Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.819
|
čitano: 1.149.516
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
16 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
CyberDemonVZ kaže...
amd freak kaže...

I moja dva naručena paketa su stigla navodno u Hrvatsku.

 

Po iskustvu koliko se sad čeka dostava do vrata?

 Najbolje zaboravi na paket, pa će te iznenaditi kad stigne :(

 

Meni je jedan stigao u hr prije mjesec dana i još ga nema. Vjerojatno nikad ni neće stići.

 Najgore mi je kaj mi je jedan dosta hitan, a nema tog kod na za kupiti xD

 

Hebo sam im majku ako ne dođe kroz 15 dana..

12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
CyberDemonVZ kaže...
amd freak kaže...

I moja dva naručena paketa su stigla navodno u Hrvatsku.

 

Po iskustvu koliko se sad čeka dostava do vrata?

 Najbolje zaboravi na paket, pa će te iznenaditi kad stigne :(

 

Meni je jedan stigao u hr prije mjesec dana i još ga nema. Vjerojatno nikad ni neće stići.

 I onda se zapitam zašto sam uopće naručio to... (Radi se o elektroničkim komponentama). Dok paket dođe meni ideja pobjegne iz glave

12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Evo upravo dosao paket narucen 12.4...

Koja je to logika nemam pojma 29.2, 22.3, 12.4, a hrpa stvari izmedu nije.

I zanimljivo da su mi sitnice uredno dosle, znaci 2-3$, dok switch i led traka po 15$ nisu

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ja još isto čekam. Za nekih 5-6 paketa piše da su u HR, neki i po 10 dana (i AliExpress i Ebay). Jebala ih najmodernija sortirnica u VG.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Jesi siguran da su u HR?

Jel možeš pratit paket na
https://tnt.posta.hr/

Ako ne, onda znači da nije pravi tracking broj. Te kineske stranice koje vele da je paket kod nas treba uzet sa zadrškom. Meni svaki paket koji stigne kod nas, a ima pravi tracking broj, dolazi u roku dva tri dana nakon zaprimanja u ZG.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2020 13:40 (kbenzema).
16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

To znam, ali od jednog sellera sa Ebay-a sam već 4-ti put naručio nešto za mog starog, a njegov tracking je dosad uvijek bio točan. Paket bi došao dva dana nakon što je napisano da je u HR. Ovaj zadnji je već 9 dana u HR.

 

A niti jedan put ga na tom linku nisam mogao vidjeti, odnosno gdje je.

 

A i dosad nemam jako loša iskustva sa AliExpress trackingom. Od 50-tak stvari koje sam naručio na možda 5 tracking nije dao dobar info.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2020 20:20 (Dardevil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Jel se isplati čekati ovaj summer sale idući tjedan? Jesu li pravi popusti ili samo pred taj summer sale dignu cijene pa onda spuste? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
dv14 kaže...

Jel se isplati čekati ovaj summer sale idući tjedan? Jesu li pravi popusti ili samo pred taj summer sale dignu cijene pa onda spuste? 

 Ovo boldano.

A i na saleu su od trgovaca koji ionak imaju puno više cijene za isti proizvod, bar je tak svaki put bilo do sad za stvari koje sam ja kupovao.

 

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
dv14 kaže...

Jel se isplati čekati ovaj summer sale idući tjedan? Jesu li pravi popusti ili samo pred taj summer sale dignu cijene pa onda spuste? 

 Ovisi što te zanima, HK Goldway će imati lijepe popuste na mobitele.

16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ja fakat to ne kužim prije 10 dana su mi stigla 2 mala paketa u Hrvatsku i još nije poslano k meni doma...pa koji racku oni rade...koga kontaktirati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Kako znas da su stigli? Kineski tracking laze....
9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Dokaži da su stigli. Kolko put je rečeno da je jedina vjerodostojna stranica za praćenje https://tnt.posta.hr/

Ako tu nema, onda znači da je tracking lažan, tj. tracking koji se vjerojatno može pratit samo na kineskim stranicama i to dok je u Kini, sve ostalo je nagađanje
16 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

O jbt to nisam znao...na posta hr ne prepoznaje te brojeve...

14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Meni četke za bušilicu nisu stigle od 3 mj. Otvorio sam dispute i kinez je zaljepio lažan tracking broj koji navodno kaže da je stiglo u Hr.

Kad idem preko ovog linka gore tnt.posta.hr samo pokazuje da je jos u kini. Iznos je 8$

I kako da ja onda ostavim pozitivan feedback takvom prodavaču!?

Steam: nuketown | PSN: berologic | Facebook: Bernard Šaško
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Paketi uopce vise ne dolaze, oklijevam bilo sto vise naruciti Jer se bojim da nece stici, 5-6 paketa cekam od mjesec ipo pa do 4 mjeseca vec

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Bernard Huky Hux kaže...

Meni četke za bušilicu nisu stigle od 3 mj. Otvorio sam dispute i kinez je zaljepio lažan tracking broj koji navodno kaže da je stiglo u Hr.

Kad idem preko ovog linka gore tnt.posta.hr samo pokazuje da je jos u kini. Iznos je 8$

I kako da ja onda ostavim pozitivan feedback takvom prodavaču!?

 Tebi barem kaže da jenu kini, moji tracking brojevi na tnt.posta kazu da ni ne postoje xD

15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Čekam paket 60 dana,sad pogledam i vidim da je order completed,a paket nije stigao.

Pokušam otvoriti dispute,ne dopušta mi,,koji je sad ovo kur..... ?

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Da nije bilo vrijeme isporuke kraće?

Imaš 15 dana nakon naznačenog roka isporuke da otvoriš dispute.

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Meni je nekolicina paketa zapela negdje u Zagrebu kao i inače...

Uskoro bi trebao doći refund ali sam išao extend jer nije seller kriv

 

I prošli tjedan sam imao prioritetnu pošiljku of FedEX-a, naravno na carnini je bilo uzalud 6 dana..

Raspad logistike u nas.

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
fer-de-lance kaže...

Da nije bilo vrijeme isporuke kraće?

Imaš 15 dana nakon naznačenog roka isporuke da otvoriš dispute.

 

 Traži da prvo potvrdim da sam primio paket,a tek tada da imam 15 dana za disput.

Ali paket nije stigao,a naruđba stoji da je completed.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 16:23 (zzz).
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Da, možeš tak.

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
fer-de-lance kaže...

Da, možeš tak.

 

 Kad  su neke sitne vrjednosti u pitanju (oko dolar ),onda vrate pare bez problema.A kad je nešto skuplje ,oko 20 usd,,onda nedaju,,koji prevaranti.

5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
zzz kaže...
fer-de-lance kaže...

Da, možeš tak.

 

 Kad  su neke sitne vrjednosti u pitanju (oko dolar ),onda vrate pare bez problema.A kad je nešto skuplje ,oko 20 usd,,onda nedaju,,koji prevaranti.

 Ko neda? Ja nikad nisam ostao bez para nigdje on line...

13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Nisam ni ja nikada ostao bez para. 

Ako paket ne dođe za 60 dana, pošaljem selleru poruku da se pokušamo dogovoriti, ako počne muljati, otvorim dispute i sve se sredi. Otvarao sam možda 10ak puta dispute, cifre su bile od 3$ pa do 20 i nesto.

 

 

Što se tiče paketa, početkom 5. mjeseca sam naručio dosta stvari, još ništa nije stiglo. Za 3 paketa mi javlja da su stigli u HR, ali vjerojatno nisu. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
dv14 kaže...

Nisam ni ja nikada ostao bez para. 

Ako paket ne dođe za 60 dana, pošaljem selleru poruku da se pokušamo dogovoriti, ako počne muljati, otvorim dispute i sve se sredi. Otvarao sam možda 10ak puta dispute, cifre su bile od 3$ pa do 20 i nesto.

 

 

Što se tiče paketa, početkom 5. mjeseca sam naručio dosta stvari, još ništa nije stiglo. Za 3 paketa mi javlja da su stigli u HR, ali vjerojatno nisu. 

 Seller mi ne odgovara,60 dana je prošlo,a ako pokušam otvoriti dispute i kliknem opciju da nisam primio paket nemogu dalje.

 

6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Mislim da su produžili vrijeme za dispute na 90 dana. Još su mi tri paketa ostala neisporučena, a prošlo je 60 dana od plaćanja. Dva idu nizozemskom poštom i jedan singapurskom. Sve Aliexpress standard shipping. U nadi sam da će doći. Ako ne, protekom 90-tog dana otvaram dispute. Ne zamaram se sellerima. Direktno Ali.
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Meni iskreno taj dispute nije jasan...pa po takvoj logici ja dobijem paket i stalno mogu prijaviti da ga nisam dobio ako kažete da je tracking lažan? 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
amd freak kaže...

Meni iskreno taj dispute nije jasan...pa po takvoj logici ja dobijem paket i stalno mogu prijaviti da ga nisam dobio ako kažete da je tracking lažan? 

 Tako je. I Aliexpress ti vrati lovu.

 

Naravno, to su ljudi s ovih prostora iskorištavali, pa neko vrijeme uopće nismo mogli naručivati s Amazona, eBay i Aliexpress su na Balkan slali samo s najskupljom dostavom... Itd.

A sad ako će to ljudi opet početi raditi, plus još nam je pošta totalno zakazala, uskoro bi se opet nešto slično moglo početi događati.

 

Meni je stigao jedan maleni paketić od prije 4 mjeseca, za koji sam već dobio povrat, i sad pokušavam sa sellerom dogovoriti kako da mu uplatim lovu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 14:08 (CyberDemonVZ).
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
CyberDemonVZ kaže...

 Tako je. I Aliexpress ti vrati lovu.

Naravno, to su ljudi s ovih prostora iskorištavali, pa netko vrijeme uopće nismo mogli naručivati s Amazona, eBay i Aliexpress su na Balkan slali samo s najskupljom dostavom... Itd.

A sad ako će to ljudi opet početi raditi, plus još nam je pošta totalno zakazala, uskoro bi se opet nešto slično moglo početi događati.

 

Meni je stigao jedan maleni paketić od prije 4 mjeseca, za koji sam već dobio povrat, i sad pokušavam sa sellerom dogovoriti kako da mu uplatim lovu.

 Sorry kolegić, morao sam 

(mali nazi čući u meni, premda sova - sjenica).

 

A kaj se ovoga tiče, znam ja par njih kaj tak stalno rade, roba dođe, otvori dispute i dobiju lovu, zato nas kinezi i ne trpe.

 

Meni prošao uspješno drugi dispute danas, 2/2 zadnjih dana, a ak stigne naknadno platit ću retrogardno, poštenje je poštenje...

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
fer-de-lance kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 Tako je. I Aliexpress ti vrati lovu.

Naravno, to su ljudi s ovih prostora iskorištavali, pa netko vrijeme uopće nismo mogli naručivati s Amazona, eBay i Aliexpress su na Balkan slali samo s najskupljom dostavom... Itd.

A sad ako će to ljudi opet početi raditi, plus još nam je pošta totalno zakazala, uskoro bi se opet nešto slično moglo početi događati.

 

Meni je stigao jedan maleni paketić od prije 4 mjeseca, za koji sam već dobio povrat, i sad pokušavam sa sellerom dogovoriti kako da mu uplatim lovu.

 Sorry kolegić, morao sam 

(mali nazi čući u meni, premda sova - sjenica).

 Koristim swipe to type na mobitelu, il kak se to već zove 

Tak da, slične stvari mi se stalno događaju, samo obično skužim prije slanja 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice