Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.819
|
čitano: 1.151.621
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
11 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Opet ja, uglavnom sada sam pogledao ponovo. Na HP stranici piše da je došlo u Zagreb, a na Ali stranici da je još u sorting centru u NL. Kome vjerovati?

ALI ALI
HP HP
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Mislav98 kaže...

Opet ja, uglavnom sada sam pogledao ponovo. Na HP stranici piše da je došlo u Zagreb, a na Ali stranici da je još u sorting centru u NL. Kome vjerovati?

HP-u.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Evo da javim, jedna paket je došao prije 10 minuta, pretpostavljam da će i drugi danas 😁

13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Evo stigle mi neke led zarulje iz kine za 18 dana...svasta..skuzio sam da pakteti koji su sa cn na kraju dolaze brze heehhe

16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
galinjo24 kaže...

Evo stigle mi neke led zarulje iz kine za 18 dana...svasta..skuzio sam da pakteti koji su sa cn na kraju dolaze brze heehhe

Valjda ne idu kroz Nizozemsku.

3 godine
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav,

Meni nekoliko paketa kasni preko 40 (radnih) dana. Plaćena je Ax standardna poštarina. Namjeravam otvoriti dispute za povrat poštarine jer pošiljka nije stigla u navedeno vrijeme (14-22 radna dana).

Kakva su iskustva sa takvim stvarima?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Kad prođe puni rok za dostavu onda ide dispute bez problema i dobije se povrat. Puni rok dostave je u narudžbi pod reminder, ne estimated delivery.
12 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Eto gdje su završili neki od naših paketa 

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/velika-gorica-moze-odahnuti-otkriven-misterij-nestanka-brojnih-paketa-tijekom-lockdowna-15031944

 

Uglavnom su to bili mobiteli koje je ‘nanjušio‘ u zatvorenim paketima i tako napravio ukupno 210.915 kuna štete
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Meni jucer dosao paket nakon 60+ dana. Isao preko Liege-a.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
4 godine
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav! 

 

Jel itko ikad kupovao termostat za centralno grijanje ( u mom slučaju centralno na struju preko el. bojlera) preko Alija? Planiram uzeti neki digitalni s WiFi opcijom pa ako ima tko iskustva ili da preporuči neki određeni model bio bih vrlo zahvalan!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Trle96 kaže...

Pozdrav! 

 

Jel itko ikad kupovao termostat za centralno grijanje ( u mom slučaju centralno na struju preko el. bojlera) preko Alija? Planiram uzeti neki digitalni s WiFi opcijom pa ako ima tko iskustva ili da preporuči neki određeni model bio bih vrlo zahvalan!

 Pridružujem se upitu!

Prije nekoliko tjedana, jedna Xiaomijeva firma je izdala svoj model! Ali ga još nema u Mi home EU aplikaciji :(

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Prvo sam mislio kupiti kod nas termostat zbog garancije i podrške ali kad sam vidio da su na aliu jeftiniji skoro pet puta, rekoh ko j garanciju hahaha samo me strah kolika je kvaliteta samog termostata, za WiFi upravljanje vjerujem da nema greške..
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Kupujem stvari u vrijednosti 280 kuna, mogu li ocekivati kakav dodatan porez ili carinu? Procitao sam da je kao limit 160 kuna ali ne znam odnosi li se to na cijelu kosaricu ili pojedini item? Jer imam dva itema svaki od razlicitog sellera i svaki ispod 160 kuna. Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 10:02 (emerik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
don4ld kaže...

Ako je od različitih sellera onda nema problema, za očekivati je da nisu frendovi pa da će u istom paketu poslati :D

 Heheh nadam se da nisu frendovi :) Prvi puta narucujem pa nisam bio siguran kako to funkcionira jer Amazon uglavnom salje sve iteme zajedno, hvala na pomoci!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
emerik kaže...

Kupujem stvari u vrijednosti 280 kuna, mogu li ocekivati kakav dodatan porez ili carinu? Procitao sam da je kao limit 160 kuna ali ne znam odnosi li se to na cijelu kosaricu ili pojedini item? Jer imam dva itema svaki od razlicitog sellera i svaki ispod 160 kuna. Hvala!

Pročitaš i sve znaš:

https://forum.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-aliexpress-carinjenje-cesta-pitanja/167189.aspx

13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Narucio sam oko 5 itema krajem 8. I pocetkom 9. Mjeseca i nijedan od tih paketa nije stigao. Svi su ispod 10 dolara i svi su poslani sa Cainiao Super Economy Global shippingom.

 

Cainiao ocito daje neke lazne tracking brojeve jer ne odgovaraju na tnt.posta.hr niti imaju prva i zadnja dva slova za drzavu. Svaki od tih paketa je po trackingu nakon 10-15 dana navodno stigao u Hrvatsku, odnosno, pise da je Accepted By Last Mile Carrier. 

 

Sad je prosao protection time i trazio sa refund od Alija, ali oni mi kazu da je item u nasoj posti i da sam ja odgovoran za nepodizanje paketa i da mi nece vratiti novac. Objasnio sam im da je tracking broj lazan i da nema sanse da mi je posta izgubila 5 paketa koji su naruceni prije 3 mjeseca. 

 

Javio sam se prodavacu osobno i trazio refund, ali ne znam oce li proci s obzirom da Ali nije na mojoj strani. 

 

Progutao bi ih i ti 15ak dolara, ali mi je diglo zivce iscekivanje tih paketa preko 3 mjeseca i ne zelim im popustit iz dispeta.

 

Jel ima jos netko ovakvih iskustava i sta uopce mogu ucinit ako me Ali otkanta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Nema više DHL tax-free na HK Goldway i Yougeek-u.
Ne znam šta je sa Xiaomi global store-omđ
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Gogo222 kaže...
Nema više DHL tax-free na HK Goldway i Yougeek-u.
Ne znam šta je sa Xiaomi global store-omđ

 Uf..

Sam si otkrio, il je negdje bio nekakav info?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Javio Ilion da Telekineza foruma...
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
don4ld kaže...
Ma kak te je Ali otkantao? Uvijek, ali baš uvijek su stali na stranu kupca ako je tracking lažan. 

I da zaprimiš paket, otvoriš dispute i tražiš refund, Ali bi ti vratio pare ako se ne vidi da si zaprimio. Nije da preporučam, ali znam kakva je situacija. 

Pa meni su nedavno preko chata vratili 24$ za iptv koji sam uzeo u svibnju jer me seller cijelo vrijeme zavlačio

 Evo dolje slike sta sam dobio na mail. Iako je meni malo dvosmisleno sve napisano, ali generalna ideja je da nisam u pravu. U disputeu gdje sam stavio razlog da nije dosao paket stoji oznaka od Alia "invalid".

 

Ne znam jel im ovo neka generalna poruka ili im treba dati par dana da obrade to, ali nekako ne sluti na dobro.

 

Btw ovo sta pise da nije jos istekao protection time je krivo jer je istekao prekjucer.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 18:20 (Coder256).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Bilo je tu jos par mailova, ovo je samo zadnji i vidio sam u jednome da su rekli da sam ja kriv radi nedizanja posiljke iz poste i da ne mogu radi toga dobiti refund.

 

Probat cu se javiti agentu i viditi sta mogu uciniti.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 18:31 (Coder256).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Kompliciras si zivot. Prihvatis da cekas 3 dana kak pise. Nakon toga alie ce prihvatit dispute i dobijes novce nazad. To sve traje neko vrijeme i treba bit strpljiv. Jedino se nemrem sad sjetit dali trebas nakon ova tri dana nesto dodatno potvrdit pa provjeri kad istekne taj rok.
Ovo stiglo je u postu i sami ste odgovorni su samo fore i netreba se time zamarat.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
HITNA POMOC!
Pozdrav, ako danas il sutra narucim oce li mi doci prije Božića?
 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Teško, jako malo paketa brzo stigne u zadnje vrijeme.

Ako to kaj trebaš ima na nekom shopu s EU skladištem (tipa Banggood) onda naruči od tamo, čak za mnoge stvari ni nisu puno skuplji od alija.

Ili nekaj tipa Amazon i mailboxde.

 

Kruha i igala...
3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ma trebam cilindar za skuter a ovdje me dode duplo skuplje al kaj sad
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Mislis na ovo?
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
N
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Evo meni jučer stiglo 3 paketa iz 9. mjeseca, sitnice i neki adapteri za fotić i jeftine blutut sluške, s tim da je na trackingu pisalo da su u HR mjesec dana. Mislim da je veći problem u našoj pošti nego u svim tim inozemnim poštama.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Koliko vam paket obično bude u NL? Imam jedan paket i već je dobrih 10+ dana u Amsterdamu, tj. onoj prvoj lokaciji. Inače mi obično tu bude 3-4 dana i onda ide dalje. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Meni došao danas jedan, 5.11. naručen, 11.11. stigao u NL i kiselio se u NL do 24.11. kada je poslan za HR.

Za ove koje sam naručivao 11.11. očekujem da budu još više vremena u NL.

 

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice