100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni

poruka: 49
|
čitano: 10.261
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni ".
7 godina
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
Corto_1973 kaže...
ccc2002 kaže...
Što bijaše s onim projektom nacionalnog širokopojasnog interneta, od prije 5-6 g.?

Navodno su HEP, MORH, HŽ I ostali bili voljni ustupiti svoju infrastrukturu za taj projekt.
----------------

Pritisak da se odustane je išao s puno vise razine od A1 i T-coma, odmah nakon prvog sastanka radne skupine je ministar iz jedne "prijateljske" zemlje doletio na "prijateljski" sastanak s državnim vrhom... usput spomenuvši milijune i tetu Angelu...

 Jer smo kolonija, nismo suverena država, samo izvršavamo ono šta nam narede iz Berlina ili Bruxellesa. 

Bitno da majmuni plješću tome što smo ušli u EU jer sada možemo putovati sa osobnom i pričati po EU bez roaming tarife.

12 godina
offline
100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni

Da je barem kukanje olimpijska disciplina, Rvati bi bili nepobjedivi.

Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
Možda je najveći problem što nema interesa kod načelnika i gradonačelnika da se forsira gradnja ili obnova postojeće infrastrukture. Nije to gradnja škole ili sportske dvorane gdje se redovito uzimaju provizije od izvođača radova,a da ne velim se u dobrom djelu radi o ljudima koji jedva znaju upaliti računalo.
 
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona

U mom kraju "ima", samo djaba sto su se grad i tri okolna sela dogovorila sa gradom kao nositeljem projekta i EU lovom kada od radova ni crno ispod nokta nije napravljeno, a projekt objavljen jos 2017-te. I kao T-Com najednom odlucio odmah biti tik do izvodjaca radova, ali kad ih se pitalo prije koju godinu da bi i mi smrtnici optike, e onda je bilo receno da im se ne isplati za cirka 15-17-tisuca stanovnika sveukupno. Cim dosla lova iz EU - odmah se isplati. A ove predizborne price, kao i T-Kradikomovske ne vjerujem ni mrve dok ne vidim da se stvarno nesto radi, ako nisu do sad, nece ni tako skoro. Tako da sam prilicno siguran da nit love, nit radova. Kako rekoh optiku nece dozivjeti u mom kraju ni moji praunuci, a kamoli ja sada.

9 godina
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
Kod nas je prošao projekt još prije godinu dana na kojem je naravno prošao tcom, da će nam u roku od 3 godine uvesti optiku.
Eto, godina je prošla, pa i još dvije će proći, a i optika će doći, ali ne znamo kada, možda u ovom desetljeću :))
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 16:47 (Ivooh11).
15 godina
offline
100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni

Uvođenje mreža vrlo velikog kapaciteta koje podržavaju širokopojasni pristup sa simetričnim brzinama od najmanje 1 Gbit/s za javne namjene, što uključuje osnovne i srednje škole, visoka učilišta i ustanove u sustavu znanstvene djelatnosti, tijela državne uprave, tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave i zdravstvene ustanove te prometna čvorišta kojima prolazi velik broj putnika.

 

 

Uhljebi naravno prvo sebi rješavaju gigabit jer.. jebiga mogu, a mi trkeljajmo na 4mbita razvaljenom preprodanom bakru. puj bando

 

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni

Mora li optički kabel ići ispod zemlje ili se može postaviti na stupove pokraj bakrenog kabela ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
MadDogMattis kaže...

Mora li optički kabel ići ispod zemlje ili se može postaviti na stupove pokraj bakrenog kabela ?

Može i na stupove, pogledaj npr. Rumunjsku.

15 godina
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
vec sam napisao u jednoj temi, u slavoniji su potpisali sa određenom tvrtkom za proširenje optike, i to ce biti tipa naselja bilje,našice,đurđenovac i okolna sela, tako da se zbilja kreće u širenje optike, i koliko cujem putem hepovih stupica, znaci ici ce pokraj bakra....ide u određenim valovima, prvo ide bilje, pa našice pa dalje i dalje itd....tako da vjerujem da je i drugim zupanijama tak
battletag:MasnaKrvavic#2275
4 godine
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona

Je, u Bukureštu se neba ne vidi od silnih kablova po zraku...imaju pravi kaos...tak nekaj nema nigde

16 godina
offline
100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni

Dok se agregacija ne riješi/izgradi mogu donositi odluke od jutra do sutra...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
MadDogMattis kaže...

Mora li optički kabel ići ispod zemlje ili se može postaviti na stupove pokraj bakrenog kabela ?

 A1 ti provlaći optičke kablove preko HEP stupova. Tako sam ja dobio optiku

BF3:fluffy_inside
3 godine
protjeran
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
nitro_vip kaže...

Uvođenje mreža vrlo velikog kapaciteta koje podržavaju širokopojasni pristup sa simetričnim brzinama od najmanje 1 Gbit/s za javne namjene, što uključuje osnovne i srednje škole, visoka učilišta i ustanove u sustavu znanstvene djelatnosti, tijela državne uprave, tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave i zdravstvene ustanove te prometna čvorišta kojima prolazi velik broj putnika.

 

 

Uhljebi naravno prvo sebi rješavaju gigabit jer.. jebiga mogu, a mi trkeljajmo na 4mbita razvaljenom preprodanom bakru. puj bando

 

 Evo ja sam u katastru i mogu ti reći da imamo super internet, čak 2 mbit/s. Jednostavno uživam kad moram nešto skinut iz digitalne arhive, a ono veliko 15 mb. Kao svaki uhljeb, za to vrijeme dok se skida mogu bez problema otići u birtiju na kavu.

 

A da ću ja na poslu doživjeti 10 mbit/s, a kamoli 1 gbit/s, čisto sumnjam

9 godina
offline
100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni

ajde da i to vidim. U jebenom Osijeku imam propusnost parice 10 mbit/s, pa se trenutno drkam s ovim pokućnim sranjima. Živi bili pa vidjeli

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
MadDogMattis kaže...
Corto_1973 kaže...
ccc2002 kaže...
Što bijaše s onim projektom nacionalnog širokopojasnog interneta, od prije 5-6 g.?

Navodno su HEP, MORH, HŽ I ostali bili voljni ustupiti svoju infrastrukturu za taj projekt.
----------------

Pritisak da se odustane je išao s puno vise razine od A1 i T-coma, odmah nakon prvog sastanka radne skupine je ministar iz jedne "prijateljske" zemlje doletio na "prijateljski" sastanak s državnim vrhom... usput spomenuvši milijune i tetu Angelu...

 Jer smo kolonija, nismo suverena država, samo izvršavamo ono šta nam narede iz Berlina ili Bruxellesa. 

Bitno da majmuni plješću tome što smo ušli u EU jer sada možemo putovati sa osobnom i pričati po EU bez roaming tarife.

Ta priča za malu djecu o "HEP, HŽ, MORH" kabelima je samo bajka.

To su političke priče koje nemaju veze s tehničkim kapacitetima.

slimjohn kaže...

Je, u Bukureštu se neba ne vidi od silnih kablova po zraku...imaju pravi kaos...tak nekaj nema nigde

To se definitivno mora izbjeći, to je tamo prestrašno.

7 godina
online
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
Wolf88 kaže...
MadDogMattis kaže...

Mora li optički kabel ići ispod zemlje ili se može postaviti na stupove pokraj bakrenog kabela ?

 A1 ti provlaći optičke kablove preko HEP stupova. Tako sam ja dobio optiku

 Uz jedan problem (bar sam tak čuo): za postavljanje kabela ako je stup na privatnom zemljištu trebaju dozvolu vlasnika zemljišta, što oni obično ne daju i navodno zbog toga hrpa projekata stoji ili se prekida (bar tak tvrdi jedan poznanik koji ne radi to, ali mu bratić radi).

 

Kruha i igala...
3 godine
protjeran
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
ludizao kaže...

Katastar i digitalna arhiva. Nikako se ne mogu naviknuti da to postoji i da radi.

 Znam, nevjerojatno. Ali napreduje po malo. Skenirani su nam svi nacrti i svi elaborati plus popisi promjena na česticama unazad 60-70 godina. A jedna od boljih stvari u ovoj zaostaloj državi su digitalni elaborati. 

 

Koliko znam radi se i na skeniranju knjiga iz gruntovnica.

 

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
Old Iggy kaže...
MadDogMattis kaže...
Corto_1973 kaže...
ccc2002 kaže...
Što bijaše s onim projektom nacionalnog širokopojasnog interneta, od prije 5-6 g.?

Navodno su HEP, MORH, HŽ I ostali bili voljni ustupiti svoju infrastrukturu za taj projekt.
----------------

Pritisak da se odustane je išao s puno vise razine od A1 i T-coma, odmah nakon prvog sastanka radne skupine je ministar iz jedne "prijateljske" zemlje doletio na "prijateljski" sastanak s državnim vrhom... usput spomenuvši milijune i tetu Angelu...

 Jer smo kolonija, nismo suverena država, samo izvršavamo ono šta nam narede iz Berlina ili Bruxellesa. 

Bitno da majmuni plješću tome što smo ušli u EU jer sada možemo putovati sa osobnom i pričati po EU bez roaming tarife.

Ta priča za malu djecu o "HEP, HŽ, MORH" kabelima je samo bajka.

To su političke priče koje nemaju veze s tehničkim kapacitetima.

slimjohn kaže...

Je, u Bukureštu se neba ne vidi od silnih kablova po zraku...imaju pravi kaos...tak nekaj nema nigde

To se definitivno mora izbjeći, to je tamo prestrašno.

 Slažem se, jedino HEP mi se čini da ima optiku, HŽ ima nešto tamo gdje ide pruga, a MORH je nudio neke žice još iz JNA projekt Neptun. 

10 godina
offline
100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni

I HT vuče optiku po stupovima u Zagrebu. A1 (barem kod mene) vuče kabel po stupovima, optike nema.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice