Youtube copyright - kako ga izbjeći

poruka: 39
|
čitano: 57.545
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Youtube copyright - kako ga izbjeći

Dobar dio ljudi koji uploada videouratke na youtube susreo se sa ovim problemom.

Naime, svi stavljamo pjesme kao pozadinu, mnogo puta uključivanje tih pjesama youtube će protumačiti kao kršenje copyrighta i izbrisati će zvučni zapis te vam ponuditi audioswap.

 

Ovo je iritantno, ali može se izbjeći vrlo lako, i to na legalan način.

 

Dakle, samo pratite ova uputstva:

 

1) Odite u "My Videos", nakon što ste uploadali video i nakon što su vam maknuli zvuk.
2) Kliknite na "Resolve Copyright" na tom videu kojem je zvuk onemogućen.
3) Skrolajte dolje i odaberite opciju "I want to learn more about this dispute process".
4) Skrolajte dolje i odaberite opciju "Take me to the dispute form".
5) Tamo odaberite opciju #2 i kopirajte ovaj tekst u kućicu pored toga;

 

"Copyright Disclaimer Under Section 107 of the Copyright Act 1976, allowance is made for "fair use" for purposes such as criticism, comment, news reporting, teaching, scholarship, and research. Fair use is a use permitted by copyright statute that might otherwise be infringing. Non-profit, educational or personal use tips the balance in favor of fair use."

6) Ispunite ostatak formulara. Koristite svoje PRAVO ime di vas traži. Stisnite "Continue" kada ste sve napravili.
7) Skrolajte do kraja stranice i pritisnite "Submit dispute".

U roku od 2-3 minute zvuk na vašem videu biti će vraćen.

 

Ovo radi u 99% slučajeva, ja sam danas tako vratio zvuk na 2 videa.

 

Nadam se da će se ovo pokazati korisnim za vas uploadere.

 

 

Lijep pozdrav,

Danny!

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2009 2:00 (Danny_HR).
 
90 1 hvala 109
15 godina
protjeran
offline
Youtube copyright - kako ga izbjeći

This video is not disputable!

Lol, prejaki su.

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Youtube copyright - kako ga izbjeći

Ako ovo radi, konacno cu moci napraviti glazbeni kanal..         Smijeh

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2009 1:41 (!mpact35).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Youtube copyright - kako ga izbjeći

a dali neko zna kako maknuti neku zaštitu slicnu ovoj sam što piše da je u nekim zemljama ovaj video blokiran tocnije "Video blocked in some countries." evo i screena pa vidite, ako netko zna molio bi da pomogne jer zbog toga video nije predstavlje cijelome svijetu i npr nemogu ga stavit na facebook... Hvala

video block in some countries video block in some countries
I See Offline People ! You want Lockerz.com invite?? Send me pm and you will get it... ;) You want Lockerz invite?? Sent me pm... ;)
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2010 13:31 (system).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Youtube copyright - kako ga izbjeći
system kaže...

a dali neko zna kako maknuti neku zaštitu slicnu ovoj sam što piše da je u nekim zemljama ovaj video blokiran tocnije "Video blocked in some countries." evo i screena pa vidite, ako netko zna molio bi da pomogne jer zbog toga video nije predstavlje cijelome svijetu i npr nemogu ga stavit na facebook... Hvala

i meni bi ovo smeta

ako netko zna kak maknut neka javi 

http://companyofheroesonline.tumblr.com/
13 godina
offline
Youtube copyright - kako ga izbjeći

A što je sa videom?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Youtube copyright - kako ga izbjeći

Svaka čast radi.Samo mjesto view copyright info piše view dispute status.

System i Hrvatska farkađevac-na isti način.Meni je maknuo jedan video koji sam imao na taj način.

Fala...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Youtube copyright - kako ga izbjeći

Jel to vrijedi i za videe koji su mi maknuti disableani zbog copyrighta?

 

Mislim imam fanmade video dvije pjesme underground banda, i ne mogu ih vratiti nikako...

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2010 21:09 (Don Kihoty).
13 godina
neaktivan
offline
Youtube copyright - kako ga izbjeći

e a jel se može nekako napravit kad ti izbaci kompletni video???

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Youtube copyright - kako ga izbjeći

nema veze, ignorirajte ovo poviše sta sam napisa

14 godina
neaktivan
offline
Youtube copyright - kako ga izbjeći

audio copyright se moze izbjeci ako prije uploada ubrzate tj usporite audio za 0.2 - 0.4 puta a video tako da mirrorate sliku. Ili mozete uploadati hrpu copyrightanih videa, pustit da vam ukinu account i onda pokrenuti dispute proces i kada (ako) vam vrate account nijedan video nece biti copyrightan. Meni su vec dvaput ukinuli account ali sam ga vratio :))

And then... there will be cake... And you will be baked...
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Youtube copyright - kako ga izbjeći

hvala ti za ovo....arhivirao sam jer sam znao da ce mi jednog dana trebat 

danas je taj dan 

ありがとうございます /// http://asukaanime.weebly.com/uploads/4/1/1/8/4118513/downloads.txt
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Youtube copyright - kako ga izbjeći

A o piratstvu ne smijemo......

 

EDIT: ups, učinilo mi se da piše ilegalno, fail :(

a da i ja nešto napišen :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2010 2:37 (dr. zlo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Youtube copyright - kako ga izbjeći
dr. zlo kaže...

A piratstvu ne smijemo......

kakvom piratstvu?

ありがとうございます /// http://asukaanime.weebly.com/uploads/4/1/1/8/4118513/downloads.txt
14 godina
neaktivan
offline
RE: Youtube copyright - kako ga izbjeći
hrvatskafarkasevec kaže...
dr. zlo kaže...

A piratstvu ne smijemo......

kakvom piratstvu?

Pa i piratsvo i sadržaj ovo teme, oboje je nelegalno.

 

EDIT: ups, učinilo mi se da piše ilegalno, fail :(

a da i ja nešto napišen :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2010 2:19 (dr. zlo).
15 godina
neaktivan
offline
Youtube copyright - kako ga izbjeći

Pitanje nije direktno povezano sa temom te ga nisam znao gdje staviti.... Već neko vrijeme(tjedan dana) youtube videi mi se jako sporo učitavaju, razgovarao sam sa još nekim ljudima i rekli su da imaju iste probleme, dali je to tu njih ili t-com-a ili do nećeg trećeg?

Steam:luka2301
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Youtube copyright - kako ga izbjeći
AMD boy kaže...

Pitanje nije direktno povezano sa temom te ga nisam znao gdje staviti.... Već neko vrijeme(tjedan dana) youtube videi mi se jako sporo učitavaju, razgovarao sam sa još nekim ljudima i rekli su da imaju iste probleme, dali je to tu njih ili t-com-a ili do nećeg trećeg?

Do youtubea je i meni sporo ucitava trebam ostavit video nek se buffa bar 10 minuta Viče a pazi to video traje 6 minutaViče stalno tako youtube zeza

Da nije bilo Nikole Tesle sada bi ste spamali po forumu u mraku!
14 godina
protjeran
offline
Youtube copyright - kako ga izbjeći

Ja mislim da se to moze isbjeci ovako:ne smije biti sama pijesma u videu nego pjesma mora biti izmjesana sa jos nekim zvukom trako da se sama pjesma nemoze lijepo cuti(od kad tako stavljam vise nemam problema s tim)

Evo jedan video moj u kojem sam to napravio

I live to die another day
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Youtube copyright - kako ga izbjeći
SUPER :) kaže...

Ja mislim da se to moze isbjeci ovako:ne smije biti sama pijesma u videu nego pjesma mora biti izmjesana sa jos nekim zvukom trako da se sama pjesma nemoze lijepo cuti(od kad tako stavljam vise nemam problema s tim)

Evo jedan video moj u kojem sam to napravio

Pa moze...vidio sam recimo pjesme sa albuma koji jos nije izasao sa na youtubu u stilu : remastered il obradene... tako da se nesto malo cuje pa to ne krsi copyright

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, We�d all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.
14 godina
protjeran
offline
Youtube copyright - kako ga izbjeći

Ljudi pomoć..

Ja stavim video da se uploada i igram neku igru nakon nekog vremena ja već zaboravim na to i ono idem sad pogledat jel gotovo kad kaže prekinuto (ja prekinio)

jel znate možda neš da mi to bude normalno se uploada video a ja mogu surfat netom?

If you hurry up, you might get your arm back!/// 'cause 50 cent isn't enough for this game///http://cod4ever.freeforums.org/index.php//Pokvario se Thump Up, umjesto njega klikni Hvala :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Youtube copyright - kako ga izbjeći
I Am Alive kaže...

Ljudi pomoć..

Ja stavim video da se uploada i igram neku igru nakon nekog vremena ja već zaboravim na to i ono idem sad pogledat jel gotovo kad kaže prekinuto (ja prekinio)

jel znate možda neš da mi to bude normalno se uploada video a ja mogu surfat netom?

imas pri dnu "try basic uploader" 

to stisni i onda stavi da se uplouda 

trebalo bi pomoc 

Lance of Longinus /// http://asukaanime.weebly.com/uploads/4/1/1/8/4118513/downloads.txt
14 godina
protjeran
offline
RE: Youtube copyright - kako ga izbjeći
ne, neće
upalim mafiu odma gotovo stane nista aborted.. :( jbt moram zujit dok se to uploada
If you hurry up, you might get your arm back!/// 'cause 50 cent isn't enough for this game///http://cod4ever.freeforums.org/index.php//Pokvario se Thump Up, umjesto njega klikni Hvala :)
15 godina
protjeran
offline
RE: Youtube copyright - kako ga izbjeći
I Am Alive kaže...
ne, neće
upalim mafiu odma gotovo stane nista aborted.. :( jbt moram zujit dok se to uploada

praobaj drugi browzer 

Lance of Longinus /// http://asukaanime.weebly.com/uploads/4/1/1/8/4118513/downloads.txt
14 godina
protjeran
offline
RE: Youtube copyright - kako ga izbjeći
ne
jeasus kako mi dize tlak
If you hurry up, you might get your arm back!/// 'cause 50 cent isn't enough for this game///http://cod4ever.freeforums.org/index.php//Pokvario se Thump Up, umjesto njega klikni Hvala :)
14 godina
neaktivan
offline
Youtube copyright - kako ga izbjeći

Na you-tubu ima hrpa hakova ili sličnih videa sa kršenjem autorskih prvava ili sa pozadinom za muziku i da još dalje ne nabrajam.Samo je 10% takvih videa uklonjeno

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Youtube copyright - kako ga izbjeći
Znatiželjac kaže...

Na you-tubu ima hrpa hakova ili sličnih videa sa kršenjem autorskih prvava ili sa pozadinom za muziku i da još dalje ne nabrajam.Samo je 10% takvih videa uklonjeno

ma kakvi hackovi stavis ovo i bez brige si

Captain EO
13 godina
offline
Youtube copyright - kako ga izbjeći

Trebam pomoć...

 

Dobio sam tri prijave radi kršenje autorskih prava....

 

I naravno banali su mi accaount. Zanima me da li mogu vratiti nekako korisnički račun?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Youtube copyright - kako ga izbjeći

Nije mi jasno , neki postovi su prestari za rješavanje moga problema jer su promijenjene neke opcije.

 

Napravio sam video i stavio instrumentalnu podlogu jedne pjesme i stavio preko nje  još jedan audio zapis. Sad mi nije jasno kako mi je video blokiran u skoro svim zemljama osim Švicarskoj, Njemačkoj i Austriji.

 

Neki slični filmici sa orginalnom pjesmom su bili pušteni ali sam morao potvrditi da se slažem s njihovim uvjetima.

 

 

Riječ je o ovome

 

 

Kako da riješim to da mogu na fejs staviti da se prikaže  ?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2011 11:46 (LKR).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Youtube copyright - kako ga izbjeći

jel ima način kako unaprijed znati koja glazba/video su copyrightirani?

karamba!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Youtube copyright - kako ga izbjeći

možda negdje postoji lista...?

 

no, mp3 se malo modoficira (produži mu se length za 1%, poveća amplituda zvuka itd itd..) i video neće biti maknut/disejblan na jutubu

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice