Facebook page, IG, Tik-Tok - kako povezati?

poruka: 5
|
čitano: 2.446
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Facebook page, IG, Tik-Tok - kako povezati?

Pozdrav, dakle imam:

 

facebook pvt

facebook bussines

IG bussines (koji je super jer ne moram kao debilni fejs imati privatni i biznis)

Tik Tok

 

Kako, ali kako pobogu mogu u isto vrijeme staviti story/post na sve te mreže, bez da dijelim, predijeljivam, nadijeljivam, odijeljivam, režen, šaljem, šeram i ostale pm?

 

Ujutro buljim u face bussines, i skužim da na internet pregledniku nemogu dodati prokleti story na isti - nemam nigdje opciju. Na mobitelu radi.

 

Također legenda kaže da je moje visočanstvo jednom na biznis profilu od fejsa pronašlo opciju "Share you private story to page". I više nikad!

 

Skidam lagano sa gnjurca te mreže, ali moram biti aktivan jer naravno balkanski narod ne poznaje ništa drugo osim ovih mreža. Kakav Spotify, Bandlab, Mixcloud itd.

 

Zato storije koristim da stavim link na već određenu stranicu.

 

Vidim da postoje razne aplikacije da odjednom posta - ima tko prijedlog kako sa najmanje stresa mogu u isto vrijeme postaviti post ili story (ovisno što trebam) na sve ono gore što sam napomenuo?

Ili da isprobam sve opcije pa da vidim koja je dobra.

Sigurno bude zadnja.

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Facebook page, IG, Tik-Tok - kako povezati?

Evo prelistao oko 15-tak stranica - nisam našao nekakvu free verziju.

 

Ako ništa - jel itko zna kako bih mogao podijeliti priču za svojeg privatnog profila na page profil na facebooku?

 

Mogu ja na Instagramu odabrati da dijeli na "page", ali onda ne dijeli na moj pvt profil..Ja bi oboje.

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Facebook page, IG, Tik-Tok - kako povezati?

Prvo da ti kažem - po mom osobnom mišljenju, oni su to sve zakomplicirali unazad nekoliko mjeseci (zapravo možda i godinu-dvije). Kao što si i sam rekao treba imat privatni profil na fb da bi uopće vodio fb business account, dok na instagramu je to razdvojeno.

 

Ja osobno koristim Meta Business suite, na taj način sam povezao FB Business acc i IG Business acc. Vidim da se odnedavno možeš prijaviti i sa IG accountom ali ja se uvijek prijavljujem sa privatnim profilom. Preko njega možeš i na PCu i mobitelu objavljivati storyije/objave. Po meni je lakše sve to preko PCa jer možeš razgraničiti kakvu objavu želiš na FBu, kakvu na IGu. Isto tako, opisi ne moraju biti isti, pokazat će ti kako će ti izrezati sliku na IGu (jer Instagram ima svoje dimenzije slika koje može podržati, a FB je tu jednostavniji). Možeš i probati A/B testove.

Možeš koristiti i planner na kojem namjestiš kada će se i ukoliko sati objaviti objava ili story, a to je po meni najbolja opcija jer možeš isplanirati feed unaprijed koliko god želiš i ne moraš biti na tome 24/7. Također, koristiti reklame/oglašavanje, pratiti statistike, naplate, poruke itd.

 

Mislim da nema solucije da ti direktno objavljuje i na FB private acc, iako ako smijem pitat, što će ti to?

 

Što se tiče TikToka, osobno ga ne koristim ali mislim da ga možeš povezati sa instagram accountom (barem se ranije moglo), samo s obzirom da Business suite ne podržava TikTok, opet dolazi do komplikacija kako uskladiti sve 3 mreže odnosno kako to sve obavit sa što manje problema i utrošenog vremena. Jedno vrijeme sam imao povezan IG i Pinterest pa jedino sa IGa sam mogao objaviti na njega jer isti problem bio kao što i ti sad imaš sa TikTokom.

 

Znam da nisam baš pomogao al' eto.

Inače, još par dobrih aplikacija koje nisu na odmet za bolji sadržaj na instagramu/društevnim mrežama:
*Planoly (planiranje feeda)
*Snow (za sređivanje slika)

*PanoraSplit
*Grid Post ili PuzzleStar for Instagram
*I naravno, Canva, alfa&omega za sve :D

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Facebook page, IG, Tik-Tok - kako povezati?

Vidiš, nisam niti detaljno pogledato šta Meta donosi u svom dijelu, tj gdje je sve povezano.

 

Ja se iskreno nadam da tamo mogu u isto vrijeme narediti da mi story objavi i na privatni fejs profil i poslovni.

 

Jer ovo me ubije, složim story na IG, šerat mogu samo na jedan profil na fejsu. Pa onda skidaj story dolje, pa stavljaj na poslovni.

 

Neda mi se to, umaraju me te društvene mreže - a jednostavno moraš stalno nešto objavljivati da se nekamo proguraš. Tako da bez toga danas - si koma ili imaš sreće.

 

Htio bih složiti stori - odabrati IG, fejs pvt, fejs bussines, tik tok post i bamm.

 

Ovo za šeranje storija sa privatnog fejsa na poslovni i obrnuto - evo danas sam 10 puta pregledavao i nemogu pronači tu opciju.

A jednom sam došao na svoj poslovni profil i imao sam nekakvu obavijest da si mogu podijeliti priču sa privatnog profila.

Tad je bila - i više nikad.

 

Da je sve zasrano - je. Svaki update samo nove opcije, nepovezane, ovo ne radi ovdje, ono radi tamo, story na poslovni nemogu staviti preko PC-a, ali mogu preko moba, na privatni mogu sve itd.

 

Ludnica. Imam dojam da su tamo programeri ili idioti ili totalno neorganizirani sustav.

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Facebook page, IG, Tik-Tok - kako povezati?
Tomina kaže...

Vidiš, nisam niti detaljno pogledato šta Meta donosi u svom dijelu, tj gdje je sve povezano.

 

Ja se iskreno nadam da tamo mogu u isto vrijeme narediti da mi story objavi i na privatni fejs profil i poslovni.

 

Jer ovo me ubije, složim story na IG, šerat mogu samo na jedan profil na fejsu. Pa onda skidaj story dolje, pa stavljaj na poslovni.

 

Neda mi se to, umaraju me te društvene mreže - a jednostavno moraš stalno nešto objavljivati da se nekamo proguraš. Tako da bez toga danas - si koma ili imaš sreće.

 

Htio bih složiti stori - odabrati IG, fejs pvt, fejs bussines, tik tok post i bamm.

 

Ovo za šeranje storija sa privatnog fejsa na poslovni i obrnuto - evo danas sam 10 puta pregledavao i nemogu pronači tu opciju.

A jednom sam došao na svoj poslovni profil i imao sam nekakvu obavijest da si mogu podijeliti priču sa privatnog profila.

Tad je bila - i više nikad.

 

Da je sve zasrano - je. Svaki update samo nove opcije, nepovezane, ovo ne radi ovdje, ono radi tamo, story na poslovni nemogu staviti preko PC-a, ali mogu preko moba, na privatni mogu sve itd.

 

Ludnica. Imam dojam da su tamo programeri ili idioti ili totalno neorganizirani sustav.

 
Ne želim ti ubijati snove al' stvarno mislim da, barem trenutno, ne možeš povezati sve skupa.

 

Društvene mreže su postale ozbiljan posao, nema više trla brla i ja ću samo staviti sliku tri minute i ići ća. Dosta truda se ulaže oko sadržaja (naravno - ako se želi kvaliteta), pa planiranje vremena objava, storyiji itd itd. Nije za ludu da srednje/velike firme u sektorima digitalnog marketinga imaju xy zaposlenih ili im treba cijela agencija da vodi njihovo digitalno oglašavanje.

 

Povezivanje profila i svega ostalog vezanog uz društvene mreže bi stvarno moglo i trebalo bit jednostavnije. Uopće nije stvar znanja koje netko ima ili nema, jednostavno su većinu procesa zakomplicirali.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice