Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.595
|
čitano: 4.715.950
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Barracuda727 kaže...
Armor kaže...

Gamepad mi je onak, srednje lijep - plusevi na dizajn i izgleda bolje L/R tipke.

 

Da samo umjesto standardnih gljiva ima nekaj nalik orb thumbs grips, bilo bi mi to puno bolje...

Dotičnih pak već duže nema za kupiti kod nas - bili su po 70kn u SD, svukud ih je bilo zapravo.

 

I više volim obojane tipke, PS1 varijanta bi bila nekaj fenomenalno.

 

Ali nemre se suditi prije probe, samo dati neki dojam viđenog.

 Evo imas ovdje i da to bi bilo puno bolje vidjeti nego obicne gljive,jos jedan dodatak koji moras kupiti ako zelis duze trajanje gamepada,porez na budale ali nemozes bez toga inace stvarno ode brzo gljiva....

 

https://znanje.hr/product/ps4-orb-thumb-grips-2-pc-4-dot/218922

 

https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=ORB+THUMB+GRIPS

 

https://www.ebay.com/itm/ORB-CONTROLLER-THUMB-GRIP-RUBBER-CAPS-FOR-PS4-4-PACK-020813-/400610268959

 To samo na starijim verzijama DS4 kontrolera. Vec kontroleri koji su dosli uz PS4 b verziju su imali bolje gljive.

Znaci moj od 2014 do prije godine dana (kad sam prodao ps4) nije imao nikakvu zastitu i nije se gljivama nist dogodilo.

 

Vjerujem da su to skuzili i da nece bit problem na ovom novom

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Zasto Sony ne bi ponudio ovako da placas na rate kao sta Microsoft ima Xbox All Acess. U Americi mozes sa tim Xbox All Acess zamijeniti postojeci XONE koji otplacujes za Xbox SeX. Trebao bi Sony nesto ovako uvesti tipa PS All Acess, tj. onda bi u paket ulazio osim konzole i PS+

https://www.gamespot.com/articles/xbox-series-x-will-push-the-all-access-subscriptio/1100-6475653/

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 14:53 (HunterXHunter).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

jedan tip objasnio što znači taj DualSense haptics, pa evo prenosim ovdje, zanimljivo za pročitati

 

"For anyone wanting to understand what this means. The original rumble was just weighted motors. Two motors with different size weights. They were pretty much on and off and the weight would make the motor vibrate. One could do light rumble, the other could do strong rumble and both together could do extra strong rumble. It was very limited and the delay and shortness of the rumble was dictated by how fast the motors could spin up and down.

These new haptics use voice coil actuators. This is a coil and a magnet that can vibrate depending on how the power is pushed through the actuator. These are a lot faster than rumble motors, giving it a lot more precision in the vibration. It can also vary in vibration frequency and is akin to the way a speaker works, just not as much range. So then devs can actually "play" a waveform (which is akin to the way sound works) through the haptics and you will feel the "sound". Sound simply being vibration and all.

The speaker in the DualSense is supposed to be much better this time too, so combining the haptics and speaker should mean you will feel sounds and vibrations as though it's a real object. (You will still get the same effect using headphones, it just won't sound like the sound is coming from the controller, but the vibration will.

 

Also as a side note, the adapter triggers are not part of this system. They will actually add resistance to the triggers making it either harder or easier to pull the trigger. This combined with the haptics and speaker will make for some very interesting gameplay.

I also think the adaptive triggers will use a magnet in the trigger and an electromagnet in the controller body using the same polarity so they repel each other, giving resistance.

 

Imagine you equip a chainsaw, the sound comes from your controller speaker and it vibrates like a chainsaw and the trigger is easy to push as you go through the skin, but then gets harder as you go through bone."

Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Sony ima stvarno dobar marketing odjel. Svi su kontali i brinuli se zasto su se usutili dok je microsoft u 2 navrata sve bonuse ispucao. Mislim da je ovaj pristup sonijev vrh, prvo su dali samo tehnicke specifikacije, da se ta prica o TFlops slegne i izgubi na vrijeme, te da raja ima kad skontati da nije to komplet paket. Nakon toga dio po dio, evo kontroler, pa vjerovatno UI, pa sama konzola i onda igre i ostale novosti i mogucnosti same konzole.

Evo koliki se hajp podigao samo za kontroler, a PS5 logo na instagramu slika sa najvise lajkova sto se tice gejminga a sad PS5 kontroler na twitteru isto uradio. Svidja mi se ovaj pristup, malo po malo doziraju informacije i samim time odrzavaju da se prica konstantno o tim pozitivnim stvarima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 16:49 (arnes_king).
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Na kraju dana će nažalost opet sve ovisiti o tome koliko će se developeri potruditi od toga napraviti nešto stvarno novo. Jer ako će to biti uglavnom rezervirano samo za Sony ekskluzive onda i nije bog zna kakva prednost.

S obzirom da je Sony pregazio Msoft ovu generaciju nekako je i očekivano da njihove objave dobe veću pozornost.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
arnes_king kaže...

Sony ima stvarno dobar marketing odjel. Svi su kontali i brinuli se zasto su se usutili dok je microsoft u 2 navrata sve bonuse ispucao. Mislim da je ovaj pristup sonijev vrh, prvo su dali samo tehnicke specifikacije, da se ta prica o TFlops slegne i izgubi na vrijeme, te da raja ima kad skontati da nije to komplet paket. Nakon toga dio po dio, evo kontroler, pa vjerovatno UI, pa sama konzola i onda igre i ostale novosti i mogucnosti same konzole.

Evo koliki se hajp podigao samo za kontroler, a PS5 logo na instagramu slika sa najvise lajkova sto se tice gejminga a sad PS5 kontroler na twitteru isto uradio. Svidja mi se ovaj pristup, malo po malo doziraju informacije i samim time odrzavaju da se prica konstantno o tim pozitivnim stvarima.

 Bitka izmedju PS5 i XSX ce biti dosta zanimljiva. Microsoft nudi ono što Sony ne nema a to je otplaćivanje konzole na rate koji je poznat kao Xbox All Acess. Sa tim Xbox bi All Acess Microsoft imao veliku prednost na Sonyjem sto se tice cijene. Sony ce morati poboljsati online infrastrukturu jer je XBL daleko ispred PS Now, morat ce dosta ulagati u pretplatnicku uslugu ako se zeli pribliziti XGP koji je daleko popularniji od PS Now. 

 

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HunterXHunter kaže...
arnes_king kaže...

Sony ima stvarno dobar marketing odjel. Svi su kontali i brinuli se zasto su se usutili dok je microsoft u 2 navrata sve bonuse ispucao. Mislim da je ovaj pristup sonijev vrh, prvo su dali samo tehnicke specifikacije, da se ta prica o TFlops slegne i izgubi na vrijeme, te da raja ima kad skontati da nije to komplet paket. Nakon toga dio po dio, evo kontroler, pa vjerovatno UI, pa sama konzola i onda igre i ostale novosti i mogucnosti same konzole.

Evo koliki se hajp podigao samo za kontroler, a PS5 logo na instagramu slika sa najvise lajkova sto se tice gejminga a sad PS5 kontroler na twitteru isto uradio. Svidja mi se ovaj pristup, malo po malo doziraju informacije i samim time odrzavaju da se prica konstantno o tim pozitivnim stvarima.

 Bitka izmedju PS5 i XSX ce biti dosta zanimljiva. Microsoft nudi ono što Sony ne nema a to je otplaćivanje konzole na rate koji je poznat kao Xbox All Acess. Sa tim Xbox bi All Acess Microsoft imao veliku prednost na Sonyjem sto se tice cijene. Sony ce morati poboljsati online infrastrukturu jer je XBL daleko ispred PS Now, morat ce dosta ulagati u pretplatnicku uslugu ako se zeli pribliziti XGP koji je daleko popularniji od PS Now. 

 

 Uspoređuješ kruške i jabuke. PS Now je streaming servis a Game Pass pretplatnički servis. Xbox također ima u planu svoj streaming servis. Xbox Live što se tiče mreže i nije nešto ispred Playstationa. Pa eto samo u ovo doba corone su Xbox serveri padali dosta puta. Koliko znam Sony serveri još uvijek nisu pali.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pa šta nema i PS now po novom mogućnost preuzimanja igre i igranja lokalno?

Onda nije baš toliko različita usluga.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
HunterXHunter kaže...
arnes_king kaže...

Sony ima stvarno dobar marketing odjel. Svi su kontali i brinuli se zasto su se usutili dok je microsoft u 2 navrata sve bonuse ispucao. Mislim da je ovaj pristup sonijev vrh, prvo su dali samo tehnicke specifikacije, da se ta prica o TFlops slegne i izgubi na vrijeme, te da raja ima kad skontati da nije to komplet paket. Nakon toga dio po dio, evo kontroler, pa vjerovatno UI, pa sama konzola i onda igre i ostale novosti i mogucnosti same konzole.

Evo koliki se hajp podigao samo za kontroler, a PS5 logo na instagramu slika sa najvise lajkova sto se tice gejminga a sad PS5 kontroler na twitteru isto uradio. Svidja mi se ovaj pristup, malo po malo doziraju informacije i samim time odrzavaju da se prica konstantno o tim pozitivnim stvarima.

 Bitka izmedju PS5 i XSX ce biti dosta zanimljiva. Microsoft nudi ono što Sony ne nema a to je otplaćivanje konzole na rate koji je poznat kao Xbox All Acess. Sa tim Xbox bi All Acess Microsoft imao veliku prednost na Sonyjem sto se tice cijene. Sony ce morati poboljsati online infrastrukturu jer je XBL daleko ispred PS Now, morat ce dosta ulagati u pretplatnicku uslugu ako se zeli pribliziti XGP koji je daleko popularniji od PS Now. 

 

 Uspoređuješ kruške i jabuke. PS Now je streaming servis a Game Pass pretplatnički servis. Xbox također ima u planu svoj streaming servis. Xbox Live što se tiče mreže i nije nešto ispred Playstationa. Pa eto samo u ovo doba corone su Xbox serveri padali dosta puta. Koliko znam Sony serveri još uvijek nisu pali.

 Sony mora uvesti nesto kao XGP. Microsoft je vec prosle godine u studenom lansirao streaming uslugu xCloud i tu Microsoft ima prednost jer ima bolju online infrastrukturu. Sony se dogovorio sa Microsoft da ce koristi za svoj PS Now Azure servere koji pripadaju Microsoftu

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Pa šta nema i PS now po novom mogućnost preuzimanja igre i igranja lokalno?

Onda nije baš toliko različita usluga.

 Mogu se skinuti PS4 igre koje su na PS Now

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Pa šta nema i PS now po novom mogućnost preuzimanja igre i igranja lokalno?

Onda nije baš toliko različita usluga.

 Je, ali u suštini su to različiti servisi, usmjereni drugačijoj publici. Dosta igara na PS Now još uvijek nije ni moguće igrati na taj način, sa preuzimanjem. PS Now je od početka zamišljen kao streaming servis a Game Pass kao pretplatnički, nešto kao EA Access.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Hexfire kaže...
Pa šta nema i PS now po novom mogućnost preuzimanja igre i igranja lokalno?

Onda nije baš toliko različita usluga.

 Je, ali u suštini su to različiti servisi, usmjereni drugačijoj publici. Dosta igara na PS Now još uvijek nije ni moguće igrati na taj način, sa preuzimanjem. PS Now je od početka zamišljen kao streaming servis a Game Pass kao pretplatnički, nešto kao EA Access.

 Sony bi trebao dosta ulagati u pretplatnicku uslugu kao Microsoft i jos bi volio da Sony uvede popust na igre koje su dostupne na PS Now jer je Microsoft uveo popust od 20% na igre koje su dostupne na XGP i 10% na DLC.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 17:55 (HunterXHunter).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HunterXHunter kaže...
antimadridista kaže...
Hexfire kaže...
Pa šta nema i PS now po novom mogućnost preuzimanja igre i igranja lokalno?

Onda nije baš toliko različita usluga.

 Je, ali u suštini su to različiti servisi, usmjereni drugačijoj publici. Dosta igara na PS Now još uvijek nije ni moguće igrati na taj način, sa preuzimanjem. PS Now je od početka zamišljen kao streaming servis a Game Pass kao pretplatnički, nešto kao EA Access.

 Sony bi trebao dosta ulagati u pretplatnicku uslugu kao Microsoft i jos bi volio da Sony uvede popust na igre koje su dostupne na PS Now jer je Microsoft uveo popust od 20% na igre koje su dostupne na XGP i 10% na DLC.

 Zasto bi morao ?

Pa sony tuce milijarde na prodaji igara. Daleko vise nego microsoft.
Microsoft radi te razne servise da proda istu igru na sto vise nacina.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
4 godine
protjeran
offline
 
1 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5

 Bas sam razmisljao zasto nisu pokazali straznji dio dualsensa i sve se nadam da su stavili back paddles, iako ne zelim podizati nadu previse da se ne razocaram. Ali back paddle dodatak za dualshock 4 nedavno i to sto ocito kriju straznju stranu + nedavni patent za to bi moglo biti dobar znak da postoji dobra mogucnost da su integrisali u dualsense.

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
arnes_king kaže...

 Bas sam razmisljao zasto nisu pokazali straznji dio dualsensa i sve se nadam da su stavili back paddles, iako ne zelim podizati nadu previse da se ne razocaram. Ali back paddle dodatak za dualshock 4 nedavno i to sto ocito kriju straznju stranu + nedavni patent za to bi moglo biti dobar znak da postoji dobra mogucnost da su integrisali u dualsense.

 Mene najvise zanima hoce li DualSense imati brzo punjenje jer nigdje nisu naveli da ce imati brzo punjenje

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HunterXHunter kaže...
arnes_king kaže...

 Bas sam razmisljao zasto nisu pokazali straznji dio dualsensa i sve se nadam da su stavili back paddles, iako ne zelim podizati nadu previse da se ne razocaram. Ali back paddle dodatak za dualshock 4 nedavno i to sto ocito kriju straznju stranu + nedavni patent za to bi moglo biti dobar znak da postoji dobra mogucnost da su integrisali u dualsense.

 Mene najvise zanima hoce li DualSense imati brzo punjenje jer nigdje nisu naveli da ce imati brzo punjenje

 A brzo punjenje je potrebno zbog? 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Da se brže napuni
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Mene vise zanima da li ce tipke imat neko lagano pozadinsko osvjetljenje,sto bi mi vise znacilo nego brzo punjenje ali ajde vidjet cemo,tko zna mozda cemo kontroler wirelessom punit preko konzole, dokad vise s tim kablovima.

Recimo ovako neka realna buducnost igras Cybepunk 2077 nekih 20-30 sati u komadu i vidis da ti je kontroler pri kraju jednostavno ga stavis blizu konzole nekih 10-15 cm ili na samu konzolu mozda i puni se bezicno, dok popijes kavu i malo nakapas oci da mozes dalje i here we go again...

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 9:57 (Barracuda727).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Bilo bi sjajno da Sony slijedi primjer Microsofta sto se tice pokretanja PS4 igara na PS5. Microsoft je objavio da cemo pokretati XONE igre sa vanjskog diska, a da ne moramo instalirati na konzoli. Trebao bi Sony tako objaviti da PS4 igre pokrecemo sa vanjskog diska, a da ih nemoramo instalirati na samoj konzoli jer bi time SSD od 825GB bio rezerviran samo za PS5 igre 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HunterXHunter kaže...

Bilo bi sjajno da Sony slijedi primjer Microsofta sto se tice pokretanja PS4 igara na PS5. Microsoft je objavio da cemo pokretati XONE igre sa vanjskog diska, a da ne moramo instalirati na konzoli. Trebao bi Sony tako objaviti da PS4 igre pokrecemo sa vanjskog diska, a da ih nemoramo instalirati na samoj konzoli jer bi time SSD od 825GB bio rezerviran samo za PS5 igre 

 Pa to je vec potvrđeno.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
HunterXHunter kaže...

Bilo bi sjajno da Sony slijedi primjer Microsofta sto se tice pokretanja PS4 igara na PS5. Microsoft je objavio da cemo pokretati XONE igre sa vanjskog diska, a da ne moramo instalirati na konzoli. Trebao bi Sony tako objaviti da PS4 igre pokrecemo sa vanjskog diska, a da ih nemoramo instalirati na samoj konzoli jer bi time SSD od 825GB bio rezerviran samo za PS5 igre 

 Pa to je vec potvrđeno.

zaboravio sam na to, hvala ti sto si me podsjetio

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 13:22 (HunterXHunter).
9 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5
Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Barracuda727 kaže...

Nadam se da ce Cyberpunk 2077 dobiti besplatnu nadogradnju na PS5 kao sta ce dobti na XSX

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 13:21 (HunterXHunter).
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

malo informacija vezane za prvu potvrđenu PS5 igru, Godfall - https://respawnfirst.com/godfall-details-dark-souls-inspiration/

 

Ono što me totalno iznenadilo u članku je ovo: "The visual style of the game has been inspired by The Stormlight Archive, The First Law, and the Foundation series."

 

Znači to označeno su fantasy knjige, igrom slučaja su meni osobno obje jedne od najdražih fantasy serijala, jako me iznenadilo da su devovi baš to uzeli za inspiraciju

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kad vec pricamo o nekim igrama za PS5, nesto sto bih definitivno volio vidjeti ponovno je povratak Jak and Dextera i Sly Coopera, pa makar i u obliku nekakvog remastera :)
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Evo jos malo dizanja tenzija u fan dizajnu....

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 22:04 (Barracuda727).
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...

 A brzo punjenje je potrebno zbog? 

 DS4 ima bateriju od 1000mAh ako se ne varam, USB portovi daju standardno 900mAh tako da se on napuni za oko sat vremena. Rekli su da DS (DualSense) ima veću bateriju tako da ako ima bateriju od nekkavih 1500-1750mAh, recimo, onda bi punjenje trajalo oko dva sata. Ako ne stave neki standard za brže punjenje, dva sata je ipak puno. Najobičniji standard za 1.5A ili 2A punjenje i takva mogućnost na izlaznim portovima konzole bi bilo super. Mada, stavili su dosta tehnologija u kontroler, plus veća baterija tako da je upitno jesu li uložili još i u to, mogla bi cijena kontrolera otići i na 70 dolara ovu generaciju.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 11:57 (JozoBozo121).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice