100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni

poruka: 49
|
čitano: 10.271
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni ".
7 godina
offline
100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni

Kao što su isto napravili 2016-te  

 
19 0 hvala 1
15 godina
offline
100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni

2027 do kad oni uvedu taj 100mb minimum, ostatak europe će već imati 1gb kao minimum.

Moj PC  
34 0 hvala 0
15 godina
online
100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni

prije svakih izbora nude nam utopije. nakon svakih izbora ponovo nas utope (zagorci vele "utopiju"). u govnima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 9:01 (Ajar).
Moj PC  
46 0 hvala 2
13 godina
offline
100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni

Koji je to već plan za razvoj broadbanda?2 ili 3, nisam siguran?

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni

cilj plana jest, dakle, zaustaviti daljnje zaostajanje Hrvatske na ljestvici razvijenosti širokopojasnog pristupa.

 

kako iz daljnjeg saznajemo, nije teško ostvariv. trenutno smo na 25. mjestu od 27 članica pa nije lako kliznuti dublje. a još je uspjeh veći jer ni lipu nećemo uložiti iz vlastitih resursa:

 

od navedenog iznosa oko 3,73 milijarde kuna su procijenjena potrebna sredstva potpora iz različitih EU fondova, dok ostatak u iznosu od oko 1,87 milijardi kuna čine predviđena ulaganja operatora elektroničkih komunikacija i drugih ulagača.

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni

Znači nama koji živimo u naseljima van grada planiraju uvaliti 5G umjesto optičkog kabela ?

Jadno.

 
10 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
Trla baba lan...
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
CrniPero kaže...

Kao što su isto napravili 2016-te  

 Ja još čekam Sanderovu email adresu iz 2007-e. E-račune dobivam tako da mi Tele2 pošalje poštom link, pa stavim Birkenstock sandale, upalim svoj električni romobil i odem do najbližeg internet-caffea u 27km udaljenom gradu.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
offline
100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni

Idu izbori i svakodnevna obećanja svega i svačega. Jupiiiiiii

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
MadDogMattis kaže...

Znači nama koji živimo u naseljima van grada planiraju uvaliti 5G umjesto optičkog kabela ?

Jadno.

 

Prije ćete vi u ruralnim dijelovima hrvatske dobiti optiku nego gradovi, matematika je jednostavna, a i već ima projekata koliko hoćeš (RUNE i sl.)... a matematika kaže da će na nivou države kućanstva dobiti 100Mbit/s, ali na način da će na selu davati besplatno 1Gbit/s jer znaju da djedovi i bake neće koristiti ni 1% kapaciteta dok će u gradovima ostati sve kako je, a državni prosjek će biti 100Mbit/s.

3 godine
neaktivan
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
Što bijaše s onim projektom nacionalnog širokopojasnog interneta, od prije 5-6 g.?

Navodno su HEP, MORH, HŽ I ostali bili voljni ustupiti svoju infrastrukturu za taj projekt.

BTW.
To mi ništ ne znači 100mbps

A di su ping, upload brzina i ostali parametri, Cijena? .
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 15:55 (ccc2002).
 
5 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
U donošenju propisa smo svjetski prvaci. U ničem drugom.
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni

A Upload planiraju nulu, jer ga nisu ni spomenuli u planu? I trebaju planirati brzine prikladne godini završetka implementacije, znači 2030 godini je minimum 10Gbps upload i download istovremeno, a ne 100Mbps down i 0 up kao što sada planiraju.

Idi i radi nešto korisno!
 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
dakky kaže...
MadDogMattis kaže...

Znači nama koji živimo u naseljima van grada planiraju uvaliti 5G umjesto optičkog kabela ?

Jadno.

 

Prije ćete vi u ruralnim dijelovima hrvatske dobiti optiku nego gradovi, matematika je jednostavna, a i već ima projekata koliko hoćeš (RUNE i sl.)... a matematika kaže da će na nivou države kućanstva dobiti 100Mbit/s, ali na način da će na selu davati besplatno 1Gbit/s jer znaju da djedovi i bake neće koristiti ni 1% kapaciteta dok će u gradovima ostati sve kako je, a državni prosjek će biti 100Mbit/s.

 Sumnjam. Tko će postavljat i plaćat svu opremu za 50 korisnika.

16 godina
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
Kao i obično priče za male klince.
Rijec Hrvatska i strategija je sam po sebi oksimoron. Pa tako i ove price 2007 krece nova Hrvatska, optika do svih domova do 2012... 2016 opet nova strategija ista, samo 9 godina nista. I sad opet...
To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
ludizao kaže...

Čim pročitam 'prijedlog odluke o donošenju plana', odmah znam koliko je sati. Nema tu ni plana ni odluke. Samo trkeljanje, ne bi li se ostavio dojam da birokrat na izmišljenom radnom mjestu neki q i radi. 

dođe ti kao ono: "mi smo na putu da pronađemo put za izlazak iz krize"

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
Prije 2 mjeseca dosla optika do mene. 300 m od Ilice u Kustosiji (Zagreb) T com postavio i sad ne daju nikom drugom. Ja sam na Iskonu, njihova podruznica, i banditi ne daju ni njima. I baj d vej ja sam skoro zadnja kuca koja ima optiku, a dosli su do broja 63. Daju 3 mjeseca 200Mbps, a onda 100. O uploadu ni rijeci. Cijena 249kn za internet i tv. Nabijem ih na planiranje.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 19:36 (Brk).
 
1 0 hvala 1
7 godina
offline
100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni

Idu brzine gore na optici.tamo od ljeta.

najmanja brzina će bit 500/250

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni

Kako meni pocinju ic na zivce ovi neki planovi i hrvatske i europe, napravit cemo nesto izmedu sada i iducih 15 godina, pa u tom periodu ce to doc prirodno ionako, ako imate neki plan da nesto bas zelite provest u djelo recite napravit cemo to u iduce 2 godine i onda neka tako bude jer sta se tice mogucnosti to je sigurno moguce izvest u puno kracem periodu.

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
Iduće godine selim na Muskov satelit....i ćao operatori
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni

Dobro da li netko od vas uopce procite prije nego komentira? Jesu li ovo Index kokentari? 

Nije donesena plan. Donesena je odluka da se plan treba donijeti. Odluka je donesena jer ju moraju donijeti, kao odgovor na ciljeve EU komisije.

Donijeli su to sto su morali donijeti inema nikakvog plana i nije nikakva vijest. A kad komentirate a upload 0, zasto.ne spominju upload? Pa nije nista napisano jos. 

Nema se o cemu pisati clanke, nema se o cemu komentirati.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
dakky kaže...
MadDogMattis kaže...

Znači nama koji živimo u naseljima van grada planiraju uvaliti 5G umjesto optičkog kabela ?

Jadno.

 

Prije ćete vi u ruralnim dijelovima hrvatske dobiti optiku nego gradovi, matematika je jednostavna, a i već ima projekata koliko hoćeš (RUNE i sl.)... a matematika kaže da će na nivou države kućanstva dobiti 100Mbit/s, ali na način da će na selu davati besplatno 1Gbit/s jer znaju da djedovi i bake neće koristiti ni 1% kapaciteta dok će u gradovima ostati sve kako je, a državni prosjek će biti 100Mbit/s.

 Moguće je da si u pravu. Evo, mi u Višnjevcu - predgrađu Osijeka smo skroz raskopani, uvode cijevi za optiku i kažu da bi mogla uskoro doći. I nije tako samo u Višnjevcu, tako je u svim prigradskim dijelovima oko Osijeka. Kaže mi tip u HT-u da bi minimalna brzina trebala biti 100-125  Mbit/s u downloadu, za upload ne zna, a da će biti moguće i puno više. Lova, naravno, dolazi iz EU fondova i samo nešto malo lokalno.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 9:39 (učo).
11 godina
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
Evo ja već vidim kako se kopa ruda za budući bager koji će kopati rov za postavljanje optike ispred moje kuće
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
@ Dojtor x 🤣🤣
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 10:51 (Brk).
6 godina
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
Da misle ozbiljno onda bi Ustavom garantirali da svi koji i dalje imaju 15-25/0-4 država im plaća račun za Internet...bez te klauzule to je bullshit demagogija
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
Odlucili smo da cemo cvrsto i nepokolebljivo odluciti...

Naravno, prije toga, moramo odluciti o odluci da osnujemo novo tijelo koji ce se baviti nasom odlukom, pa jos jedno tijelo koje ce odlucivati o njihovoj odluci.... Znaci, 50 novih radnih mjesta da smjestimo podmladak uhljeba, mladost i strucnost na djelu, e kad to sve napravimo, cvrsto cemo odluciti da oni nisu bas dobro odlucili......

Meanwhile..... Bakar, 40mbps, sanjaj o optici.... Prakticki siri centar grada....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
ccc2002 kaže...
Što bijaše s onim projektom nacionalnog širokopojasnog interneta, od prije 5-6 g.?

Navodno su HEP, MORH, HŽ I ostali bili voljni ustupiti svoju infrastrukturu za taj projekt.

Ćim su se A1 i T-com pobunili, vlada je odustala od tog projekta.

BF3:fluffy_inside
3 godine
protjeran
offline
100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Nacionalni

Sve će se to zaboravit nakon izbora. A onda će se netko pred kraj 2025. sjetiti na ovo obećanje(možda) pa će pokrenut kolo.

Naravno, sve će bit odrađeno ofrlje i kasnit će.

Kad sve bude odrađeno, opet ćemo biti na začelju u EU pa će cijela priča ići iz početka(za 200/50Mbps, ne može iz sandala na konja odmah) - hrvatska klasika...

Life is meant to die. Accept your fates.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona
ccc2002 kaže...
Što bijaše s onim projektom nacionalnog širokopojasnog interneta, od prije 5-6 g.?

Navodno su HEP, MORH, HŽ I ostali bili voljni ustupiti svoju infrastrukturu za taj projekt.
----------------

Pritisak da se odustane je išao s puno vise razine od A1 i T-coma, odmah nakon prvog sastanka radne skupine je ministar iz jedne "prijateljske" zemlje doletio na "prijateljski" sastanak s državnim vrhom... usput spomenuvši milijune i tetu Angelu...
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 22:58 (Corto_1973).
13 godina
offline
Re: 100 Mbit/s i 5G svima: Hrvatska dobiva Naciona

U jednoj maloj Požegi....3km od centra grada

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 11:57 (galinjo24).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice