The last of us 2

poruka: 841
|
čitano: 216.998
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
odjavljen
offline
Re: The last of us 2
mzopg kaže...

Zanimljivo kako ocjena raste na metacritics, bila je 3.3 u vrijeme izlaska, a sada je na 4.8. Šteta što se to sad polariziralo pa jedni ostavljaju ocjenu 0, a drugi 10. 

 

https://www.metacritic.com/game/playstation-4/the-last-of-us-part-ii/user-reviews?sort-by=score&num_items=100

 Steta sto su se brisale negativne recenzije.

PeTak
9 godina
offline
Re: The last of us 2
Puno tih recenzija je lažno, na metacritic dolazi masa ljudi koji bombardiraju igre s nulama bez pardona a da je nisu ni probali.
10 godina
odjavljen
offline
Re: The last of us 2

Naravno, ali to je odgovor zasto su se "podigle" recenzije :)

PeTak
12 godina
neaktivan
offline
Re: The last of us 2
IvanDado kaže...
mzopg kaže...

Zanimljivo kako ocjena raste na metacritics, bila je 3.3 u vrijeme izlaska, a sada je na 4.8. Šteta što se to sad polariziralo pa jedni ostavljaju ocjenu 0, a drugi 10. 

 

https://www.metacritic.com/game/playstation-4/the-last-of-us-part-ii/user-reviews?sort-by=score&num_items=100

 Steta sto su se brisale negativne recenzije.

Možda su se brisale pozitivne? Možda bi igra već imala 9/10 da ih nisu brisali... 

 

Kako god sigurno ne zaslužuje 0/10, ne znam kakvo bi sranje igra trebala biti da joj ostavim ocjenu 0, tako da su sve te nule bezvrijedne ocjene.

10 godina
odjavljen
offline
Re: The last of us 2
mzopg kaže...

Možda su se brisale pozitivne? Možda bi igra već imala 9/10 da ih nisu brisali... 

 Definitivno 

PeTak
11 godina
offline
Re: The last of us 2
Neki lik je radio istraživanje ocjena na Metacriticu, čak mi se čini baš za ovu igru, te na temelju uzoraka istih riječi u komentarima je utvrdio da upravo 10/10 ocjene budu generirane od strane botova. Puno više nego negativne 0/10 ocjene.

Ali, u konačnici baš vas briga. To je single player igra i ako se nekom sviđa, šta ga briga ako se ostatku svijeta ne sviđa.

S multiplayer igrama je malo drugačije. Loše ocjene, loša prodaja, nema igrača, nema novih sadržaja i na kraju imaš mrtvu igru koju si se nadao igrati mjesecima ili godinama.
PSN - DeniZg80
Moj PC  
1 1 hvala 1
9 godina
offline
Re: The last of us 2
Nakon dvojke, dao sam priliku originalu, nisam ga nikad igrao dalje od početka, nije mi sjeo. Uvodni dio mi je bio mračan, siv, mrljavih texstura. Tek sad vidim koliko znači dobar tv i hdr. Na starom tvu nisam nista vidio, strasno los kontrast. S hdrom igra izgleda puno bolje.
Prvi dio je puno kompaktniji, nema prevelikog razvacenja radnje kao u dvojci. Ai pratitelja je užas u jedinici.
Ja se suljam oko klikera a mala i tess trce oko njih. 3 puta sam restartao zbog loseg AI. Stealth je puno losiji.
Neznam kako vama, ali meni Joel uopce nije nesto poseban, ajde sto ju spasi na kraju, ali tjekom cijele igre i nije bas nesto dobar prema ellie, vise mu je kao uteg kojeg nosi pogotovo nakon smrti kćeri. U prvom djelu ima puno djelova di igra baci na tebe 10ak zombia cisto da potrosim municiju, sto je bas bezveze. Eto zahvaljujući nastavku sam napokon odigrao prvi dio. Prica bolje izvedena u prvoj, grafika gameplay i animacije bolji u nastavku. Obje super igre usprkos manama 😄
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: The last of us 2
Gogy7 kaže...
Nakon dvojke, dao sam priliku originalu, nisam ga nikad igrao dalje od početka, nije mi sjeo. Uvodni dio mi je bio mračan, siv, mrljavih texstura. Tek sad vidim koliko znači dobar tv i hdr. Na starom tvu nisam nista vidio, strasno los kontrast. S hdrom igra izgleda puno bolje.
Prvi dio je puno kompaktniji, nema prevelikog razvacenja radnje kao u dvojci. Ai pratitelja je užas u jedinici.
Ja se suljam oko klikera a mala i tess trce oko njih. 3 puta sam restartao zbog loseg AI. Stealth je puno losiji.
Neznam kako vama, ali meni Joel uopce nije nesto poseban, ajde sto ju spasi na kraju, ali tjekom cijele igre i nije bas nesto dobar prema ellie, vise mu je kao uteg kojeg nosi pogotovo nakon smrti kćeri. U prvom djelu ima puno djelova di igra baci na tebe 10ak zombia cisto da potrosim municiju, sto je bas bezveze. Eto zahvaljujući nastavku sam napokon odigrao prvi dio. Prica bolje izvedena u prvoj, grafika gameplay i animacije bolji u nastavku. Obje super igre usprkos manama 😄

 pa logicno da nije dobar prema njoj, jer ju tek upoznaju kroz cijelu igru. 

 

izgubio je kcer i jos sad treba provesti vrijeme s jos jednom djevojcicom, sta bi trebao? 

 

 

9 godina
offline
The last of us 2

 

Ja došao do djela kada krećem za Aquarium, trebalo mi je oko 13 i pol sati dosad, pokušao sam što više istražiti i igram na najtežem pa često i poginem, tako da mi treba nešto duže.

 

Generalno dosad jako dobro iskustvo, bilo je fantastičnih i prestrašnih scena, puno su mi zajebaniji ljudi od clickera i s time sam jako zadovoljan.

 

Ono što nije sjajno je činjenica da igra nema apsolutno nikakvih posljedica, bez obzira kako igrao i što radio. kao što je jedan kolega iznad napisao, puno toga se može preći sa pretrčavanjem na drugi kraj mape. A i da ne želiš to raditi, bez obzira koliko puta te ubiju nastavljaš bez ikakvih problema. Ja se recimo dosta volim uživiti u ulogu pa se onda i ponašam kao da ne mogu baš prevariti sustav, nego igram onako kako bi to trebalo. Mislim da bi bilo puno bolje kada bi se gubilo nešto na svakoj pogibiji, ili da su stavili tako nešto na najvišem levelu težine. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: The last of us 2
To je zato sto u ovoj igri gameplay podreden priči. Ti ne stvaras priču. Igra je vise kao interaktivni film, tako ju ja gledam. Naglasak je na priči, Gameplay samo povezuje pricu tako da je nebitno kako igras. Druga stvar da je igra RPG ili nesto tipa Detroit become human.
9 godina
offline
Re: The last of us 2
Gogy7 kaže...
To je zato sto u ovoj igri gameplay podreden priči. Ti ne stvaras priču. Igra je vise kao interaktivni film, tako ju ja gledam. Naglasak je na priči, Gameplay samo povezuje pricu tako da je nebitno kako igras. Druga stvar da je igra RPG ili nesto tipa Detroit become human.

 

ma kužim ja to, naravno, ali opet mislim da su mogli napraviti blagu evoluciju u određenom smjeru. Iskreno ne razumijem baš na što su potrošili 5 godina, hrpa mehanika je potpuno ista kao prva igra, engine isti. Ima napredaka naravno, ali ne kod svih stvari. Imam sumnje zašto im je trebalo toliko vremena ali moram još završiti igru pa ću dati neko svoje gledište

6 godina
neaktivan
offline
The last of us 2

Jedno random pitanje: Da li ubijate pse u igri ili samo ako morate tj. ako vas napadnu?
I kakav ste tip igraca? Da li prelazite stealthy gdje mozete ili rokate sve oko sebe 

Ili jednostavno probate zaobici sukobe gdje mozete...

 

Ja preferiram stealth, a pse ubijam ako bas moram.Dost volim zivotinje opcenito tako da mi dode zao kad moram psa koknut 

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
The last of us 2

Zavrsio igru prije par dana a i dalje mi je u glavi....nikad me niti jedna igra nije ovoliko potresla a i rijetki su filmovi to postigli....

Nikad necu zaboravit scenu sa kraja igre a i mnoge prije samog kraja.

 

Odigrao netom prije TLOU2 par igara...FF7 Remake,Nier Automatu,sad igram zadnju Zeldu i Astral Chain i vidim koliko je TLOU 2 svijet za sebe...jedinstven,realistican,surov.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
The last of us 2

Neznam je li tko vec okacio, ali sam danas slucajno naletio na video "real Dine" po kojoj je i radjen lik Dine :) 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: The last of us 2
Cansee kaže...

 

Ja došao do djela kada krećem za Aquarium, trebalo mi je oko 13 i pol sati dosad, pokušao sam što više istražiti i igram na najtežem pa često i poginem, tako da mi treba nešto duže.

 

Generalno dosad jako dobro iskustvo, bilo je fantastičnih i prestrašnih scena, puno su mi zajebaniji ljudi od clickera i s time sam jako zadovoljan.

 

Ono što nije sjajno je činjenica da igra nema apsolutno nikakvih posljedica, bez obzira kako igrao i što radio. kao što je jedan kolega iznad napisao, puno toga se može preći sa pretrčavanjem na drugi kraj mape. A i da ne želiš to raditi, bez obzira koliko puta te ubiju nastavljaš bez ikakvih problema. Ja se recimo dosta volim uživiti u ulogu pa se onda i ponašam kao da ne mogu baš prevariti sustav, nego igram onako kako bi to trebalo. Mislim da bi bilo puno bolje kada bi se gubilo nešto na svakoj pogibiji, ili da su stavili tako nešto na najvišem levelu težine. 

 Kad pogineš u Bloodborneu, Sekiru ili Dark Souls pa kad te frkne 100km nazad pa tamani sve iznova dok ne dodjes dokle si došao hahaha :D

6 godina
neaktivan
offline
Re: The last of us 2
stribs kaže...

Jedno random pitanje: Da li ubijate pse u igri ili samo ako morate tj. ako vas napadnu?
I kakav ste tip igraca? Da li prelazite stealthy gdje mozete ili rokate sve oko sebe 

Ili jednostavno probate zaobici sukobe gdje mozete...

 

Ja preferiram stealth, a pse ubijam ako bas moram.Dost volim zivotinje opcenito tako da mi dode zao kad moram psa koknut 

 

 Takoder stealth.Pse isto ako bas moram.Jednom sam stavio onu bombu na pod i pas slucajno stao :/

9 godina
offline
Re: The last of us 2
Nemam s tim problema. Jedino ne bi ubijao djecu da je omogućeno u nekoj igri, sve drugo nemam milosti. A kerove u last of us ubijam sa zadovoljstvom jer mi uvijek prave probleme
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: The last of us 2
stribs kaže...

Jedno random pitanje: Da li ubijate pse u igri ili samo ako morate tj. ako vas napadnu?
I kakav ste tip igraca? 

 

 Pse samo ako moram, a u ovoj igri sam morao jer mi inače rade probleme. Također sam sve morao igrati na slušalice da moj pas ne čuje ove zvukove koji su očito vrlo realno pogođeni jer zna reagirat na njih... i onda mi ga je neugodno u oči pogledati ako je skužio što sam radio u igri :-)

 

Za gameplay, općenito sve igre koje je moguće igrati stealthy igram tako, to mi daje neopisivo bolji osjećaj nakon prelaska. Primjer odlično napravljenih igri za stalthy play su Dishonoredi, njih sam sve prešao bez killova i bez da sam viđen. 

Steam: tanelorn666, PSN: tane666, XBLA: tanelornius, Origin: tanelorn666
13 godina
offline
Re: The last of us 2
Meni su Splinter Cellovi najdraži. Trojka pogotovo.

Dishonored nije posebno težak koliko pamtim. AI je posebno glup, a imaš i one nadnaravne sposobnosti kretanja. Teleport je OP stvar u sneakeru.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
The last of us 2

 

AngryJoeShow review

 

 

The Critical Drinker review

 

Ima spojlera!!!!

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 19:11 (lmutak).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: The last of us 2
Zar smo do tog došli.... Review od sat vremena i 6/10. Ne slazem se snjim u puno toga. Meni je prvi dio 8/10 a drugi 9/10. Original je u dosta toga lošiji. Meni se sviđa sto je malo rastegnuta priča jer mi je original ostao nedorecen. Dvojka ima puno kompleksniju priču. Meni je abby super dodatak i po meni puno bolje odrađen lik od ellie. Elliena prica je jednostrana, usmjerena samo na osvetu, dok abby i pomaze drugima i ima puno bolju priču. Da u Trecem nastavku igramo s novim likom nebi mi smetalo, mislim da LoU prica moze i bez Ellie i bez Joela. Nevezem se uz likove, hejteri to ocito stalno koriste.
Mogu i ja mrziti DS3 jer neigram s likom iz ranijih souls igara.
13 godina
offline
Re: The last of us 2
Usporedba nema smisla jer s Ellie igraš cijelu prvu igru. Da je Ellie isto novi lik onda bi mogao reći da je Abby bolje odrađena.

Što točno ima kompleksno u TLOU2? Običan revenge/circle of violence story viđen 100 puta dosad. Jedino što Druckman misli da je posebno pametan i napravio nekakvo remek djelo, a ono igra na razini Krv nije voda. Jedinica ima full jednostavnu priču (isto već viđenu), a dvojka nastavlja u istom tonu.

TLOU2 u ovom obliku da bi narativno imao ikakvog smisla je morao biti TLOU3. Ovako je to mišung svega i svačega, a na kraju ničega.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: The last of us 2
Original mi pokraj dvojke ima previse linearnu i jednostavnu priču. U dvojci vidimo priču iz tri ugla. Ellie, abby i oni saraphini/scars. U prvom djelu su mi i Bill i oni crnci i Tommy ostali nedorečeni, premalo vremena smo proveli s njima i kraj se cini ubrzan.
Prvi dio mi se cinio prazan nakon dvojke, vise me dojmila prica u nastavku. Ima tu mana u priči to se slažem ali mišljenja sam da bismo dobili običnu kopiju originala da se igra opet svodila na Joela i Ellie
13 godina
offline
Re: The last of us 2
Dvojka je isto skroz linearna. Ni u jednom trenutku nemaš utjecaj na priču.

Osobno mi uopće nisu trebali Joel i Ellie u nastavku. Barem ne u tolikoj mjeri. Da se cijeli TLOU2 svodi samo na Abby i Scarove bio bi puno bolja igra.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: The last of us 2
Meni priča ima toliko rupa da se igra trebala zvati Last of swiss cheese. Nakon početnog zadovoljstva sa određenim dijelovima igre, sada me već dosta stvari nervira.

Nisam gledao angry joea i neću dok ne završim igru jer sam vidio da kažu da ima spoilera u reviewu, i želim ovo dovršiti bez utjecaja na svoje mišljenje. Ali u svakom slučaju misao koja mi se stalno provlači kroz lubanju je da ne kužim kog su đavla ND radili zadnjih 5-6 godina? Pa najveći dio igre je isti kao i prva
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
The last of us 2

Ima li netko ideju šta sam uspio zeznuti da mi je nakon prelaska nestao NG+?

 

Dakle, prešao sam igru i unlockao NG+ opciju (kompletan home meni se promijenio) i nakon toga sam ugasio igru. Par dana kasnije, hocu pokrenuti ng+ no izgled menija se vratio na staro i ne nudi NG+ nego se ponaša kao da igra nije pređena. Ima li tko kakvu ideju kako sredit to (bez da loadam najzadnji save i ponovno "završim" igru?

Steam: tanelorn666, PSN: tane666, XBLA: tanelornius, Origin: tanelorn666
 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: The last of us 2
Odlicna recenzija od Angry Joea 👍
PeTak
6 godina
offline
The last of us 2

napokon stigao kec u Steelbook-u. 

 

Steelbook je jos bio u celofanu. sto je big plus. i evo moje kolekcije steel-ova nije velika ali eto. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: The last of us 2
Evo jos malo za one koji se ne mogu pomiriti kako je AJ mogao dati 6/10 ovom bozanstvu.

PeTak
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
The last of us 2

Kakva skupina kretena koji nemaju život, to je prestrašno. Svatko svašta može pisati iza ekrana. Kladim se da ovi u pravom životu bi se bojali pogledati čovjeka u oči.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
6 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice