RetroPedija - novi domaći retrogaming YT kanal

poruka: 19
|
čitano: 5.601
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
RetroPedija - novi domaći retrogaming YT kanal

Pokrenuo sam novi YouTube kanal/Facebook stranicu/Instagram profil pod nazivom "RetroPedija" koji je posvećen retro videoigrama, kompjuterima i konzolama te ostalim retro temama. Nisam primijetio da postoji neki sličan domaći kanal pa sam odlučio svoju ljubav i strast prema stari(ji)m videoigrama pretočiti u video snimke u kojima ću govoriti o tim legendarnim kompjuterima i konzolama koji su preteča gaming industrije, najveće i najmoćnije zabavne industrije današnjice! Ako vas zanima ta tematika pretplatite se na RetroPedijin YouTube kanal. Hvala!

Za sad sam objavio uvodni video i video o ᴛʜᴇC64 Maxiju.

RetroPedija #001​ - Uvod



RetroPedija #002​ - ᴛʜᴇC64 - unboxing i prvi dojmovi



https://www.facebook.com/RetroPedija​
https://www.instagram.com/retropedija/
YT kanal https://www.youtube.com/channel/UCCiLsc0hX4QjuWx2eg1w3ig

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 19:53 (hbanffzg).
 
20 0 hvala 2
RetroPedija - novi domaći retrogaming YT kanal

Pozdrav,

 

moja podrška na kanalu i želim ti mnogo i pretplatnika i sadržaja.

 

Kao dugogodišnji pratitelj stranih kanala često vezanih za Retro konzole, Metal Jesus Rocks, ETA Prime, John Hancock, Madlittlepixel, Retro Dodo, The 8-bit guy i drugih volio bih vidjeti nešto slično i na hrvatskom jeziku.

 

Koliko sam vidio od drugih kanala, sadržaj je uglavnom duljine do 15-20 minuta, bez previše pričanja o nebitnim stvarima i s puno pokazivanja materijala.

 

 

Možda da razmisliš o slijedeća 4 sadržaja:

 

* RG 351P (izuzetno popularna retro handheld konzola iz Hong Konga, mislim da kod nas nažalost nitko niti ne zna za nju)

 

* Evercade (strašno interesantan handheld koji ima vlastite cartridge s retro igrama, iz Engleske dolazi)

 

* Spajanje Konzole/Računala na CRT TV (HDMI to Scart adapter potreban) i evaluacija koliko bolje izgledaju retro igre na CRT Tvu (trebale bi mnogo bolje)

 

* Recenzije raznih Amiga/Snes/Nes/Sega/Atari igara, iz tvoje (i moje) mladosti. Može čak i recenzije domaćih starih igara (npr. Sraz, ali ima ih još, već sam zaboravio)

 

 

Toliko, nadam se da ćeš imati dovoljno volje za recenzijama još dugo, jer potencijala imaš.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 11:51 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
3 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: RetroPedija - novi domaći retrogaming YT kanal

Hvala puno na podršci!

 

Odlične su ti ideje, RG 351P mi je na listi želja, iako još nisam donio odluku da ga kupim i, iskreno, plan je baviti se prvo više konzolama, emulatorima I igrama koje već imam i koje dobro poznajem.

 

Nažalost, nemam CRT televizor kod kuće, ali se sjećam da je super izgledao MAME na staroj telki (grafička na starom kompu imala je video out pa sam mogao spojiti telku na komp), baš k'o na automatima. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: RetroPedija - novi domaći retrogaming YT kanal
Nova epizoda RetroPedije o Game Boyu!

Re: RetroPedija - novi domaći retrogaming YT kanal
hbanffzg kaže...
Nova epizoda RetroPedije o Game Boyu!

 

 

Izvrstan video, jako sam ugodno iznenađen! Mene nije lako pridobiti da se pretplatim, ali nadam se da ćeš nastaviti u istom smjeru i evo me na tvojoj listi pretplatnika za koji mjesec 

6 godina
neaktivan
offline
Re: RetroPedija - novi domaći retrogaming YT kanal
Hvala, trudim se da sve što radim bude što je moguće kvalitetnije i da stalno napredujem pa je tako i s RetroPedijom. :)
12 godina
offline
Re: RetroPedija - novi domaći retrogaming YT kanal

Imaš/imao si Orao?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
neaktivan
offline
Re: RetroPedija - novi domaći retrogaming YT kanal
Ne, ali sam u osnovnoj na tehničkom/informatici "radio" na njemu.
12 godina
offline
Re: RetroPedija - novi domaći retrogaming YT kanal
hbanffzg kaže...
Ne, ali sam u osnovnoj na tehničkom/informatici "radio" na njemu.

 Također :)

Mislim da ga moj buraz još ima doma :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
neaktivan
offline
RetroPedija - novi domaći retrogaming YT kanal

Nova epizoda RetroPedije - NINTENDO64!

 
3 0 hvala 0
Re: RetroPedija - novi domaći retrogaming YT kanal
hbanffzg kaže...

Nova epizoda RetroPedije - NINTENDO64!

 

nisam nikad imao N64 jer je bio suludo skup tada, zadrzao sam se na "Super Action Set" (kineski bootleg NESa) i "Rambo TV Games" (kineski bootleg Atari 2600), a kasnije imao PC s Windows 95 (ehh, tu je krenulo sve), ali vidio sam na tvu kao klinac reklame za Super Mario 64 i maltene pao s nogu od odusevljenja grafikom, prvi put uzivo vidio taj 3D auuuuu... 

 

Biti ce mi super gledati ovu epizodu! 

 

 

Edit:

Probaj manje citati napisani tekst a vise pricati onako kao da pricas nama, ili prijatelju svom uz pivu, improvizacija. Naucis sto bi htio reci, i onda to kazes bez citanja :) 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 18:47 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
6 godina
neaktivan
offline
Re: RetroPedija - novi domaći retrogaming YT kanal

Hvala na sugestiji, slažem se s prijedlogom, ali za sad će morati ići ovako sa scenarijem, nažalost nemam vremena učiti scenarij napamet ili free style probati nabaciti priču jer bih previše toga izostavio ili krenuo u neke digresije pa bi bilo puno posla u montaži. Možda s vremenom dođem do toga, ali ovo je trenutno najučinkovitiji način. Ili neki live bude više ovako neobavezna spika o retro temama, bez scenarija, vidjet ću. 

3 godine
protjeran
offline
Re: RetroPedija - novi domaći retrogaming YT kanal

Pogledao sam videe, sviđa mi se format i naracija Planiraš li obraditi PS1, PS2, Xbox 1 i Dreamcast u nekim budućim epizodama?

6 godina
neaktivan
offline
Re: RetroPedija - novi domaći retrogaming YT kanal

Hvala puno! Iskreno, ne planiram baš puno unaprijed, ali svakako će prednost imati konzole koje fizički imam (spoiler alert: nemam nijednu koju spominješ) jer onda ne moram tražiti fotke i videosnimke online, a i nema mi baš previše smisla prezentirati konzolu koju nemam pa onda prikazivati gameplay preko emulatora (pogotovo ako emulator ne radi 100% na mom kompu), ali već se javljaju ljudi koji nude svoje konzole na posudbu pa ako bi tako nešto bilo moguće možda u budućnosti teme budu konzole koje tako posudim na par dana. 

9 godina
offline
RetroPedija - novi domaći retrogaming YT kanal

Odličan kanal. Baš pravo osvježenje, nisam vidio ništa slično na ovim prostorima. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: RetroPedija - novi domaći retrogaming YT kanal
hbanffzg kaže...

Hvala puno! Iskreno, ne planiram baš puno unaprijed, ali svakako će prednost imati konzole koje fizički imam (spoiler alert: nemam nijednu koju spominješ) jer onda ne moram tražiti fotke i videosnimke online, a i nema mi baš previše smisla prezentirati konzolu koju nemam pa onda prikazivati gameplay preko emulatora (pogotovo ako emulator ne radi 100% na mom kompu), ali već se javljaju ljudi koji nude svoje konzole na posudbu pa ako bi tako nešto bilo moguće možda u budućnosti teme budu konzole koje tako posudim na par dana. 

 Prijedlog - u idućem video pozovi ljude da ti posude neke konzole na par dana, sigurno će se netko javiti.

3 godine
protjeran
offline
Re: RetroPedija - novi domaći retrogaming YT kanal
hbanffzg kaže...

Pokrenuo sam novi YouTube kanal/Facebook stranicu/Instagram profil pod nazivom "RetroPedija" koji je posvećen retro videoigrama, kompjuterima i konzolama te ostalim retro temama. Nisam primijetio da postoji neki sličan domaći kanal pa sam odlučio svoju ljubav i strast prema stari(ji)m videoigrama pretočiti u video snimke u kojima ću govoriti o tim legendarnim kompjuterima i konzolama koji su preteča gaming industrije, najveće i najmoćnije zabavne industrije današnjice! Ako vas zanima ta tematika pretplatite se na RetroPedijin YouTube kanal. Hvala!

Za sad sam objavio uvodni video i video o ᴛʜᴇC64 Maxiju.

RetroPedija #001​ - Uvod



RetroPedija #002​ - ᴛʜᴇC64 - unboxing i prvi dojmovi



https://www.facebook.com/RetroPedija​
https://www.instagram.com/retropedija/
YT kanal https://www.youtube.com/channel/UCCiLsc0hX4QjuWx2eg1w3ig

 

 

 

 Već par tjedana nema novih videa

Re: RetroPedija - novi domaći retrogaming YT kanal
user2206 kaže...

 Već par tjedana nema novih videa

 

 

Da, baš mi je žao da ništa više ne izlazi. Računam da ili ima jako puno posla pa ne stigne ili (vjerojatnije) je skužio da mu se to više neda raditi.

 

Šteta. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: RetroPedija - novi domaći retrogaming YT kanal

Ipak je ovo prvo (puno drugog posla i obaveza pa se ne stignem baviti RetroPedijom). Nadam se da ću uspjeti u budućnosti naći vremena i nastaviti snimati. ☺

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice