Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.819
|
čitano: 1.150.202
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Možeš li video snimit pa im poslat? Bar sam ja tako jednom slao. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Ma kontaktiras prvo sellera i dogovorite se kak ce te rijesit problem.

Ak se ne mozete dogovorit, odes sam otvorit dispute proces obajsnis u cem je problem i ostavis koju sliku i to je to.

 

Mozes cak i snimit i uploadat na youtube pa im proslijedit link.

 

BTW

Danas mi je dosao paket sa BE oznakom. 54 dana.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 14:42 (AmonZero).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Mrvaaa kaže...

Naruco sam jednog 10.12 juče je stigao doma sa NL brojem praćenja.

 

Jel ima ko kakvo iskustvo sa otvaranjem spora jer elektronika ne radi nemogu slikati jer nema opcije da prikazem da ne radi?

Kad otvoriš dispute imaš opciju uploada fotografija i videa, ali prvo kontaktiraj sellera možda se dogovorite, a i tako je brže.

Meni nedavno dispute nije previše pomogao jer su inzistirali da pošaljem nazad proizvod za full refund, što mi se ne isplati radi skupe poštarine, ali sam se dogovorio sa sellerom za 70% povrata, što mi je odgovaralo.

14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Dobio sam danas poziv da pošaljem račun za naručen proizvod s AliExpress. Proizvod je miš za komp vrijednosti $17.

 

Ne vidim na AliExpressu opciju da prodavač nudi račun u PDF il nekom formatu nit sam to dobio na mail. Da li mogu jednostavno poslati screenshots carini?

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 13:15 (KASA).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
@KASA

Da!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 13:45 (Mali322).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ja sam selektirao izlaz narudžbe od broja paketa do konačne cifre, te isprintao selektirano u pdf.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
KASA kaže...

Dobio sam danas poziv da pošaljem račun za naručen proizvod s AliExpress. Proizvod je miš za komp vrijednosti $17.

 

Ne vidim na AliExpressu opciju da prodavač nudi račun u PDF il nekom formatu nit sam to dobio na mail. Da li mogu jednostavno poslati screenshots carini?

Možeš, ali možeš i izvadak s paypala ili kartice, ovisno kako si platio, nisi sigurno cashom. 

16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
KASA kaže...

Dobio sam danas poziv da pošaljem račun za naručen proizvod s AliExpress. Proizvod je miš za komp vrijednosti $17.

 

Ne vidim na AliExpressu opciju da prodavač nudi račun u PDF il nekom formatu nit sam to dobio na mail. Da li mogu jednostavno poslati screenshots carini?

Odeš na View Detail od te narudžbe (tu se vidi koji su sve proizvodi u paketu, cijene i ukupna cijena) i jednostavno to isprintaš u PDF (recimo Chrome ti sam nudi ispis u PDF).

 

Ja još onda taj PDF otvorim u nekom čiitaču PDF-ova i velikim crvenim slovima napišem PCP broj na prvu stranicu tog PDF dokumenta i tako im pošaljem.

3 godine
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ekipa ponovo mi je Ali produljio vrijeme isporuke bez moje potvrde. Kaze mi da despute mogu otvoriti tek kada to dodatno vrijeme prođe. Moze li se otvoriti prije jer mi ih vec dosta. Platio sam vecu poštarinu da dođe barem normalno ali ovo je vec previse.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 10:13 (Markici).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Markici kaže...

Ekipa ponovo mi je Ali produljio vrijeme isporuke bez moje potvrde. Kaze mi da despute mogu otvoriti tek kada to dodatno vrijeme prođe. Moze li se otvoriti prije jer mi ih vec dosta. Platio sam vecu poštarinu da dođe barem normalno ali ovo je vec previse.

Preporučio bih ti da ne kompliciraš život ni sebi ni prodavaču ni AliExpressu. Strpi se, paket će ti vjerojatno stići, znaš valjda i sam kakva je situacija s poštanskim prometom zbog korone i sad zbog novogodišnjih praznika.

6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Naše je pravo da nakon garantiranog vremena za isporuku robe pokrenemo dispute, ako ta ista nije stigla. Ako je netko dao garanciju 90 dana da će pošiljka stići, tada je u tih 90 dana ubrojao covid, potrese, kišu, snijeg, led, sunce i HP.
Nekad je putovanje oko svijeta trajalo 80 dana, mislim da je s našim pošiljkama neki viši interes u pitanju.
Sjećam se vremena kada su pošiljke iz Kine stizale u roku 9-20 kalendarskih dana.
Nekome je u cilju srušiti lagodno poslovanje Kineza.
Moj je odabir kakvu robu želim.
EU se iz krave muzare pretvara u predatora. Na sve moguće načine uguravaju nas u svoje zamišljene kalupe.
Matrica je svakim danom sve bliža.
 
8 1 hvala 0
9 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Isteklo vrijeme dostave, pokrenuo sam dispute, prodavač kaže da ne može nek čekam, što je meni ok, ali onda želim da mi se produži Purchase Protection, a to radi tko? Ali ili prodavač?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Tak je i meni par puta.

Traže zapravo da čekaš baš 15. dan disputea.

Jednog sam tak nenamjerno sjebo, točno stiglo nakon 103. dana, a ja 91. dan otvorio dispute, nisam razmišljao.

Premda je bila malo veća svota, nisam mu na kraju platio jer nemam Paypal, a da sam išao naručiti iste proizvode i rekao mu da ne pošalje ispalo bi me skuplje, tak da još to moraju doraditi.

(uostalom, zajebo je, jedan item je falio)

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Avensac kaže...

Isteklo vrijeme dostave, pokrenuo sam dispute, prodavač kaže da ne može nek čekam, što je meni ok, ali onda želim da mi se produži Purchase Protection, a to radi tko? Ali ili prodavač?

 Prodavač.

Ja obično nekoliko dana prije isteka roka (koji je sad koliko vidim smanjen s 90 na 75 dana), kontaktiram sellera da mu kažem da nije stiglo, neki tad produže purchase protection pa pričekam dok to ne istekne, a neki šalju nešto generičko tipa jeste li provjerili u lokalnoj pošti, takvima odmah po isteku ide dispute.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 19:45 (sosta).
12 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Kako tocno funkcioniraju Select kuponi? Ove crvene mozes na sve aplicirati, a select kad stisnem na njih me baci samo na odredene proizvode?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Evo danas dosla jedna na VU. 87 dana sveukupno, druga se blizi 90
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Meni je pošiljka sa tracking brojem koji završava na VU, došla taman za 109 dana.
Gdje je bila, samo ona zna. Bila je čista, žuta kuverta, pazili su na nju.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ovima sa BE i VU najduze treba, barem iz mog iskustva.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Bogdaj svima.

Evo frustriran sam sto sam 3 puta dosad naručivao istu stvar i nikako da stigne. Napokon je uspjela pazite ovo iz Češke u Nizozemsku pa u Hrvatsku.

Zadnji status 14.12 je 10003 Zagreb. Danas je mjesec dana, status se nije updatao. Zvao sam poštu kaže pokrenite refund, a vide da je paket u Zagrebu (zato bi pošta meni trebala dat refund).

Nisu mi problem više ni novci jer nije bio ni jeftin baš paket nego što sam ga dosad 3 puta naručivao i sad bi trebao 4 put???

Događa li se ikome slična stvar?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
ivic55 kaže...

Bogdaj svima.

Evo frustriran sam sto sam 3 puta dosad naručivao istu stvar i nikako da stigne. Napokon je uspjela pazite ovo iz Češke u Nizozemsku pa u Hrvatsku.

Zadnji status 14.12 je 10003 Zagreb. Danas je mjesec dana, status se nije updatao. Zvao sam poštu kaže pokrenite refund, a vide da je paket u Zagrebu (zato bi pošta meni trebala dat refund).

Nisu mi problem više ni novci jer nije bio ni jeftin baš paket nego što sam ga dosad 3 puta naručivao i sad bi trebao 4 put???

Događa li se ikome slična stvar?

 ja treći put naručio istu stvar...2x do sada refund..srećom nije mi nešto bitno ;)

12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
ivic55 kaže...

Bogdaj svima.

Evo frustriran sam sto sam 3 puta dosad naručivao istu stvar i nikako da stigne. Napokon je uspjela pazite ovo iz Češke u Nizozemsku pa u Hrvatsku.

Zadnji status 14.12 je 10003 Zagreb. Danas je mjesec dana, status se nije updatao. Zvao sam poštu kaže pokrenite refund, a vide da je paket u Zagrebu (zato bi pošta meni trebala dat refund).

Nisu mi problem više ni novci jer nije bio ni jeftin baš paket nego što sam ga dosad 3 puta naručivao i sad bi trebao 4 put???

Događa li se ikome slična stvar?

 Nek te nasa posta nista ne cudi, u 2019. su im paket istajali minimalno 3 tjedna prije nego su isli na razvrstavanje, mogu mislit koliko sad stoje kad je situacija s koronom i samnjem broj ljudi.

 

Meni je paket prek DHL a iz Francuske, narucen 21.12., poslan 22.12., dosao u HR 28.12., dosao doma 4.1.

Wolt 30kn kupon: GKD47
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 14:13 (Tony1999).
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Sve mi tu jasno ali nije jasno da paket koji stigao na staru godinu, dosao na adresu 4.1.

A ovaj koji je došao prvi nema ga dan danas.

Da bar imaju više opcija za shipping npr gls, ups itd

12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Taj paket je trebao doci u roki dan, dva, jer je poslan DHLom, a dosao je nakon 8 dana.

 

Ja jos cekam masu paketa iz 9 mjeseca

Wolt 30kn kupon: GKD47
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Meni upravo stigla pošiljka putovala 81 dan 8.1 trazio povrat novca juce odobren povrat čekam da prodavatelj isplati novce na račun a pošiljka je stigle, tako da ima nade

Broj pracenja (LP....  (UA....VU)  

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 15:03 (Mrvaaa).
6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
I sada ćeš bar pola vraćeni sredstava uplatiti prodavaču nazad, jel tako @Mrvaaa!?😎
6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Mali322 kaže...
Ako niste svjesni situacije trebali bi polako shvaćati šta se događa...na globalnoj razini se sve radi da se polako ali sigurno onemogući bilo kakva trgovina sa Kinom...u tome prednjače SAD i EU...zato ne budite naivni sa ti svakojakim datumima i propitivanjima kad će, šta će i koliko će...biti će sve manje i manje i sve skuplje i skuplje...šta smo uživali trgujući sa kinezima uživali smo!

 Da sam sebe malo ponovim još iz 7 mjeseca prošle godine kada sam na ovu poruku dobio 0 👍 i 13👎...

 

Zanima me šta danas mislite o ovom mojem 'proročanstvu'....koliko sam zabrijao onda ili ipak nisam!? 🤭✌️😎

 

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Mali322 kaže...
Mali322 kaže...
Ako niste svjesni situacije trebali bi polako shvaćati šta se događa...na globalnoj razini se sve radi da se polako ali sigurno onemogući bilo kakva trgovina sa Kinom...u tome prednjače SAD i EU...zato ne budite naivni sa ti svakojakim datumima i propitivanjima kad će, šta će i koliko će...biti će sve manje i manje i sve skuplje i skuplje...šta smo uživali trgujući sa kinezima uživali smo!

 Da sam sebe malo ponovim još iz 7 mjeseca prošle godine kada sam na ovu poruku dobio 0 👍 i 13👎...

 

Zanima me šta danas mislite o ovom mojem 'proročanstvu'....koliko sam zabrijao onda ili ipak nisam!? 🤭✌️😎

 

Nažalost sve ide prema tome da se onemoguči trgovina sa Kinom.Ja sve manje naručujem sa alija,jer mi se neda čekati beskonačno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 14:15 (zzz).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Mali322  Dva proizvoda su vraćeni novci nisam znao jedan je stigao drugi bi trebao valjda doci ovaj tjedan a jos 2 kojima nije stavljn spor necu ga ni stavljati nego ce ostati tako pa ako dodje dodje ako ne ne a spor necu pokretati

14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Aliexpress vise ne koristim. Jednostavno presporo.

Gearbest. Zadnje sta sam narucio, trazio sam refund. 3 puta su produzivali vrijeme slanja.

Fasttech mi je ok. Platim 3 do 4$ vise postarinu i relativno brzo dode. 

 

Gale
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Stigla mi poruka da je paket stigao u zemlju odredišta,i to samo u 5 dana.E sad dali je to stiglo u HR ili u NL ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice