10 ključnih strategija za izgradnju povjerenja na

poruka: 9
|
čitano: 19.999
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "10 ključnih strategija za izgradnju povjerenja na ".
16 godina
offline
10 ključnih strategija za izgradnju povjerenja na

Kratko i jasno.

Ne budite seronja i pustite ljude da rade svoj posao.

Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
10 ključnih strategija za izgradnju povjerenja na

jel autor ovog teksta ikad vodio ikakav tim ljudi? rekao bi da nije

menadzer ili bilokakav sef ima puno vaznijeg posla nego konstantno brinit o ovim stvarim, jer prema ovdje napisanom, ovo je full time job

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: 10 ključnih strategija za izgradnju povjerenja
Tvpronlem kaže...

jel autor ovog teksta ikad vodio ikakav tim ljudi? rekao bi da nije

menadzer ili bilokakav sef ima puno vaznijeg posla nego konstantno brinit o ovim stvarim, jer prema ovdje napisanom, ovo je full time job

 ovisi koja razina managementa, no u bilo kakvoj organizaciji nema važnijeg resursa od kvalitetnih ljudi. Oni koji to razumiju su prosperirali.

Ovako banalizirati stvari ne može dugoročno dati dobar rezultat. I motivacija ima svoja pravila, nije dovoljno voditi se Maslowom i Herzbergom. Potreba za primjenom neke od ovih taktika (jer ovo su taktike a ne strategije) signalizira da je došlo do greške u recruitmentu*.

Ipak, najviše me fascinira savjet broj 4!

 

 

*P.S. ili se kreatori tima nisu baš držali pravila gđe Belbin, OK resursi su ograničeni ali bolje je imati manjkavost nego sabotažu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2023 10:30 (jozef).
16 godina
offline
Re: 10 ključnih strategija za izgradnju povjerenja

Salu na stranu, do sad sam imal samo jednog sefa koji nije valjao. Radi njega smo nas cetvero od pet ljudi u teamu dali otkaz. Lik je radil mobing i to iskreno mislim nije bil ni svjestan. Od njega sam puno toga naucio ali on opce nije imal people skills. Nula. Velim cetvero od pet ljudi je radi njega dalo otkaz i to u periodu od mozda tri mjeseca.

Vec neko vrijeme sam u Austriji i silom prilika sam promijenio pet poslodavaca. Da kucnem o drvo, svi sefovi su bili super. Ovaj zadnji gdi sam sad bude vjerojatno i ostal zadnji jer je lik tolko dobar da je to cudo jedno. Svi su aktivno komunicirali i bili dostupni a nitko nikad pa ni onda nije nist dramil. Mozda zato jer sam jako zahvalan radnik :) ili imam srece vise nego pameti.

Meni je bitno da sef zna reci kaj oce od mene, da mi zna pomoci ako mi treba pomoc i da nije naporan. Znaci tak dugo dok ja ne kasnim ni sekunde i sve napravim bolje nego treba, od tebe kao sefa ne ocekujem nista nego da u petak poslije posla idemo na pivu.

 

EDIT:

Ne znam kak je u HR ali tu sve firme i svi imaju jednom godisnje razgovore sa sefom. Gdi si, kaj si, gdi se vidis,gdi se ne vidis, kaj te smeta, kaj trebas, kaj oces, kaj mislis. Ono stvarno opusteno i bez stresa. Nije da je inkvizicija i ne smijes nista ili reci ili nesto krivo reci. Od tebe se trazi da das sto vise bitnih ili ne bitnih informacija da bi sve bolje funkcioniralo. Isto tako sef tebi onda rece kaj oce, nece, kaj ga smeta ili ne smeta. Uglavnom valuacija svega i svacega, pocevsi od tebe i sefa samoga. Plus je bio u prosloj firmi da sam moral izabrat jednog random kolegu s kojim sam imal isti razgovor.  

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2023 12:11 (NEW_MAN).
15 godina
offline
Re: 10 ključnih strategija za izgradnju povjerenja

Kako jedan čovjek može sprovoditi mobing? U samom imenu imaš mob, dakle bandu, čopor. Taj vas je šef valjda šikanirao.

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: 10 ključnih strategija za izgradnju povjerenja
Tvpronlem kaže...

jel autor ovog teksta ikad vodio ikakav tim ljudi? rekao bi da nije

menadzer ili bilokakav sef ima puno vaznijeg posla nego konstantno brinit o ovim stvarim, jer prema ovdje napisanom, ovo je full time job

 Mora se time baviti ako ne želi da mu se ljude razbježe. Tko želi i voli raditi u lošoj atmosferi?

15 godina
offline
Re: 10 ključnih strategija za izgradnju povjerenja
jozef kaže...

Ipak, najviše me fascinira savjet broj 4!

to ti je suzana namjerno smjestila pušku, e ne bi li te ukebala kako ne paziš na nastavi. sad si je preveslal pa neutješno rida. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
10 ključnih strategija za izgradnju povjerenja na

"Nemojte vašom pojavom kod zaposlenika stvarati dojam da sumnjate u njihovu radnu etiku,  da mislite da "zabušavaju"."

 

Ne mislimo. Znamo.  

 

 

Najveci problem u hrvatskoj je komplicirana procedura kad zelis radniku dati otkaz. Radnici ne zele prihvatiti cinjenicu da taj posao mozda nije za njih, pozivaju se na radnicka prava, a drugi radnici i tvrtka trpi.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 10 ključnih strategija za izgradnju povjerenja
Tvpronlem kaže...

jel autor ovog teksta ikad vodio ikakav tim ljudi? rekao bi da nije

menadzer ili bilokakav sef ima puno vaznijeg posla nego konstantno brinit o ovim stvarim, jer prema ovdje napisanom, ovo je full time job

 Ako nemaš vremena komunicirati s ljudima ispod sebe, čega si ti menager? Ljudi nisu serveri kojima samo shedulaš taskove i zaboraviš na njih

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice