Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.819
|
čitano: 1.149.853
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
9 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Tony1999 kaže...

Bok. Kako ono ide kad ne sjednu novci od disputea? Nekakv broj treba nesto za banku? ima po temi al se ne sjecam kako se zove to. Narucio sam LED traku prije puno vremena, odobrili mi refund prije mjesec i pol/dva ali nista nije sjelo. Saljem selleru poruke ne odgovara nit seena.

 Kolko sam ja skužio, na Aliju dobiješ nekakav ARN broj i onda nazoveš svoju banku odjel za kartično poslovanje, njima veliš taj broj i onda oni uđu u trag lovi..

 

Meni isto nikad nije sjela lova za jedan item prije par mjeseci al mi se nije dalo zajebavati s time.. Baš me zanima gdje je ta lova, Aliex kaže da je refund napravljen, a love nema na računu, izgleda da je u zrakopraznom prostoru nekom..

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 11:06 (Avensac).
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Gdje se trebam javit za taj broj? Radi se o $15 dolara pa ono nije neka sitnica.

 

EDIT: Nasao

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 11:38 (Tony1999).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Tony1999 kaže...

Gdje se trebam javit za taj broj? Radi se o $15 dolara pa ono nije neka sitnica.

 

EDIT: Nasao

 Kad obaviš to javi kako je prošlo i koji je proces na kraju bio, da znamo mi ostali za ubuduće 

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Opet narucio nekoliko stvari nedavno. Paketi mi nisu nikad brze dolazili. Neki dodu za 2 tjedna dok najkasnije dolaze za 20dana. Prije sam znao cekat u prosjeku oko 30dana.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
AmonZero kaže...
Opet narucio nekoliko stvari nedavno. Paketi mi nisu nikad brze dolazili. Neki dodu za 2 tjedna dok najkasnije dolaze za 20dana. Prije sam znao cekat u prosjeku oko 30dana.

Treba primijetiti i da su kinezi uglavom prestali slati preko Nizozemske. Izgleda da se pokrenulo...

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Skoro sve mi je islo preko Nizozemske, jedan je preko Poljska
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Odjebao me aliexpress sud, ne znam.kako im ovo nije bilo dovoljan dokaz da ekran ne valja koji sam narucio. Uglavnom postavio sam ekran i ne radi dobro, touch uopce skoro ne radi, ali ajde recimo da sam ja to sjebao prilikom postavljanja, sto nisam, nemas tu sta sjebati, iz ekrana curi svjetlo sa svih strana, i to ne curi svjetlo na onom otvoru izmedu kucista i displaya, nego na samom displayu ima stakleni ekran i plastika, i izmedu toga prolazi svjetlo, totalno los proizvod njihov, ali eto nisam dobio dispute

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
maxy0 kaže...

Odjebao me aliexpress sud, ne znam.kako im ovo nije bilo dovoljan dokaz da ekran ne valja koji sam narucio. Uglavnom postavio sam ekran i ne radi dobro, touch uopce skoro ne radi, ali ajde recimo da sam ja to sjebao prilikom postavljanja, sto nisam, nemas tu sta sjebati, iz ekrana curi svjetlo sa svih strana, i to ne curi svjetlo na onom otvoru izmedu kucista i displaya, nego na samom displayu ima stakleni ekran i plastika, i izmedu toga prolazi svjetlo, totalno los proizvod njihov, ali eto nisam dobio dispute

Probaj napraviti kvalitetnije fotke, ovako je stvarno teško odrediti je li to backlight bleed ili je to zbog kuta gledanja/fotkanja.

 

Instaliraj:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gombosdev.displaytester&hl=en

 

Stavi tamniju boju kod koje će se bolje vidjeti nepravilnost u svjetlini ekrana i probaj slikati sa tripoda ili stavi mobitel na nekakvu fiksnu podlogu, ne iz ruke. Tako ćeš dobiti puno bolju fotku. Samo brzinu okidanja podesiš na sporije i bez blica. Slikaj točno iznad displaya.

 

EDIT: sad vidim da je to vjerojatno iphone pa nađi display tester za njega ili nekakvu sličnu aplikaciju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 19:26 (mzopg).
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Vidim PostNL opet nesto usporio opasno, ocito su sve poceli preko njih slati.Stoje 4 paketa vec 2,5 tjedna u nl.A taman se bili ubrzali.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Prije 8-9 dana naručena 2 paketa, danas već stigli u NL. Sad koliko će dugo tu ostati... I to oba poslana Aliexpress shippingom. Sa Chinapost i onim Yanwenom ili kako već, uglavnom problemi u zadnje vrijeme. Ili ne dođe ili se čeka extra dugo, bar u mom slučaju. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Meni danas stiglo 5 paketa, 4 su naručena unazad mjesec dana cca., možda par dana više i jedan iz ožujka za koji sam dobio povrat love već odavno. Naljepnica na njemu je bila toliko izlizana da je rukom dopisana adresa. Tko zna gdje je to bilo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Preko aplikacije za tracking došla mi obavijest za pošiljku "retention reason:invoice missing."  Do sada nisam imao problema jer su uglavnom bile male stvari koje dođu u "omotnici".

I sad je iznos manji od 160 kn, a paket je kao pola kutije za cipele...stvarno ga zahebaju...koliko će se to sad vući?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Harold kaže...

Preko aplikacije za tracking došla mi obavijest za pošiljku "retention reason:invoice missing."  Do sada nisam imao problema jer su uglavnom bile male stvari koje dođu u "omotnici".

I sad je iznos manji od 160 kn, a paket je kao pola kutije za cipele...stvarno ga zahebaju...koliko će se to sad vući?

 

 Zavisi, po mojim iskustvima 2-7 dana. U istom smo problemu, upravo sam im mailao carinski poziv :)

 

12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Harold kaže...

Preko aplikacije za tracking došla mi obavijest za pošiljku "retention reason:invoice missing."  Do sada nisam imao problema jer su uglavnom bile male stvari koje dođu u "omotnici".

I sad je iznos manji od 160 kn, a paket je kao pola kutije za cipele...stvarno ga zahebaju...koliko će se to sad vući?

 Prvo trebaju napisati pismo u kojem te pitaju za vrijednost i poslati.

Treba stići do tebe.

Ti trebaš odgovoriti, po mogućnosti na mail.

Oni trebaju obraditi podatke i napraviti račun i poslati ga zajedno s paketom do tebe.

Svaki korak 1-3 dana za središnji dio HR, pa računaj. Ako si dalje, vjerojatno plus nekoliko dana dan zbog samog slanja pisma i paketa iz ZG.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

A jeli ima šanse da ne platim ništa jer paket je ispod 160 kn račun? @tuna-1 kome? aliexpressu?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Harold kaže...

A jeli ima šanse da ne platim ništa jer paket je ispod 160 kn račun? @tuna-1 kome? aliexpressu?

 Ako je ispod 22 eur (ukupno), onda nećeš platit PDV. Naravno, pošta će ti naplatiti svoje troškove :( 30-50-70... kn.. tak nešto, ne znam više.

Ako zaključe da je iznad, onda PDV + njihovi troškovi.

Plaćaš poštaru ili u Pošti ako ideš pokupiti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 11:52 (CyberDemonVZ).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Harold kaže...

A jeli ima šanse da ne platim ništa jer paket je ispod 160 kn račun? @tuna-1 kome? aliexpressu?

Kako ti je kolega napisao, ako je ispod 160kn nećeš platiti PDV, ali im na njihov upit moraš dostaviti potvrdu (račun, paypal izvadak...) gdje se vidi cijena koju si platio. Nakon toga će paket osloboditi carinjenja i PDV-a, ali će ti naplatiti 20-25kn što su mislili da paket treba cariniti i što su pokrenuli cijelu tu provjeru.

 

To se redovito dešava čim je paket malo veći, dok recimo mali paketi ili kuverte veće vrijednosti uredno prođu. Evo meni je sad stiglo 2x16GB RAM-a u kuverti bez da me itko išta pitao. 

14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Harold kaže...

A jeli ima šanse da ne platim ništa jer paket je ispod 160 kn račun? @tuna-1 kome? aliexpressu?

 Sve kako su ti kolege gore naveli + čekaš Poziv (primjer jednog je ispod - slika je s neta) koji će ti stići na adresu na tvoje ime, tj. na koga je paket naslovljen i to ispunjeno vraćaš mailom pošti sa računom u privitku - nakon toga oni šalju paket u lokalni poštanski ured gdje riješavaš sve dodatne troškove ako ih bude (nekad i poštar zna dostaviti paket do vrata pa s njime riješiš plaćanje, ali nikad ne znaš sa našom poštom tho :) )

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 13:57 (tuna-1).
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ok, thx ekipa.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Harold kaže...

A jeli ima šanse da ne platim ništa jer paket je ispod 160 kn račun? @tuna-1 kome? aliexpressu?

Trebao bi ovo pročitati:

https://forum.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-aliexpress-carinjenje-cesta-pitanja/167189.aspx

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Platit ces sigurno troskove carinenja.

Ja sam tako narucio neku konzolu koja je kostala nekih 10-tak dolara, oslo na carinu i naplatili mi likovi svoje troskove 80kn.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Onda su ti očito naplatili nekaj kaj nisu trebali. Meni je par puta završilo na carini, a nije trebalo i naplatili su mi samo pismo 15-20 kn.
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
kbenzema kaže...
Onda su ti očito naplatili nekaj kaj nisu trebali. Meni je par puta završilo na carini, a nije trebalo i naplatili su mi samo pismo 15-20 kn.

Pismo je 19,5 kuna + 5 kuna naknade pošti za uplat(nic)u.

15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

To je bilo prije nekoliko godina, al sjecam da je pisao da su to bili troskovi carinskog postupka iako nisu utvrdili da je paket skuplji od 20eura.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mbaksa kaže...
kbenzema kaže...
Onda su ti očito naplatili nekaj kaj nisu trebali. Meni je par puta završilo na carini, a nije trebalo i naplatili su mi samo pismo 15-20 kn.

Pismo je 19,5 kuna + 5 kuna naknade pošti za uplat(nic)u.

 Potvrđujem, meni su isto napravili prije 2-3 mjeseca.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ja bi si narucio slusalice bluetooth za 45 eura (mixcder e9), budem li morao za to placati pdv ili carinu?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Tomislav689 kaže...
Ja bi si narucio slusalice bluetooth za 45 eura (mixcder e9), budem li morao za to placati pdv ili carinu?

 budeš i to tri puta 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
A ako bi narucio iz skladišta u Europi?
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Tomislav689 kaže...
A ako bi narucio iz skladišta u Europi?

Tu ti piše manje-više sve što trebaš znati: https://forum.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-aliexpress-carinjenje-cesta-pitanja/167189.aspx

16 godina
moderator
online
Aliexpress nekoliko pitanja

BTW koristite li AliRadar (dodatak za Chrome i Operu)?

 

Korisna stvarčica, pogotovo kod ovih kvazi-akcija. Recimo ovaj sat je jedno vrijeme bio za 10% jeftiniji nego je sad na "akciji".

 
3 0 hvala 5
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice