu!!!) ali najveći umovi svijeta, laboratoriji i silne milijarde to ne mogu već 70 godina da bi podarili svijetu sigurnu praktički beskonačnu i jeftinu energiju???

 

Sad vidimo ko tu koga zaje... 

Lako je zapalit benzin (ja sam to izveo na stotine puta), ali nije lako to napravit u cilindru, pa da to pokrene klip, koji će zavrtit koljenčastu osovinu, itd. do točkova koji će gurnit auto u kojem ti sjediš. I to ponovit nebrojno puta tako da se gurkanje pretvori u guranje.

 

Da bi to radili što efikasnije (opet ta riječ) neke firme ulažu milijarde dolara u razvoj toga stroja. A samo da bi zapalili benzin.  

42
16 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
mGT kaže...
Aldo kaže...

Kol'ko ja to vidim, ovo je na razini "jebača plamena" i onog mutikaše kako god se već zvao, koji je to "prodao NASA-i".

Ne da mi se previše istraživati, no još 2010.  se moglo naći dovoljno informacija da se isti K sastavi doma u garaži...

 

https://www.discovermagazine.com/the-sciences/how-to-build-a-usd1000-fusion-reactor-in-your-basement

https://www.instructables.com/Build-A-Fusion-Reactor/ 

 Slobodno napravi jedan, pa postaj tu slike i video.

 Nemam ti ja vremena za bavljenje pizdarijama i izmišljanjem tople vode da tebi i sličnima dokazujem da i ja (kao i mnogi osim mene) mogu po nekoj skici napraviti neku igračku... 

 

P.S. Dobro je netko od komentatora prijemjetio "šljem"... koji će mu K šljem? Pa nije da će mu nešto na glavu pasti u tom sobičku...

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 12:39 (Aldo).
15 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
nemrem_stara_mi_sere kaže...

u svojoj dvanaestoj sam obećao staroj da više neću srati gaće i jesti pačja govna umesto dudinja...

 Nismo svi rodjeni za pripadnike gvozdenog puka.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
14 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Aldo kaže...
mGT kaže...
Aldo kaže...

Kol'ko ja to vidim, ovo je na razini "jebača plamena" i onog mutikaše kako god se već zvao, koji je to "prodao NASA-i".

Ne da mi se previše istraživati, no još 2010.  se moglo naći dovoljno informacija da se isti K sastavi doma u garaži...

 

https://www.discovermagazine.com/the-sciences/how-to-build-a-usd1000-fusion-reactor-in-your-basement

https://www.instructables.com/Build-A-Fusion-Reactor/ 

 Slobodno napravi jedan, pa postaj tu slike i video.

 Nemam ti ja vremena za bavljenje pizdarijama i izmišljanjem tople vode da tebi i sličnima dokazujem da i ja (kao i mnogi osim mene) mogu po nekoj skici napraviti neku igračku... 

 

P.S. Dobro je netko od komentatora prijemjetio "šljem"... koji će mu K šljem? Pa nije da će mu nešto na glavu pasti u tom sobičku...

 a gle, možda padne šamar od japeka "6 pack" Joea kojem je dopizdilo da mali stalno premeće nešt po sobi umjesto da mu bude pri ruci u garaži i po potrebi doda okasti 16 dok šarafi po svom Chevyu..

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
ihush kaže...

* * * naravno moraju započeti projekt dan prije, recimo oko četvrte godine, nema lupanja zvečke i slinjenja nego lupaj atome sinko...

 

* * *

Ovdje kad se nisam upišao od smijeha kada sam pročitao ovo boldano, nisam imao pojma da imaš takav smisao za humor...
 

markoBT kaže...
* * * koljenčastu osovinu, * * *

... ali na "koljenčastu osovonu" sam preklinjao za pomoć... jer me doslovce stomak zabolio. Još kava na prazan želudac, moglo je biti havarije.

A sada da i ja kažem:
Šljem nije ništa do modnog dodatka odnosno "tabla" sa njegovim imenom. Moglo se to postaviti kao akreditacija ali bi ljudi morali zoomirati sliku da se vidi tko je. Ovako je to čitljivo, kao profesionalno i uredno.. osim što nije profesionalno jer mu su mu trebale zaštitne naočare... džaba mu sav šljem ako mu u oko frkne neka ksielina, limić i sl.

Biće od toga dječka nešto.. roditelji /škola / društvo ga guraju a na kraju će i neki od poznatih imena mu dodjeliti stipendiju, ne uzimajući u obzir da postoji šansa da mu neka 17-togodišnjakinja za koju godinu totalno raznese srce jer dugo neće biti - IN nego onaj iz Američkog Fublala.
A da ne govorim da ima gro, hiljade, milioni niti ne znam koji broj daleko inteligentnijih likova koji su iz USA ili bi u USA studirali, ali nemaju love za takve koledže. A i oni koji su ih nekako nabavili dugo otplaćuju taj famozni "studenski kredit".

Eh pa i ja sam u njegovim godinama pravio "zvono" na vratima preko neke šeme i pravio grecov spoj, a još ranije u 1. i 2. razredu osnovne igrao se sa križnim prekidačima.. naravno jer mi je ćale električar, a da smo to radili u USA i netko prijavio socijalno ne bi ni blizu dobio ovakvu pozitivnu reklamu nego baš suprotno, onu negativnu sa naslovom.. "Na 220 V preko adptera (znamo da je u US 110 V) dao sinu da fazu, nulu i GRND, da se igra".
Ja mislim da bi ćale kleo dan kada me je napravio.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 13:37 (Envy).
16 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Pixidar kaže...

Kako je uopće krenuo ovaj trend "svaka ćas"? Vidim na svakoj temi i - niš' mi jasno...

 Grupa Tijedan polu pismenosti na FB

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
3 godine
neaktivan
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
To mu sigurno stari složio, a kao mali je to sam...
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Aldo kaže...
mGT kaže...
Aldo kaže...

Kol'ko ja to vidim, ovo je na razini "jebača plamena" i onog mutikaše kako god se već zvao, koji je to "prodao NASA-i".

Ne da mi se previše istraživati, no još 2010.  se moglo naći dovoljno informacija da se isti K sastavi doma u garaži...

 

https://www.discovermagazine.com/the-sciences/how-to-build-a-usd1000-fusion-reactor-in-your-basement

https://www.instructables.com/Build-A-Fusion-Reactor/ 

 Slobodno napravi jedan, pa postaj tu slike i video.

 Nemam ti ja vremena za bavljenje pizdarijama i izmišljanjem tople vode da tebi i sličnima dokazujem da i ja (kao i mnogi osim mene) mogu po nekoj skici napraviti neku igračku... 

 

P.S. Dobro je netko od komentatora prijemjetio "šljem"... koji će mu K šljem? Pa nije da će mu nešto na glavu pasti u tom sobičku...

 Nemoraš ti meni ništa dokazat, al kad si već spomenuo da je to pizdariya za napravit ...

12 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Jbg, previše je komplikovano napisati ili reći "svaka čast", a vjerovatno i nije fensi. Treba to još skratiti, "sva ćas", i tako redom, dok ne počnemo zvučati kao kapucini, šimpanze i sl.
15 godina
online
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Envy kaže...
..

Ovdje kad se nisam upišao ..

 ah, oče to (s godinama.. inkontinencija..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

Te noci u kvartu... 

 



 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Pixidar kaže...

Kako je uopće krenuo ovaj trend "svaka ćas"? Vidim na svakoj temi i - niš' mi jasno...

ložimo arandelle, šteta što je vjerojatno završila u vrapču pa je izostala reakcija

7 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Jest da pise da je mali sve sam napravio, ali nekako se ne mogu oteti dojmu da su iza svega malo puno previse nadobudni roditelji. Ne bi bio niti prvi niti zadnji klinac koje roditelje od malih nogu guraju i ne pustaju im biti djeca. Necu reci da je sigurno i ovdje takav slucaj, ali nikad ne reci nikad.

Gurali ga roditelji ili ne ovo jest podhvat za koji bi se i starija konjina poput mene itekako izmucila.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear

@Tvpronlem, ja sam i dalje zbunjen, je li ovo tvoj FB profil?

https://www.facebook.com/svakacas/

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 15:37 (tgmcro).
7 godina
online
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Gallu kaže...

OK, možda nisam bio dovoljno precizan - bilo je fuzijskih eksperimenata gdje je energetska bilanca bila pozitivna.

https://www.bbc.com/news/science-environment-24429621

Oho, ipak nisam jedini na svijetu koji je čuo za NIF 

Po meni, to je jedini smisleni način za izgradnju fuzijskog reaktora, zbog same jednostavnosti i pouzdanosti - doslovno usmjeriš hrpu lasera u mrvicu deuterija i gađaš ga u burst modu i to je to.

Sjećam se da su još prije desetak godina bili spremni za constant operation mod, uz male nadogradnje kondenzatorskih sustava, a pozitivnu energetsku bilancu su ostvarili eksperimentalno i dosta prije te vijesti koju si linkao.

Ali, onda dolazimo do problema, koji je zapravo jedino kaj koči fuzijske reaktore - na koji način "ubrati" oslobođenu energiju.

Nikako, i teško da bude čovječanstvo ikad došlo do tog nivoa (premda su postojale ideje o preslikavanju čestica u atmosferu pa dovođenje nazad na Zemlju, ali to je još uvijek SF).

 

Kruha i igala...
7 godina
protjeran
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
tgmcro kaže...

@Tvpronlem, ja sam i dalje zbunjen, je li ovo tvoj FB profil?

https://www.facebook.com/svakacas/

 Hahahahahahahahah 😁

16 godina
online
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Supermen2 kaže...
To mu sigurno stari složio, a kao mali je to sam...

-ja predlažem da skratimo meme na
sakaćas
A sad da se vratimo na vijest. Ove fore ulijeću svake godine. Ako nije klinac koji je po uputama s kutije kupljenih legića složio lego kućicu, pardon Farnsworth–Hirsch Fusor... onda je klinka koja ima iq 220 na autoputu.
Dakle, Aldo je u pravu, ovo je doslovno kao onaj gutač plamena - a moglo bi se povuć i paralelu, jer njega je stari učio muljanju i guranju preko reda (ovo mu je stari - https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/nevjerojatan-potez-male-opcine-u-baranji-donijeli-odluku-da-ce-platiti-odvjetnicke-troskove-nacelniku-koji-je-optuzen-da-je-ostetio-tu-istu-opcinu-9327956 Marko pinjuh, dakle sin, tu se vidi u članku, davno je odustao od fuzora i jedača plamena, sad koristi subvencije koje mu je raspisao tata)
a ovo je klincu kupio očito netko da se isto tako qrči, a nekritičke novine sa pamćenjem zlatne ribice i prelijene da googlaju reference, jedva čekaju da nam uvale "novog einsteina/teslu" (ostale naučnike koji su se doista bavili nuklearnom fizikom neznaju ili drže nepopularnima - mislim, ko je dovraga Hans Bethe, jeltak?)
Dakle ovi legaći koštaju previše da bi dijete samo tako kupilo dijelove a i složilo bez ičije pomoći.
https://www.engineergirl.org/18360.aspx
To spajanje po brojevima ne govori apsolutno ništa o sposobnosti djeteta, niti o tome da će biti nešto od njega. Vjerojatno hoće, u smislu da očito ima roditelje koji ga mogu pogurati, pa ako ga ne šupi pubertet pa ode u cajke alkohol i naganjanje autima, ok. 

BlueMax kaže...

Moj okolo trči sa štapom, mater ga ujutro oblači za školu i maksimalni domet mu je win u Fortniteu. Tješim se da mu još nije 12 godina. Još mjesec i po.

 okej sad me zanima, kakvim štapom? Onim za skok s motkom, onim za trest masline, dedinim za hodanje, selfie stickom za tiktokanje, ili se vježba za sinjsku alku na biciklu?
dodatak:
Ebote, kako špija ovaj google, ponekad je i zabavno. Eto nakon što sam tražio dijelove za fusor, sad svigdje dobijam reklame za rabljene dijelove. Pretpostavljam da se i Buzinski server upalio da me prati zbog nacionalne sigurnosti. Dobro je, bar se maklo sa reklama za čukljeve i povećanja spolovila (to nisam guglo; ćasnarieć)

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 18:48 (overhaul).
15 godina
offline
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

Nego, gdje je on bijo 91? 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
overhaul kaže...

Ebote, kako špija ovaj google, ponekad je i zabavno. Eto nakon što sam tražio dijelove za fusor, sad svigdje dobijam reklame za rabljene dijelove. Pretpostavljam da se i Buzinski server upalio da me prati zbog nacionalne sigurnosti. Dobro je, bar se maklo sa reklama za čukljeve i povećanja spolovila (to nisam guglo; ćasnarieć)

 

Koliko tisuća dolara ovih dana treba za izgradnju fusora?

12 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
overhaul kaže...
BlueMax kaže...

Moj okolo trči sa štapom, mater ga ujutro oblači za školu i maksimalni domet mu je win u Fortniteu. Tješim se da mu još nije 12 godina. Još mjesec i po.

 okej sad me zanima, kakvim štapom? Onim za skok s motkom, onim za trest masline, dedinim za hodanje, selfie stickom za tiktokanje, ili se vježba za sinjsku alku na biciklu?
dodatak:
Ebote, kako špija ovaj google, ponekad je i zabavno. Eto nakon što sam tražio dijelove za fusor, sad svigdje dobijam reklame za rabljene dijelove. Pretpostavljam da se i Buzinski server upalio da me prati zbog nacionalne sigurnosti. Dobro je, bar se maklo sa reklama za čukljeve i povećanja spolovila (to nisam guglo; ćasnarieć)

 Kakav god nađe. U razredu ga zovu Gospodar štapova i on se time ponosi. Jednom u Berlinu u podzemnoj vidio ovaj znak sa slike ispod i progurao se do mjesta i sjeo. Ja ga pitam "što radiš" a on meni da je to mjesto za Gospodara štapova. Što stariji to neozbiljniji. Ako vidi lokvu ne može ne protrčati kroz nju, sestri od 6 godina stalno radi neke spačke, koliko puta je ponio mobitel u školu toliko puta se vratio bez njega... nevjerovatno nešto. Tješi me jedino što sam negdje pročitao da djeca inteligenciju nasljeđuju od majki, pa je dobro i ispao.

6 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
#BlueMax

uskoro očekuj ljubav prema štapovima koji grme:)

s 13 godina...plašljivac(start revolver)...izbušio cijev da maknem onu zaštitu...i onda čahuru od iskorištenog metka uguraš u cijev da bude zrno
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
12 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
HCMAA kaže...
#BlueMax

uskoro očekuj ljubav prema štapovima koji grme:)

s 13 godina...plašljivac(start revolver)...izbušio cijev da maknem onu zaštitu...i onda čahuru od iskorištenog metka uguraš u cijev da bude zrno

 Amater :)

 

S 13 godina izbušio svih 6 rupa na bubnju na plašljivcu, iz cijevi izbio onu zaštitu koja ide cijelom dužinom i unutra uglavio cijev s unutrašnjim Φ 6,3mm. Za municiju umjesto klasičnih starter metaka sam stavio metke za pištolj za čavle (na slici dolje) koje smo ukrali iz skladišta komunalnog poduzeća (bilo je tu još TNT-a, brzogorećeg i sporogorećeg štapina...), a u bubanj kuglice od rastavljenog kugličnog ležaja Φ6,3mm. Probijalo je sobna vrata s 10m udaljenosti.

Jedan dan sam ga ponio u školu. Na velikom odmoru kad smo išli po marendu u obližnji dućan i prijatelj (koji je sudjelovao u izradi) ga je uzeo i raznio glavu mački koju su ispred dućana dvoje starih stranaca hranili. Njega je izbacilo iz škole a ja sam dobio ukor i pištolj smo morali predati miliciji. Još pamtim batine koje sam doma dobio ali to nas nije omelo u sljedećem projektu - puška. Od zračne puške, opet početak izbušen na kalibar za pištolj na čavle, kao udarnu iglu iskoristili mehanizam ručnog ispaljivača signalnih raketa (slika dolje - ne mogu pronaći onakakv kakav smo koristili, bio je metalni niklovani, ovo mi se čini plastično). Rezultat: s 300m probijeno duplo izo staklo na panorama baru. Puška se raspala nakon dvadesetak ispaljenih metaka ali je bila čudo.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice