VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 962
|
čitano: 394.306
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Fakat, nakon svake seanse u VR-u gadim se sam sebi kolko "đusa" proizvedem u ovim sočnim danima. Sve mi je u dobro izoliranom potkrovlju, ali trenutno bez klime. Kroz dan se to dobro ugrije tak da se puno manje igra. Odigram asseto corsu i echo arenu tu i tam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Jel koristi tko VorpX? Valja li to išta? Isplati li se dati 280 kuna za to?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dejo6 kaže...

Jel koristi tko VorpX? Valja li to išta? Isplati li se dati 280 kuna za to?

 Ja razmišljam o njemu, posebno zbog Portal 2.

Ali mi je svejedno dosta love, pogotovo ako mi se ne svidi :D

 

Jer netko kupio i isprobao?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...
dejo6 kaže...

Jel koristi tko VorpX? Valja li to išta? Isplati li se dati 280 kuna za to?

 Ja razmišljam o njemu, posebno zbog Portal 2.

Ali mi je svejedno dosta love, pogotovo ako mi se ne svidi :D

 

Jer netko kupio i isprobao?

 Ako ikad uzmeš vorpx, molio bi da se snimaš dok igraš portal2. Čisto da vidim kak rigaš ahahha. I sami devovi u valve-u već godinama razmišlaju kak napravit portal u vr-u a da ne izrigaš dušu.

 

Btw, jučer nakon skoro mjesec dana uletim u echo arenu malo nabijat i skužim da mi se battle pass bodovi uopće ne broje, i to nakon kaj sam prije koji dan napravio freš instalaciju win 10.

Mislim si, neki issue i malo preletim po gugletu pa naletim na službeni twitter di se spominje taj problem. Javiti se devovima da se to pokuša riješiti. Kak je već kasno bilo, reko, budem to ujutro. 

Danas ujutro vidim da je prekjučer završila druga sezona pa je to jedan razlog zašto se battle pass bodovi ne mogu više skupljati. Ode battlepass u vjetar zbog neigranja pa sad moram kupiti lone echo 2 da bi dobio VEHA X-3 chassis za echo arenu. 

 

EDIT: što više orem internetzima, više je podataka o tome da lone echo 2 ne izlazi kako je najavljeno, već negdje kasnije u godini. Šteta. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 12:11 (dax-lax).
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
prije jedno dva tjedna sam prvi put vidio da Lone echo 2 opet kasni....od "tuge" nisam mogao podijeliti vijest )))... zaro će valjda kad napokon izajde biti ispoliran do boli )))...zadnja igra za Rift platformu (((
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Novi VR bundle na humble bundle, 7 igra za cca 13 eura. 

 

Fall VR Emporium Bundle (pay what you want and help charity) (humblebundle.com)

 

 

 

LP
Moj PC  
3 0 hvala 5
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Tnx, uzeo. Savjetujem da odigrate arizonu u co-opu
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

ja nisam zel, već imam 3 igre iz bundlea.. ako netko ima arizona sunshine key viška, kupujem 

btw. ako nekoga zanima rift s, sa modicap (sennheiser) sound kitom i još ponešto modova, u 10. mj. sam u zg.. odlučio sam se riješiti ga, dok ne izađe nekaj pametno za igrati pa ću ciljati na nekaj boljega..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
nine kaže...

ja nisam zel, već imam 3 igre iz bundlea.. ako netko ima arizona sunshine key viška, kupujem 

btw. ako nekoga zanima rift s, sa modicap (sennheiser) sound kitom i još ponešto modova, u 10. mj. sam u zg.. odlučio sam se riješiti ga, dok ne izađe nekaj pametno za igrati pa ću ciljati na nekaj boljega..

 Šteta da nisi prije javio. Nakeljio sam je na steam iako sam već odigrao u jogurt verziji.

 

Btw, jel itko vidio Space Pirate Trainer DX? Nadogradnja na običan SPT ali location based pucaljka.

Znači, izmjeriš realni prostor cca 10x10m i krećeš se u stvarnom prostoru umjesto gljivama. Možeš protiv botova, a možeš i s frendovima. Djeluje mi dost dobro za quest/2

 

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
nine kaže...

ja nisam zel, već imam 3 igre iz bundlea.. ako netko ima arizona sunshine key viška, kupujem 

btw. ako nekoga zanima rift s, sa modicap (sennheiser) sound kitom i još ponešto modova, u 10. mj. sam u zg.. odlučio sam se riješiti ga, dok ne izađe nekaj pametno za igrati pa ću ciljati na nekaj boljega..

 Šteta da nisi prije javio. Nakeljio sam je na steam iako sam već odigrao u jogurt verziji.

 

Btw, jel itko vidio Space Pirate Trainer DX? Nadogradnja na običan SPT ali location based pucaljka.

Znači, izmjeriš realni prostor cca 10x10m i krećeš se u stvarnom prostoru umjesto gljivama. Možeš protiv botova, a možeš i s frendovima. Djeluje mi dost dobro za quest/2

 

 Ooof ovo izgleda brutalno. Moram nać neki veći prostor da se to proba.

 

BTW, tople preporuke za No Man's Sky VR, jučer napokon probao i stvarno mi se sviđa, odlično je napravljeno za VR.

LP
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
zabbax21 kaže...
dax-lax kaže...
nine kaže...

ja nisam zel, već imam 3 igre iz bundlea.. ako netko ima arizona sunshine key viška, kupujem 

btw. ako nekoga zanima rift s, sa modicap (sennheiser) sound kitom i još ponešto modova, u 10. mj. sam u zg.. odlučio sam se riješiti ga, dok ne izađe nekaj pametno za igrati pa ću ciljati na nekaj boljega..

 Šteta da nisi prije javio. Nakeljio sam je na steam iako sam već odigrao u jogurt verziji.

 

Btw, jel itko vidio Space Pirate Trainer DX? Nadogradnja na običan SPT ali location based pucaljka.

Znači, izmjeriš realni prostor cca 10x10m i krećeš se u stvarnom prostoru umjesto gljivama. Možeš protiv botova, a možeš i s frendovima. Djeluje mi dost dobro za quest/2

 

 Ooof ovo izgleda brutalno. Moram nać neki veći prostor da se to proba.

 

BTW, tople preporuke za No Man's Sky VR, jučer napokon probao i stvarno mi se sviđa, odlično je napravljeno za VR.

 Ako ti se tolko svidio NMS, onda bi ti i Subnautica mogla biti odlična. Meni je ona i nešto bolje napravljena od Sky-a, a priča mnogo bolja. Doduše Nms sam odigrao 10-ak sati pa stao jer mi nije bila ono što sam tražio.

13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Resident Evil 4 izlazi 21.10!

 

 

 

Nažalost Quest 2 ekskluziva, al šta je tu je. 

 

LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2021 17:53 (zabbax21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

jel netko istrazivao dal postoji način kako spojit psvr na komp? imam i onaj adapter za kameru. Vidim da postoje nekakvi programi za to, ali ništa pozitivno nisam našao o njima a svi se plaćaju. Nebi mi bio problem kupit nešto da znam da će radit

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
MEDO11 kaže...

jel netko istrazivao dal postoji način kako spojit psvr na komp? imam i onaj adapter za kameru. Vidim da postoje nekakvi programi za to, ali ništa pozitivno nisam našao o njima a svi se plaćaju. Nebi mi bio problem kupit nešto da znam da će radit

 Navodno ide preko preko TrinusVR-a, ali nema psvr i nikad nisam isprobao nešto slično. Sw mi izgleda free tak da probaj pa javi. Naravno, to ti nije baš pravi vr kad nema 6dof-a, a i kontroliranje je u 3dof također kolko vidim.

 

BTW, el netko malo popratio glasine oko Questa pro koji bi mogao biti najavljen na facebook connectu 28.10.?

Kak se sve polagano otkriva iz fajlova i slika, izgleda da i Valve skriva standalone naziva Deckard, što bi moglo značiti valve deck hardveraj u vr cvikama, što nije baš slabo. Navodno ima interno praćenje uz mogućnost lighthouse-a i nečeg kao airlink kod oculusa.

 

Uglavnom, bit će zanimljivo do kraja godine

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
MEDO11 kaže...

jel netko istrazivao dal postoji način kako spojit psvr na komp? imam i onaj adapter za kameru. Vidim da postoje nekakvi programi za to, ali ništa pozitivno nisam našao o njima a svi se plaćaju. Nebi mi bio problem kupit nešto da znam da će radit

 Iskreno, i da se može, ne isplati se baš osim ako ti je baš PSVR1 jedina opcija i ne misliš išta bolje uzimati. 

LP
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

Uglavnom, bit će zanimljivo do kraja godine

 

jebo sve to, ne fali harvera, nego igara..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Yup, moraju se AAA studiji baciti na posao, tek onda bi mogli vidit neki VR boom

 

 

Potpis:
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Necto kaže...

Yup, moraju se AAA studiji baciti na posao, tek onda bi mogli vidit neki VR boom

 

 

 Nešto mi govori da će svi počet koristiti hibridne zaslone ko varjo. Naravno, i eye tracking tu igra veliku ulogu.

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

 Nešto mi govori da će svi počet koristiti hibridne zaslone ko varjo. Naravno, i eye tracking tu igra veliku ulogu.

 

možda za neke high end headsetove, sumnjam da bu se to guralo u ⁓500€ segment..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Trailer je vani za Lone echo 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
mla_dend kaže...
Trailer je vani za Lone echo 2

 Jupi ja je. Pogledao jučer. Dojam je da su otišli malo više na "tamniju" stranu. Dobro, tak su i ranije pričali da će malo hororičnija atmosfera bit u dvojci. Jedva čekam. Baš me zanima kaj će sve bit predstavljeno sad 28.

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
ja sam "lovu" pripremio ))), jedva čekam...
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
hm, pa samo Alyx ima modova da moš igrat do iznemoglosti ))
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
mla_dend kaže...
hm, pa samo Alyx ima modova da moš igrat do iznemoglosti ))

 Par još igara ima otvoren mod support

 

Blade and Sorcery

 

Gorn 

 

Skyrim

 

Fallout4

 

itd...

LP
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
pa ja zato i kažem...meni zaista ne fali VR sadržaja/igara...
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Lone echo 2 u Oculusovom "dućanu" dođe 39.99, ali ima ali ))) ako kliknete na Lone echo bundle onda "dućan" prepozna da već otprije imate jedinicu i arenu te vam dvojku ponudi za 34.60.
Eto nije puuuno jeftinije ali veseli...
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2021 8:30 (mla_dend).
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Jeste vidili novi HTC-ov headset?

 

Interesantno al daleko od nečega što se isplati, kakti im je plan da to bude za poslovnjake al vjerujem da biznismenovi imaju i mnogo bolje opcije za 500-600 dollara. Al svakako mi se sviđa form factor.

 

VIVE Flow | VIVE United States

 

Ljudi na netu kažu da se ne bi smijo ovaj Flow uspoređivat sa oculus go zato jer je jačih specifikacija, al nakraju služi istoj svrsi, još tome moraš mobitel koristiti kao controller, lol...

LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2021 9:40 (zabbax21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Pratite ovih zadnjih dana VR vijesti? Dakle Varjo Areo i Pimax 12k su brutalni, ali to su i dalje hardcore uređaji za one koji su fakat ludi za VR-om i koji mogu pljnut lude svote, al u svakom slučaju su zanimljivi. 

 

Sutra ako se ne varam vidjet ćemo napokon čuveni Quest 2 pro of FB-a, procurile su neki promo animirani videi, i izgleda da će Q2 Pro biti mnogo manji nego trenutni Q2.

 

 

 

LP
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
zabbax21 kaže...

Pratite ovih zadnjih dana VR vijesti? Dakle Varjo Areo i Pimax 12k su brutalni, ali to su i dalje hardcore uređaji za one koji su fakat ludi za VR-om i koji mogu pljnut lude svote, al u svakom slučaju su zanimljivi. 

 

Sutra ako se ne varam vidjet ćemo napokon čuveni Quest 2 pro of FB-a, procurile su neki promo animirani videi, i izgleda da će Q2 Pro biti mnogo manji nego trenutni Q2.

 

 

 

Nekaj su pričali da će soc na questu biti postojeći xr2. Ja se nadam da će ipak nešto jače ubaciti. A dizajn sad izgleda mnogo, kak bi rekal, lakše za prihvatiti klasičnom puku. Po onim leakanim video materijalima je vidljivo da će kontroleri imati individualno praćenje, tak da će raditi kad ih sakriješ iza tjela. Varjo je tehnikom pregazio htc i valve u roku godine dana. Naravno, uz popratnu cijenu. I pimax nešto curi zadnjih dana ali se nisam udostojio pogledat o čemu se priča kad svako malo izbacuju vr cvike visoke reze i upitne kvalitete i podrške.

Ne znam di je DecaGear sa eye, face i hip tracking cvikama za 400 baksa? Svakako će danas biti zanimljivo vidjet kaj to fb kuha.

 

E da, nadam se da će danas predstavit svoj Metaverse jer mi je nepojmljivo da trenutno tak nekaj obnašaju vrChat i recroom

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.10.2021 16:31 (dax-lax).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice