Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.613
|
čitano: 4.732.155
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Zbog koronavirus ce vjerojatno biti odgodjen izlazak PS5 i Xbox SeX

 

https://www.businessinsider.com/playstation-5-xbox-series-x-delay-wuhan-coronavirus-2020-2

 
2 1 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

šta nije bilo govora da ćemo u drugom mjesecu znat nesto vise o konzoli?

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kill Frenzy kaže...

šta nije bilo govora da ćemo u drugom mjesecu znat nesto vise o konzoli?

 

je. stalno se priča da će biti neki event krajem drugog mjeseca koji će baš pokazati novu konzolu, ali moguće je i da će ipak pričekati da vide šta će xbox izvesti

9 godina
offline
Sony PlayStation 5

izašao podatak da PS5 košta 450$ u proizvodnji, pa da sada Sony iščekuje Microsoft da objave cijenu za Xbox pa će se prilagoditi

 

i navodno da će cooling sistem biti puno bolji i kvalitetniji https://www.polygon.com/platform/amp/2020/2/14/21137615/ps5-cost-price-point-playstation-5?fbclid=IwAR3v7lDZpWQuetf-xMWVeWBfIxFBFYs63EjaUF1WzXYPNE-NJmtejcaxdQA

 

Yongyea objašnjava u videu šta se događa 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 10:48 (Cansee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

Mislim da će obje konzole koštat 500 USD/EUR, samo i jedni i drugi čekaju drugog da ne bi probali undercutat s nižom cijenom možda za 30-50 dolara. I jedne i druge će gadno mučiti cijene NAND-a, pogotovo kad krene masovna proizvodnja konzola.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Navodne specifikacije PS 5 i XBOX X. Izgledaju jako dobro i nekako sumnjam da će ići ispod 500$, ako su ove informacije točne.

PlayStation 5:

12.6Tflops RDNA 1.5
AMD ZEN 2 @3.6Ghz
18GB GDDR6+4GB ddr4
SSD@5.5GB/S 500GB
Dedicated cores for RT and 3D Audio
Bandwidth 576GB/S
Xbox Series X:

11.8Tflops RDNA 1.5
AMD Zen 2@3.7Ghz
16GB GDDR6+4GB ddr4
SSD@3.8 GB/s 1TB
Dedicated RT cores (less than PS5)
Bandwidth 596GB/S

https://www.tweaktown.com/news/70740/playstation-5-and-xbox-series-specs-teased-again-monster-consoles/index.html

BF3:fluffy_inside
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

 

nisam baš zadovoljan s 500 gb ssd, pogotov ak će xbox imati 1tb

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

To su sve puka nagađanja, svaki dan čitam drugačije specifikacije za svaku konzolu na temelju "leakova". Realno, nećemo ništa ni znati sve dok ne bude službeno predstavljanje od Sonya.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

 

nisam baš zadovoljan s 500 gb ssd, pogotov ak će xbox imati 1tb

 Ovo su navodno specifikacije od DevKit PS5 a njima ne treba puno prostora tako da ce retail verzije imati sigurno bar 1TB.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
arnes_king kaže...
Cansee kaže...

 

nisam baš zadovoljan s 500 gb ssd, pogotov ak će xbox imati 1tb

 Ovo su navodno specifikacije od DevKit PS5 a njima ne treba puno prostora tako da ce retail verzije imati sigurno bar 1TB.

 

pa nadam se, call of duty novi mi je na kompu preko 150 gb, i sad se hrpa AAA igara približava stotki, i 1TB je malo

11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...
arnes_king kaže...
Cansee kaže...

 

nisam baš zadovoljan s 500 gb ssd, pogotov ak će xbox imati 1tb

 Ovo su navodno specifikacije od DevKit PS5 a njima ne treba puno prostora tako da ce retail verzije imati sigurno bar 1TB.

 

pa nadam se, call of duty novi mi je na kompu preko 150 gb, i sad se hrpa AAA igara približava stotki, i 1TB je malo

 Znam, vjerujem da nece sigurno biti ispod 1TB. Svakako kazu da ce igre sad osjetno manje zauzimati kada se budu programirale bas za SSD radi tog nekog kloniranja na koje su primorani sa HDD a kod SSD to nece biti potrebno.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

Te priče o manjim igrama se mogu objesiti mačku o rep. Koliko se mogu smanjiti igre zbog tih par duplikata (to će primarno omogućiti više memorije, a ne brže učitavanje) toliko će igre postati veće jer će dodati 4K cutscene, dodat će veće teksture, materijale za ray tracing i slično. Ako smanje igre malo, super, ali tako nešto ću vjerovati tek kad vidim.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
O cemu vi pričate. I 1TB je malo za konzolu u 2020. Ako se radi o čistokrvnom ssdu onda i skupo.
Ja bih onda ipak 500gb brzi ssd plus 2tb externi hard. Nemojte zaboraviti da neki vise koriste fizicke igre. Ja imam samo oko 300gb zauzeto. Sto ne igram brisem.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ma kakvih 500gb...biti ce minimum 1tb ssd-hdd hibrid, cisto sumnjam da ce stavit 1tb cistokrvni ssd.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

Iscurilo da će Sony izbaciti odjednom dvije konzole, običnu i pro verziju odmah od početka.

 

https://www.ibtimes.com/ps5-news-sony-release-two-versions-playstation-5-2831220

 

edit: zaboravio sam napisati da je taj prvi leak bio još iz 2019. godine, ali je to potvrdio VFXveteran (neki tip na redditu) prije koji dan. On ima dosta dobru reputaciju dosad, iako naravno da može biti patka

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2020 10:24 (Cansee).
Moj PC  
4 0 hvala 3
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

Iscurilo da će Sony izbaciti odjednom dvije konzole, običnu i pro verziju odmah od početka.

 

https://www.ibtimes.com/ps5-news-sony-release-two-versions-playstation-5-2831220

 Tak ce i bit sigurno i sa Xbox

9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

Za Xbox se već dugo špekulira i mislim da je sam Microsoft to potvrdio na marginama. Slabija Xbox bi trebala biti oko 4TFLOPS-a GPU i ustvari će to biti konzola primarno zamišljena za one koji imaju dovoljno dobar internet za korištenje xClouda, a manje za lokalno igranje dok bi ovaj Series model trebao biti premium konzola.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Po meni nema smisla izbaciti 2 konzole odjednom.
Čista glupost, nigdje logike.

U startu pucali bi sami sebi u nogu.
Lijepo pustiti osnovnu verziju PS5, neka bude 3 godine na tržištu, smanje se troškovi proizvodnje, dođe novi hw, nove tehnologije.
Onda izbaciti slim verziju i pro istovremeno.
Em bi onda mogli dodatno prodavati osnovni model, em bi ponovno bio tiši, hladniji, jeftiniji...
A pro verzija bi sigurno za 3 godine bila jača nego da ju izbace sada.
Po meni to ima jedine logike.
Ovako da izbace u isto vrijeme, tko zna dali bi obična verzija uopće se prodavala. Svi bi gledali dodati (bubam) 100€ više i imati odmah najbolje.
Kako god bilo, neka osnovna verzija bude za obećani 4k@60. Ma neka je i 4k@30, ja sretan.
Ali neka je punokrvni 4k.
I da traje barem 7 godina.

Ovo je čisto more logičko razmišljanje, i nadam se da će biti tako / da će ove godine izaći samo jedna verzija konzole i da će leaked spec biti istinite (13 teraflopsa, SSD, bolje hlađenje...)
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

lako moguće.

 

u svakom slučaju najizgledniji plan mi se čini kad izađu malo pričekati, i onda uletiti u tu jaču, PRO verziju

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
x360gamer kaže...
Po meni nema smisla izbaciti 2 konzole odjednom.
Čista glupost, nigdje logike.

U startu pucali bi sami sebi u nogu.
Lijepo pustiti osnovnu verziju PS5, neka bude 3 godine na tržištu, smanje se troškovi proizvodnje, dođe novi hw, nove tehnologije.
Onda izbaciti slim verziju i pro istovremeno.
Em bi onda mogli dodatno prodavati osnovni model, em bi ponovno bio tiši, hladniji, jeftiniji...
A pro verzija bi sigurno za 3 godine bila jača nego da ju izbace sada.
Po meni to ima jedine logike.
Ovako da izbace u isto vrijeme, tko zna dali bi obična verzija uopće se prodavala. Svi bi gledali dodati (bubam) 100€ više i imati odmah najbolje.
Kako god bilo, neka osnovna verzija bude za obećani 4k@60. Ma neka je i 4k@30, ja sretan.
Ali neka je punokrvni 4k.
I da traje barem 7 godina.

Ovo je čisto more logičko razmišljanje, i nadam se da će biti tako / da će ove godine izaći samo jedna verzija konzole i da će leaked spec biti istinite (13 teraflopsa, SSD, bolje hlađenje...)

 

ma ja kontam da oni imaju svoju računicu i razloge zašto bi to napravili, i na kraju krajeva stručnjake koji ozbiljno prate situaciju i sve scenarije. možda im uopće nije loše izbaciti dvije verzije i onda opet za 3-4 godine još jaču verziju od ove PRO. tko će ga znati

 

a možda i ovo što je Jozobozo rekao ima veze, ako će Xbox izbaciti slabiju verziju sa 4 TFLopa sa ciljem gađanja nekih streaming gaming usluga, možda i Sony razmišlja tako, s time da kolaju glasine da će slabija verzija PS5 biti 9 TFLopa

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ne bih se čudio da ako i budu dvije verzije, neće biti razlike u snazi. Recimo da PRO ili kako god će se zvati, dođe sa 1GB SSD umjesto 500MB i sa kvalitetnijim kontrolerom.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Ne bih se čudio da ako i budu dvije verzije, neće biti razlike u snazi. Recimo da PRO ili kako god će se zvati, dođe sa 1GB SSD umjesto 500MB i sa kvalitetnijim kontrolerom.

 

sve je moguće, ali po redditu se vrtilo dosta ta priča sa 9 i 12 teraflopsa, tak da lako moguće da će to biti glavna razlika

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...
Hexfire kaže...
Ne bih se čudio da ako i budu dvije verzije, neće biti razlike u snazi. Recimo da PRO ili kako god će se zvati, dođe sa 1GB SSD umjesto 500MB i sa kvalitetnijim kontrolerom.

 

sve je moguće, ali po redditu se vrtilo dosta ta priča sa 9 i 12 teraflopsa, tak da lako moguće da će to biti glavna razlika

 bit ce sigurno i neka razlika u ramu i velicini ssd-a posto to dvoje im je najteze dobavljivo

11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

Iscurilo da će Sony izbaciti odjednom dvije konzole, običnu i pro verziju odmah od početka.

 

https://www.ibtimes.com/ps5-news-sony-release-two-versions-playstation-5-2831220

 

edit: zaboravio sam napisati da je taj prvi leak bio još iz 2019. godine, ali je to potvrdio VFXveteran (neki tip na redditu) prije koji dan. On ima dosta dobru reputaciju dosad, iako naravno da može biti patka

 Ovo su samo nagadjanja i ne vidim nigdje da je sta procurilo i da je zbog toga sigurno.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
arnes_king kaže...
Cansee kaže...

Iscurilo da će Sony izbaciti odjednom dvije konzole, običnu i pro verziju odmah od početka.

 

https://www.ibtimes.com/ps5-news-sony-release-two-versions-playstation-5-2831220

 

edit: zaboravio sam napisati da je taj prvi leak bio još iz 2019. godine, ali je to potvrdio VFXveteran (neki tip na redditu) prije koji dan. On ima dosta dobru reputaciju dosad, iako naravno da može biti patka

 Ovo su samo nagadjanja i ne vidim nigdje da je sta procurilo i da je zbog toga sigurno.

 

nisu nagađanja nego je netko iznio tu informaciju, možda je lažna, ali tip koji je izbacio info ima dobru reputaciju među "leakerima". naravno možda je i netočan, možda je i laž

 

zato i je leak, da točno znamo što će biti, to bi bila službena vijest

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ako ce biti 2 verzije to je dobro za Sony a lose za nas. Ako vec i budu 2 konzole ipak mozemo ocekivati Pro konzolu za 3 godine. Tako ce sony prodati najmanje 3-4 konzole a ne samo 2 ili 3. Nema nista lose u tom sto ce biti vise konzola. Pogledajte samo proizvodace mobitela. S20, S20 plus i S20 ultra. Ulogu ce igrati teraflopsi i ssd kapacitet. Rekao bih mozda i hlađenje.
Osnovni model 450$ a top model 600$. Top model ce sigurno imati 1tb ssd.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Ako ce biti 2 verzije to je dobro za Sony a lose za nas. Ako vec i budu 2 konzole ipak mozemo ocekivati Pro konzolu za 3 godine. Tako ce sony prodati najmanje 3-4 konzole a ne samo 2 ili 3. Nema nista lose u tom sto ce biti vise konzola. Pogledajte samo proizvodace mobitela. S20, S20 plus i S20 ultra. Ulogu ce igrati teraflopsi i ssd kapacitet. Rekao bih mozda i hlađenje.
Osnovni model 450$ a top model 600$. Top model ce sigurno imati 1tb ssd.

 Samo da ne uzmu Patriot Burst modele koji su među najjeftinijima...

Kovačić
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...
arnes_king kaže...
Cansee kaže...

Iscurilo da će Sony izbaciti odjednom dvije konzole, običnu i pro verziju odmah od početka.

 

https://www.ibtimes.com/ps5-news-sony-release-two-versions-playstation-5-2831220

 

edit: zaboravio sam napisati da je taj prvi leak bio još iz 2019. godine, ali je to potvrdio VFXveteran (neki tip na redditu) prije koji dan. On ima dosta dobru reputaciju dosad, iako naravno da može biti patka

 Ovo su samo nagadjanja i ne vidim nigdje da je sta procurilo i da je zbog toga sigurno.

 

nisu nagađanja nego je netko iznio tu informaciju, možda je lažna, ali tip koji je izbacio info ima dobru reputaciju među "leakerima". naravno možda je i netočan, možda je i laž

 

zato i je leak, da točno znamo što će biti, to bi bila službena vijest

Koliko ja znam leak po netu se naziva ono sto procuri od stvarnih informacija i od izvora koji je stvarno relevantan i od nekog insajdera (u ovom slucaju Sony) a nije bilo namjenjeno jos da procuri. Rumor/nagadjanja su sve ostalo. 

Npr. kod novih telefona budu sve nagadjanja dok se ne desi leak slike stvarnog telefona ili npr sa igrama kao sto se desilo nedavno gdje je leakovao FF7 Remake demo prije nego je trebao.

Nije toliko ni bitno, ali sam htio razjasniti zasto kazem da to nije leak.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice