Google račun - pregled pretraživanja

poruka: 16
|
čitano: 2.940
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Google račun - pregled pretraživanja

Slučajno sam otkrio da se google računu bilježe pretraživanja interneta, pa me interesira šta se u stvari bilježi sve pretraživanje bilo da ste u logirani ili ne , ili samo kad ste u logirani na google račun.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google račun - pregled pretraživanja
kezol kaže...

Slučajno sam otkrio da se google računu bilježe pretraživanja interneta, pa me interesira šta se u stvari bilježi sve pretraživanje bilo da ste u logirani ili ne , ili samo kad ste u logirani na google račun.

 kažu da gugl bilježi sve (sve!): jedno je "opća povijest" rada (i pretraživanje) a drugo tvoja "povijest" pretraživanja (spremljena lokalno u računalo). oboje čuvaju tamo negdje, na svojim strojevima. u guglu tvrde da će, ako izbrišeš povijest (dakle, lokalno zapisqano u računalo), i oni sve ukloniti. za općenito se ništa ne govori. e, da. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
4 godine
neaktivan
offline
Google račun - pregled pretraživanja

Čini mi se da kad ste ulogirani na google račun tada se sve bilježi na taj račun, a kad niste ulogirani onda google prati pretraživanje,ali ne bilježi na taj račun.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google račun - pregled pretraživanja
kezol kaže...

Čini mi se da kad ste ulogirani na google račun tada se sve bilježi na taj račun, a kad niste ulogirani onda google prati pretraživanje,ali ne bilježi na taj račun.

 upravo to sam napisao. da, tako je. može se obrisati samo lokalno zapisana povijest (a koja nastaje dok si prijevljan u google) a i to samo na tom računalu. ako je nekoliko uređaja sinkronizirano, to je već kompliciranije. no u googleu (tvrtki) ionako sve ostaje (tzv. sindrom hrčak). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Google račun - pregled pretraživanja

Pratim američke emisije true crime, kao što su dateline, 48hours i slične..

Google bilježi sve, za svakoga se povijest sprema, gdje si bio, što si pretraživao, sa kime si se dopisivao, i ostalo..

Brisao ne brisao povijest..

 

Liku nađu mail-ove iz 2002. godine gdje je nekom nešto napisao što nije kao trebao..I tako dalje..

 

Jedina zaštita je ne koristiti..

Danas je takvo što nemoguće..

 

Dodatak, najjači je slučaj kod nas nedavno..Ona dva odličnika što su pljačkali bankomate..

Tip je svojom karticom, sa svojim imenom i prezimenom, otvarao vratašca na bankomatu..Prije nego će bankomat raznijeti plinom, eksplozijom..

Koliko pametan moraš biti za takvo što..

Neznanje i neinformiranost..

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.11.2019 10:25 (boatenga).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Google račun - pregled pretraživanja
kezol kaže...

Slučajno sam otkrio da se google računu bilježe pretraživanja interneta, pa me interesira šta se u stvari bilježi sve pretraživanje bilo da ste u logirani ili ne , ili samo kad ste u logirani na google račun.

https://policies.google.com/privacy

 

Sve je napisano, jednostavno objašnjeno i u potpunosti prevedeno na hrvatski. Također, tu su i videozapisi (također prevedeni na hrvatski) koji pobliže objašnjavaju što zašto kako.

 

I da, Google bilježi sve. Pretraživanja se ne spremaju kada nisi prijavljen na Google račun, ali i dalje se bilježe u Google-ovoj bazi. U postavkama Google računa možeš isključiti bilježenje podataka po računu.

boatenga kaže...

Pratim američke emisije true crime, kao što su dateline, 48hours i slične..

Google bilježi sve, za svakoga se povijest sprema, gdje si bio, što si pretraživao, sa kime si se dopisivao, i ostalo..

Brisao ne brisao povijest..

 

Liku nađu mail-ove iz 2002. godine gdje je nekom nešto napisao što nije kao trebao..I tako dalje..

 

Jedina zaštita je ne koristiti..

Danas je takvo što nemoguće..

Google bilježi sve; kao i Facebook, Microsoft i Bug Online. 

 

Svaka web stranica koju posjetiš, prikuplja i obrađuje neke podatke o tebi. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.11.2019 10:26 (Marko :D).
4 godine
neaktivan
offline
Google račun - pregled pretraživanja

Imam jedno hipotetsko pitanje u vezi google računa. Ako npr. netko provali u moj google račun može li on preko zabilježene povijesti pretraživanja ući u moj facebook,instgram ili neki drugi e-mail servis, ako to nije registrirano preko tog računa.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google račun - pregled pretraživanja

Ako ni na koji način nisi povezao Google račun s Facebookom ili tim drugim e-mail servisom, ne može. Eventualno može vidjeti tvoja pretraživanja, gdje si sve bio, koje si YouTube videozapise gledao i slično.

 

Preko Google-a ti može provaliti u druge servise samo ako si ih na neki način povezao s istim, kao npr., koristio e-mail adresu tog računa negdje...

 

Svakako savjetujem uključivanje 2FA, jer s istim uključenim, čak i da netko zna lozinku tvog računa, ne može ući bez upisivanja privremenog verifikacijskog koda kojeg ti dobivaš ili preko SMS-a ili preko aplikacije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 9:21 (Marko :D).
4 godine
neaktivan
offline
Google račun - pregled pretraživanja

jedino me bunilo što kad sam pregledao u google računu tu povijest pregledanja i kad sam pritisnuo na facebook otvorilo mi moj facebook profil.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Google račun - pregled pretraživanja
kezol kaže...

jedino me bunilo što kad sam pregledao u google računu tu povijest pregledanja i kad sam pritisnuo na facebook otvorilo mi moj facebook profil.

 Na svom kompu. Na tudjem kompu ti ne bi otvorilo... Treazilo bi ti username i pass. 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Google račun - pregled pretraživanja

bili recimo prikazalo facebook kako je kad se otvori google ili bi prikazalo moj profil ali ne otvoren.

13 godina
offline
Re: Google račun - pregled pretraživanja
kezol kaže...

jedino me bunilo što kad sam pregledao u google računu tu povijest pregledanja i kad sam pritisnuo na facebook otvorilo mi moj facebook profil.

U postavkama privatnosti možeš namjestiti da se tvoj profil ne može vidjeti na Google-u. Odnosno, da se ne pojavljuje među rezultatima na Google-u.

Posmatrač kaže...
kezol kaže...

jedino me bunilo što kad sam pregledao u google računu tu povijest pregledanja i kad sam pritisnuo na facebook otvorilo mi moj facebook profil.

 Na svom kompu. Na tudjem kompu ti ne bi otvorilo... Treazilo bi ti username i pass. 

Sve ovisi o postavkama privatnosti kako ih je namjestio. Imaš profila koji su otvoreni i mogu se vidjeti bez prijave, a imaš i onih koji su zatvoreni i ne mogu se vidjeti bez prijave.

kezol kaže...

bili recimo prikazalo facebook kako je kad se otvori google ili bi prikazalo moj profil ali ne otvoren.

U postavkama privatnosti imaš opciju preko koje možeš vidjeti kako tvoj profil izgleda kada ga netko drugi posjeti. Također možeš kopirati i link profila, te ga otvoriti u anonimnoj kartici u pregledniku, te na taj način saznati kako izgleda tvoj profil kada se posjeti s Google-a.

4 godine
neaktivan
offline
Google račun - pregled pretraživanja

Nije mi toliko bitno hoće li moj facebook profil biti prikazan ili otvoren ili zatvoren. Bitno mi je jedino to što sam i naveo u početnom postu što nisam znao za tu opciju u googlovom računu oko zapisivanja pretrage i to je dugo vremena bilo tako, a sad recimo da je netko imao pristup mom google računu je li mogao preko toga doći do mog facebook, instagram profila ili nekog drugog e-mail servisa. I recimo da se iz mog google profila ne vidi da se točno radi o meni (osim prijatelja i poznanika koje sa obavijestio) može li netko na osnovu te povijesti pretraživanja u google raćunu povezati da se baš radi o meni.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Google račun - pregled pretraživanja
kezol kaže...

Nije mi toliko bitno hoće li moj facebook profil biti prikazan ili otvoren ili zatvoren. Bitno mi je jedino to što sam i naveo u početnom postu što nisam znao za tu opciju u googlovom računu oko zapisivanja pretrage i to je dugo vremena bilo tako, a sad recimo da je netko imao pristup mom google računu je li mogao preko toga doći do mog facebook, instagram profila ili nekog drugog e-mail servisa. I recimo da se iz mog google profila ne vidi da se točno radi o meni (osim prijatelja i poznanika koje sa obavijestio) može li netko na osnovu te povijesti pretraživanja u google raćunu povezati da se baš radi o meni.

 Na osnovu linkova kao takvih ne moze. Proslijedi taj link samom sebi na gmail i otvori na nekom kompu na kojem nikad nisi bio ulogovan na face pa vid...

Korisiti uvijek dvostepenu autentifikaciju gdje god mozes i manje vise si miran.... Mada samo postojanje profila na drustvenim mrezama je problem sam po sebi....

10 godina
offline
Google račun - pregled pretraživanja

Spremanje povijesti i praćenje se može zavarati na kratko, na način da se prebaci na novi browser..

Ili ponovnom instalacijom windowsa..

No ne zadugo..

 

Ne znam kakv je Linux po tom pitanju..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice