PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k+)

poruka: 50
|
čitano: 13.721
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k+)

Dugo godina sam igrao isključivo igre na pc-u , ali moram priznati da sam zadnjih nekoliko godina uz komp probao i  xbox i ps4 koji su bili jedno vrijeme i odličan izbor dok se nema para za nadograditi pc.

Sada evo naogradio pc i napokon igrao sve novije naslove u 1080p na ultra high, ali i dalje nikako da nadogradim da bi igrao very high i bolje u 4k ili barem 1440p.

PS5 i novi Xbox već gotovo garantirano budu vrtili igre ne samo u 4h nego i 60fps i to s opcijom 120hz ako imate takav tv.

 

Koliko će to biti naprednije od igranja na pc-u, vaše mišljenje?

 

Osobno mislim da mi je sada isplativije zaboraviti na nadogradnju pc-a (novi gpu i cpu) koji sam planirao jer bi to koštalo oko 7500 kn da bih mogao pokrenuti 1440p na very high i ultra high, a teško da bi imao 30fpsa ili više u 4k na tim opcijama.

Kako tv već imam za igranje, jedino što mi preostaje je izdvojiti tih 3500 - 3800 kn za nove konzole i igrati odmah sve najnovije igre u 4k sa 60fpsa.

Uvijek sam kupovao igre pa mi igranje na pc nije bila prednost zbog skidanja igara, a i igre na konzolama sam uvijek po želji mogao i prodati što nisam mogao napraviti sa igrama na Steam acc recimo.

 

Što vi mislite, hoće li ps5 sa 4k i 60fps na 120hz ekranu biti korak ispred današnjeg igrana na kompu u vrijednosti od 10 000 kuna?

 

Tema je za igre, a moj topik je više kao upit što mislite i dali se slažete samnom da je za igranje opcenito u 2021 i kasnije ipak bolje uzeti konzolu ako već imaš kvalitetan tv.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k

Ja si razmišljam o PS5 otkad je najavljena.

Moja razmišljanja:

Ako želim 4k na PCu moram kupiti jednu od novih grafičkih kartica. Igre već imam. Možda još 2-3 nove.

S konzolom ću dobiti 4k out-of-the-box, ali onda trebam kupiti sve igre + mjesečna pretplata nekoliko godina. (Danas sam saznao da se može mnogo jeftinije preko VPNa)

 

A sad ono važnije: 120Hz. Takvi osvježavanje mi je važno samo za FPS igre, a to je vjerojatno jedina vrsta igara koje ne mislim igrati na konzoli.

 

I na kraju odgovor: da, kako trenutno izgleda konzole su u prednosti... Ali na papiru. Kako će to stvarno izgledati?

Ja ću radije pričekati izlazak svih konzola, Nvidia i AMD grafičkih i onda odlučiti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k
CyberDemonVZ kaže...

Ja si razmišljam o PS5 otkad je najavljena.

Moja razmišljanja:

Ako želim 4k na PCu moram kupiti jednu od novih grafičkih kartica. Igre već imam. Možda još 2-3 nove.

S konzolom ću dobiti 4k out-of-the-box, ali onda trebam kupiti sve igre + mjesečna pretplata nekoliko godina. (Danas sam saznao da se može mnogo jeftinije preko VPNa)

 

A sad ono važnije: 120Hz. Takvi osvježavanje mi je važno samo za FPS igre, a to je vjerojatno jedina vrsta igara koje ne mislim igrati na konzoli.

 

I na kraju odgovor: da, kako trenutno izgleda konzole su u prednosti... Ali na papiru. Kako će to stvarno izgledati?

Ja ću radije pričekati izlazak svih konzola, Nvidia i AMD grafičkih i onda odlučiti.

 Kakve to veze ima kad neces nista igrat ko i do sada? 

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k+)

Zaboravili ste nadodat da za to treba imat i dobar TV...

 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k

Za 10 000 kn apsolutno, a vjerojatno i za 7000 kn, sve novo iz dućana, možeš složiti 4K@60 fps PC.

 

U "Bang for buck" kategoriji, konzole su uvijek u prednosti kad izađe nova generacija, a kasnije počnu zaostajati.

U tom smislu, uzmi sad konzolu, a za 3-4 godine nadogradi PC.

 

Vezano uz 120 fps na konzolama, trebalo bi malo stati na loptu. To će biti rijetka iznimka, a ne pravilo. Pogotovo kasnije tijekom generacije, kad krenu izlaziti jače i zahtjevnije igre.

PSN - DeniZg80
15 godina
offline
Re: PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k
bas me zanima tih 120 fpsa kak ce funkcionirat posto mi tv podrzava 120hz
battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
Re: PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k
hrka11 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ja si razmišljam o PS5 otkad je najavljena.

....

 Kakve to veze ima kad neces nista igrat ko i do sada? 

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k
R36 kaže...

Zaboravili ste nadodat da za to treba imat i dobar TV...

 Ups, točno. Kupio sam nedavno, pa smetnem s uma.

Da, ako netko ima stari TV a želi uživati u novim konzolama, treba uložiti prilično i u novi Tv....

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k
dado16 kaže...
bas me zanima tih 120 fpsa kak ce funkcionirat posto mi tv podrzava 120hz

Tv ti mora podrzavat reprodukciju 120fps u odredjenim rezolucijama,nazalost to sto imas 120hz panel ne znaci nista za reprodukciju 120fps.

Koji tv je u pitanju?

16 godina
offline
Re: PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k
crocro23 kaže...

Dugo godina sam igrao isključivo igre na pc-u , ali moram priznati da sam zadnjih nekoliko godina uz komp probao i  xbox i ps4 koji su bili jedno vrijeme i odličan izbor dok se nema para za nadograditi pc.

Sada evo naogradio pc i napokon igrao sve novije naslove u 1080p na ultra high, ali i dalje nikako da nadogradim da bi igrao very high i bolje u 4k ili barem 1440p.

PS5 i novi Xbox već gotovo garantirano budu vrtili igre ne samo u 4h nego i 60fps i to s opcijom 120hz ako imate takav tv.

 

Koliko će to biti naprednije od igranja na pc-u, vaše mišljenje?

 

Osobno mislim da mi je sada isplativije zaboraviti na nadogradnju pc-a (novi gpu i cpu) koji sam planirao jer bi to koštalo oko 7500 kn da bih mogao pokrenuti 1440p na very high i ultra high, a teško da bi imao 30fpsa ili više u 4k na tim opcijama.

Kako tv već imam za igranje, jedino što mi preostaje je izdvojiti tih 3500 - 3800 kn za nove konzole i igrati odmah sve najnovije igre u 4k sa 60fpsa.

Uvijek sam kupovao igre pa mi igranje na pc nije bila prednost zbog skidanja igara, a i igre na konzolama sam uvijek po želji mogao i prodati što nisam mogao napraviti sa igrama na Steam acc recimo.

 

Što vi mislite, hoće li ps5 sa 4k i 60fps na 120hz ekranu biti korak ispred današnjeg igrana na kompu u vrijednosti od 10 000 kuna?

 

Tema je za igre, a moj topik je više kao upit što mislite i dali se slažete samnom da je za igranje opcenito u 2021 i kasnije ipak bolje uzeti konzolu ako već imaš kvalitetan tv.

Kaj se tiče novih konzola, dakle PS5 ili X Box X orjentiraj se na 4K/60fps to im je glavni cilj ili recimo planirana razina.Sve ovo ostalo je marketing, ili realnih 4K/120fps moš dobit u možda dvije tri vrlo jednostavne igrice.

 

Vezano za X Box S konzolu, tu je glavni cilj sve igrice držat na 1080p/60fps.Najednostavnije igrice, pa vjerojatno moči če potegnut na 1440/60fps ili barem oko 30fps malo kompliciranije igrice.

 

R36 kaže...

Zaboravili ste nadodat da za to treba imat i dobar TV...

Kaj to zapravo znači, jer mogu ja na svoj 4K/60hz LG(Game Mode,10ms input lag) spojit PS5 pa ugodno igrat?Napominjem 43 zaslon je koštal 2500kn, dakle da LG bacim u smeče pa da kupit Samshit 50 za 6000kn.

 

Dakle vratimo se u realnost, bilo koji dobar(provjereno ili testirano) 4k/60hz TV LCD panel i više je nego dobar za konzolaško igranje.Ista priča ide i za PC gejmanje, dakle što niži Input lag i dalje nema nikakvih problema.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 14:59 (rambox).
12 godina
offline
Re: PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k
rambox kaže...
R36 kaže...

Zaboravili ste nadodat da za to treba imat i dobar TV...

Kaj to zapravo znači, jer mogu ja na svoj 4K/60hz LG(Game Mode,10ms input lag) spojit PS5 pa ugodno igrat?Napominjem 43 zaslon je koštal 2500kn, dakle da LG bacim u smeče pa da kupit Samshit 50 za 6000kn.

 

Dakle vratimo se u realnost, bilo koji dobar(provjereno ili testirano) 4k/60hz TV LCD panel i više je nego dobar za konzolaško igranje.Ista priča ide i za PC gejmanje, dakle što niži Input lag i dalje nema nikakvih problema.

 Moj TV...Sony XD8577 - 35 ms (Game Mode) - 100 hz. TV iz 2016. god - tad plaćen 1000 eura. 

 

Koji to ti pilu od TV-a imaš da ti je input lag u game modu 10ms??

16 godina
online
PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k+)

recimo da nemas nista atm doma, i da kupujes od nule ce ti doci na isto

 

dobra 55+ 4k telka i ps5 ili xbox x dode 10k kn, i za to se kupi i posten pc s periferijom

 

sada je pitanje iskoristivosti svega

 

ako nove konzole omoguce m+k da mogu ljudi koristit kao pc bi bilo super i komp bi lagano mogao odbaciti

 

ako pc koristis za bilo sta vise od igranja onda ti treba pc.

 

meni je PC za strategije, i igre iz prvog lica. i malo igranja u photospopu/lightroomu.

jos uvjek koristim staru kantu 8g koja se jedva drzi(2500k+gtx970)

 

ja cu sigurno uzet ps5, dali na preorderu ili na iduci BF jos nisam odlucio.

cak razmisljam uzet series s ili upgradat mbo+cpu+mem i uzet gamepass tu i tamo. jos cu razmislit sta kada se sazna vise o konzolama i novim amd procesorima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k
R36 kaže...

 Moj TV...Sony XD857735 ms (Game Mode) - 100 hz. TV iz 2016. god - tad plaćen 1000 eura. 

 

Koji to ti pilu od TV-a imaš da ti je input lag u game modu 10ms??

Tehnologija je u međuvremenu napredovala. Eto piše ti pod Moj PC, taj LG koristim kao 2u1 zaslon za HTPC komp.

 

Samo kao primjer, tvoj stari Sony na input lag-u danas pomete i TCL 4K TV za 3000kn

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/tcl-55ep660-android-led-4k-uhd-televizor

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 14:43 (rambox).
12 godina
offline
Re: PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k
R36 kaže...

 Moj TV...Sony XD8577 - 35 ms (Game Mode) - 100 hz. TV iz 2016. god - tad plaćen 1000 eura.

Koji to ti pilu od TV-a imaš da ti je input lag u game modu 10ms??

 Da, da. To više nije tak. Moj prošlogodišnji model ima od 5-15ms :D

 https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q70-q70r-qled

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k+)

E jebi ga sad...

 

Kako ću objasnit ženi da mi za Božić uz PS5 mora kupit i novu telku.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 14:57 (R36).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k
CyberDemonVZ kaže...
R36 kaže...

 Moj TV...Sony XD8577 - 35 ms (Game Mode) - 100 hz. TV iz 2016. god - tad plaćen 1000 eura.

Koji to ti pilu od TV-a imaš da ti je input lag u game modu 10ms??

 Da, da. To više nije tak. Moj prošlogodišnji model ima od 5-15ms :D

 https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q70-q70r-qled

Samsung ubija sa podrskom za gaming. 

16 godina
offline
Re: PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k
crocro23 kaže...

 

 

Koliko će to biti naprednije od igranja na pc-u, vaše mišljenje?

 

 

dok god nemaju full mis+keyboard support = nikad.

za specificne slucajeve - avantura, voznje, sport, arkade - svakako, vec sad su jako dobre, sve ostalo nula, pucacine pogotovo.

 

u svakom slucaju, cim izadje GT7, kupuje se PS5.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 15:05 (nixass).
13 godina
offline
Re: PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k
rambox kaže...
crocro23 kaže...

Dugo godina sam igrao isključivo igre na pc-u , ali moram priznati da sam zadnjih nekoliko godina uz komp probao i  xbox i ps4 koji su bili jedno vrijeme i odličan izbor dok se nema para za nadograditi pc.

Sada evo naogradio pc i napokon igrao sve novije naslove u 1080p na ultra high, ali i dalje nikako da nadogradim da bi igrao very high i bolje u 4k ili barem 1440p.

PS5 i novi Xbox već gotovo garantirano budu vrtili igre ne samo u 4h nego i 60fps i to s opcijom 120hz ako imate takav tv.

 

Koliko će to biti naprednije od igranja na pc-u, vaše mišljenje?

 

Osobno mislim da mi je sada isplativije zaboraviti na nadogradnju pc-a (novi gpu i cpu) koji sam planirao jer bi to koštalo oko 7500 kn da bih mogao pokrenuti 1440p na very high i ultra high, a teško da bi imao 30fpsa ili više u 4k na tim opcijama.

Kako tv već imam za igranje, jedino što mi preostaje je izdvojiti tih 3500 - 3800 kn za nove konzole i igrati odmah sve najnovije igre u 4k sa 60fpsa.

Uvijek sam kupovao igre pa mi igranje na pc nije bila prednost zbog skidanja igara, a i igre na konzolama sam uvijek po želji mogao i prodati što nisam mogao napraviti sa igrama na Steam acc recimo.

 

Što vi mislite, hoće li ps5 sa 4k i 60fps na 120hz ekranu biti korak ispred današnjeg igrana na kompu u vrijednosti od 10 000 kuna?

 

Tema je za igre, a moj topik je više kao upit što mislite i dali se slažete samnom da je za igranje opcenito u 2021 i kasnije ipak bolje uzeti konzolu ako već imaš kvalitetan tv.

Kaj se tiče novih konzola, dakle PS5 ili X Box X orjentiraj se na 4K/60fps to im je glavni cilj ili recimo planirana razina.Sve ovo ostalo je marketing, ili realnih 4K/120fps moš dobit u možda dvije tri vrlo jednostavne igrice.

 

Vezano za X Box S konzolu, tu je glavni cilj sve igrice držat na 1080p/60fps.Najednostavnije igrice, pa vjerojatno moči če potegnut na 1440/60fps ili barem oko 30fps malo kompliciranije igrice.

 

R36 kaže...

Zaboravili ste nadodat da za to treba imat i dobar TV...

Kaj to zapravo znači, jer mogu ja na svoj 4K/60hz LG(Game Mode,10ms input lag) spojit PS5 pa ugodno igrat?Napominjem 43 zaslon je koštal 2500kn, dakle da LG bacim u smeče pa da kupit Samshit 50 za 6000kn.

 

Dakle vratimo se u realnost, bilo koji dobar(provjereno ili testirano) 4k/60hz TV LCD panel i više je nego dobar za konzolaško igranje.Ista priča ide i za PC gejmanje, dakle što niži Input lag i dalje nema nikakvih problema.

 Ma ja sam u biznisu sa novcem i uvijek gledam da najmanje uložim, a najviše dobijem bilo to auto, posao, računalo, igre, glazba, tv, kuća...

 

Imam već tv (82 inch) u glavnoj sobi, a dolje imam qled sa 120hz panelom. Tako da moje razmišljanje je već na pola riješeno jer sam tv uzeo najviše zbog filmova jer sam velik fan filmova i volim da to gledam na velikom i kvalitetnom ekranu.

Slažem se sa tobom da je bilo koji 4k 60hz tv i više nego dovoljan da u pogonu sa PS5 ili Xbox konzolom daje vrhunsku sliku i to za jedan nizak budžet jer takvi tvi se nađu i za oko 3000 kuna

 

Ma ovo za 120 fps sam napisao jer tako i kažu, ne očekujem da će sve igre tako raditi, znam da neće. Osobno ću biti zadovoljan ako 5-6 ekskluzivna i velikih naslova kroz godinu-dvije vrte 120fps na 4k, a ovih 30 fps i 8k mi nije bitno jer kroz 2-3 godine sigurno ne planiram uzeti 8k tv, pogotovo ne radi 30 fps-a u igrama. Velik broj igara ili gotovo sve će imati 60 fpsa na 4k što je i dalje bolje nego što se može dobit na računalu od 10 000 kuna.

 

Mislim, za 10 000 kuna u ovom trenutku ne mogu složit računalo koje će vrtiti 60 fpsa u 4k kroz 2-3 godine, možda će vrtiti naslove iz 2018 i 2019 u 60-80 fpsa u 4k, ali već recimo od 2021. godine sigurno računalo kupljeno danas za 10 000 kn neće dobit 50 fpsa u 4k, nema šanse. Vidjeli smo to hrpu puta. Konzole su rađene za 4-6 godina i tako da će kroz taj period grafika napredovati, a sve igre će raditi bez štekanja u 60 fpsa u 4k rezoluciji što je za standard danas i više nego odlično.

 

Netko je iznad još napisao da se moraju kupiti igre. Pa moraju se kupiti igre i za pc. Mislim, jedino ako planiraš neku ilegalu, ali tada ionako ne možeš igrati season pass, multiplayer i co-op što je ionako jako bitan gaminga danas.

Igre za PS4 se danas kupe za 400 kn-500kn kada izađu i ako ju završiš kroz 2-3 tjedna, prodaješ ju dalje za 50 kn manje, znači košta te 50-60 kn u prosjeku neka hit igra.

Za računalo igra kada izađe, ako kupiš odmah na dan izlaska, završiš kroz mjesec-dva, nemaš ju kome prodat. Na žalost potražnja za fizičkim diskovima za pc igre je nepostojeća.

Što se Steama tiče, tamo su jeftine igre tek 6mj do 1god nakon izlaska, a ja volim igre igrati pri izlasku.

 

Zadnja stvar koju konzole imaju su ekskluzivne. Da, sve više ih dolazi na pc, ali kasne i do 2 godine (Horizon zero dawn) ili su u početku neigrive (Nioh). Tako da su tu konzole zaista korak ispred pc-a.

13 godina
offline
Re: PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k
nixass kaže...
crocro23 kaže...

 

 

Koliko će to biti naprednije od igranja na pc-u, vaše mišljenje?

 

 

dok god nemaju full mis+keyboard support = nikad.

za specificne slucajeve - avantura, voznje, sport, arkade - svakako, vec sad su jako dobre, sve ostalo nula, pucacine pogotovo.

 

u svakom slucaju, cim izadje GT7, kupuje se PS5.

 Ne slažem se

Ja imam ekipu s kojom igram Warzone, imamo 100+ pobjeda, a odigramo custom sa frendovima koji igraju na pc i uvijek dobivamo u mp COD. Otkako je dostupan cod za sve platforme, skužio sam da sam daleko bolji od ekipe koja dolazi sa pc-a. Nikakve prednosti nisam vidio.

Možeš ti sad usproedit neku drugu igru i reći kako COD nije optimiziran za pc vs ps4 ili xbox, ne ulazim u takve rasprave. Isto tako mi nije bitno za neke starije naslove ili igre tipa wow, lol itd. To mogu uvijek igrati i na 10 god starom računalu.

Konzolu kupujem da budem u korak s vremenom i da uživam u današnjem vremenu u 4k rezoluciji i 60 fps, nešto što malo tko na pcu može danas. Čast iznimkama koji imaju hrpu love, ali opet takvi najviše igraju 1-2 igre godinama i nemaju koristi od takvih računala.

Znam čovjeka koji je platio Futuri 14 000 kn da mu riješe komp prije 2 god, a od tada je završio 2-3 novije igre i samo igra PUBG. Hahahaha. Bačen novac.

13 godina
offline
Re: PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k
Gemmy kaže...

recimo da nemas nista atm doma, i da kupujes od nule ce ti doci na isto

 

dobra 55+ 4k telka i ps5 ili xbox x dode 10k kn, i za to se kupi i posten pc s periferijom

 

sada je pitanje iskoristivosti svega

 

ako nove konzole omoguce m+k da mogu ljudi koristit kao pc bi bilo super i komp bi lagano mogao odbaciti

 

ako pc koristis za bilo sta vise od igranja onda ti treba pc.

 

meni je PC za strategije, i igre iz prvog lica. i malo igranja u photospopu/lightroomu.

jos uvjek koristim staru kantu 8g koja se jedva drzi(2500k+gtx970)

 

ja cu sigurno uzet ps5, dali na preorderu ili na iduci BF jos nisam odlucio.

cak razmisljam uzet series s ili upgradat mbo+cpu+mem i uzet gamepass tu i tamo. jos cu razmislit sta kada se sazna vise o konzolama i novim amd procesorima.

 

 

Isprike moderatorima jer sam levat i ne znam spojit sve u jedan odgovor. Nije mi namjera spama.

 

Evo da i tebi odgovorim

Recimo da atm nemam ništa. Ok

Tv 55 inch 4k sa nano-m (LG) ili jeftinijih Qled Samsung koji u brutalni za gaming koštaju oko 5500 kuna + konzola koja će koštati oko 4000 kuna = 9500 kn

Dobivaš ne samo trenutni 4k 60fps + opcija 120 fps u nekim naslovima nego dobivaš 5-6 godina takvog igranja

 

Komp koji imaš doma vjerojatno ne može 4k 60fpsa u igrama danas, ako i slučajno može (bravo za tebe) onda neće moći već za 6mj, a sigurno ćeš promjeniti gpu i cpu kroz godinu-dvije jer recimo za 2 godine pc od danas neće moći pratiti standard i morat će biti nadograđen. U slučaju takve nadogradnje gpu, cpu i memorija - 10 000 kuna, već si u minusu, a opet za 2 godina ponovit nadogradnju.

 

Ako me planiraš pitati kako to znam?

Prije 6 godina pc koji je koštao 7000 kuna nije mogao 4k

Prije 4 god pc koji je koštao 7000 kn nije mogao 4k

Prije 2 god pc koji je koštao 7000 kn nije mogao 4 k

Danas pc koji košta 7000 kn ne može 4k

 

Pod time mislim držati stabilnih 60 fps-a u novim igrama.

Danas pc od 7000 kn može jedva 40-50 fpsa držati u 4k u igri od prije 5 godina (Tomb Raider, AC Origins), a u novijim naslovima niti 20 fpsa.

Da danas imaš pc od 7000 kuna kroz 6 godina ćeš barem 2x nadograđivati i nikad nećeš imati u korak sa vremenom u novim naslovima 60 fpsa u 4k

Ako platiš 10 000 kn pc, on će ti vrijediti za igranje novih naslova jedno 2 godine i to možda. Konzola izlazi u 2020 i sigurno do 2026 nema nove.

 

Što se kupnje igara tiče

Ako igraš online, co-op i igraš legalno onda je cijena igara ista, a prodaja je 80% bolja na konzoli. Pc igru fizičku ili kao acc ne možeš tako dobro prodat, a ni tako jednostavno

 

Što se isplativosti tiče

Osim uštede za nadogradnju imaš i odličan tv koji će ti pružiti užitak za gledanje sporta, filmova itd.

 

P.S

 

Možda kroz 3-4 god promjeniš tv i umjestio 55 incha nabaviš 75-85 incha jer im cijene padaju. Užitak igranja na 85 incha u RDR2 recimo ili u budućem GTA VI će uvijek biti vau, dok ne možeš reži isto za računalo, osim ako nemaš monitor od 40 incha ili veći u 4k 120 hz itd, ali opet i to košta i to jakoooo puno.

 

15 godina
offline
Re: PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k
MEGATAMA kaže...
dado16 kaže...
bas me zanima tih 120 fpsa kak ce funkcionirat posto mi tv podrzava 120hz

Tv ti mora podrzavat reprodukciju 120fps u odredjenim rezolucijama,nazalost to sto imas 120hz panel ne znaci nista za reprodukciju 120fps.

Koji tv je u pitanju?

 ma samsungov onaj  qled QE65Q60RATXXH, podrzava 1080p 120 hz( i freesync), 4k je naravno 60 hz kad ni hdmi ne podržava toliko

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 18:16 (dado16).
16 godina
online
Re: PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k
Slažem se za isplativost konzole.

Ja sam zato i uzeo 4k telku jer više vremena provodim na konzoli nego pcu.

Kompromis se napravio, PC će se upgradat pomalo. Za igranje na 1080p dovoljno. Možda I series s uzmem.
5 godina
protjeran
offline
PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k+)

Znači console gameri će imati bolji experience od većine PC gamera ako je istinita statistika o snazi hardvera većine PC igrača... do ne tako davno bi se nasmijao na tu izjavu...

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 19:45 (Riot).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k+)

Gaming na pc je postao zeznut , da sve vrtis kako treba trebas "kutiju" od 600eura i to je neki minimum rx580,ryzen 5 2600,2x8gb ddr4 znaci ok komp za vrtit med-high naslove s tim da je ovaj hardver sada vec star 2-3 godine i gurat ce iduce dvije barem.

Realno ako pogledamo sada trebas 500e ps5 + tv 4k gura iducih 5 godina.PC da bi gurao iducih 5 godina treba to sada minimalno grafa od 550eura  RTX 3070 i i5 10600K uz ostatak komponenta presisao si 1000eura ali ce te gurat sljedecih 5godina , mozda ne sve igre 4k.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k+)

PC i konzola ako su jednake snage isto vrte igre sada i za pet godina.

Samo je razlika što konzole ciljaju 30 fps u svim igrama osim multiplayeru, dok na PC-u je 60 fps standard, pa onda izgleda kao da se grafika na konzolama "bolje drži".

 

Evo za primjer, The Division, na 4K high settings (bolje postavke nego Ps4Pro).

RX 480 (isti GPU kao u PS4Pro) i pretpotopni Phenom, drži na 30 Fpsa, isto kao i na PS4Pro.

 

 

 

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 20:46 (DeniZg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k
DeniZg kaže...

PC i konzola ako su jednake snage isto vrte igre sada i za pet godina.

Samo je razlika što konzole ciljaju 30 fps u svim igrama osim multiplayeru, dok na PC-u je 60 fps standard, pa onda izgleda kao da se grafika na konzolama "bolje drži".

 

Evo za primjer, The Division, na 4K high settings (bolje postavke nego Ps4Pro).

RX 480 (isti GPU kao u PS4Pro) i pretpotopni Phenom, drži na 30 Fpsa, isto kao i na PS4Pro.

 

 

 

 Oprosti, ali to što si napisao nije točno.

 

RX480 osobno znam da ne pogoni 4k na naslovima iz 2019 i 2020, radila je 2018 na igrama i nosi NEKE naslove, ali ne high end AAA igre. Znači to da će i za 2-3 god ta grafička pogoniti igre na 4k nije točno jer već sada to ne može.

Evo primjer, misliš da će RX480 i neki cpu od prije 3-4god vrtjeti Battlefield 6, GTA 6, AC. Odyssey?

 

Iz osobnog iskustva znam da rx480 nije mogao Battlefield 5 vrtjeti na 4k sa više od 10 fps-a, na 1080p sa ultrahigh je bilo jedva 60-70 fpsa i to je bilo padova na 30 fpsa u Mp.

 

The Divison prvi ima 3,5 godine, a drugi godinu i pol, a i dobro je ispolirana igra, a opet RX480 nema iznad 50 fpsa na Division 2 i u mp pada na 30 fpsa i niže.

 

Po meni ti mjenjaš kruške i jabuke jer PS5 ima locked 60fps u 4k i nema tu frame dropa i to je za single player. Ps pro je imao 50 fpsa u dosta igara i to mp igara. Imao sam i ps4 i ps4 pro i xbox, znam provjereno.

Tako da ti trenutno trebaš grafičku tipa ovo ispod

 

Ryzen 7 3800X, 16GB DDR4,  RTX 2080= 15 000 kuna za nešto što za 3 god neće 4k 60 fps imati u najnovijim naslovima u 2024.god, a ps5 će imati.

Evo baš ova konfa ili vrlo slicna na mnogim testovima na youtube vrti sve današnje igre u 4k, ali ne uvijek u 60 fpsa i ne u mp modovima. Znači kako onda misliti da će ovaj pc od 15 000 kn pogoniti igre za 4 godine?

Napisao sam 15 000kn jer trebaš još napajanje za tu konfu, hladnjake, ssd neki brzi i to velik ssd jer PS5 ima 1tb ssd i to jedan od najboljih na tržištu.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 8:49 (crocro23).
13 godina
offline
PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k+)

Moja zadnja poruka za objasniti vrijednost ulaganja u PS5 ili novi Xbox.

 

Konzole nisu kao pc, za njih igre bez obzira jesu li danas objavljene ili će izaći za 5 godina će uvijek biti 4k 60 fpsa, dok za pc to neće biti slučaj.

 

Primjer

 

Battlefield 1

Battlefield 5

Battlefield 6 - uskoro

 

Razlika između ove 3 igre na Ps4 je 5 godina, a od 1 do broja 6 svaka igra će biti maksimalno igriva sa istim brojem fps-a u 1080p (Ps4 nema 4k)

Znači pc koji je kupljen za 10 000 kn prije 5 godina je mogao Bf1 i Bf5, ali neće pokrenuti Bf6 na 60fps 1080p sa ultra high, kamoli na 4k.

 

Isto će biti sa Ps5

 

Battlefield 6 će biti 60 fpsa 4k, ali isto i BF7 ili 8 za kojih 2-4 god (ili kako će već nazvati tu igru kasnije)

PC za 10 000 kn će tek danas pokrenuti BF6, ali već na sljedećem naslovu će broj fpsa biti ispod 60, tako to ide.

 

IGRE NISU RAĐENE ZA PC nego za konzole osim u 10% slučajeva i za indie igre. Uglavnom su igre bazirane na igranju na konzolama kao platformama za igranje, a zatim se radi konverezija na pc i tu utječe velik broj faktora.

Nije svaki PC isti, nije ni svaki OS isti, nisu ni svaki Kodeci isti - kod konzola je SVE ISTO, UVIJEK.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k

Meni se čini da baš ne kužiš o čemu pričam, jer ubacuješ Rx480 u raspravu sa igrama i konzolama koje nisu ni izašle.

A i vidim da unatoč tome što si pitao druge za mišljenje, namećeš svoje i odgovaraš kako drugima, tako i sam sebi.

Tako da ću te pustiti da uživaš u temi. 

PSN - DeniZg80
4 godine
protjeran
offline
PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k+)

Da li vi pored tolikog zivciranja oko piksela i fpsa actually stignete uzivati u kojoj igri ?

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
PS5 i novi Xbox bolji od PC gaminga? (60fps 4k+)
Kada budem mogao igrati Armu, IL2, Post Scriptum i sl.. Onda ih mozda uzmem u obzir.
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice