Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.819
|
čitano: 1.149.911
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
9 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Naruceno 05.03. trebalo stici najkasnije do 05.05. (60 dana). 

Nije doslo 05.05., nisam mogao otvoriti dispute, jer je produžen rok isporuke zbog korone za 30 dana.

05.06. seller mijenja status u "succesful delivery", a tada tek mogu otvoriti despute.

Odmah otvaram dispute, AliExpress odbija moj zahtjev za refund (jer da roba mozda ipak dođe!) i piše da ako u slijedecih 7 dana ne potvrdim da sam dobio robu, da ce dispute biti zatovren(?).

 

Nisam znao da li to podrazumjeva da ce mi vrartiti i pare, pa me to malo uzrujalo. U petak, 12.06. mi salju mail da je prošlo 7 dana i da ce mi vratiti pare i danas su mi vratili pare.

 

Uglavnom, mukotrpno i dugo, nerviralo me produženje rokova i odbijanje dispute-a od strane AliExpress-a;  no čini mi se da je ovo neka standardna procedura kada roba u ovom doba korone ne stigne na vrijeme.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Dan1234567890 kaže...

...

Uglavnom, mukotrpno i dugo, nerviralo me produženje rokova i odbijanje dispute-a od strane AliExpress-a;  no čini mi se da je ovo neka standardna procedura kada roba u ovom doba korone ne stigne na vrijeme.

 Tako je.

Mislim da su svi on-line dućani ili mjenjali uvjete prodaje, ili bar dostave, i napisali da će biti problema u brzini dostave.

 

A da ne bi ostalo na tome, pojavljuju se i scammeri koji varaju ljude pa se izvlače, čekaj još malo, sad će.. istekne ti vrijeme za dispute i eto im lagana lova. Upozorenja na takve stižu čak i iz PayPala i Revoluta. Znači ima ih dosta :(

 

Ovo su fakat loša vremena za naručivanje iz Kine.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
zzz kaže...
dv14 kaže...

Nisam ni ja nikada ostao bez para. 

Ako paket ne dođe za 60 dana, pošaljem selleru poruku da se pokušamo dogovoriti, ako počne muljati, otvorim dispute i sve se sredi. Otvarao sam možda 10ak puta dispute, cifre su bile od 3$ pa do 20 i nesto.

 

 

Što se tiče paketa, početkom 5. mjeseca sam naručio dosta stvari, još ništa nije stiglo. Za 3 paketa mi javlja da su stigli u HR, ali vjerojatno nisu. 

 Seller mi ne odgovara,60 dana je prošlo,a ako pokušam otvoriti dispute i kliknem opciju da nisam primio paket nemogu dalje.

 

 Evo javio mi se seller,dače mi vratiti pare,tako da otvorim dispute,a ally ne dozvoljava otvaranje disputa,iako je prošlo 60 dana.

Koji cirkus.

16 godina
moderator
online
Aliexpress nekoliko pitanja

Kod mene pomaci... Naručio sam dva paketa, jednog 27.4., drugog 1.5., oba paketa vrijednosti petnaestak dolara. Još pred tjedan-dva AliExpress me ushićeno obavijestio kako su paketi stigli u odredišnu zemlju (a nisu - stigli su u Nizozemsku), a pred tri dana sam dobio "good news" da je (jedan od tih paketa) poslan! Rasulo.

 

Oba paketa su išla kroz Nizozemsku, s tracking brojem iz Nizozemske, a TNT veli da su mi danas oba paketa stigla u lokalnu poštu, tako da ih očekujem danas.

 

Paket iz Banggooda čekam još od 9.3., a za njega nemam tracking broj.

 

 

Moram reći da me već polako depresija lovi... Ono, već više mjeseci bez da poštar donese ijedan paket iz Kine... Uh... Teška i neizvjesna su ovo vremena... 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.6.2020 9:40 (mbaksa).
 
5 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ima li tko iskustva sa SunYou-om...Tracking number SYRMxxxxxxxxx...je li itko ikada primio takvu pošiljku?
Naručeno je 21.04. i sad dugo vremena stoji od 22.05. Croatia, Arrived at destination country airport... Ostale pošiljke više manje uredno stižu uglavnom preko Nizozemske... ovaj SYRM zaglavio na aerodromu i ne mrda... Ako nije fake number i cijela priča, zna li itko jel ga dostavlja pošta ili neka druga kurirska služba? Hvala.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
I meni stižu paketi u ZG, putem NL pošte, izgleda da je krenulo. A danas mi se pojavio u ZG pošti i paket poslan prije 2 mjeseca singapurskom poštom. Kreće se. Nisam mogao odoljeti i danas krenuo s naručivanjem, pa ćemo vidjeti.
 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Sad mi doslo da je jedan paket kod nas, drugi u nizozemskoj, naručeni 28.3a dok paket naručen 7.6 je u nizozemskoj.

 

Ova dva su 10-15 dolara

 

Cini mi se kao da je dio tih paketa stajao negdje određeno vrijeme

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Naručio sam između između 12. 5. i 15. 5. 10 paketa s Aliexpress standard shipping. Ti idu preko Nizozemske pošte. Vidim po trackingu da su stigli u Nizozemsku. Stoje tamo već 10 dana. Najprije su došli u Amsterdam, a sad vidim da je jedan prebačen u Haag u sorting centar. Tko zna kad će ih poslati u Hrvatsku. A 19. 5. sam naručio 1 paket preko China Post Mail. Taj je 11. 06. stigao u Hrvatsku, a jučer mi ga je poštar uručio. Izgleda da je bolje naručit preko China Post Mail nego preko Aliexpress standard shipping. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 10:05 (Blue Mamba).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Istina, čini se da kineski avioni polijeću, otežano, ali polijeću kad se prikupi robe. Zasad sam naručio preko kineske pošte i nakon jednog dana dobio važeći tracking broj. Izgleda da nema toliko putničkih aviona za EU, pa se čeka punjenje transportnih.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Sa mojima nema promjene, 01.05. naručeni, između 01. i 04.06. su dosli u nizozemsku i otad nema pomaka.
Pingu ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Vidim da se dosta forumaša žali na pošiljke iz Kine. Nisam naručivao mjesecima zbog te korone pa me zanima da li se situacija išta popravila ili najbolje da pričekam još koji mjesec za naručivanje paketa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Naručivao sam pakete od 1.mj na dalje, nije došao niti jedan paket, u početku su vraćali odma novce nazad nakon 60 dana, sad su uveli ovo sa produživanjem na 90 dana za pakete naručene u 4. mjesecu. Nadam se da će barem nešto od toga svega doći. 

Najbolje od svega je kad pitaš kineze kažu stalo je kod nas negdje, a kad pitaš naše onda je odgovor da nije ni došlo do nas, šta bi reklo da su paketi negdje na pola puta zaglavili.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Abra008 kaže...

Vidim da se dosta forumaša žali na pošiljke iz Kine. Nisam naručivao mjesecima zbog te korone pa me zanima da li se situacija išta popravila ili najbolje da pričekam još koji mjesec za naručivanje paketa?

 Izgleda da se počelo lagano micati. Ali radije pričekaj, prati temu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
3 godine
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Vidim da mi se za jedan paket u Nizozenskoj danas status promijenio u "The item is on transport to the country of destination". Izgleda da uskoro stiže u HR. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Da, uskoro u HR a onda kad dođe do one sortirnice u VG onda će stati i ako ti dođe paket u roku 7 dana odande veliki si sretnik.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Da li bas svi paketi (ne vezano za ALI, npr. sa Banggood) dolaze preko te sortirnice ili ima neka opcija gdje paket poslan iz Kine stigne u EU pa onda dostavna sluzba (npr. DHL) vozi direktno do nas doma?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Sto nije da i DHL kod nas zavrsi u rukama nase poste? Barem su meni svi paketi prek DHL na kraju dosli preko poste

 

Mislim da ti sve ide preko te sortirnice, sam fora je ako ti ide express slanje iz kine doci ce ti brzo dosta, ili ako se salje preko europe. Pogledaj na paketu, ako imas express logo zadrzat ce se u sortirnici dva-tri dana, mozda i manje, dok obicni po mjesec

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Tony1999 kaže...

Sto nije da i DHL kod nas zavrsi u rukama nase poste? Barem su meni svi paketi prek DHL na kraju dosli preko poste

Trebalo bi tu jako paziti o čemu točno se govori. DHL je naziv firme, marke. Kurirska usluga dostave je DHL Express. A ovo o čemu ti pričaš je DHL Globalmail - usluga kod koje DHL obavlja sve za pošiljatelja (prodavača) u njegovoj zemlji i onda DHL paket predaje pošti i dalje pošta barata s njim.

 

E sad, problem je što u AliExpressu obično prilikom odabira načina slanja možeš odabrati samo DHL kao Carriera, umjesto da piše jel je to DHL Express ili DHL Globalmail ili štoveć. Koriste li oni DHL kao sinonim za "DHL Globalmail"? Osobno nemam pojma jer nisam ništa dosad naručivao što bi se slako preko "DHL-a".

 

U tvom slučaju očito je da su ti sve te pakete poslali uslugom DHL Globalmail.

 

Tony1999 kaže...

Mislim da ti sve ide preko te sortirnice, sam fora je ako ti ide express slanje iz kine doci ce ti brzo dosta, ili ako se salje preko europe. Pogledaj na paketu, ako imas express logo zadrzat ce se u sortirnici dva-tri dana, mozda i manje, dok obicni po mjesec

Ja sam pretpostavio da DHL sam hendla DHL Express pošiljke - znači da ih oni uvoze u državu (imaju i svoje avione!) i onda u ime kupca obavljaju špediciju. Nema mi logike da to ide kroz sortirnicu.

 

Zna možda netko kako to doista funkcionira? Da ne bude na tome da mislimo ovo ili ono, a da zapravo ne znamo...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2020 3:18 (mbaksa).
10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mbaksa kaže...

 

Zna možda netko kako to doista funkcionira? Da ne bude na tome da mislimo ovo ili ono, a da zapravo ne znamo...

 

Ne znam da li ti išta pomaže, evo zadnji paket mi upravo stiže sa Alija preko tog nekog "DHLa".

Tracking broj počinje sa CS i završava sa DE.


Preko ove dvije stranice vidim tracking info:

https://www.dhl.de/en/privatkunden.html

https://www.dhlparcel.hr/en/private-customers.html

 

Dok preko ovog expressa nema.

https://www.dhl.hr/en/express.html

 

I navodi se da će naša pošta preuzeti dostavu.
Gledam jutros, da, dostavit će naša pošta.

Za express nemam još primjer.

12 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Stigao mi paket na carinu ,nakon 65 dana.Letio je preko Singaourske pošte.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
fer-de-lance kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 Tako je. I Aliexpress ti vrati lovu.

Naravno, to su ljudi s ovih prostora iskorištavali, pa netko vrijeme uopće nismo mogli naručivati s Amazona, eBay i Aliexpress su na Balkan slali samo s najskupljom dostavom... Itd.

A sad ako će to ljudi opet početi raditi, plus još nam je pošta totalno zakazala, uskoro bi se opet nešto slično moglo početi događati.

 

Meni je stigao jedan maleni paketić od prije 4 mjeseca, za koji sam već dobio povrat, i sad pokušavam sa sellerom dogovoriti kako da mu uplatim lovu.

 Sorry kolegić, morao sam 

(mali nazi čući u meni, premda sova - sjenica).

 

A kaj se ovoga tiče, znam ja par njih kaj tak stalno rade, roba dođe, otvori dispute i dobiju lovu, zato nas kinezi i ne trpe.

 

Meni prošao uspješno drugi dispute danas, 2/2 zadnjih dana, a ak stigne naknadno platit ću retrogardno, poštenje je poštenje...

 

Jebiga, to je kad se rodiš bez smisla da odvojiš dobro i zlo. Samo što neki kradu na sitno od Kineza, a neki dođu na poziciju pa kradu milijune. Al u osnovi je sve to isti profil, s potpunim nedostatkom moralnog kompasa.

 

Ne znam jedino zašto Ali, ebay itd ne štite prodavače od takvih. Mislim, ako imaš 10 narudžbi i, recimo, 9 claimova da nije stiglo, glupo je praviti se blesav.

7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Štite ih, skuže oni to, ali onda je već prekasno.

A na koju foru onda dalje kupuju ne znam, valjda naprave drugi account na nekog poznanika pa onda nastave dalje, bar mi je tak jedan kolega rekao.

 

Kruha i igala...
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
kiki_b kaže...
Ne znam da li ti išta pomaže, evo zadnji paket mi upravo stiže sa Alija preko tog nekog "DHLa".

To u biti potvrđuje ono što sam pisao, da DHL Globalmail (ili kako se već zove ta usluga) je DHL u zemlji pošiljatelja, paket predaje lokalno pošti u zemlji pošiljatelja i onda to dalje ide regularnim poštanskim prometom.

 

Koliko sam shvatio, zapravo ima više firmi unutar grupe, koje sve koriste brend DHL. Sad koja konkretno se s čim bavi, i preuzima li jedna usluge druge ako je potrebno - tko će ga znat.

 

Teško je iz tog članka iščitati ikakvu korisnu informaciju. Sad ne znam ništa više (relevantnog) nego li sam znao i prije.

9 godina
odjavljen
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Lagano otkazano preko tisuću letova iz Pekinga. Mogao bi opet biti zastoj

 
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
kbenzema kaže...

Lagano otkazano preko tisuću letova iz Pekinga. Mogao bi opet biti zastoj

 Ova godina je zakon :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Krenulo je nesto, sad dokle ce.

Jucer i danas dosli paketi naruceni 23.3. Al fora mi je kak su ovi jeftini po dolar dva dosli jos prije, a ovi skuplji (ram i switch) po 10-15 dolara su cekali

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Meni isto stigao paket od 15.3. 
Izgleda da samo treba biti strpljiv.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 13:26 (perkoxcar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Dečki sve je to ali čekat 3-4 mjeseca je meni apsurd...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

A je, al dosta stvari kod nas uopće nema ni za kupiti. Ili ako ima košta 10 i više puta skuplje a dobijem istu stvar

Moj PC  
6 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice