Sancta Domenica - Iskustva

poruka: 544
|
čitano: 371.000
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Sancta Domenica - Iskustva

Nemrem ti to napamet reć, ovisi čiji je ekran unutra ...

 

Za to bi trebalo otvoriti televizor i vidjet kaj piše na panelu ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva

Nisam jos poslao upit Sancti Domenici, morat cu se pozabaviti time. Dobra ideja da se stavi tv na prodaju, mozda netko uspije od 2 slozit 1...

 

edit: https://www.fixr.com/costs/tv-repair

 

evo neki cost estimate... izgleda da se generalno ne isplati

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2022 11:13 (LIX).
11 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva
Ima tko iskustva sa kupnjom uredaja koji su bili povrat ili servisirani?
TikTok - daki__92 (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Sancta Domenica - Iskustva

Naručio sam u Santa Domenic laptop i laptop mi je došao sa neispravanim ekranom i pošaljem ja njima email i kažu mi da pošaljem laptop na servis ili da raskinem ugovor , al zašto ne postoji opcija da ja njima pošaljem neispravan laptop na servis , a da oni meni pošalju novi laptop ? Sad ću vjerojatno jako dugo čekati da na servisu poprave laptop , a raskidati ugovor ne želim jer je riječ o dobrom laptopu kojeg nisam ni toliko skupo platio , baš nemam sreće ...

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva
Naravno da postoji, nemas ti sta slati na servis, vracas ga njima, oni rjesavaju sa servisom.

Doduse to ne znaci da ces dobiti novi bez cekanja, samo da ti kao kupac reklamiras onome gdje si kupio, a ne nekom servisu...
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva
Damir22 kaže...
Naravno da postoji, nemas ti sta slati na servis, vracas ga njima, oni rjesavaju sa servisom.

Doduse to ne znaci da ces dobiti novi bez cekanja, samo da ti kao kupac reklamiras onome gdje si kupio, a ne nekom servisu...

 Meni su rekli ovo .

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
15 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva

-i u čemu je problem? vratiš neispravno i to je raskid ugovora, dobiješ povrat a ako želiš kupiš drugi uređaj, isti, u istoj ili drugoj trgovini.. tj umjesto reklamacije-popravka vraćaš neispravno i to je ok, tj moguće riješenje i vjerojanto brže-kvalitetnije nego slanje u servis (pitanje logistike i njihovih osnosa tj postoje neke glasine o raspadu-zastupništvo-band .. tj želiš li čekati možda tjedan-mjesec neki odgovor servisa koji će biti samo potvrda kvara i pravo na zamjenu, jer se ekšli ništa ili vrlo malo stvari popravlja-servisira (ovlašteni servis služi više tome da potvrdi-prihvati ili odbije reklamaciju u jamstvu i time na teret distributera-proizvođača u tom lancu-trošku, ne na teret kupca..).

-za trgovca i kupca je zapravo u oba slučaja ista stvar, tj neispravno se ne popravlja (99%) nego izdaje novo-zamjena + novi račun-jamstvo.. a staro se stornira, što ti zapravo trgovac nudi kao isti-kraći put .. umjesto kroz servis. Razlika je samo u tome što u zamjeni ti dobiješ drugi-identičan uređaj, laptop, dok s raskidom-povratom dobiješ novac za koji možeš kupiti što želiš ako je u ponudi (uz napomenu da postoje glasine.. i da možda nemaju više tih uređaja i zato to i nude kao povrat-raskid..).

 

-savijet, prihvati, ako su glasine točne..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva

morbida

 

Je li to Nitro 15 - Ryzen 5 i RTX 3050 ili nešto jače? I koliko si ga platio ako nije tajna?

9 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva
ihush kaže...

-i u čemu je problem? vratiš neispravno i to je raskid ugovora, dobiješ povrat a ako želiš kupiš drugi uređaj, isti, u istoj ili drugoj trgovini.. tj umjesto reklamacije-popravka vraćaš neispravno i to je ok, tj moguće riješenje i vjerojanto brže-kvalitetnije nego slanje u servis (pitanje logistike i njihovih osnosa tj postoje neke glasine o raspadu-zastupništvo-band .. tj želiš li čekati možda tjedan-mjesec neki odgovor servisa koji će biti samo potvrda kvara i pravo na zamjenu, jer se ekšli ništa ili vrlo malo stvari popravlja-servisira (ovlašteni servis služi više tome da potvrdi-prihvati ili odbije reklamaciju u jamstvu i time na teret distributera-proizvođača u tom lancu-trošku, ne na teret kupca..).

-za trgovca i kupca je zapravo u oba slučaja ista stvar, tj neispravno se ne popravlja (99%) nego izdaje novo-zamjena + novi račun-jamstvo.. a staro se stornira, što ti zapravo trgovac nudi kao isti-kraći put .. umjesto kroz servis. Razlika je samo u tome što u zamjeni ti dobiješ drugi-identičan uređaj, laptop, dok s raskidom-povratom dobiješ novac za koji možeš kupiti što želiš ako je u ponudi (uz napomenu da postoje glasine.. i da možda nemaju više tih uređaja i zato to i nude kao povrat-raskid..).

 

-savijet, prihvati, ako su glasine točne..

 Riječ je o ovom laptopu https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/laptop-acer-aspire-7-nh-qe5ex-003-15-r5-16-512-rtx3050.html. , još sam dobio popust 10 posto jer sam ga kupio na viza karticu , izašao me 5615kn što mi se čini dosta dobra cijena za laptop te jačine , sada ako bi tražio povrat novca taj isti laptop ako bi uzimao morao bih ga platiti 600kn više , a meni po njihovom emailu zvuči da ću ja morat čekat da servis popravi laptop , te da ću ga onda dobit , e sad možda sam u krivu .

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
9 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva
kiwi_91 kaže...

morbida

 

Je li to Nitro 15 - Ryzen 5 i RTX 3050 ili nešto jače? I koliko si ga platio ako nije tajna?

 https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/laptop-acer-aspire-7-nh-qe5ex-003-15-r5-16-512-rtx3050.html ovaj laptop je u pitanju , platio sam ga 5615kn jer sam dobio neki popust na viza karticu , šta je i tebi došao neispravan laptop ? Da li možda Acer ima problema sa svojim ekranima ? 

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
8 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva
Materijalni nedostatak, doa, zamjena za novi, nikakva popravljanja.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva

morbida

 

Čisto informativno pitam jer sam vidio na webu jedan post s tako sličnim problemom za Nitro model. Iako tamo nije bio DOA.

Koliko vidim po uvjetima kod Acera, u slučaju DOA-e se popravljaju samo ako se model više ne proizvodi, a možda će ići na servis kako bi utvrdili da kvar nije uzrokovan fizičkim oštećenjem.

15 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva

-tad traži novi-zamjenu.. pošto ga i dalje prodaju ne mogu reći 'nema'.. a cijena te 'ne zanima'.. tj moguće da je to razlog zašto ti nude ono što inače trgovci ne nude (kao posljednje..), u posljednje vrijeme dok su cijene grafičke rasle takva praksa, ne kad su cijene stabilne ili padaju.. no svaka strana nešto traži-nudi i ako se na kraju dogovorite to je ok pa traži-pitaj, traži ono što je tebi bolje i možda dobiješ. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva
ihush kaže...

-tad traži novi-zamjenu.. pošto ga i dalje prodaju ne mogu reći 'nema'.. a cijena te 'ne zanima'.. tj moguće da je to razlog zašto ti nude ono što inače trgovci ne nude (kao posljednje..), u posljednje vrijeme dok su cijene grafičke rasle takva praksa, ne kad su cijene stabilne ili padaju.. no svaka strana nešto traži-nudi i ako se na kraju dogovorite to je ok pa traži-pitaj, traži ono što je tebi bolje i možda dobiješ. :)

 Napisao sam im da sam ja dobio neispravan laptop i da mi ne odgovara čekat servis , oni su mi napisali da im je žao što uređaj ima grešku , te da mogu raskinut ugovor, tako da ću raskinut ugovor .

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
9 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva
morbida kaže...
ihush kaže...

-tad traži novi-zamjenu.. pošto ga i dalje prodaju ne mogu reći 'nema'.. a cijena te 'ne zanima'.. tj moguće da je to razlog zašto ti nude ono što inače trgovci ne nude (kao posljednje..), u posljednje vrijeme dok su cijene grafičke rasle takva praksa, ne kad su cijene stabilne ili padaju.. no svaka strana nešto traži-nudi i ako se na kraju dogovorite to je ok pa traži-pitaj, traži ono što je tebi bolje i možda dobiješ. :)

 Napisao sam im da sam ja dobio neispravan laptop i da mi ne odgovara čekat servis , oni su mi napisali da im je žao što uređaj ima grešku , te da mogu raskinut ugovor, tako da ću raskinut ugovor .

 Update : zatražio sam raskid ugovora , ali sam im napisao ako žele mogu mi poslat novi laptop kada obave dijagnostiku na neispravnom laptopu kojeg sam dobio (da se uvjere da laptop nije nastradao nepravilnim rukovanjem ) i danas mi je došla poruka na email da mi šalju novi laptop , samo se nadam da ovaj novi neće isto imati problema haha , al na kraju mogu reći da je Santa Domenica ispala poštena prema meni , tako da imaju moju preporuku .

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
15 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva
morbida kaže...
..al na kraju mogu reći da je Santa Domenica ispala poštena prema meni , tako da imaju moju preporuku .

 -svi su na kraju pošteni ako ne može drugačije :)

... ili, razlika je kad trgovac nešto ne želi iz nekog svog razloga, kad je iz neznanja, kao i kad sve zna i želi u korist kupca (tad ti ne treba ni zakon-prijava..).

+ kupac-potrošač mora znati pravila igre, svoja prava i kako ih ostvariti, tj možemo računati da će trgovac željeti pozitivno za kupca i da će sve riješiti pozitivno ako je pokriveno jamstvom-pravom i sl., no to je za idealni svijet-utopiju..

-realno pravilo, ako nešto ne tražiš nećeš ni dobiti a tad treba znati i kako kao protokol + nešto zakona + ne dati trgovcu lufta za izvrdavanje ili nepotrebno otezanje, možemo to opisati kao da rukama loviš kokoš-zeca.. stjeraš u kut :) .. no za to moraš imati pravo-zakon i znati, tražiti.

 

-trgovci kao suprotna strana, obično su iskusniji nego prosječan kupac koji ne mora znati ništa, pa tako i u izvrdavanju ako to žele.

-realno normalan trgovac u urednom poslovanju nema razloga otežati ili otezati s pravom kupca po recimo jamstvu.. jednako u svakom poslu osim taxi-metra kad posotji razlog otezanja kao naplata vožnje-vozikanja obilaznicama kao moguć primjer... no u ovom kontekstu trgovac s robom i urednim jamstvom nema trošak-problem tj to je dio logistike-lanca koji je u trgovini već uhodan-rutina i dio poslovanja, zanemariv trošak tj roba stiže kamionom svaki dan i istim putem se vraća unazad reklamacija do skladišta-servisa, normalna logistika, kao i kupnja online i dostava, rutina.. no kad nije uredno poslovanje, kad ima problema kao nelikvidnost, blokada, kad mu distributer ne daje robu zbog dugova.. ili kad je naprosto nešto 'sivo' tad 'mora' ići džonom na kupca ili mu to ide u trošak iz njegovog džepa... tad je logično očekivati da će opstruirati pravo kupca, kao što uredno posovanje to eliminira kao razlog. Zato kupac pri kupnji treba misiti i o stabilnosti trgovine, ne samo cijeni par posto nižoj, tj kad se dogodi kvar unutar jamstva tad to možda primjeti-osjeti, pogotovo za online shop-web koji nema fizičku poslovnicu i ne možeš ih 'uhvatiti'.. no realno mali postotak robe se kvari unutar jamstva pa je to za većinu nevažno ili prihvatljiv rizik ali i kvaka-22 tj što je nešto skuplje tad je važnije 5% razlike u marži, nije isto laptop za 2.000kn ili 20.000kn .. tj razlika može biti recimo 10% na nekoj akciji i to je osjetno, dobar razlog, no u slučaju kvara-problema .. obrnuto, kod jeftikanera je ušteda mala pa se može ignorirati tj kupac na kraju bira što mu je važno, jamstvo ili cijena.. pri čemu jamstvo za 99% nije važno jer se kvar većini neće dogoditi u tom periodu pa cijena ostane jedini univerzalni kriterij.

 

-šteta, što tako veća trgovina s dovoljno iskustva i dalje ima recimo lošu rutinu, tj prečesto se čuje neki problem, realno banalan i kroz recimo tjedan u nekoj temi na forumu je ipak riješeno, pozitivno.. upravo onako kako je moglo i trebalo biti od prve minute riješeno. ... čemu ovakvi primjeri, tj možda im je neki djelatnik novi-neiskusan, no nek naprave jednu 'šprancu' za pravila i to je to.. pročita i zna protokol za jamstvo, ne svako malo ista-slična priča + pozitivno jer sve se na kraju riješi. .. a možda je čak i ovo 'bolje' jer se piše, bez tog ne bi bilo teme pa i pozitivne reklame? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Sancta Domenica - Iskustva

Zna li tko koliko njima treba da nešto pošalju? Naručeno za vikend,plaćeno karticom  i ništa ne piše da su poslali,piše samo rezervacija

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva
Atomic-7 kaže...

Zna li tko koliko njima treba da nešto pošalju? Naručeno za vikend,plaćeno karticom  i ništa ne piše da su poslali,piše samo rezervacija

90% oni voze, pa će te zvat kad si na redu ...

 

ja sam čekao cca 7 dana ...

14 godina
offline
Sancta Domenica - Iskustva

Doslovno katastrofa, da sam znala da se toliko čeka dostava malog paketića,mislim stvarno,već sam mogla 100 puta otići  do poslovnice i tamo kupiti.

Znači ništa nije stiglo ,na stranicama još piše "rezervacija".

Glavno da su oni meni s kartice uzeli novac, treba pouzećem kupovati,ovako mogu raditi što žele...

 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva
Dostave ne rade vikendom.
8 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva
Pa i kad placas kod preuzimanja, nije da itko zuri.

Caat izuzetcima koji salju isti dan, sutradan, za veliku vecinu je to 3-5 dana.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva
Atomic-7 kaže...

Doslovno katastrofa, da sam znala da se toliko čeka dostava malog paketića,mislim stvarno,već sam mogla 100 puta otići  do poslovnice i tamo kupiti.

Znači ništa nije stiglo ,na stranicama još piše "rezervacija".

Glavno da su oni meni s kartice uzeli novac, treba pouzećem kupovati,ovako mogu raditi što žele...

Da i ja dok sam čekao, mogao sam do arene, city centra ... watever ... i to da nisam zvao, mislim da nebi ni u 7 dana došlo, baš kao i tebi ...

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2022 9:11 (nbdy32).
6 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva
nbdy32 kaže...
Atomic-7 kaže...

Doslovno katastrofa, da sam znala da se toliko čeka dostava malog paketića,mislim stvarno,već sam mogla 100 puta otići  do poslovnice i tamo kupiti.

Znači ništa nije stiglo ,na stranicama još piše "rezervacija".

Glavno da su oni meni s kartice uzeli novac, treba pouzećem kupovati,ovako mogu raditi što žele...

Da i ja dok sam čekao, mogao sam do arene, city centra ... watever ... i to da nisam zvao, mislim da nebi ni u 7 dana došlo, baš kao i tebi ...

E da, ne samo da dostave ne rade niti knjiženja se ne provode, jer banke ne rade..

14 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva
love2ml86 kaže...
Dostave ne rade vikendom.

 Naručeno i plaćeno prije 7 dana....

Već sam 100 puta mogla do Arene kupiti da sam znala da će se banalna stvar čekati baš toliko

Ovak su ispali skoro gori nego Mall.hr gdje sada samo osobno preuzimam i plaćanje na licu mjesta

Nikom više nikad unaprijed platit neću

6 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva
Ok, to je drugo, glupo do bola..
14 godina
offline
Sancta Domenica - Iskustva

U ponedjeljak 3 tjedna i ništa.

Zvala ih ovaj tjedan i naravno dio  naručenog nemaju na stanju i kao čekaju.

Reko ok,onda pošaljite ovo što imate i da mi stigne do petka (danas).

Kao nema problema,poslat će kolegama da pošalju ovo što imaju,a ostatak  će  otkazati.

I naravno ništa se nije dogodilo ,sve isto stoji,niti je išta vraćeno.

Očito je da me zavlače i ne planiraju ništa poslati.Ili ništa nemaju na stanju. Glavno da su novce uzeli,a ja čekam već 3 tjedna.

Pitanje,mogu li ja preko banke kako povući tu transakciju,tj.poništiti? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2022 20:35 (Atomic-7).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva
Pa kontaktiraj SD i reci da odustaješ od kupovine i da ti vrate novce. Cemu komplicirati s bankom.
14 godina
offline
Sancta Domenica - Iskustva

Znači 3 tjedna  navlačenja i pravljenja mene budalom, nestao je i drugi artikl sa web shopa kojeg su kao imali na stanju,a nisu ni taj htjeli poslati,znači očito je bilo muljanje od početka,nisu imali ništa,glavno da su sjeli na karticu.

Navodno je  narudžba stornirana,ali ne vjerujem dok ne vidim novce na računu.

Danas je sjela na naplatu 1 rata, od povrata ni A ni B,niti je storno proveden preko banke......

Sramota i dno dna da se navlače ljudi i prave budale od njih.

Nikada,ali nikada nemojte unaprijed platiti nego samo pouzećem jer ovak  dok  vam uzmu novce s kartice mogu raditi od vas što hoće

Sancta Domenica se pokazala ovdje  dno dna što se tiče web narudžbi(inače smo znali u Areni kupovati osobno) i još  sto puta gora  od Malla, Mall mi je samo jednom odugovlačio s narudžbom, zato sada isključivo tražim dostavu na mjesto za preuzimanje i sve uredno stigne kroz dan-dva.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sancta Domenica - Iskustva

-ekšli to je tvoja 'greška' tj moraš naučiti kako se nešto traži.. tj imaš pravo, zakon, sve, ali ništa neće samo od sebe, moraš tražiti i tad ćeš dobiti, robu ili svoj novac, dok je ovo besmisleno, čitava priča oko 3 tjedna (nasuprot tome je da si nešto kupio online i recimo želiš vratiti, već bi i to brže prošlo s time da bi recimo otezao povrat do 13 dana...) .. banka nema ništa sa stornom, ne stornira banka naručeno, to radi trgovina.. itd.

 

-moraš naučiti pravila igre, kako se što radi-traži.. jer ti se to može dogoditi svaki dan + za povrat novca nema razloga čekati duže od par radnih dana (čista bankovna transakcija koja može biti i trenutna, odnosno idući dan za drugu banku i sl.) i najduže je čekanje ako si uplatio u petak do ponedjeljka-utorka.. zbog neradnih dana, u što se može ugurati i neki praznik.. i zato se kaže u par radnih dana, kao max, dok je realno u par minuta + transakcija za drugu banku ako nije u istoj (tad sjeda trenutno).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice