Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.819
|
čitano: 1.149.628
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

I meni danas stigo paketić poslan 29.03. Aliexpressom standard shipping.

Još mi veli teta na šalteru u pošti; Ti si stvarno strpljiv! :D 

Steam: nuketown | PSN: berologic | Facebook: Bernard Šaško
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ja još čekam. Nekoliko dispute-a pokrenuto, dva sellera se malo "bune", ali šta da se radi, naša pošta nema dokaze o ulazu paketa u HR.

 

Nisam više pametan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Tony1999 kaže...

A je, al dosta stvari kod nas uopće nema ni za kupiti. Ili ako ima košta 10 i više puta skuplje a dobijem istu stvar

 Baš to, evo ja sam nedavno prvi put (nakon više stotina narudžbi) naručio nekaj kaj se može kupiti i kod nas u dućanu.

Zapravo lažem, naručio sam i smartband i sat od stvari kojih ima kod nas (ali ne ovi modeli), a sve ostalo nemreš kupiti kod nas, eventualno ako netko to preprodaje na njuškalu.

To bi možda bio dobar biznis - proučavati kaj se kupuje i otvoriti kod nas dućan i naručivati to na kontenjere iz Kine i preprodavati.

Mislim, ja bih većinu tih stvari bez problema platio i x5, samo da ima kod nas za kupiti, ali nema.

 

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ja naručim dosta stvari što vjerojatno ima i ovdje, ali nemam volje lutati po dućanima da to nađem. Ovako mi je puno lakše, ako nije hitno naravno. 

 

Inače, imam 10-20 naručenih paketa, uglavnom su svi početkom 5. mjeseca, još ništa nije stiglo. Nakon 60 dana otvaram dispute i tražim refund, pa ako stigne, pošaljem selleru novce, ako ne, nikom ništa. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
kiki_b kaže...
Gledam jutros, da, dostavit će naša pošta.

Za express nemam još primjer.

 Isto cekam paket, njemacka, dhl....

 

Trenutno stanje trackinga je 

 

18:51 Lokalno vrijeme  |  The shipment has left the import parcel center in the destination country/destination area.

 

Znaci, jutros je krenuo iz DE; popodne je stigao u ZG, oko 15 sati, dali sad ova zadnja obavijest od 18:51 znaci da je krenuo iz ZG, ili?

 

Koliko si cekao od te obavijesti do stvarne isporuke paketa?

Children Shouldnt Play with Dead Things
10 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ekipa di podižem paket sa Aliexpressa pošto mi je došla poruka da je paket stigao i da ga podignem u svom PU. 

 

Par sam puta samo naručio sa alija nekaj i stizalo mi je doma al se ne sjećam ove poruke da podignem paket. To mi u biti i odgovara da ne ostanem bez toga ak mi ostavi u kasliću. 

 

Btw, 6.4. sam naručio DAC i eto valjda ne bu pred kraj puta poginuo negdje.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 23:24 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Ovo ti znači da ćeš ga dobiti slijedeći radni dan, jer je tek stiglo u tvoj grad.

(EDIT: osim ako su velike gužve, onda možda dva radna dana. Ak ti se to dogodi, čekaš utorak :/ Sretno! )

 

https://tnt.posta.hr/

Kopiraj broj tu

I sutra pogledaj dal je na putu do tebe

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 23:32 (CyberDemonVZ).
10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Damir22 kaže...

Koliko si cekao od te obavijesti do stvarne isporuke paketa?

 Naručio sam 10.06., prvi status na trackingu je bio 15.06. i 17.06. ujutro poštar već zvoni da uruči paket.

 

Nisam te shvatio u vezi "da me obavijeste".
Na našem trackingu bio je status "Priprema pošiljke za dostavu" i time pretpostavio da bi taj dan trebalo stići, i tako je i bilo.

13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Kakva je situacija sa PostNL? Vidim da mi je Aliexpress poslao preko njih, iako sam odabrao Aliexpress standard shipping.

 

Uzeo sam nekakav sat od 50ak eura pa sam se ponadao da prođe bez PDVa ako možda paket stiže prije u NL pa iz NL ide dalje. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

stigli mi manje vise svi paketi iz kine al jedan je zapeo, pise 3.6, hr  arrival distribution office i tako stoji, kad trazim br preko nase poste uopce ne moze naci br

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Piše mi da je 10.6 pošiljka stigla u Hrvatsku na carinu i da čeka odobrenje, koliko je uobičajeno čekati u ovo doba COVID-a?

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
dv14 kaže...

Kakva je situacija sa PostNL? Vidim da mi je Aliexpress poslao preko njih, iako sam odabrao Aliexpress standard shipping.

 

Uzeo sam nekakav sat od 50ak eura pa sam se ponadao da prođe bez PDVa ako možda paket stiže prije u NL pa iz NL ide dalje. 

 Evo meni došla roba naručena 6.6., preko Post NL 

Aliexpress standard shipping.

Očito Nizozemci odlično rade svoj posao.

A ovo da ti bude izbjeglo carinu zaboravi.

 

Edit: zanimljivo, čak su na svojoj naljepnici nizozemci stavili da roba vrijedi 2$, a vrijedi 12, samo kaj ne vidim na kineskoj naljepnici ispod koja je cijena pisala, možda isto tak 2$.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2020 14:44 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Dosle mi stvari kupljene prije 4 mjeseca.

Gale
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Počelo se izgleda nešto micati. Jedan paket stigao u ZG, ostali još nisu. Naručeno početkom 5. mjeseca. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
dv14 kaže...

Kakva je situacija sa PostNL? Vidim da mi je Aliexpress poslao preko njih, iako sam odabrao Aliexpress standard shipping.

 

Uzeo sam nekakav sat od 50ak eura pa sam se ponadao da prođe bez PDVa ako možda paket stiže prije u NL pa iz NL ide dalje. 

Pred nekoliko dana mi tako došla dva paketa i oba su bila označena onom porukom da ne zadovoljavaju članke 28 i 29 sporazuma EU, što znači da ih se tretira kao da su došli izvan EU i tako podložni carinjenju.

 

E sad... Mislim da ti je sad veća šansa da izbjegneš carinjenje (ako na carini gledaju veličinu paketa i naljepnicu) jer taj tekst nije baš istaknut, za razliku od ono prije kad su lijepili vrlo uočljive žute naljepnice.

 

Uglavnom, ako će te carina tražiti račun - platit ćeš PDV i troškove carinjenja, a ako neće - nikome ništa.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Nema stajanja. Paket stigao u srijedu u HR i danas mi ga je poštar već dostavio.

14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Bogdaj, 3 odvojena paketa su stigla u zg nakon 3 mjeseca, jedan je stigao jučer znači najkasnije i on mi je prvi došao u lokalnu poštu. Ok, piše ujutro package out for delivery pa čak i na hp stranici piše isto, dolazi poštar donosi mi samo pismo nikakav paket ni ceduljicu.

Odem na posao i sad vidim piše pokušali dostavit u 14h, a radi se o malom najobičnijem paketiću. Ne vjerujem da su ga kombijem išli dostavit?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mbaksa kaže...

Pred nekoliko dana mi tako došla dva paketa i oba su bila označena onom porukom da ne zadovoljavaju članke 28 i 29 sporazuma EU, što znači da ih se tretira kao da su došli izvan EU i tako podložni carinjenju.

 Nikad mi nisu carinili (tj. ni pitali za vrijednost) paket sa tom naljepnicom, a naručivao sam dosta toga.

 

Sve su bili paketi na prvi pogled očito veće vrijednosti...mobitel, robotski usisavač, 3D printer i slično.

 

E sad da li sam imao toliko sreće ili oni uopće ne gledaju te naljepnice...neznam.

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx
8 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Stigao jutros paket, sve 5.

 

Ocigledno prije stigne iz njemacke nego kad saljes unutar drzave...

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
1/10 paketa naručenih 01.05. s Aliexpress Standard shippingom odaslan iz Nizozemske danas. Neki muving postoji.
Pingu ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Dosao mi danas paket od 16.3. Stajao u Zagrebu od 28.5.

Ostali koji su naruceni nesto kasnije stoje u Zagrebu od 27.5.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Stigao mi danas paket naručen preko Alija prije 9 dana, nikad brže. 

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

I meni danas stigla dva komada iz kraja 4. mjeseca.

Zaposlili dodatne poštare? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Cekam ga 2 i pol mjeseca iz kine, i odna ga nasi posalju za vukovar... Sad jos jedno mjesec i pol dok ga vrate

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Napokon došla narudžba s početka travnja.

Već sam tražio refund i odobren je, al para nema već 2 tjedna, chatbot na aliex mi dao neki ARN al bome mi se ne da još i s bankom zajebavati..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Refund može trajati i do 20 radnih dana, tako da... strpi se još malo.

 

Meni stigao danas paket naručen još 30.03., već dobio refund, pa sam se javio selleru.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
CyberDemonVZ kaže...
.........

Meni je stigao jedan maleni paketić od prije 4 mjeseca, za koji sam već dobio povrat, i sad pokušavam sa sellerom dogovoriti kako da mu uplatim lovu.

 

I jeste dogovorili išta? Zanima me kako, netko je napisao da se dogovorio sa sellerom da ponovo kupi item i da ovaj ne pošalje i ostavi si lovu.

 

Kad mi sjedne lova od povrata (ako sjedne), vratit ću i ja selleru pare, pa da znam otprilike..

 

 

9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Meni seller rekao da napravim novu narudžbu. Platio mu i to je to. Valjda biser neće ponovo poslat haha
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Avensac kaže...
CyberDemonVZ kaže...
.........

Meni je stigao jedan maleni paketić od prije 4 mjeseca, za koji sam već dobio povrat, i sad pokušavam sa sellerom dogovoriti kako da mu uplatim lovu.

 

I jeste dogovorili išta? Zanima me kako, netko je napisao da se dogovorio sa sellerom da ponovo kupi item i da ovaj ne pošalje i ostavi si lovu.

Kad mi sjedne lova od povrata (ako sjedne), vratit ću i ja selleru pare, pa da znam otprilike..

 Krivo sam skužio, sorry što nisam javio! Kupio sam dva slična paketa. Ovaj koji mi je stigao nije pod dispute, uredno plaćen i čekao sam.

Ovaj za koji sam dobio povrat mislim da je već kod njih.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2020 19:46 (CyberDemonVZ).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Naručim masku sa wisha, dobijem ovo.

Hvala Kinezu, nemam pojma kaj bi to bilo

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2020 11:37 (kbenzema).
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice