Cyberpunk 2077 izdvojena tema

poruka: 6.048
|
čitano: 1.195.098
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Ja ne kužim kako ste vi svi nasjeli na priču da ne radi na sadasnjim konzolama, igra se razvija godinama, konzole su godinama iste, sad odjednom radi na Ps5 a ne radi na Ps4, a za ps5 su rekli da ce izbaciti tek poslije. Igra ocito ima puno problema, ako je vec istina da rade na optimizaciji na trenutnim konzolama onda se radi o tome da se radi na portu na konzole. Ocito je onda igra radena za pc a konzole ce dobiti port upitne kvalitete. To je velik problem.
Da igra ne radi na konzolama je jako losa izlika da se prikriju pravi problemi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Cyberpunk 2077

Cyberpunk za nextgen konzole dolazi u BC varijanti dok ce naknadno doc nextgen patch,vjerovatno raytrace,brzi loading,bolje teksture itd.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Nuclear_Phoenix kaže...

"Stare" konzole su problem (obični PS4 i Xbox One), refresh konzole (Pro/One X) i nextgen su ok. Tako je bar pisalo.

 

Malo bezveze, nek daju release za PC i XsX/PS5 na vrijeme a za stare konzole kad bude. Osim ako igra nije s*anje pa ne valja niti na nextgen/PC a kamo na starim konzolama

 Da to smiju napraviti bi to napravili ali kako dobili lijepu lovicu za to igra izađe na obe generacije konzola u isto vrijeme - mogu ga fafat. Deal je deal...

Sve Vas Volim
5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
MEGATAMA kaže...

Cyberpunk za nextgen konzole dolazi u BC varijanti dok ce naknadno doc nextgen patch,vjerovatno raytrace,brzi loading,bolje teksture itd.

 

 BC?

Sve Vas Volim
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Srce Isusovo kaže...
MEGATAMA kaže...

Cyberpunk za nextgen konzole dolazi u BC varijanti dok ce naknadno doc nextgen patch,vjerovatno raytrace,brzi loading,bolje teksture itd.

 

 BC?

Backward compatibility,znaci nije nextgen verzija nego ps4 verzija koja se vrti na ps5 sa moguce visim framerateom isl.

11 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
GeraltTheWhite kaže...

Ova odgoda podsjetila me na nedavni razgovor koji sam imao s frendom vezano uz kakve igre nam se serviraju i day one patch od nekoliko desetaka giga. Gaming je postao ogromna industrija, ali ne znam koliko je to popračeno zakonski da li opće postoje neka pravila i zakoni kojih se izdavači moraju pridržavati vezano uz pravovremeno i kvalitetno izdavanje sadržaja. Pa daj zamisli platiš 70eur za proizvod koji na kraju ispada poluproizvod i moraš pola godine čekati da se patcha i popravi - e takve slučaje smatram da bi nekako trebalo "kažnjavati". Znam, reći ćete "pa pričekaj pola godine pa onda kupi igru" - da sve jasno, ali to je kao da kupiš novi CD od AC/DC-a pa na njemu umjesto 12 pjesmi imaš 10, a eto 2 budu naknadno dostupne. I to samo ako kupiš delux izdanje...

treba najebat borzanicu da se uhvati toga u eu parlamentu, ako je to industrija, a jest, a igre su proizvodi, a jesu, onda trebaju poštovati određena pravila o kvaliteti i isporuci onoga što se reklamira

pretpostavjam da je to zasad u sivoj zoni i da su potrošačka prava po tom pitanju vrlo slabo uređena ili se slabo koriste

 

16 godina
offline
Cyberpunk 2077

Navodno PC verzija radi super, ali konzole stvaraju probleme...  nije još optimizirano kak treba za njih i sad umjesto da izbace za PC 19.11. a za ostale platforme kad bude spremno svi moramo čekati 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Ma ne zele jednostavno da budu GOTY u 2020., nema konkurencije, usrana godina koja ce se pamtiti po COV19.

Al zato 2021. ce se pamtiti kao godina u kojoj ce se stvari mijenjati (na bolje ili losije), i tu ce CP77 biti GOTY.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cyberpunk 2077

Ovaj svijet je otišao u k kada se ide prijetiti smrću developerima samo zato što su odgodili igru. Dojma sam da su ljudi postali malo previše ''entitled'', sramota kako se lagano bacaju prijetnje smrću na svakakve stvari ovih dana. Chill ljudi, igra će malo kasniti i nećete propasti zbog toga. 

It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not.
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Cyberpunk 2077

Ja isto ne vidim tolko panike i kao da je ovo nešto novo. Pa nisu igre više kao prije 30 godina gdje se u par piksela napravila igra.

Igre su sve kompleksnije, sve više mehanika, fizika i kodiranja. Svaka izmjena često ima konflikt sa drugom, donosi novi bug ili ruši igru. U dead spacu za jednu scenu od 30 sekundi gdje te nekakva ruka primi za nogu su morali raditi mjesec plus dana. Za Battlefield jednu mapu radi se 5-6 mjeseci sa testiranje i svime. Neke su čak radili 13 mjeseci, Devastation u BF5, 13 mjeseci i oko 10 ljudi. Samo na jednoj mapi.

 

Zamislite sad raditi na detaljnoj open world igri, sa tko zna kolko dialoga, mehanika, sve bez loading screena. Da ljudi tolko divljaju oko jedne igre, nešto što se radi da se zabavljate, a ljudi shvate kao da im život ovisi o tome. 

 

 

A to što se tiće da si kupio potrganu igru. Pa tko ti je kriv kad prednaručiš proizvod koji nisi vidio kako izgleda i radi? Vidio si samo par screenshotova i videa. Nitko ti ne brani da pričekaš i vidiš kako zapravo igra radi kod drugih ili review. Osim toga imaš refund na večini storeova sad.

 

 

 

Meni jedino žao što nisu izdali domah na PC čisto da uđu u krug za ovogodišnji GOTY, ali kužim da ne žele raditi razliku između platformi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 13:27 (Jack Sparrow).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Rhox kaže...

Ovaj svijet je otišao u k kada se ide prijetiti smrću developerima samo zato što su odgodili igru. Dojma sam da su ljudi postali malo previše ''entitled'', sramota kako se lagano bacaju prijetnje smrću na svakakve stvari ovih dana. Chill ljudi, igra će malo kasniti i nećete propasti zbog toga. 

 

neki trolovi ili psihopati pošalju nekoliko poruka i odmah frka. šta se i oni usrali ko neke pičke i dijele to po internetu. djeca od 13 godina doživljavaju svakodnevan bullying i cyberbullying, tu je puno veći problem svijeta nego što cdpr dobiva prijettnje. bolje nek zašute i rade na igri 

 

i jack sparrow nema nikakve panike, nismo na titanicu, nego prigovaramo. Život mi ide jednako kao i prije, nema nikakve panike, ali jel toliki problem da mušterija prigovara? Pa to je valjda ovaj hrvatski hadezeovski/sdpovski mentalitet da moraš šutit i gledat u pod i nikad ne prigovarat i biti sretan što si danas dobio zraka za đabe. Kupio sam igru i imam pravo biti nezadovoljan i prigovarati.

 

Nego, ajde da ja pokušam tebe shvatiti, kad ne može obratno, ti želiš reći da je potpuno noramlno da CDPR već treći put odgađa igru. Kužim, misliš to je ozbiljan projekt i trebaju vremena. Svaka im čast što žele izbaciti igru u što boljem stanju jel? Samo de mi reci, šta kad za 2 tjedan ponovno odgode igru? I onda još jednom? Još ćemo doći do ljeta 2021. Mene zanima na kojoj odgodi ćeš ti reći, e sad su ipak malo pretjerali, to se ne zna tko pije ko plaća?

7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Prijetnje smrcu - bikaz Merika, fakjea!

 

Jednostavno na dan releasea uzeti sve mail adrese s kojih su dobili prijetnje smrcu,

bananko na GoG-u, Steamu itd, eventualno rijesit da imaju bananko na kuplju CP77 na Steamu i ostalim platformama.

 

Pa nek se smrdonje pushe. Isto tako odmah banat Xbox i PS accountove sa tih mailova, pa da ne mogu ni na njima igrati CP77, dok ne naprave novi acc i ponovno kupe igru.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Čitatelj kaže...

Prijetnje smrcu - bikaz Merika, fakjea!

 

Jednostavno na dan releasea uzeti sve mail adrese s kojih su dobili prijetnje smrcu,

bananko na GoG-u, Steamu itd, eventualno rijesit da imaju bananko na kuplju CP77 na Steamu i ostalim platformama.

 

Pa nek se smrdonje pushe. Isto tako odmah banat Xbox i PS accountove sa tih mailova, pa da ne mogu ni na njima igrati CP77, dok ne naprave novi acc i ponovno kupe igru.

 

 

 Ma to je obična balavurdija. Treba samo ignorirati i ne shvaćati ozbiljno jer ta djeca su jaka samo iza ekrana. Isto su radili i Naughty Dogu kad su procurili leakovi za The Last of Us. Danas se može sve i svašta kad si iza ekrana i nitko ne zna tko si ti imenom i prezimenom.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
6 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
antimadridista kaže...
Čitatelj kaže...

Prijetnje smrcu - bikaz Merika, fakjea!

 

Jednostavno na dan releasea uzeti sve mail adrese s kojih su dobili prijetnje smrcu,

bananko na GoG-u, Steamu itd, eventualno rijesit da imaju bananko na kuplju CP77 na Steamu i ostalim platformama.

 

Pa nek se smrdonje pushe. Isto tako odmah banat Xbox i PS accountove sa tih mailova, pa da ne mogu ni na njima igrati CP77, dok ne naprave novi acc i ponovno kupe igru.

 

 

 Ma to je obična balavurdija. Treba samo ignorirati i ne shvaćati ozbiljno jer ta djeca su jaka samo iza ekrana. Isto su radili i Naughty Dogu kad su procurili leakovi za The Last of Us. Danas se može sve i svašta kad si iza ekrana i nitko ne zna tko si ti imenom i prezimenom.

 naravno da znaju tko su, ili bar gdje zive i najbeat ce samo tako. ovakve prijetne se vrlo vrlo ozbiljno shvacaju u razvijenim zemljama, i na svaku prijavu se reagira i istrazuje

 

samo neka se prijete :D

13 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
3dfx kaže...
antimadridista kaže...
Čitatelj kaže...

Prijetnje smrcu - bikaz Merika, fakjea!

 

Jednostavno na dan releasea uzeti sve mail adrese s kojih su dobili prijetnje smrcu,

bananko na GoG-u, Steamu itd, eventualno rijesit da imaju bananko na kuplju CP77 na Steamu i ostalim platformama.

 

Pa nek se smrdonje pushe. Isto tako odmah banat Xbox i PS accountove sa tih mailova, pa da ne mogu ni na njima igrati CP77, dok ne naprave novi acc i ponovno kupe igru.

 

 

 Ma to je obična balavurdija. Treba samo ignorirati i ne shvaćati ozbiljno jer ta djeca su jaka samo iza ekrana. Isto su radili i Naughty Dogu kad su procurili leakovi za The Last of Us. Danas se može sve i svašta kad si iza ekrana i nitko ne zna tko si ti imenom i prezimenom.

 naravno da znaju tko su, ili bar gdje zive i najbeat ce samo tako. ovakve prijetne se vrlo vrlo ozbiljno shvacaju u razvijenim zemljama, i na svaku prijavu se reagira i istrazuje

 

samo neka se prijete :D

 Na kraju će se ispostaviti da su djeca od 10 godina. Nitko stariji zdrave pameti nebi takve stvari pisao i prijeti u vezi bilo čega, a kamoli nečega poput videoigara.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
6 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
antimadridista kaže...
3dfx kaže...
antimadridista kaže...
Čitatelj kaže...

Prijetnje smrcu - bikaz Merika, fakjea!

 

Jednostavno na dan releasea uzeti sve mail adrese s kojih su dobili prijetnje smrcu,

bananko na GoG-u, Steamu itd, eventualno rijesit da imaju bananko na kuplju CP77 na Steamu i ostalim platformama.

 

Pa nek se smrdonje pushe. Isto tako odmah banat Xbox i PS accountove sa tih mailova, pa da ne mogu ni na njima igrati CP77, dok ne naprave novi acc i ponovno kupe igru.

 

 

 Ma to je obična balavurdija. Treba samo ignorirati i ne shvaćati ozbiljno jer ta djeca su jaka samo iza ekrana. Isto su radili i Naughty Dogu kad su procurili leakovi za The Last of Us. Danas se može sve i svašta kad si iza ekrana i nitko ne zna tko si ti imenom i prezimenom.

 naravno da znaju tko su, ili bar gdje zive i najbeat ce samo tako. ovakve prijetne se vrlo vrlo ozbiljno shvacaju u razvijenim zemljama, i na svaku prijavu se reagira i istrazuje

 

samo neka se prijete :D

 Na kraju će se ispostaviti da su djeca od 10 godina. Nitko stariji zdrave pameti nebi takve stvari pisao i prijeti u vezi bilo čega, a kamoli nečega poput videoigara.

 nemoj biti ziher . pa pogledaj kak se "ozbiljni" ljudi u godinama ponasaju tu na forumu i sta pisu jedni drugima

7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Gle, fanatika imas svuda - pogledaj danasnje dogadjaje u Nice-i:

https://www.bbc.com/news/world-europe-54729957

 

Jedan vjerski fantak je ubio tri druga vjerska fanatika.

Isto tako ima i drugih fanatika, tipa nacionalisticko-patriotskih fanatika,

pa sve do tehnoloskih fanatika itd itd itd.

 

Glupost je neunistiva, krajnost gluposti ne poznaje granice, i eto tako je kako je.

 

Zato treba svaku prijetnju shvatiti ozbiljno. Pa kao za vrijeme juge, da te pokupi

marica, natumba te dobro, prelezis na hladnom podu i ujutro te izbace iz auta na cestu,

i da nisi pisno otkud ti masnice i tko ti je odvalio bubrege - pa ces drugi put znati

kad je policijski sat, kako se ponasat na cesti i zasto ne valja radit sranja.

 

Juga je funkcionirala - nije se ubijalo na cesti, radilo nerede i klalo pred diskotekama.

Previse je danasnjem drustvu dopusteno, kao da su u RPG-u, pa nema veze ako roknu NPC-a.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
5 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

I naravno kao i ocekivano na forumu i svugdje, svi zaboravili na delay i okrenuli se pricama prijetnjama smrcu....nije da podrzavam prijetnje smrcu samo gledam kako je to sve lijepo ispalo. Da je barem robert iz star citizena primao prijetnje smrcu godinama, nitko ne bi ni pomislio da igra kasni godinama i godinama :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Vandit kaže...

Anonimni developer iz CDPR-a: 

Day 1 patch is most likely going to be quite massive, the game was rushed and the announcement of "gold" came as a surprise for most of the team.

It is unlikely the game will be 100% done and polished even including the day 1 patch. The game would easily need at least 4-5 more months of work - counting crunch

The technology behind the game is not bad actually the rendering and engine lighting teams did a great job and the visual quality is quite high, although the RedEngine is a bit mangled the game is not terrible - technically speaking - but it could have used more time to be properly shipped.

ovo mi nekako ne drzi vodu jer vec mjesecima nonstop govore kako je pc igra gotova. e sad, sta je prava istina, najbolje cemo znat kad igra izade. isto tako, neke su bile price da ce mjesec dana prije izlaska dat reviewerima da igru odigraju pa i to je prilika za sve one koji imaju nekih problema u tom smislu rijeci da pogledaju, odnosno poslusaju je li igra dovrsena kako spada ili ne

It is not who you are, it is who you know.
4 godine
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...
Vandit kaže...

Anonimni developer iz CDPR-a: 

Day 1 patch is most likely going to be quite massive, the game was rushed and the announcement of "gold" came as a surprise for most of the team.

It is unlikely the game will be 100% done and polished even including the day 1 patch. The game would easily need at least 4-5 more months of work - counting crunch

The technology behind the game is not bad actually the rendering and engine lighting teams did a great job and the visual quality is quite high, although the RedEngine is a bit mangled the game is not terrible - technically speaking - but it could have used more time to be properly shipped.

ovo mi nekako ne drzi vodu jer vec mjesecima nonstop govore kako je pc igra gotova. e sad, sta je prava istina, najbolje cemo znat kad igra izade. isto tako, neke su bile price da ce mjesec dana prije izlaska dat reviewerima da igru odigraju pa i to je prilika za sve one koji imaju nekih problema u tom smislu rijeci da pogledaju, odnosno poslusaju je li igra dovrsena kako spada ili ne

 

Da ce je dati reviewerima mjesec dana prije. Koji PR u pm isto tako kako jadno. Ako vec znas da ti netko dava igru besplatno, i u tome nije uopce ni cijela prica jer se sve vrti tko god bude imao pristup igri izgradit ce jos vise viewera, subova itd uglavnom placa im se da promoviraju igru. Sada, sto ocekivati od ljudi koji prave recenziju igre, a placeni su za to? Isto kao neki dan izisao clanak o nekom liku koji se bavi nekretninama i kaze sad je pravo vrijeme za kupnju nekretnine -.-

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077
Uhh
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
SuperHeroj kaže...

 

Da ce je dati reviewerima mjesec dana prije. Koji PR u pm isto tako kako jadno. Ako vec znas da ti netko dava igru besplatno, i u tome nije uopce ni cijela prica jer se sve vrti tko god bude imao pristup igri izgradit ce jos vise viewera, subova itd uglavnom placa im se da promoviraju igru. Sada, sto ocekivati od ljudi koji prave recenziju igre, a placeni su za to? Isto kao neki dan izisao clanak o nekom liku koji se bavi nekretninama i kaze sad je pravo vrijeme za kupnju nekretnine -.-

 

 

zato sam kazao da su bile neke price, to jos nista nije potvrdeno. neki kazu mjesec, neki kazu par tjedana, whatever. ono sto je bitno je navesti razlog zasto daju relativno rano, a to je zato jer je igra ogromna, ne zato da bi se nekom uvukli u guzicu. tako je nesto slicno bilo za witcher 3 kad su "influencere" (a sjecam se da je i angry joe bio medu njima) pozvali u dvorac gdje su drzali nekakav preview za jedan od dlc-jeva (nemojte me drzati za rijec, ni ja se vise ne sjecam povoda) pa su ljudi kenjkali kako je to placanje reviewera da napisu povoljnije misljenje.

svako moze napravit recenziju, mogu i ja, poanta je da ti kao buduci korisnik igre, odnosno kupac slusas one ljude kojima vjerujes, tj za koje smatras da ce ti prikazati stanje onakvo kakvo je. ili ces ic na svoju ruku pa sta bude. ja im vjerujem, sa witcherom me nisu razocarali, vjerujem da nece ni sad, a vrijeme ce pokazat jesam u pravu ili ne.

It is not who you are, it is who you know.
8 godina
neaktivan
offline
Cyberpunk 2077

   

Moj PC  
12 0 hvala 3
5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...
Vandit kaže...

Anonimni developer iz CDPR-a: 

Day 1 patch is most likely going to be quite massive, the game was rushed and the announcement of "gold" came as a surprise for most of the team.

It is unlikely the game will be 100% done and polished even including the day 1 patch. The game would easily need at least 4-5 more months of work - counting crunch

The technology behind the game is not bad actually the rendering and engine lighting teams did a great job and the visual quality is quite high, although the RedEngine is a bit mangled the game is not terrible - technically speaking - but it could have used more time to be properly shipped.

ovo mi nekako ne drzi vodu jer vec mjesecima nonstop govore kako je pc igra gotova. e sad, sta je prava istina, najbolje cemo znat kad igra izade. isto tako, neke su bile price da ce mjesec dana prije izlaska dat reviewerima da igru odigraju pa i to je prilika za sve one koji imaju nekih problema u tom smislu rijeci da pogledaju, odnosno poslusaju je li igra dovrsena kako spada ili ne

 Pa pred mjesec dva su bili dali jutub gejevima da se igraju malo sa cyberpunkom na PC-u i nitko se nije požalio na perfomanse - još su ih zapravo i pohvalili s obzirom kako igra izgleda. Kako god da bilo, još mjesec i pol i valjda ćemo počet igrat igru a i prav razlozi će kad tad isplivat i onda ako igra bude dobra - sve će im biti oprošteno

Sve Vas Volim
9 godina
offline
Cyberpunk 2077

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
picajzla0707 kaže...

pretpostavjam da je to zasad u sivoj zoni i da su potrošačka prava po tom pitanju vrlo slabo uređena ili se slabo koriste

 

 https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=8620-QYAL-4516

 

Tu dosta toga piše.

11 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
ivan dragi kaže...
picajzla0707 kaže...

pretpostavjam da je to zasad u sivoj zoni i da su potrošačka prava po tom pitanju vrlo slabo uređena ili se slabo koriste

 

 https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=8620-QYAL-4516

 

Tu dosta toga piše.

hvala, no nisam mislio samo na to da imaš pravo povrata love ako nisi zadovoljan

više sam mislio na njihove obaveze što se tiče toga što reklamiraju, a što zapravo naprave, kvalitete proizvoda i slično, nekih obaveza koje inače proizvođači imaju da bi mogli na tržište

samo je pitanje što se uopće može nametnuti takvoj industriji kroz zakonodavni okvir

16 godina
offline
Cyberpunk 2077

Čitao negdje da vele kako su "confident" za 10.12., ali ne i "comfortable". Opće se ne bih čudio da sve odgode na Q1 2021...

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

Ne smiju oni odgodit igru više ni jednom. I ovo je već bila kap koja je prelila čašu, naprave li to još jednom postat će neozbiljni u očima mnogih :)

4 godine
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077
BeLLicus kaže...

Ne smiju oni odgodit igru više ni jednom. I ovo je već bila kap koja je prelila čašu, naprave li to još jednom postat će neozbiljni u očima mnogih :)

 Pa jeli vec bila prica da je igra gotova samo rade na poliranju. Koliko to poliranje vec traje 3-4-5 mjeseci?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice