Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.819
|
čitano: 1.150.038
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Dok ovo sa virusom ne prođe,ja ništa neči iz kine naručivart,zbog dogug čekanja. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Jeste selleru poslali poruku za otkazivanje i refunde ili kliknuli na link za okazivanje?

Ali ne mogu objasniti na tom linku da otkazujem zbog virusa i zbog otkazanih letova.

 

Prodavaču sam napisao da otkazujem zbog virusa i otkazivanja letova iz Kine i on mi je ovo odgovorio. ( malo mu je loš Engleski, ali kuži se poanta)

 

thank you for your business and messageif you want refund, you can cancel the order.only you have the right to cancel the orderif you want the screen, I can ship it out tomorrowplease tell me your decicion.

 

Ma otkazao bi najrađe ne znam jel ima nekakvih sankcija ako otkažem iako nije poslano?

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 15:44 (hummer0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
hummer0 kaže...

Jeste selleru poslali poruku za otkazivanje i refunde ili kliknuli na link za okazivanje?

Ali ne mogu objasniti na tom linku da otkazujem zbog virusa i zbog otkazanih letova.

 

Prodavaču sam napisao da otkazujem zbog virusa i otkazivanja letova iz Kine i on mi je ovo odgovorio. ( malo mu je loš Engleski, ali kuži se poanta)

 

thank you for your business and messageif you want refund, you can cancel the order.only you have the right to cancel the orderif you want the screen, I can ship it out tomorrowplease tell me your decicion.

 

Ma otkazao bi najrađe ne znam jel ima nekakvih sankcija ako otkažem iako nije poslano?

 Nema nikakvih sankcija.

7 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Evo i mene sa sitnim problemom. Naručen artikl 11.1., plaćena veća poštarina da se vrijeme dostave smanji sa 20-40 na 16-28 dana. 
Danas je istekao rok za dostavu i već sam prije nekoliko dana kontaktirao sellera sa pitanjem hoću li ikada dobiti item ili ću morati pokrenuti refund. Dear friend mi nije niti odgovorio na poruku tekstom već je samo poslao link od dotične narudžbe (!?). 

Sada sam kliknuo na "open dispute" i ovo mi je izbacilo:
1. If your order does not arrive on 2020-03-11 , you can apply for a refund by opening a dispute.

Ne kontam? Zašto sam uopće plaćao veći shipping za rok od mjesec dana, ako sellere aliexpress "štiti" dodatnih mjesec dana, ukoliko ne ispoštuju predviđenu marginu?

Hvala.

EDIT: mada još imam opciju open dispute ispod ovog datuma od 11.3. 
Da kliknem ili nema puno smisla? Ako je netko upućeniji neka objasni. Već dugo naručujem od njih, ali uglavnom je sve po pe-esu. Nisam se nikad žalio ni disputao, tako da nije do love, čisto ne volim da me netko čini budalom sa ovim nelogičnostima. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 15:03 (birra).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Uzmi u obzir trenutnu situaciju u Kini sa korona virusom .
Sve kasni,i seler za to nije kriv.
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
zzz kaže...
Uzmi u obzir trenutnu situaciju u Kini sa korona virusom .
Sve kasni,i seler za to nije kriv.

 Plus praznici bili do juce...

15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

CORONAVIRUS DELAY - until the 18.02 no delivery from China / EU warehouse continues to ship

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
zzz kaže...

CORONAVIRUS DELAY - until the 18.02 no delivery from China / EU warehouse continues to ship

 A meni jutros javilo da je shippan smartwatch kojeg sam naručio prije 2 tjedna..

zzz kaže...
Uzmi u obzir trenutnu situaciju u Kini sa korona virusom . 
Sve kasni,i seler za to nije kriv.

 Kad je ovaj artikl shippan, korona još nije ni uzela maha. Al dobro, pričekat ću još. Ionako su mu dali mjesec dana lufta očito. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 18:59 (birra).
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
birra kaže...
zzz kaže...

CORONAVIRUS DELAY - until the 18.02 no delivery from China / EU warehouse continues to ship

 A meni jutros javilo da je shippan smartwatch kojeg sam naručio prije 2 tjedna..

zzz kaže...
Uzmi u obzir trenutnu situaciju u Kini sa korona virusom . 
Sve kasni,i seler za to nije kriv.

 Kad je ovaj artikl shippan, korona još nije ni uzela maha. Al dobro, pričekat ću još. Ionako su mu dali mjesec dana lufta očito. 

 Shippan od sellera do aerodroma i tu ce stati....

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Posmatrač kaže...
birra kaže...
zzz kaže...

CORONAVIRUS DELAY - until the 18.02 no delivery from China / EU warehouse continues to ship

 A meni jutros javilo da je shippan smartwatch kojeg sam naručio prije 2 tjedna..

zzz kaže...
Uzmi u obzir trenutnu situaciju u Kini sa korona virusom . 
Sve kasni,i seler za to nije kriv.

 Kad je ovaj artikl shippan, korona još nije ni uzela maha. Al dobro, pričekat ću još. Ionako su mu dali mjesec dana lufta očito. 

 Shippan od sellera do aerodroma i tu ce stati....

 Upravo to,seler je svoje odradio,on sad više ništa nemože utjecati na tranzit paketa.

14 godina
protjeran
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Item naručen s Aliexpress-a 31.01, poslan 03.02, jučer 10.02 stigao u Zagreb, danas 11.02 stigao u lokalnu poštu.

Tako da sam imao sreće, a i odabrao sam Aliexpress standard shipping, koji me koštao cca 6 dolara poštarine.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 10:26 (Uran 11).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
To vjerovatno nije poslano iz kine.
14 godina
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
zzz kaže...
To vjerovatno nije poslano iz kine.

Iz Kine je poslano.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 15:12 (Uran 11).
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Koliko im obično treba da odgovore na otvoren dispute? Još tamo 6.12 sam naručio paket od 20ak USD i još nije došao. Više od 2 mjeseca dakle, Corona mislim da u ovom slučaju nije opravdanje.

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
I ja sam preko AliExpress imao narudžbu 26.01 i jučer je došla u lokalnu poštu, uhvatio sam zadnji avion doslovno! 🤭...free delivered!
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 9:35 (Mali322).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

i ja oprilike isto tako, dosao mi paket prosli tjedan, stoji u ormaru neraspakiran i tako ce stajat bar 24 dana koliko vidim najdulje traja faza inkubacije :-D

14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Seller mi već 22dana nije poslao paket, i 2 puta je stavio extend time. Prvi put sam zatražio cancel order iz razloga tog i tog i nije prihvatio, jučer opet stavio cancel i piše da je cancelled. Sad kako očekivati refund da li ide preko njega ili aliexpressa i u kojem roku bi trebao stići?

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Rok je 3-20 dana. U prosjeku refundaju za nekih 5-6 dana po mom iskustvu.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
vrinho kaže...

Rok je 3-20 dana. U prosjeku refundaju za nekih 5-6 dana po mom iskustvu.

 Refundaju odmah ali cekas da karticarska kuca obradi transakciju i tek tada ti vidis pare na racunu...

16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Jel imate problema sa logiranjem u Aliexpress ?

Svako malo neki error, pa bez errora al nema responsa... :S

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

ne. sve radi

14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Piše li ikome shipped sve što je naručeno do prije 2 tjedna?

Svaki paket naručen od početka mjeseca nije poslan.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Niti meni još ništa nema status shipped. Nešto od toga je naručeno još sredinom siječnja. Čekati ću još do ponedjeljka, onda pokrećem otkazivanje.

Moj PC  
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
A čemu otkazivanja, sve će proraditi kroz 10-15 dana...čisto sumnjam da će te naći nešto povoljnije na domaćem ili europskom web prostoru!
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Meni počelo odbrojavat od 10 radnih dana pa je došlo do 4 radna dana i tu je stalo. Već par dana piše 4 dana do shippinga...?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ma ovo sa koronavirusom je nepredvidljivo,vezano uz dostavu iz kine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Mali322 kaže...
A čemu otkazivanja, sve će proraditi kroz 10-15 dana...čisto sumnjam da će te naći nešto povoljnije na domaćem ili europskom web prostoru!

 Mali322

Je je proraditi će malo morgen ti znaš kad će virus biti riješen.

16 godina
online
Aliexpress nekoliko pitanja

Što se virusa tiče, Kina svoju situaciju rešava i poslednjih dana je broj novih slučajeva relativno mali (manji i od broja oporavljenih). Trenutno me više brine ostatak sveta.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ma u kini je avaka izjava za javnost, politička manipulacija.Njima se ništa nemože vjerovati .
5 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
zzz kaže...
Ma u kini je avaka izjava za javnost, politička manipulacija.Njima se ništa nemože vjerovati .

Znaci i Korona virus ne postoji, Kinezi lazu i o tome.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice