Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.824
|
čitano: 1.153.052
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
perkoxcar kaže...

Pazite sprema se tornado.

  Kaj je ovo?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Sva 3 naručena u prvih par dana svibnja, nema pravila, sve AliEx standard shipping nadoplaćen. Prijatelj je naručio ima 10 dana, stiglo već preko Nizozemske u Zagreb.

 

Ovi šta su išli priko Cainaio i YanWen? free shippinga nijedan još ne dolazi nakon 70ak dana.

 

Kako rješavam dispute, direktno sa sellerom ili?

Pingu ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

stigao danas paket narucen prije 4mj. ima nade

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Vapor kaže...

Sva 3 naručena u prvih par dana svibnja, nema pravila, sve AliEx standard shipping nadoplaćen. Prijatelj je naručio ima 10 dana, stiglo već preko Nizozemske u Zagreb.

Ovi šta su išli priko Cainaio i YanWen? free shippinga nijedan još ne dolazi nakon 70ak dana.

Kako rješavam dispute, direktno sa sellerom ili?

 Ne, onda će te 99% prevariti :)

 

Službeno Dispute kad odabereš Orders. Pronađeš Order koji je upitan, odabereš ga i imaš opciju Open dispute.

(Ako još nemaš mogućnost za pokrenuti dispute, kad odabereš refund i Did you receive, bit će ti prazna stranica, onda moraš čekati)

Ako ti se pojavi stranica s mogućnosšču odabira, odabereš neku opciju (mislim da ne postoji, još mi nijie došlo..?) i uneseš full iznos.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ljudi, je netko otkazivao narudžbu u zadnje vrijeme?

Radi se o mobitelu, jer sam kod istog sellera pronašao jeftinije i to iz EU pa uzeo njega, a ovaj stavio Cancel. Pa se radi o većoj lovi, i moram pitati :)

 

Kako ću dobiti obavijest da je stornirano?

Aplikacija će mi javiti (imam instalirano na mobitelu), ili trebam ulaziti pod Order i provjeravati?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
amd freak kaže...
vlatko kaže...

Vidim da manje vise svi dobivaju pakete iz 3. i 4. mjeseca,zanima me kakva je situacija sa novijim datumima iz 5. i 6. mj.?

Dali se stanje normaliziralo ili je sve po starom?

 Ja čekam od 1.5 dva komada još ništa..

 Lol update....danas stigao jedan...dakle više od 3mj čekanja

12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
CyberDemonVZ kaže...

Ljudi, je netko otkazivao narudžbu u zadnje vrijeme?

Radi se o mobitelu, jer sam kod istog sellera pronašao jeftinije i to iz EU pa uzeo njega, a ovaj stavio Cancel. Pa se radi o većoj lovi, i moram pitati :)

 

Kako ću dobiti obavijest da je stornirano?

Aplikacija će mi javiti (imam instalirano na mobitelu), ili trebam ulaziti pod Order i provjeravati?

 Da odgovorim sam sebi, možda će još nekome trebati.

Ne postoji nikakva notifikacija niti mail. Treba se ulaziti u aplikaciju ili na stranici i potražiti pod Orders i tek tamo piše da je narudžba otkazana.

 

Edit: znam da će netko pitati :) Ne, novci ne sjedaju odmah na račun, sad ću to čekati vjerojatno koji dan...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2020 19:24 (CyberDemonVZ).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Meni jučer jedan dispute završio i danas kad sam se probudio novci bili na računu, u zadnje vrijeme mi sjedaju kroz 24h. U pitanju je revolut, pitaj boga kolko bi našim bankama trebalo da bude vidljivo
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Stiglo danas odjednom 5 paketa naručenih 01.05. preko Cainaio i Yanwen shippinga bez tracking broja. A stvar koja mi najviše triba nikako da makne iz Nizozemske 

Pingu ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Aliexpress nekoliko pitanja

Koja je fora da mi sad svi paketi  ali standard shippinga ide preko nizozemske pošte?

Jel to znači da će napokon brže dolazit jer neke čekam od 3mj ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
ivic55 kaže...

Koja je fora da mi sad svi paketi  ali standard shippinga ide preko nizozemske pošte?

Jel to znači da će napokon brže dolazit jer neke čekam od 3mj ?

 Meni nekolicina paketa naručenih 01.05. preko nizozemske stigla nakon 45 dana, a nekolicinu još čekam nakon 80 dana, poslani iz Nizozemske nama i nema pomaka. Naručia SSD 01.07., stiglo 17.07. Nema pravila.

Pingu ;)
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Neki kineski ssd ili? Može link/review?
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Predmet je kostao 3,59 dolara.

 

Dobio refund i nakon par mjeseci posta mi ga dostavila.

 

Kad sam kontaktirao prodavaca on mi je napisao da sam greskom naveo 3,99 i da ce mi naplatiti samo 3,59. No kad krenem kupit predmet on danas kosta preko 6 dolara. Na koji nacin da vratim 3,59?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Od 20.6. stoji na Last mile:Destination country post.
Čekati i dalje ili treba nešto poduzeti?
Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
zdravkomali kaže...

Predmet je kostao 3,59 dolara.

 

Dobio refund i nakon par mjeseci posta mi ga dostavila.

 

Kad sam kontaktirao prodavaca on mi je napisao da sam greskom naveo 3,99 i da ce mi naplatiti samo 3,59. No kad krenem kupit predmet on danas kosta preko 6 dolara. Na koji nacin da vratim 3,59?

 Pa dogovori sa prodavcem....

13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Tony1999 kaže...
Neki kineski ssd ili? Može link/review?

 yup, kingspec ssdovi od 240gb. Uzea sam jedan sata III bratu za PC, i jedan mSATA od 240gb susjedu za nadogradit laptop. Nisam još uvatia vrimena za ubacit i testirat, ali bas ti kingspecovi su bili na LinusTechTips i na njihovim forumima su ih pohvalili.
https://a.aliexpress.com/_dSO4a3t

Pingu ;)
8 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Vapor kaže...
Tony1999 kaže...
Neki kineski ssd ili? Može link/review?

 yup, kingspec ssdovi od 240gb. Uzea sam jedan sata III bratu za PC, i jedan mSATA od 240gb susjedu za nadogradit laptop. Nisam još uvatia vrimena za ubacit i testirat, ali bas ti kingspecovi su bili na LinusTechTips i na njihovim forumima su ih pohvalili.
https://a.aliexpress.com/_dSO4a3t

 Ti mora da stvarno nevoliš brata i susjeda 😉.

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Vapor kaže...
yup, kingspec ssdovi od 240gb. Uzea sam jedan sata III bratu za PC, i jedan mSATA od 240gb susjedu za nadogradit laptop. Nisam još uvatia vrimena za ubacit i testirat, ali bas ti kingspecovi su bili na LinusTechTips i na njihovim forumima su ih pohvalili.

https://a.aliexpress.com/_dSO4a3t

Baš sam se pitao tko uopće kupuje te SSD-ove... I sam sam u nekoliko navrata razmišljao o njima, ali više zbog toga jer me zanimalo kakvi su i da ih otvorim i vidim što je u njima. Međutim, nikad se nisam odvažio na kupnju jer zapravo mi se nikad nisu činili jeftinima. Mislim, ako ti carina to zaustavi i traži račun, koštat će te jednako ili više nego da si kod nas u dućanu kupio SSD neke poznate marke, s trogodišnjom, lako ostvarivom garancijom. Ako ne zaustavi, jesi nešto "profitirao" na račun cijene, ali i dalje je to neprovjerena marka i upitno je možeš li ostvariti garanciju. Ne znam... Jednostavno iz moje perspektive nisu dovoljno jeftini da bi se išlo u taj rizik. Al tko voli, nek izvoli. 

12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Meni treba msata za laptop, a nema ih kod nas pa budem probao bas jedan kineski

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Koliko obično treba našoj pošti da razdijeli pakete, u današnje vrijeme? 
I kako to obično rade? Čekaju da se napuni skladište dok ne počnu izbacivat ili? 

Trenutno čekam 6 pošiljki sa Ali-a. Od toga je 5 već neko vrijeme "arrived at destination country". 

Jedna je stigla u HR 26.5., na tu više ni ne računam. Dispute je u progressu već neko vrijeme. 
Jedna je 12.7, jedna 14.7., dvije su 15.7. 

Pa eto, ako netko ima saznanja kakav je "modus operandi" naše cijenjene hrvatske pošte - neka javi. Inače me nije previše briga jer se odmah pripremim na čekanje od mjesec-dva, ali jedan od itema je poklon, pa vrijedi potrošiti par minuta za post na forumu. Unaprijed hvala! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
To još nikome nije jasno!...možda ti sutra dođe a možda budeš još čekao mjesec, dva na ta tvoja mjesec, dva...sretno!
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2020 15:35 (Mali322).
 
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Pozdrav,
ovo što pise da je arrived in destination country ne mora to i značiti. Moja 4 paketa su imala tu oznaku na aliu a bili u litvi i nizozemskoj. Bolje je pratiti na https://tnt.posta.hr ili na postal ninja ili 17track. Svi ti paketi su mi stigli unatrag 2 tjedna (nakon 2 mjeseca doduse) i za svakog je u hr trebalo od 1-3 dana od kad su stigli u zg da dodje do mene. Ujutro vidim da je u zg, a sutea je kod mene ili u slucaju da je petak onda u pon stigne. eto...
9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Nevjerojatno da se svako malo mora stavljat link od pošte za praćenje pošiljke jer ljudi pakete prate očito samo na kineskim stranicama
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pošiljke s Aliexpressa se prate na njihovoj stranici ili na 17track dok ne dođu u Hrvatsku, poslije toga na stranici za praćenje Hrvatske pošte.

 

Aliexpress standard shipping koji se najčešće plaća si prije Covid-a mogao računati da je za 14 dana kod tebe, sad više ne. Snalaze se svakako, trenutno metoda kojom šalju je Kina-Nizozemska(Amsterdam)-Nizozemska(Hag)-Zagreb, traje oko mjesec dana da dođe, s tim da čim stigne u Nizozemsku na stranici Aliexpresa piše da je paket stigao u zemlju destinaciju, što malo zbunjuje. Za predpostaviti je da je tako i sa običnom poštom jer mi isto za dosta paketa već danima stoji da su stigli u zemlju destinaciju.

 

Što se refundacija tiče, podigli su period zaštite sa 60 na 90 dana nakon čega ako paket ne dođe kupac može tražiti refundaciju. Ja sam za nekoliko stvari tražio i dobio za svaku, treba nekoliko dana da lova sjedne nazad na račun. Sve mi je na kraju i stiglo ali s obzirom da sam za svaku platio skuplju poštarinu a period kad je trebalo stići je istekao, nemam grižnju savjesti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Danas mi dosao paket narucen 18.02. 😂 znaci prije vise od 5 mjeseci je narucen, dobio i povrat novca i sve. Bas sam ono iznenaden

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Goofy kaže...
Pozdrav,
ovo što pise da je arrived in destination country ne mora to i značiti. Moja 4 paketa su imala tu oznaku na aliu a bili u litvi i nizozemskoj. Bolje je pratiti na https://tnt.posta.hr ili na postal ninja ili 17track. Svi ti paketi su mi stigli unatrag 2 tjedna (nakon 2 mjeseca doduse) i za svakog je u hr trebalo od 1-3 dana od kad su stigli u zg da dodje do mene. Ujutro vidim da je u zg, a sutea je kod mene ili u slucaju da je petak onda u pon stigne. eto...

 Za 17track sam znao i prije. A postal ninja i tnt.posta.hr nisam nikad koristio. 
Uglavnom svih 6 pošiljki zadnjih za logistics company imaju Cainiao Super Economy.

Pošiljke se ne mogu pratiti nigdje osim na postal ninja i aliexpressovoj stranici. S tim da postal ninja ima više detalja tako da se zahvaljujem još jednom. 

Evo dolje slika jednog od itema. Na aliexpress stranici zadnji track order mi prikazuje 12.7., dok je ovi na postal ninja updatean. 
Bi li ovo trebalo značiti da je pošiljka bila u Belgiji ("country of destination") zadnjih 8 dana i jučer je predana hrvatskoj pošti? 

Što se ostalih tiče, nijedna nema naznaka da je završila u litvi,nizozemskoj itd.. Sve su destination country airport i ispod piše croatia. Znači, naša pošta ovo odrađuje po dalmatinski: "pomalo!"


kbenzema kaže...
Nevjerojatno da se svako malo mora stavljat link od pošte za praćenje pošiljke jer ljudi pakete prate očito samo na kineskim stranicama

 I meni je nevjerojatno da se ljudi u 2020. još čude kako forumi funkcioniraju. Kad nešto znaš/ne znaš, svratiš, prihvatiš/podijeliš savjet i ideš dalje. Očito još nisu izumrli korisnici koji skaču s teme na temu i pametuju :)



Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2020 14:26 (birra).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
perkoxcar kaže...

Narucio 15.3 5-6 paketa.Niti jednog još dobio nisam.Po trackingu mislim da je mozda njih par cak i u RH vec 2 tjedna.

Relativno istu situaciju imam, početkom trećeg naručio 2 stvari koje nisam još vidio.
Tracking jasno ukazuje na to da je pošiljka u RH, sad ne znam koje procedure su im još preostale... zamišljam kako trljaju proizvode dan i noć kako bi iscijedili koronu iz njih :D

14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ima tko iskustva sa narudžbama unazad mjesec dana?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
neutrino kaže...

Ima tko iskustva sa narudžbama unazad mjesec dana?

 

Ovdje se javljaju samo oni koji čekaju 3-4 mjeseca. Još si zelen. Vrati se na jesen :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2020 15:37 (birra).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice