Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda elekt

poruka: 22
|
čitano: 7.285
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda elekt".
15 godina
odjavljen
offline
Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda elekt

Mislim da su neki od obuhvaćenih proizvoda došli do točke u kojoj energetski i ekološki trošak dodatnih dijelova za povećanje efikasnosti postaje veći od uštede zbog povećane efikasnosti. Neki možda ne isplate ni trošak donošenja nove ljestvice...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda e
MrBlc kaže...

Mislim da su neki od obuhvaćenih proizvoda došli do točke u kojoj energetski i ekološki trošak dodatnih dijelova za povećanje efikasnosti postaje veći od uštede zbog povećane efikasnosti. Neki možda ne isplate ni trošak donošenja nove ljestvice...

 Pa nek ukljuce apsolutno sve. Od proizvodnje, preko koristenja, do oslaganja i recikliranja i to sve ulazi u ocjenu.

16 godina
offline
Re: Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda e
Ali potrošača logično najviše ili jedino zanima njegova *direktna* korist ili šteta od energetske učinkovitosti uređaja, a ne toliko neki indirektni učinci...

Mislim, eko je super, ali daj brate prvo da ja uštedim koju kunu, šta ću ja s informacijom da je nešto ušteđeno u proizvodnom lancu kad mene zanima moj račun na kraju mjeseca...
Down goes the window, out goes the heat!
16 godina
offline
Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda elekt

Zbog forsiranja nižih razina potrošnji i prelaženja u bolji energetski razred perilice peru na manjim temeraturama i zbgo toga lošije peru. Je da je tehnologija bolja, ali kad je suđe masno, neće oprati na EKO programu od 45°C.

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
12 1 hvala 1
10 godina
offline
Re: Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda e
Isto kao i eko usisivaci koji ne mogu povuc dlaku s parketa al eto, samo 400W trose...
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda elekt

Da, i onda se prašak napuca s kemikalijama koje su učinkovitije na nižoj temperaturi, ali ne moraju nužno biti bolje za okoliš od onih koje su se koristile na većim temperaturama, usisivač radi dulje nego onaj slobodin koji je dizao parkete...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda elekt

negdje sam pročitao kako će morati navesti i očekivan vijek trajanja proizvoda (neovisno o jamstvu) no tu se više ne spominje. zašto? dakle, oprez pri kupnji jer i dalje mogu (možda ne smiju ali ...) umetati "programirano kvarenje". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda elekt

osim što novi uređaji u nekim slučajevima imaju znatno slabiji učinak niti cijena ne poziva na kupnju. Razlike u cijeni između AA i AAA+ uređaja su u stotinama i tisućama kuna a ušteda se mjeri u lipama. Također, proizvođači perilica forsiraju sve veće bubnjeve (nekad davno su bili 5kg, pa i manje a sad je najmanji 7 ili 8) jer tako dobiju veću učinkovitost po kg rublja, ali ako perete manju količinu tad je zapravo taj stroj manje efikasan od onog starog i manjeg - čak i uz sve naprednije sustave za vaganje i doziranje. Neki samci, studenti ili slično će često oprati 2kg rublja. Osobno sam za ekonomičnije uređaje (a tko nije), ali te oznake su često zavaravajuće.

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda e
A+++ frižider u prostoriji 40C...za K...s druge strane stari frižider bez oznake...njemu je tih 40C mačiji kašalj
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda e

ne samo da eko perilice lošije operu odjeću, nego se u njima nakupljaju odvratne količine deterdženta, plijesni i bolje da ne znam čega sve još ne. ako moram svaka dva tjedna iskuhavati s octom, onda nemam koristi od eko pranja.

15 godina
offline
Re: Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda e
OwlEye kaže...

ne samo da eko perilice lošije operu odjeću, nego se u njima nakupljaju odvratne količine deterdženta, plijesni i bolje da ne znam čega sve još ne. ako moram svaka dva tjedna iskuhavati s octom, onda nemam koristi od eko pranja.

 To nije do perlice nego do tebe ... 

12 godina
offline
Re: Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda e
Ne stavljati previše deterdženta, svaka 3 mjeseca ciklus ispiranja sodom za pranje na 90, potom alkoholni ocat isto program na 90... I dakako, svakih 7-10 dana barem jedno pranje na 90 i nemaš brige...
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda e
simsis kaže...
Isto kao i eko usisivaci koji ne mogu povuc dlaku s parketa al eto, samo 400W trose...

 Zato kupis Miele usisavac i deri.

Battlenet - TheProdigy#2234
11 godina
neaktivan
offline
Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda elekt

Kad cujem tu famoznu miele marku dobijem proljev...  Skupo smeće ko i vecina bijele tehnike kako ubodes moze trajat godinama može crknut nakon par mjeseci ko sve...  

Ps 3 mieline stvari 2 perilice suda 1 perilica rublja obje crkle u garanciji jedna perilica suda totalno se raspala dali novu nakon naganja sa zastitom potrosaca...  Ne treba ni govorit da je u roku godine nakon isteka garancije obe dvi perilice suđa isle na vjecna lovista (popravak ko nova gorenje perilica)  a ova od rublja je trajala jos godinu iza njih onda naoravila poplavu i letila je i ona iz stana...  Ps meni staroj i bratu jer smo se isli pravit pametni pa kupit kvalitetu...  Na kraju zavrsio na  gorenju i ne znam koje su njihove marke ali mislim isto...  Djelovi bagatela servisera koliko god oces a ne prenapuhano svabsko smece kojem lezaj dode ko pola nove ves masine... 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda elekt

Kad cujem tu famoznu miele marku dobijem proljev...  Skupo smeće ko i vecina bijele tehnike kako ubodes moze trajat godinama može crknut nakon par mjeseci ko sve...  

Ps 3 mieline stvari 2 perilice suda 1 perilica rublja obje crkle u garanciji jedna perilica suda totalno se raspala dali novu nakon naganja sa zastitom potrosaca...  Ne treba ni govorit da je u roku godine nakon isteka garancije obe dvi perilice suđa isle na vjecna lovista (popravak ko nova gorenje perilica)  a ova od rublja je trajala jos godinu iza njih onda naoravila poplavu i letila je i ona iz stana...  Ps meni staroj i bratu jer smo se isli pravit pametni pa kupit kvalitetu...  Na kraju zavrsio na  gorenju i ne znam koje su njihove marke ali mislim isto...  Djelovi bagatela servisera koliko god oces a ne prenapuhano svabsko smece kojem lezaj dode ko pola nove ves masine... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda e

U osnovi, stariji proizvodi su bili nadprosječno kvalitetni, a danas su i oni išli tragovima konzumerizma, samo još deru na staroj slavi.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
neaktivan
offline
Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda elekt

Tocno to... 

Kuci imam one frizidere gorenje.obodin ne znam sto cu snjima stari su bar 40 godina i rade bolje nego novi... 

Trenutno mi frizider od gorenja ima 25 godina radi bez greške... 

Ali kad ides po forumima svi svrsavaju na miele meni se miele pokazao kao jako skupi promasaj... 

Na kraju gorenje sa sto vecom garancijom najbolja stvar za domacu bijelu tehniku... 

Ovo drugo pa cekas dio pa cekas servisera pa prode 3 miseca... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda e

Lako za to kaj radi i nakon 30 godina.

Ali taj frižider ti u godinu dana dodatno poždere struje više nego kaj košta novi frižider.

Badava tebi on traje tak dugo kad troši puno više.

Za razliku u struji doslovno kupiš novi frižider svakih godinu dana i opet si uštedio u odnosu na ovaj koji ti ronda danonoćno.

(ako ne vjeruješ, kupi si neki mjerač potrošnje pa pogledaj kolko cucla, šokirao se budeš).

 

Long story short: imaš dva tipa ljudi - one kojima je bitno da je uređaj star, bez obzira koliko ga košta, ili one koji gledaju da ih košta čim manje.

Meni je prioritet da me košta čim manje, ali svakom svoje...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 10:01 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Re: Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda e
Horatio_Hornblower kaže...

Kad cujem tu famoznu miele marku dobijem proljev...  Skupo smeće ko i vecina bijele tehnike kako ubodes moze trajat godinama može crknut nakon par mjeseci ko sve...  

Ps 3 mieline stvari 2 perilice suda 1 perilica rublja obje crkle u garanciji jedna perilica suda totalno se raspala dali novu nakon naganja sa zastitom potrosaca...  Ne treba ni govorit da je u roku godine nakon isteka garancije obe dvi perilice suđa isle na vjecna lovista (popravak ko nova gorenje perilica)  a ova od rublja je trajala jos godinu iza njih onda naoravila poplavu i letila je i ona iz stana...  Ps meni staroj i bratu jer smo se isli pravit pametni pa kupit kvalitetu...  Na kraju zavrsio na  gorenju i ne znam koje su njihove marke ali mislim isto...  Djelovi bagatela servisera koliko god oces a ne prenapuhano svabsko smece kojem lezaj dode ko pola nove ves masine... 

 Neznam jesi li kupovao kineski Mile, ovaj njemački radi mi 20 godina?

11 godina
neaktivan
offline
Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda elekt

A ne znam ali meni je bila nocna mora...  Nikad vise ni blizu tome... 

Jedino sto mi je gore od toga su samsung i lg za bijelu tehniku... Nazalost kvalitete nema i cak cijena ne garantira kvalitetu... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda e
kowach kaže...

Zbog forsiranja nižih razina potrošnji i prelaženja u bolji energetski razred perilice peru na manjim temeraturama i zbgo toga lošije peru. Je da je tehnologija bolja, ali kad je suđe masno, neće oprati na EKO programu od 45°C.

 Oprosti ali malo sam glup kako to nova tehnologija bolje pere suđe od stare. Imao sam staru Candy staru 20 godina i kad se pokvarila zamjenio je sa novom. Nisam primjetio da nova bolje pere. Radi nova na istom principu kao stara. Stara je imala isti grijač vode kao i nova. Jedina razlika što je stara bila 3 puta teža. Imala metalne lopatice, a nova plastične koje samo gledam da same ne otpadnu. 

11 godina
neaktivan
offline
Od 1. ožujka nove oznake energetskih razreda elekt

Nove perilice rublja imaju plastični lezaj bubnja tako da ako crkne jbg...  I to imaju svi i to je grozno... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice