12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

poruka: 79
|
čitano: 13.341
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r".
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

Svaka ćas!

 

 

Ja se pripremam na pranje prozora u sobi. Još od veljače.

Moj PC  
79 0 hvala 0
16 godina
offline
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

Kako je uopće krenuo ovaj trend "svaka ćas"? Vidim na svakoj temi i - niš' mi jasno...

Moj PC  
37 0 hvala 0
10 godina
offline
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

"Iako njegov reaktor nije dovoljno efikasan da bi proizvodio više energije nego se u njezino stvaranje uloži, Oswalt izražava nadu da će nuklearna fuzija u budućnosti biti čisti i efikasni izvor električne energije koji će pomoći u borbi protiv klimatskih promjena."

 

Hmmm ovo mi je sumnjiva konstrukcija... ali ima donekle smisla...

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

David Hahn je napravio nuklearni reaktor u dvorišnoj šupi sada već davne 1995 godine

 
11 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
trolaslavonska kaže...

"Iako njegov reaktor nije dovoljno efikasan da bi proizvodio više energije nego se u njezino stvaranje uloži, Oswalt izražava nadu da će nuklearna fuzija u budućnosti biti čisti i efikasni izvor električne energije koji će pomoći u borbi protiv klimatskih promjena."

 

Hmmm ovo mi je sumnjiva konstrukcija... ali ima donekle smisla...

 

Ovo je samo DIY projekt. Postoje fuzijski reaktori koji imaju pozitivnu energetsku bilancu.

3 godine
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
CrniPero kaže...

David Hahn je napravio nuklearni reaktor u dvorišnoj šupi sada već davne 1995 godine

 

 

i tako... znači izgradnja nuklearnog oružja i nije neki problem :/

Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Gallu kaže...
trolaslavonska kaže...

"Iako njegov reaktor nije dovoljno efikasan da bi proizvodio više energije nego se u njezino stvaranje uloži, Oswalt izražava nadu da će nuklearna fuzija u budućnosti biti čisti i efikasni izvor električne energije koji će pomoći u borbi protiv klimatskih promjena."

 

Hmmm ovo mi je sumnjiva konstrukcija... ali ima donekle smisla...

 

Ovo je samo DIY projekt. Postoje fuzijski reaktori koji imaju pozitivnu energetsku bilancu.

 

 

Prilično sam siguran da ne postoje. 

10 godina
offline
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

Dakle klinac u svojoj sobi od legića napravi FUZIJSKI F...ING REAKTOR (doduše neefikasan al ga je napravio i skidm kapu!!!) ali najveći umovi svijeta, laboratoriji i silne milijarde to ne mogu već 70 godina da bi podarili svijetu sigurnu praktički beskonačnu i jeftinu energiju???

 

Sad vidimo ko tu koga zaje... 

Moj PC  
1 26 hvala 0
14 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Azmo kaže...

Dakle klinac u svojoj sobi od legića napravi FUZIJSKI F...ING REAKTOR (doduše neefikasan al ga je napravio i skidm kapu!!!) ali najveći umovi svijeta, laboratoriji i silne milijarde to ne mogu već 70 godina da bi podarili svijetu sigurnu praktički beskonačnu i jeftinu energiju???

 

Sad vidimo ko tu koga zaje... 

 Pa mogu, ali ideja je da se napravi efikasan valjda 

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
10 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
CalvinRi kaže...
Azmo kaže...

Dakle klinac u svojoj sobi od legića napravi FUZIJSKI F...ING REAKTOR (doduše neefikasan al ga je napravio i skidm kapu!!!) ali najveći umovi svijeta, laboratoriji i silne milijarde to ne mogu već 70 godina da bi podarili svijetu sigurnu praktički beskonačnu i jeftinu energiju???

 

Sad vidimo ko tu koga zaje... 

 Pa mogu, ali ideja je da se napravi efikasan valjda 

Zar sam zbilja morao napisati rijeć "efikasan" dvaput? To nije bilo jasno iz posta da mora bit efikasan?

16 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear

Kol'ko ja to vidim, ovo je na razini "jebača plamena" i onog mutikaše kako god se već zvao, koji je to "prodao NASA-i".

Ne da mi se previše istraživati, no još 2010.  se moglo naći dovoljno informacija da se isti K sastavi doma u garaži...

 

https://www.discovermagazine.com/the-sciences/how-to-build-a-usd1000-fusion-reactor-in-your-basement

https://www.instructables.com/Build-A-Fusion-Reactor/ 

15 godina
offline
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

kad sam bio u njegovim godinama, imao sam već 15 godina. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
34 0 hvala 0
13 godina
offline
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

problem je u emisiji neutrona koji se ne mogu zaustavljati jer su el.neutralne cestice, a izazivaju pojavu radioaktivnosti okolnih materijala. to jedino mogu zvijezde jer one svojom masom utjecu na neutrone.no s vremenom i zvjezde postanu neutonske i na kraju crne rupe...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear

Samo zvijezde veće od 3 solarne mase mogu ostvariti singularnost aka Tolman–Oppenheimer–Volkoff limit.

3 godine
protjeran
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
sjajan dečko


...pogotovo po mraku
 
60 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
nekinik kaže...
sjajan dečko


...pogotovo po mraku

 Dobra

12 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Pixidar kaže...

Kako je uopće krenuo ovaj trend "svaka ćas"? Vidim na svakoj temi i - niš' mi jasno...

 Kaj ti ni jasno ?

"svaka ćas" aka "svaka čast "

16 godina
offline
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

Nije problem napraviti fuziju nekoliko jezgara atoma - problem je to napraviti u enormnim količinama i to tako da ukupna uložena energija bude manja od dobivene energije, iliti da faktor korisnosti, Q, bude iznad 1. To za sada još nije postignuto, a ITER-u je upravo to cilj, navodno kroz 10-15 godina :-)

 

As of 2017, the record for Q is held by the JET tokamak in the UK, at Q = (16 MW)/(24 MW) ≈ 0.67, first attained in 1997. ITER was originally designed to reach ignition, but is currently designed to reach Q = 10, producing 500 MW of fusion power from 50 MW of injected thermal power.

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
 
10 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Aldo kaže...

Kol'ko ja to vidim, ovo je na razini "jebača plamena" i onog mutikaše kako god se već zvao, koji je to "prodao NASA-i".

Ne da mi se previše istraživati, no još 2010.  se moglo naći dovoljno informacija da se isti K sastavi doma u garaži...

 

https://www.discovermagazine.com/the-sciences/how-to-build-a-usd1000-fusion-reactor-in-your-basement

https://www.instructables.com/Build-A-Fusion-Reactor/ 

 Slobodno napravi jedan, pa postaj tu slike i video.

3 godine
odjavljen
offline
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

Ja sam jutros ispekao jaja, jedno mi je skoro ispalo 

Svaka ćas!

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 9:57 (veliki pero).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Azmo kaže...
CalvinRi kaže...
Azmo kaže...

Dakle klinac u svojoj sobi od legića napravi FUZIJSKI F...ING REAKTOR (doduše neefikasan al ga je napravio i skidm kapu!!!) ali najveći umovi svijeta, laboratoriji i silne milijarde to ne mogu već 70 godina da bi podarili svijetu sigurnu praktički beskonačnu i jeftinu energiju???

 

Sad vidimo ko tu koga zaje... 

 Pa mogu, ali ideja je da se napravi efikasan valjda 

Zar sam zbilja morao napisati rijeć "efikasan" dvaput? To nije bilo jasno iz posta da mora bit efikasan?

ne, ti si reko da je decko napravio neefikasan i da ti je cudno da najveci umovi svijeta ne mogu isto to sa milijardama.

mogu, i jesu, al je poanta napravit efikasan.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

Što sam napravio prije 13. rođendana?

 

Skužio sam što se još može s pišom osim piškiti.

 
20 0 hvala 0
12 godina
offline
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

Moj okolo trči sa štapom, mater ga ujutro oblači za školu i maksimalni domet mu je win u Fortniteu. Tješim se da mu još nije 12 godina. Još mjesec i po.

 
28 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
A ja u njegovim godinama nagovarao drugaricu da mi objasni zašto ona ne piški stojeći.
morrisoN
 
18 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Pixidar kaže...

Kako je uopće krenuo ovaj trend "svaka ćas"? Vidim na svakoj temi i - niš' mi jasno...

 

Počelo je mojom potrebom da na dobru stvar/članak izrazim ćas 

Sad kad sam došao u naslov bug-a, moj posao na ovom portalu je gotov 

 

Svaka mi ćas!

6 godina
neaktivan
offline
12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklearni r

OK, da malo objasnim o čemu se ovdje radi. Jer sam prije dosta godina čitao o tzv Fusoru, uređaju koji on koristi. Pokušao sam ga i sam napraviti, ali zbog manjka financija ništa nije ispalo od toga.

 

Prvo, pohvalno je da se bavi time i da ga zanima, i treba imati smisla složiti različite djelove uređaja zajedno. Ali...

 

Fusor (https://en.wikipedia.org/wiki/Fusor) je odavno poznat uređaj s kojim se može postići nuklearna fuzija. I to je relativno lako postići. Sastoji se od posude u kojoj je vakuum u čijem središtu se nalazi elektroda. Središnja elektroda je  na nižem potencijalu nego metalna posuda. Pozitivni ioni se ubrzavaju prema toj elektrodi i sudaraju se, neki od njih se spajaju (fuzija).

 

Pošto na internetu ima dosta velika zajednica entuzijasta koji su napravili fuzor, isto tako postoje i planovi. Naravno, djelovi su jako skupi, u što sam se sam uvjerio. Treba vam metalna posuda koja može držati vakuum, razne brtve, manometri koji mogu mjeriti vakuum do jako niskih vrijednosti, turbomolekularna pumpa...

 

Znači ovo nije nikakvo revolucionarno otkriće, postići fuziju nije toliki problem, naravno, treba ju postići ali da dobiješ više enrgije nego što si uložio, što fuzor ne može napraviti. OK, dečko je složio sve to, pročitao planove, kupio djelove i to je OK, očito ima sklonosti prema eksperimentiranju. Ali ne smijemo od toga raditi senzaciju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 10:38 (GhostLoveScore).
 
26 0 hvala 13
16 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
GhostLoveScore kaže...

OK, da malo objasnim o čemu se ovdje radi. Jer sam prije dosta godina čitao o tzv Fusoru, uređaju koji on koristi. Pokušao sam ga i sam napraviti, ali zbog manjka financija ništa nije ispalo od toga.

 

Prvo, pohvalno je da se bavi time i da ga zanima, i treba imati smisla složiti različite djelove uređaja zajedno. Ali...

 

Fusor (https://en.wikipedia.org/wiki/Fusor) je odavno poznat uređaj s kojim se može postići nuklearna fuzija. I to je relativno lako postići. Sastoji se od posude u kojoj je vakuum u čijem središtu se nalazi elektroda. Središnja elektroda je  na nižem potencijalu nego metalna posuda. Pozitivni ioni se ubrzavaju prema toj elektrodi i sudaraju se, neki od njih se spajaju (fuzija).

 

Pošto na internetu ima dosta velika zajednica entuzijasta koji su napravili fuzor, isto tako postoje i planovi. Naravno, djelovi su jako skupi, u što sam se sam uvjerio. Treba vam metalna posuda koja može držati vakuum, razne brtve, manometri koji mogu mjeriti vakuum do jako niskih vrijednosti, turbomolekularna pumpa...

 

Znači ovo nije nikakvo revolucionarno otkriće, postići fuziju nije toliki problem, naravno, treba ju postići ali da dobiješ više enrgije nego što si uložio, što fuzor ne može napraviti. OK, dečko je složio sve to, pročitao planove, kupio djelove i to je OK, očito ima sklonosti prema eksperimentiranju. Ali ne smijemo od toga raditi senzaciju.

Koliko znaš 12-godišnjaka koji znaju što je to nuklearna fuzija???

 

Nitko ni ne radi senzaciju, no kinac je očito potencijal i ovakvi rekordi i distignuća su samo motivacija da bude više takvih klinaca na svijetu... Doseg većine 12-godišnjaka u RH je zapalit cigaru iza škole i hvalit se s tim u razredu...

 

3 godine
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Gallu kaže...
trolaslavonska kaže...

"Iako njegov reaktor nije dovoljno efikasan da bi proizvodio više energije nego se u njezino stvaranje uloži, Oswalt izražava nadu da će nuklearna fuzija u budućnosti biti čisti i efikasni izvor električne energije koji će pomoći u borbi protiv klimatskih promjena."

 

Hmmm ovo mi je sumnjiva konstrukcija... ali ima donekle smisla...

 

Ovo je samo DIY projekt. Postoje fuzijski reaktori koji imaju pozitivnu energetsku bilancu.

 

 

Prilično sam siguran da ne postoje. 

 

OK, možda nisam bio dovoljno precizan - bilo je fuzijskih eksperimenata gdje je energetska bilanca bila pozitivna.

https://www.bbc.com/news/science-environment-24429621

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 11:27 (Gallu).
14 godina
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
Tvpronlem kaže...
Pixidar kaže...

Kako je uopće krenuo ovaj trend "svaka ćas"? Vidim na svakoj temi i - niš' mi jasno...

 

Počelo je mojom potrebom da na dobru stvar/članak izrazim ćas 

Sad kad sam došao u naslov bug-a, moj posao na ovom portalu je gotov 

 

Svaka mi ćas!

 to sad navesti u CVu, i na rvackom i angliskom, samo treba mudro prevesti...

Ju je je? Je ju je!
6 godina
neaktivan
offline
Re: 12-godišnjak kod kuće izradio fuzijski nuklear
lllnuclearlll kaže...

Koliko znaš 12-godišnjaka koji znaju što je to nuklearna fuzija???

 

Nitko ni ne radi senzaciju, no kinac je očito potencijal i ovakvi rekordi i distignuća su samo motivacija da bude više takvih klinaca na svijetu... Doseg većine 12-godišnjaka u RH je zapalit cigaru iza škole i hvalit se s tim u razredu...

 

 

Zato i kažem, pohvalno je to što je napravio.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice