Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.824
|
čitano: 1.153.178
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
7 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ja sam (slučajno) naručio dva itema od istog sellera unutar tri dana.

Ovaj kasniji paket je stigao nakon 20 dana, a ovaj koji sam prvi naručio nije još stigao (već tri mjeseca).

Pa sad ti znaj kaj se događa...

 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Gleda se vrijednost predmeta + shipping. Ako si platio 20€, i oni se u to uvjere kad im pošalješ račun, onda ćeš platit samo 20 kn pismo koje će ti ovih dana stići u kojem traže da im dostaviš račun
11 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Preko trqcking numbera sam probao i piše tamo da je u Hrvatskoj
9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Di piše?

https://tnt.posta.hr/

Ako tu piše, zovi ih, pitaj koji k se dešava. Svaki paket za koji sam vidio da je stigao kod nas bio mi je dostavljen u roku par dana, nije se nikad desilo da stoji u zg
11 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Kaze da prijemni broj nije ispravan. Wtf? A to mu je tracking number.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Endymon kaže...
Preko trqcking numbera sam probao i piše tamo da je u Hrvatskoj

 Baš u HR ili delivered to destination country?

Ako je ovo drugo, onda je već neko vrijeme destination country Nizozemska.

 

 

11 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Arrive at destination country

2020-09-12 14:07:24
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Endymon kaže...
Kaze da prijemni broj nije ispravan. Wtf? A to mu je tracking number.

 Kako ti završava tracking broj?

Ukoliko je poslano Aliexpress standard shippingom, to ide preko NL i obično Aliexpress javi da je stiglo u destination country, zapravo je stiglo u NL. 

 

Ako je poslano nekom drugom metodom, u većini slućajeva se ne može pratiti preko TNT, a Kinezi mogu pisati što hoće, što u većini slučajeva nije tako. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
11 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
LP je pocetak a kraj su brojevi. 158
9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
To ti nije pravi tracking broj već neka kineska glupost koju možeš ispratit samo dok je u Kini, a ostalo su sve nagađanja.

Pravi tracking broj ima na početku dva slova, zatim 9 znamenki i na kraju dva slova koja su oznaka države iz koje se šalje (tipa RV123456789CN). I to je uvijek tako kod pošte, a kod dhl-a, glsa, dpda itd, oni imaju svoje, većinom samo brojčane.

Mislim te stvari su rečene više puta jbg
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 10:21 (kbenzema).
11 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Onda djabe tracking numbera
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Zato ja osobno, u zadnje vrijeme, isključivo biram Aliexpress standard shipping, makar i platio malo više. Ne dođe ni to nešto extra brzo, ali barem stigne brže nego ostali, a i paket se može pratiti. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
dv14 kaže...

Naručio nekakve cipele, cijena 20.xx eura i sad vidim po trackingu da su otišle na carinu. Nisam se još susretao sa situacijom kada predmet vrijednosti manje od 160kn ide na carinu, koliki je trošak?

I jel u tih 160kn ulazi samo vrijednost predmete ili vrijednost predmeta + shipping? 

Pročitaj FAQ, kako ubuduće ne bi bilo nepoznanica i neugodnih iznenađenja:

https://forum.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-aliexpress-carinjenje-cesta-pitanja/167189.aspx

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
dv14 kaže...

Naručio nekakve cipele, cijena 20.xx eura i sad vidim po trackingu da su otišle na carinu. Nisam se još susretao sa situacijom kada predmet vrijednosti manje od 160kn ide na carinu, koliki je trošak?

I jel u tih 160kn ulazi samo vrijednost predmete ili vrijednost predmeta + shipping? 

 Meni je prosli tjedan na carini zavrsila trenirka. Dosad mi roba nikad nije tamo zavrsila.

Vrijednost posiljke je bila 250kn. Naplatili su mi 120kn na carini. Od pdva, carinskog postupka i pisma. Na racunu pisao samo PDV koji je bio 59kn, pretpostavljam da je ostalih 60 bio taj postupak i pismo. 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
AmonZero kaže...
Meni je prosli tjedan na carini zavrsila trenirka. Dosad mi roba nikad nije tamo zavrsila.

Vrijednost posiljke je bila 250kn. Naplatili su mi 120kn na carini. Od pdva, carinskog postupka i pisma. Na racunu pisao samo PDV koji je bio 59kn, pretpostavljam da je ostalih 60 bio taj postupak i pismo. 

Pročitaš pa ćeš znati kamo je što otišlo!

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-aliexpress-carinjenje-cesta-pitanja/167189.aspx

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Ma pretpostavio sam na sta je oso.

Samo su mi trebali onda i za to racun napisat, a ne da placam nesto sto ne pise na racunu.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
13 godina
odjavljen
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Da li malo šteka ekipa u Liegu u zadnje vrijeme? Paket mi je tamo evo ravno tjedan dana sad. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Meni je prekjucer dosao tamo
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Meni jedam stoji u Belgiji 1mj,a drugi onaj neki kineski broj ,skoro 2mj pise arrived to Croatia
10 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav

Do kojeg iznosa se ne uracunavaju dodatni troskovi (pdv,sta vec) ? 

Ako se salje iz EU ne placaju se nikakvi troskovi s nase strane?

Hvala 

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Senno kaže...

Pozdrav

Do kojeg iznosa se ne uracunavaju dodatni troskovi (pdv,sta vec) ? 

Ako se salje iz EU ne placaju se nikakvi troskovi s nase strane?

Hvala 

Nekoliko poruka iznad dvaput sam dao link na FAQ:

https://forum.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-aliexpress-carinjenje-cesta-pitanja/167189.aspx

9 godina
odjavljen
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Evo da prenesem jedno iskustvo. Kupio sam u petom mjesecu iptv na aliexpressu i od samog početka sam imao problema. Seller mi je stalno slao nove liste, nije htio napravit refund, a dispute je istekao. Nakon toga se stabiliziralo i prije 10 dana opet krenuli problemi. Kontaktiram sellera i vidim nema odgovora do danas, a kad ono seller više ne postoji. Ništa, išao sam guglati i nekako došao do ovog linka i desno dolje vidio chat opciju i preko chata sam im objasnio problem i dobio sam potvrdu da je refund u tijeku.

 

https://service.aliexpress.com/page/knowledge?pageId=37&category=1000021094&language=en

 

Pa eto, stavljam link, dakle dolje desno imate opciju za chat, možda nekom pomogne kad mu istekne vrijeme za dispute, a ne reagira na vrijeme

 
1 0 hvala 2
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Jesu ovi na carini postrožili pa kontroliraju više paketa nego inače ili? Već mi zadnja 3 paketa završavaju na carini, a vrijednost ispod 20$. Jedan malo veći paket, ova dva su manja. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Men ovi mali normalno dolaze.
Sta ti naplate kad je vrijesnost manja od 20$? Samo pismo?
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Da, 20kn.

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Bok ljudi,

 

jeste li primijetili da više niti jedan seller ne šalje u RH sa skladišta u Poljskoj ? (primjerice, u Sloveniju, Rumunjsku i Portugal normalno šalju)

 

Prije nekoliko mjeseci sam hrpu stvari narucivao, a sada više nema te mogućnosti, baš šteta.

 

Zna li netko možda razlog ? Pitao sam sellera, ali čekam odgovor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Nesto se dogadja...cekam 5 paketa,naruceni 8 i 9mj...negdje je zapelo
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 17:52 (galinjo24).
16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Meni stigla dva paketa, jedan naručen u ožujku, drugi u travnju.

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Jel kome sta stiglo sa alija a da je naruceno kraj 8,9 i 10mj...
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Meni stigao samo 1 od 4 iz devetog mjeseca. Imam još i 3 šta sam naručio početkom 10. ništa nije došlo. Možda zbog lockdowna u Nizozemskoj?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice