Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.828
|
čitano: 1.158.319
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Nije to ducan, prodavaci su razlicite osobe tak da nzn kak bi ti u istom paketu sve doslo od razlicitih prodavaca.

14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Meni desetak malih paketića krajem veljače i početkom ožujka još nisu došle. Sve selleri su produljili rok dostave. Neki i do 3 mjeseca, neki manje. 

Steam: nuketown | PSN: berologic | Facebook: Bernard Šaško
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Meni je jučer dosao naručen 27.2 

 

Prema trackingu 4.4 je došao u Hrvatsku, a 20.4 ga je dobila lokalna pošta.

 

Zanimljivo mi je da mali paket (kaljeno staklo) ima tracking

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Htio sam pitati da li dolaze paketi iz Kine, posto bih si nesta narucio, a zadnji put narucivao prije par mjeseci odnosno kad je sve bilo normalno. Poslao nasoj posti email, ali vidim da ne odgovoaraju ili su "prenatrpani" 

 

Po zadnjim postovima, predpostavljam da paketi dolaze odnosno sve je u normali koliko toliko?

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Dolaze, ali jako sporo. Posta je prenatrpana i jos otkaze dijele tako da... Vidis iz mog gornjeg posta da im treba od kad dode u sortirni centar do ravrstavanja za lokalnu postu 16 dana

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Milsim da ti je oko 60kn carinski pregled i te gluposti pa i ako ti pakete nije za carinu.

Ako su ga oni uzeli na pregled to ti je automatski tih nekih 60kn, njihovo hendlanje (pisanje emaila). 

9 godina
odjavljen
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Dobro koji vrag, pošiljka mi je već treći put u mjesec dana stavljena u vreću, a na drugom paketu drugi put.

 

RV359361285CN

RV375999663CN

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav, kada pokušam podjeliti invite code ili igrati Coupon Pals baca mi poruku "to protect security of your account, please use another device to sign in (9001)". Probao sam se prijaviti sa drugim mobitelom i računalom no i dalje mi baca tu poruku. Da li zna netko u čemu je problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
kbenzema kaže...

Dobro koji vrag, pošiljka mi je već treći put u mjesec dana stavljena u vreću, a na drugom paketu drugi put.

 

RV359361285CN

RV375999663CN 

Dodatna zaštita od korone. 

 

Meni su moji paketi iz USA netragom nestali, nitko ne zna gdje su i loptaju me od službe do službe. Ovi iz alija za sada stižu ok.

14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Narucio 15.3 5-6 paketa.Niti jednog još dobio nisam.Po trackingu mislim da je mozda njih par cak i u RH vec 2 tjedna.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Meni je danas 10 doslo, većina naručena 18.3-23.3

 

A ništa čudno da stoje u hr, većina po 2.5 tjedna provede u sortirnici jer su natrpani

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 18:37 (Tony1999).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
perkoxcar kaže...

Narucio 15.3 5-6 paketa.Niti jednog još dobio nisam.Po trackingu mislim da je mozda njih par cak i u RH vec 2 tjedna.

 Moji oko 3 tjedna u HR.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Odličan small talk sa prodavačem... 
Što mi je činiti? Piše za item da je departed country of origin 8.4., od tada se tragovi gube, a ni track17 nema nikakve informacije o paketu. 
Ovaj mi odgovara na poruku sa par riječi "for a dispute" 

Za dispute mi piše da ga mogu otvoriti ako item ne dođe do 2020.06.05 (što bi značilo 5.6. a to je mjesec dana nakon zadnjeg dana estimated deliverya) 
Još ne kontam kakve veze ima eta delivery i plaćanje malo skuplje poštarine, ako svakako imaju fore + mjesec dana prije nego se kupac uopće može žaliti i tražiti refund!?

Nadam se da će se naći neko ko mi može pojasniti neke stvari. Dugo naručujem sa Ali-a, no kao i svi ostali shoppovi, ide samo nizbrdo iz godine u godinu.. Unaprijed hvala.

EDIT: evo sam preko onog EVA bota uspio zatražiti dispute. Sad mi ispod itema piše "dispute in progress". 
EDIT 2: moram napomenuti da sam svjestan situacije s koronom, jer znam da će par komentara biti na tu kartu. No problemi sa ali-em su počeli puno prije nego se korona pojavila, barem meni osobno. I zato sam isfrustriran od čekanja i onda još malo čekanja prije onog finalnog čekanja...

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 19:06 (birra).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Malo skuplja postarina je bacanje para. Niti ce brze doci niti te stiti od bilo cega... Nikad nisam doplatio nista i uvijek sam dobio ili robu ili pare...

15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Opet se sve usporilo sa dostavom,uglavnom nakon 60 dana vračaju pare.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 12:36 (zzz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

kabel koji sam naručio 19.03. došao je jučer išao je preko Yanwen Economic Air Mail, ali je u grčkoj pošti stajao bar 2 tjedna

sad sam bio naručio R7s koje su poslane preko China mail 21.03 kod gledam preko trakinga od 24.04. stoji u Jiangmen, Guangdong.

Pošta ide, ali je sve usporeno baš zbog corona virusa, nema više toliko komercijalnih letova, a kad dođe u Europa svaka pošta ima svoje upute kako 

se napraviti dezinfekcija poštanskih paketa.

BF3:fluffy_inside
9 godina
online
Aliexpress nekoliko pitanja

ja u BiH cekam pakete iz marta i to 3 komada, stigao jedan davno koji je narucen kraj februara

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Jučer stigao jedan paket koji čekam 2 mjeseca.

Još su samo 5 komada na putu :) Tj, vjerojatno su na našoj pošti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Paketi toliko dugo stoje u HR na čekanju,da na njima izbljede svi podaci o kupcu i pošiljatelju.

Tako da vrag zna što rade sa tim paketima.😁

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

To ti vecinom izblijedi na aerodromu kad se smoci na kisi

 

Dode ti dosta paketa u postu nasu vec s izblijedenim naljepnicama da ni ne mozes procitat ciji je, zato dosta paketa i ne dode doma.

 

Bas se sjecam ljetos, dolazi kombi na istovar, kisa pada, vadimo pakete, paket mokar cijeli, uzmem ga u ruke, ono s donje strane ispadne dell alienware poslan iz amerike. Znaci paket se toliko navlacio na nasem aerodromu da je karton popucao cijeli. I mi sto sad, kazu ovi nis, vrati ga u kutiju zalijepi i salji kome ide

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 13:07 (Tony1999).
Moj PC  
2 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Pozdrav,
prvi puta sam naručivao sa AliExpress-a. Robu sam naručio 20.04. i na trackingu stoji ''Your order should arrive within 14-22 Days''. Zadnja informacija glasi; Shipment accepted by airline 27.04.
Prema vašim iskustvima kada bi mogao očekivati pošiljku, ima li nade da bude kroz sljedeći tjedan?
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
U ovo doba nada je kurva. Ako stigne do kraja mjeseca budi sretan
3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
cicostos14 kaže...
Pozdrav,
prvi puta sam naručivao sa AliExpress-a. Robu sam naručio 20.04. i na trackingu stoji ''Your order should arrive within 14-22 Days''. Zadnja informacija glasi; Shipment accepted by airline 27.04.
Prema vašim iskustvima kada bi mogao očekivati pošiljku, ima li nade da bude kroz sljedeći tjedan?

 Meni to stoji pod 01.04 lol

8 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Evo ja vec 2 mjeseca cekam..zna li se uopce dali dostava funkcionira ili je totalno stala?
3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Poslao sam upit pošti dali funkcionira dostava pošiljki iz Kine. Javim čim mi odgovore.

12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
crnix kaže...
Evo ja vec 2 mjeseca cekam..zna li se uopce dali dostava funkcionira ili je totalno stala?

 Ja čekam 4 paketa iz 4. mjeseca.

Jedan je stigao jučer! Tako da izgleda radi, al na 5% kapaciteta :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 21:44 (CyberDemonVZ).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Meni dva paketa sa trackingom na aliexpressu pokazuju da je danas stiglo u hr, a na stranici pošte i dalje stoji da je u Kini. Kod nas i to šteka, kak nebi dostava :D
 
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
kbenzema kaže...
Meni dva paketa sa trackingom na aliexpressu pokazuju da je danas stiglo u hr, a na stranici pošte i dalje stoji da je u Kini. Kod nas i to šteka, kak nebi dostava :D

 Koliko im je trebalo od Kine do Hr?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
CyberDemonVZ kaže...
crnix kaže...
Evo ja vec 2 mjeseca cekam..zna li se uopce dali dostava funkcionira ili je totalno stala?

 Ja čekam 4 paket iz 4. mjeseca.

Jedan je stigao jučer! Tako da izgleda radi, al na 5% kapaciteta :)

 Znači ipak se kreće...

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice