Kupovina slušalica preko amazona ili hr web shopa?

poruka: 14
|
čitano: 2.653
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kupovina slušalica preko amazona ili hr web shopa?

Želim si kupiti Huaweijeve freelace pro slušalice koje su dostupne na Amazon.de, a u Hrvatskoj od idućeg tjedna.

 

Pošto je riječ o in-ear slušalicama s ANC funkcijom (blokada buke) bitno mi je a) hoće li mi normalno stajati u uhu i b) hoće li ANC raditi kako treba (imao sam iskustva s Linner slušalicama gdje ANC kao da ne postoji).

 

Sad... Amazon ima povrat od 14 dana besplatno ili 30 dana (ja snosim troškove slanja). Hrvatski web shopovi isto imaju (zakon, jel) 14 dana povrata, ali po netu čitam da znaju zezat, umanjivat vrijednost itd.

 

Kad sam pitao u Sancta Domenici kakvi su uvjeti povrata slušalica ako, recimo, ne staju u uši (primjerice Sonyeve koje nemaju ona krilca za stabilizaciju, a meni sve slušalice bez njih uglavnom ispadaju), kažu "nema, higijena, uši itd". Naravno, riječ je o tome ako kupim u trgovini. Prodavač mi nije znao reći što ako naručim preko neta.

 

Konkretno, u ovoj situaciji bi me kupovina s amazona došla 15 eura skuplje (razlika u PDVu + shipping), ali kod njih znam da mogu vratiti no questions asked.

 

Kako je u hrvatskim web shopovima? Ima li kod nas nekih koji isto zbilja imaju no question's asked politiku ili bi radili probleme s in-ear slušalicama? 

 

Napominjem da mi nije namjera ikoga zajebavati, jedino ne želim dati 120 eura, pa biti nezadovoljan ako ispadaju, a opet bih radije kupio kod nas ako mogu, odnosno ako web shopovi ne zezaju.

 

 

Hvala. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kupovina slušalica preko amazona ili hr web shopa?

Zakonom kupnje na daljinu ti imas 14 dana povrata. Sad koliko ce taj povrat glatko teci, to ovisi odakle kupujes, ali na kraju svega, vise ili lakse, ako to budes htio, ces dobit potpuni povrat novca. Lakse - samo ces vratiti proizvod i oni ce tebi vratiti novce. Teze - povrat ce se izvrsit nakon sto prodje cijeli krug s inspekcijom jer ce ti trgovina radit probleme i umanjivat vrijednost ili neznam sto.

 

Moj savjet, ako je vec takva situacija kakva je, uzmes kod nas na daljinu, i pri otvaranju kutije, "testiranju" proizvoda obavis sve jako precizno i pedantno. Znaci ne razvalis kutiju, nego je otvoris s minimalnim ostecenjima. Ne znam kako proizvod dolazi, ali ako nije u blister pakiranju (a moguce da je za in-ear sluske) tocno prerezes sve naljepnice koje prijece otvaranje i tako otvoris. Pri povratu (ako do njega dodje) fino sve poslozis kako si i dobio, poslikas i posaljes da se vidi da nista ne nedostaje niti da si sto ostetio.

 

Ako pak ne zelis riskirat (jer s sanctom postoji mogucnost da ti rade problem, osobno sam 2 puta imao), plati vise i imas amazon uslugu. Ja ne bih.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Kupovina slušalica preko amazona ili hr web shopa?

Iskreno, sa takvim stvarima je tesko - ak ih vratis, nitko ne zeli tvoj gnoj u svojim usima.

A da ih prodajes polovne, prodat ces, naletit ce netko tko zeli tvoj gnoj u svojim usima.

 

Moj savjet je, kad vec kazes da ti vecina ispada iz usiju, kupis on-ear slusalice, a ne ear-budse.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupovina slušalica preko amazona ili hr web sh

just a hint.

 

ako kupujes na amazonu, gledaj da je "sold by amazon", jer je puno lakse s njima komunicirati nego sa nekim 3rd party sellerom u slucaju povrata

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
4 godine
protjeran
offline
Kupovina slušalica preko amazona ili hr web shopa?

namjena sport/fitness ili putovanje do posla od doma itd... ?

1500kn za huawei slušalice ? hrabro.

nakon godina in ear slusalica osobno sam dosao do zakljucka
da ako se ne bavis nekim sportom trcanje/teretana da

ne postoji nista bolje od on/over ear. ako zanemaris velicinu

skoljki jel.

 

nitko ti od nas ne moze garantirati da ti nece ispadati

iz usiju niti kako ce ti stajati na usima. a i udobnost

isto ovisi od covjeka do covjeka.

 

kako se vrsi reklamacija slusalica pa ja ne znam kome tocno bi
se prodale vracene in ear slusalice odnosno tko bi ih uopce

htio kupiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupovina slušalica preko amazona ili hr web shopa?

On ear mi ne pašu ljeti zbog znojenja, a trebaju mi i za teretanu. Koristim neke in ear jeftilene već par godina, ali sad bih nešto ipak malo bolje. 

 

Reviews su jako dobri. 

 

https://www.techradar.com/reviews/huawei-freelace-pro

www.trustedreviews.com/reviews/huawei-freelace-pro/amp

 

Kužim za "gnoj", ali ne znam kako amazon uzima sve natrag, pa prodaje pod warehouse deals, a kod nas pričaju o higijeni. Pa mogu ih dezinficirati, pa prodati s popustom, a valjda mogu i proizvođača utlačiti za rabat ako imaju veći postotak povrata. 

 

Kao što rekoh, nije mi namjera vraćati ih, ali želim imati opciju.. Bose za svoje Quiet comfort earbuds nudi 90 dana no questions asked povrat, ali, em su 279 eura em bose nema predstavništva u Hrvatskoj.. 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupovina slušalica preko amazona ili hr web sh

opet, pogledaj tko je seller, jer neki third party selleri imaju drugacija pravila/uvjete oko povrata.

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina slušalica preko amazona ili hr web sh

A, sorry, da, uvijek kupujem sold by Amazon. Zapravo, marketplace ni ne isporučuje u Hrvatsku, barem ne 99% stvari.

 

Poslao sam i prigovor na jeff@amazon.com pa su, nakon 5-6 izmjena mailova gdje su me spamali generičkim odgovorila, priznali da postoji problem i da će njihov management "look into it" 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 13:17 (Hamanu).
4 godine
protjeran
offline
Re: Kupovina slušalica preko amazona ili hr web sh

sta ce ti predstavnistvo ? ak rikne furas dobis novo i bok.

bose-a ima u se-marku i sonus artu. a u iSranju se prodavao

dok apple nije kupio bullshit by dre. iako da ti budem iskren
u 3 god koliko sam proveo tamo kao student bose-ove proizvode

nam nitko nije vracao.

 

link ja sam curi uzeo ove, kvaliteta zvuka super, dobro leze, ne padaju,

nisu skupe, imaju ip certifikat...

9 godina
offline
Kupovina slušalica preko amazona ili hr web shopa?

Nebitno je "kome bi se to prodalo". Prodavac je upoznat s zakonima, ako nesto prodaje zna se sto i kako treba. Sto ce oni dalje s tim, uvijek isti odgovor. TEBE SE NE TICE. Ne pitaju te sto rade s profitom, valjda je u redu da te ne zamaraju ni sto ce s povratom.

 

Jedini problem koji ja tu vidim je da bi se mogli izvlacit na clanak 79. Stavak 5 zakona o zastiti potrosaca

5. Predmet ugovora zapecacena roba koja zbog zdravstvenih ili higijenskih razloga nije pogodna za vracanje, ako je bila otpecacena nakon dostave

 

Naravno, osobno smatram da bi to bio glupi razlog, obzirom da se "uske" na svim tim slusalicama jednostavno promjene, cak mislim da u vecini slucajeva i dobijes zamjenske pri kupnji slusalica. Samim time, pri tvom povratu, distributer svakako moze obaviti zamjenu istih, te prepakirati proizvod i ponovno ga prodavati pod novi. Ali, opet navodim, apsolutno nebitno za tebe kao kupca. Imas zakonsku mogucnost isprobati proizvod i to je to.

 

Osobno, irelevantno za ovo, nikad ne bi dao te pare za sluske tako malog kalibra. Svakakve sam isprobao, niti jedne se ne mogu mjeriti s "velikim" (on-ear/over-ear). Koristim bose qxc35-2 za fitness godinama i nikakvih problema.

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Kupovina slušalica preko amazona ili hr web shopa?

Imam doma Sennheiser RS 175 za gledanje filmova i super su mi, ali mi on/over ear nisu prikladne za šetnje i trening. 

 

Inače, sad sam dobio odgovor od ekupi na upit oko trajanja garancije: 

 

"Prema našim saznanjima trajanje jamstva od 24mj je predloženo direktivom EU, ali je ta direktiva zakonodavni akt koji se utvrđuje cilj koji bi države članice EU trebale ostvariti.
S druge strane jamstvo (garancija) je na području RH regulirano odredbama Zakona o obveznim odnosima (NN 35/05, 41/08, 125/11, 78/15) gdje nije propisano obvezno trajanje jamstva. Isto tako nemamo saznanje da je bilo kojim drugim propisom važećem na teritoriju Republike Hrvatske takvo što propisano.
Slijedom navedenog smatramo da proizvođači odnosno prodavatelji koji prodaju robu na području Republike Hrvatske nemaju obvezu osigurati jamstvo proizvoda u trajanju 24 mjeseca."

 

Definitivno su me uvjerili da je Amazon bolja opcija...žalosno.

 

https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/faq/index_hr.htm

 

  • Koliko god čovjek htio ostaviti novce lokalnoj tvrtki (radna mjesta, ekonomija, nacija itd...) stvarno se trude uvjeriti me da sve pošalješ kvragu i posluješ s "zlim multinacionalnim korporacijama".

     

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 20:59 (Hamanu).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kupovina slušalica preko amazona ili hr web sh
Hamanu kaže...
Inače, sad sam dobio odgovor od ekupi na upit oko trajanja garancije:

 

 Zato jer si krivo postavio pitanje.

Garancija je koliko proizvodjac odredi. Ono sto tebe buni, a oni ili ne znaju, ili se prave glupi, je da materijalna odgovornost traje 24mj, neovisno o garanciji. Znaci jedno je razlicito od drugog. A materijalna odgovornost traje 24 mj, i svakako nije nista manje sigurna od garancije proizvodjaca. Dapace, imas "vise" opcija rjesavanj slucaja i kontrole nad rjesenjem slucaja. U velikoj vecini bi prije prijavio odgovornost po materijalnom nedostatku nego garanciju.

 

Sto te tocno brine znaci oko garancije?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina slušalica preko amazona ili hr web sh

Razumijem to, da. Poslao sam im sljedeće (http://zastita-potrosaca-koprivnica.hr/jamstveni-list-garancija-ili-odgovornost-za-materijalni-nedostatak/), pa ću vidjet što na to kažu. 

 

Ma želim samo biti siguran da, ako nešto "krepa" nakon navedene godine dana da i dalje mogu dobiti popravak ili zamjenu. S Amazonom sam to već prošao i štimalo je bez problema. Ovi su mi u startu nekako sumnjivi :)

9 godina
offline
Re: Kupovina slušalica preko amazona ili hr web sh
Hamanu kaže...

Ma želim samo biti siguran da, ako nešto "krepa" nakon navedene godine dana da i dalje mogu dobiti popravak ili zamjenu. S Amazonom sam to već prošao i štimalo je bez problema. Ovi su mi u startu nekako sumnjivi :)

 Nema ti sto bit sumnjivo. Zakon je za sve isti. Uredno ces nakon godine dana dobit popravak ili zamjenu ili pare natrag.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice