Najbolji način za slanje novca u inozemstvo?

poruka: 10
|
čitano: 8.598
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Najbolji način za slanje novca u inozemstvo?

Koji je najbrži i najjednostavniji način za slanje novca u inozemstvo, ako nemate PayPal i račun u banci? Western Union ili neke druge opcije (ako postoje)?

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolji način za slanje novca u inozemstvo?
Revolut? Preko virtualne kartice, naravno ako nije bitno da mora sve pare dići istog trena na bankomatu jer se na fizičku karticu čeka nekih 7-10 dana.

200€ se može dići bez naknade, nakon toga ide 2% provizija što vjerujem da je puno manje nego što će uzeti western union ili paypal za povlačenje na tekući/devizni račun
13 godina
offline
Najbolji način za slanje novca u inozemstvo?

Novac bi trebao biti dostupan odmah, tako da Revolut nije opcija. 

 

Koliko treba vremena da novac uplaćen u pošti putem uplatnice bude na računu druge osobe? Mislim da vrijedi pravilo da se uplate prije 12 ili 13 sati realizuju isti dan, a uplate uplaćene kasnije tek sljedeći radni dan. Je li tako?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Najbolji način za slanje novca u inozemstvo?

Ja cesto saljem Western Unionom, osim sta im je provizija paprena https://www.posta.hr/western-union-6343/6343, usluga je super. Primatelj moze odma podic lovu. Ako ces slati preko WU preporucam da to odradis preko njihove poslovnice. Do 1000€ te ne pilaju s podacima tipa razlog slanja i sl.  Kad saljem preko banke (neke banke imaju uslugu prebacivanja novca preko WU), otkad dođem na red izgubim tamo pol sata ...

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 10:33 (gargo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Najbolji način za slanje novca u inozemstvo?
zombie kaže...

Novac bi trebao biti dostupan odmah, tako da Revolut nije opcija. 

 

Koliko treba vremena da novac uplaćen u pošti putem uplatnice bude na računu druge osobe? Mislim da vrijedi pravilo da se uplate prije 12 ili 13 sati realizuju isti dan, a uplate uplaćene kasnije tek sljedeći radni dan. Je li tako?

 Na kakim si ti drozama.revolut ti je instant

13 godina
offline
Re: Najbolji način za slanje novca u inozemstvo?
GSP kaže...
zombie kaže...

Novac bi trebao biti dostupan odmah, tako da Revolut nije opcija. 

 

Koliko treba vremena da novac uplaćen u pošti putem uplatnice bude na računu druge osobe? Mislim da vrijedi pravilo da se uplate prije 12 ili 13 sati realizuju isti dan, a uplate uplaćene kasnije tek sljedeći radni dan. Je li tako?

 Na kakim si ti drozama.revolut ti je instant

 "...naravno ako nije bitno da mora sve pare dići istog trena na bankomatu jer se na fizičku karticu čeka nekih 7-10 dana."

 

O tome sam pričao, nadrozirani.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji način za slanje novca u inozemstvo?
zombie kaže...

Koji je najbrži i najjednostavniji način za slanje novca u inozemstvo, ako nemate PayPal i račun u banci? Western Union ili neke druge opcije (ako postoje)?

 transferwise

13 godina
online
Re: Najbolji način za slanje novca u inozemstvo?
zombie kaže...
GSP kaže...
zombie kaže...

Novac bi trebao biti dostupan odmah, tako da Revolut nije opcija. 

 

Koliko treba vremena da novac uplaćen u pošti putem uplatnice bude na računu druge osobe? Mislim da vrijedi pravilo da se uplate prije 12 ili 13 sati realizuju isti dan, a uplate uplaćene kasnije tek sljedeći radni dan. Je li tako?

 Na kakim si ti drozama.revolut ti je instant

 "...naravno ako nije bitno da mora sve pare dići istog trena na bankomatu jer se na fizičku karticu čeka nekih 7-10 dana."

 

O tome sam pričao, nadrozirani.

 ja sam ovako radio. ali u obrnutom smjeru.

 

Banka u inozemstvu -> revolut -> banka u hr. u roku 2-3 dana imam novce. Eventualno ako se svaka banka drzi onoga da uplate do 12-13 sati taj dan onda mozda ide i u 24 sata. :D

8 godina
offline
Re: Najbolji način za slanje novca u inozemstvo?
pitanje, kad mi netko šalje western union, a u prezimenu mi je slovo sa kvačicom a oni neznaju za ta slova, dali to prolazi bez problema ako napišu ime i prezime bez kvačice?

usput, dali je adresa nužna? ili je dovoljno samo zemlju slanja napisati pored imena?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Najbolji način za slanje novca u inozemstvo?
T700 kaže...
pitanje, kad mi netko šalje western union, a u prezimenu mi je slovo sa kvačicom a oni neznaju za ta slova, dali to prolazi bez problema ako napišu ime i prezime bez kvačice?

usput, dali je adresa nužna? ili je dovoljno samo zemlju slanja napisati pored imena?

 Nisam slao par godina sa WU pa ne bi znao sve što si pitao, ali čćđšđ nije bitno, bitno je recimo da staviš tajno pitanje/odgovor, odnosno broj/kod, možeš i bez adrese ako želiš do X iznosa, manji iznosi - legalni.

 

Sad, to se moglo do 2020. od tada nisam slao niti jednom, već koristim PayPal.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice