PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.785.332
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
6 godina
offline
PlayStation 4

Znam čovjeka je ostao razrok nakon što je nakon igre u 60 fps-a odigrao igru u 30 fps-a. True story. 

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
Vandit kaže...

Znam čovjeka je ostao razrok nakon što je nakon igre u 60 fps-a odigrao igru u 30 fps-a. True story. 

 

Iako fizička oštećenja nisu nemoguća, ali psihička su daleko gora. Em se ne vide izvana, em se mogu javiti sa duljim ili kraćim vremenskim odmakom.

Nikad ne znaš tko ima traume zbog FPS dropova. Treba biti oprezan.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
PlayStation 4

Istina. Moderna bolest o kojoj nitko ne priča. 

 
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
hummer0 kaže...
Bitanga kaže...

Hehe kako se thumbsdownovi dijele za FPS cmizdravce.

Ja sad kako igram na 144 FPSa sad mi je i 60 već premalo ;-)

30 ne želim više ni zamišljati.

 LOL Bitanga dao si za grafu i monitor kao netko za mali auto. 

Što igraš na tome Call of beauty ili onaj dosadni Red Dead Redemption 2

Jel se stvarno osjeti tolika razlika 60/144 FPS? Kažu da oko to ne može primjetiti.
Ili si mislio na Hz

 

Čak i ako oko ne primjeti, kontrole su responzivnije na 144hz, odnosno input lag je manji...još ako imaš monitor sa niskom latencijom i dobrog wireless miša, onda dobiješ osjećaj da su ti ruka i kursor (oružje) jedno, zaboraviš da postoji miš. Lowkey neural interface XD

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 12:39 (AFARON).
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
budu artefakti prvih 5-10 sekundi, ali poslije vise nema.
ali isto mi bude i kada mijenjam programe, prvu sekindu dvije je banan. valjda dok ne dobije neki buffer za zaglađivanje.
TV panel je 60fps, ali ga oni zbog tih điđa reklamiraju 120fps.
po mom iskustvu, LG ima najbolje TV panele za igranje
jesus_tm1
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
hummer0 kaže...
Bitanga kaže...

Hehe kako se thumbsdownovi dijele za FPS cmizdravce.

Ja sad kako igram na 144 FPSa sad mi je i 60 već premalo ;-)

30 ne želim više ni zamišljati.

 LOL Bitanga dao si za grafu i monitor kao netko za mali auto. 

Što igraš na tome Call of beauty ili onaj dosadni Red Dead Redemption 2

Jel se stvarno osjeti tolika razlika 60/144 FPS? Kažu da oko to ne može primjetiti.
Ili si mislio na Hz

 

Taj tko kaže da oko ne može primijetiti razliku između 60 i 144 FPS-a bezočno (pun intended) laže. Razlika je drastična.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
8 godina
offline
PlayStation 4

Nije (mucka) provokacija, ali evo ja stvarno ne kuzim te razlike u fps-ovima.

 

Mozda je uzrok televizor na kojem igram, no meni to sve jednako djeluje, i dok sam igrao na ps4 pogotovo,a sad na pc mi igra jednako djeluje igram li je sa 30fps lock, 60fps lock, ili ostavim da tjera koliko ide....

 

Razumijem da zbog tv-a niti ne mogu primjetiti razlike na fps-u vecem od 60, no da ne uvidjam razliku izmedju 30 i 60 mi nekako nije jasno....

 

Dakle, iako mozda zagadjujem temu, nije provokacija, jednostavno meni igra jednako izgleda i jednako se "igra" bez obzira dali brojac pokazuje 30,60 ili 98fps....

 

Naravno, ispod 25 primjetim trzanje i zapinjanje.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
Damir22 kaže...

Nije (mucka) provokacija, ali evo ja stvarno ne kuzim te razlike u fps-ovima.

 

Mozda je uzrok televizor na kojem igram, no meni to sve jednako djeluje, i dok sam igrao na ps4 pogotovo,a sad na pc mi igra jednako djeluje igram li je sa 30fps lock, 60fps lock, ili ostavim da tjera koliko ide....

 

Razumijem da zbog tv-a niti ne mogu primjetiti razlike na fps-u vecem od 60, no da ne uvidjam razliku izmedju 30 i 60 mi nekako nije jasno....

 

Dakle, iako mozda zagadjujem temu, nije provokacija, jednostavno meni igra jednako izgleda i jednako se "igra" bez obzira dali brojac pokazuje 30,60 ili 98fps....

 

Naravno, ispod 25 primjetim trzanje i zapinjanje.....

 Ja recimo vidim ogromnu razliku između 30 i 60. Ali sve iznad 60 ne primjetim. A igrao sam neke igre na skupom monitoru i 100+ fpsa. Ali sve preko 60 mi djeluje isto.

 

Mene zapravo najviše iritira kad fps nije lockan nego pada sa recimo 60 na 40 i onda se opet vrati na 60 itd. Više volim da je 30 fps lock i da stalno tako stoji nego da stalno pada i diže se fps.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 21:36 (antimadridista).
8 godina
offline
PlayStation 4

Naravno, mozda je stvar i u igrama koje igram - vecinom story single player, ok, neka pucacina i slicno....

 

Naravno, lijepo je vidjeti da brojac pokazuje 100+fps, no...cak i kad pokazuje 30, meni je to isto.... lose oci valjda...ili mozak 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
PlayStation 4

Kad se sjetim cod4, 1000 fps i fhd i sad citam tih vasih 60 ( doduse 4k ) ne znam da li se smijati ili plakati na to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
Damir22 kaže...

Nije (mucka) provokacija, ali evo ja stvarno ne kuzim te razlike u fps-ovima.

 

Mozda je uzrok televizor na kojem igram, no meni to sve jednako djeluje, i dok sam igrao na ps4 pogotovo,a sad na pc mi igra jednako djeluje igram li je sa 30fps lock, 60fps lock, ili ostavim da tjera koliko ide....

 

Razumijem da zbog tv-a niti ne mogu primjetiti razlike na fps-u vecem od 60, no da ne uvidjam razliku izmedju 30 i 60 mi nekako nije jasno....

 

Dakle, iako mozda zagadjujem temu, nije provokacija, jednostavno meni igra jednako izgleda i jednako se "igra" bez obzira dali brojac pokazuje 30,60 ili 98fps....

 

Naravno, ispod 25 primjetim trzanje i zapinjanje.....

 

Probaj neku brzu igru, npr utrke auta, u 30 i 60 FPSa. Ako ni tamo ne vidiš razliku, onda valjda imaš FPS lock na 30 u očima :-)

Ili ti je TV iz nekog razloga na 30hz.

 

antimadridista kaže...

 Ja recimo vidim ogromnu razliku između 30 i 60. Ali sve iznad 60 ne primjetim. A igrao sam neke igre na skupom monitoru i 100+ fpsa. Ali sve preko 60 mi djeluje isto.

 

Mene zapravo najviše iritira kad fps nije lockan nego pada sa recimo 60 na 40 i onda se opet vrati na 60 itd. Više volim da je 30 fps lock i da stalno tako stoji nego da stalno pada i diže se fps.

 

Za to pomaže g-sync ili freesync jer mijenjaju refresh rate monitora kako bi monitor pratio grafičku, a ne obrnuto. Sa klasičnim v-syncom čim ti FPS padne ispod 60, grafička ne može fillati monitor sa frameovima svakih 16.7ms pa ti ustvari neki frameovi traju duplo dulje od ostalih jer monitor prikazuje istu sluku kroz dva framea, pa ti je propad ustvari sa 60 na 30 FPSa. Inače bi imao tearing kad bi isključio v-sync, što je isto grozno.

Sa njima se ne primjete toliko ti propadi. Postane svejedno i ne treba nikakav FPS lock.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 22:44 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
bloodborne kaže...

Kad se sjetim cod4, 1000 fps i fhd i sad citam tih vasih 60 ( doduse 4k ) ne znam da li se smijati ili plakati na to.

 

1000 fpsa si mogao imati samo sa tearingom i svejedno bi dobio na monitoru 60 slika u sekundi, ali potrganih na hrpu mjesta. 

Ništa ti ne znači što grafička renderira 1000 full frameova u sekundi ako ih tvoj monitor ne može prikazati tvojim očima.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 22:38 (Bitanga).
16 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
1000 fps i cod2/4 je sinonim za letenje po mapi. Retardirani engine koji je kretanje igraca usko vezao sa framerateom.
Postoji strucnije objasnjenje koje sam iskreno zaboravio.

Edit: ne doslovno letenje vec npr. preskakanje daljine koja je inace nemoguca. I mislim da su i tvoji meci "brze" letili. Ali za to nisam 100% siguran.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 22:58 (AA-d00d).
11 godina
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
Damir22 kaže...

Nije (mucka) provokacija, ali evo ja stvarno ne kuzim te razlike u fps-ovima.

 

Mozda je uzrok televizor na kojem igram, no meni to sve jednako djeluje, i dok sam igrao na ps4 pogotovo,a sad na pc mi igra jednako djeluje igram li je sa 30fps lock, 60fps lock, ili ostavim da tjera koliko ide....

 

Razumijem da zbog tv-a niti ne mogu primjetiti razlike na fps-u vecem od 60, no da ne uvidjam razliku izmedju 30 i 60 mi nekako nije jasno....

 

Dakle, iako mozda zagadjujem temu, nije provokacija, jednostavno meni igra jednako izgleda i jednako se "igra" bez obzira dali brojac pokazuje 30,60 ili 98fps....

 

Naravno, ispod 25 primjetim trzanje i zapinjanje.....

 Ja prije isto tako nisam primjetio koliko god se trudio. Medjutim kako imam PS4 Pro i sve vise igara ima mogucnost prebacivanja 60FPS FHD ili 30FPS na 4K pa kad pocnem igrati na 60FPS vidim tek tad veliku razliku kad spustim na 30FPS.

 

Igre koje imaju samo 30fps i SP su mi ne smetaju i to ne obracam paznju niti primjetim da mi sta fali. Stvar je samo u ovim gdje imam izbor pa kada se proba oboje, pogotovo ako se jedno vrijeme igra na 60 tad se itekako osjeti 30...

 

P.S. Kada sam tek kupio 4K TV i govorim ja to drugu, kaze on djaba si pare dao ljudsko oko ne vidi u 4k 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 8:51 (arnes_king).
10 godina
offline
Re: PlayStation 4

offtopic, ali apsolutno netacno na 333 fpsa je najvisi i najdalji skok poslije te cifre samo opada

4 godine
protjeran
offline
PlayStation 4

uglavnom, sta mislite o sonyevom dodatku za dodatna 2 straznja gumba ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
bloodborne kaže...

uglavnom, sta mislite o sonyevom dodatku za dodatna 2 straznja gumba ?

 Cini se super a nije ni skupo, naravno za one kojima treba. Ne znam da li bi meni trebalo i za sta bi ih koristio, ali da nabavim vjerovatno bih nasao situacije gdje bi dobro doslo.

4 godine
neaktivan
offline
PlayStation 4

Ako se kupi konzola sa americkim ili engleskim adapterom da li se americki adapter moze spojiti sa unverzalnim putnim adapterom koji vrijedi za sve drave umjesto da se kupuje europski strujni adapter

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 13:55 (personauserCRO).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Problem kod ps4 je da ti je taj adapter u samom napajanju. Tebi kabel ide iz uticnice direkt u konzolu, odnosno napajanje.

Znaci trebas jos posebno kupiti napajanje i to kontinentalno europsko i zamijeniti ga s ovim americkim. Vjerovatno ima na ebayu.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
Neistina, radit ce bilo gdje odakle god da je kupljena konzola. Input je 100-250V
4 godine
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Dakle, sa bilo kojim strujni adapterom, npr. od Xbox One se moze spojiti konzolu sa uticnicom
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 14:49 (personauserCRO).
4 godine
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4

@sober, da li se americki kabel za napajanje moze spojiti na europski putni adapter koji sadrzi i americku uticnicu. Da li se moze tako spojiti americki ps4 sa americkim kabelom za napajanje na taj adapter koji ima i americku uticnicu umjesto da se mijenja kabel za napajanje

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 15:27 (personauserCRO).
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
bloodborne kaže...

uglavnom, sta mislite o sonyevom dodatku za dodatna 2 straznja gumba ?

Ja sam si to naručio. Dobro dođe u fps multiplayer igrama gdje iza možeš npr. staviti skakanje i reloadanje tako da ne moraš micati prst sa desne gljivice i ciljanja. A prilično je jeftino u usporedbi sa kontrolerima koji to imaju po defaultu ali koštaju kao suho zlato. Bilo bi super kad bi ovaj dodatak radio i na dualshock 5.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 15:25 (antimadridista).
12 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
personauserCRO kaže...

@sober, da li se americki kabel za napajanje moze spojiti na europski putni adapter koji sadrzi i americku uticnicu. Da li se moze tako spojiti americki ps4 sa americkim kabelom za napajanje na taj adapter koji ima i americku uticnicu umjesto da se mijenja kabel za napajanje

 Može tko ti brani, to uopće nije problem, kako ti je kolega napisao ono što je bitno je voltaža na kojoj uređaj radi, a to je 110 - 250V.

Obično elektronika sva radi na 110 - 250V, problem je kad uređaj ima elektromotor on je obično napravljen samo za 110/60 ili 220/50, zato ne možemo kupovati razne miksere, blendere i slično iz USA. Može se, ali je neisplativo.

4 godine
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
antimadridista kaže...
bloodborne kaže...

uglavnom, sta mislite o sonyevom dodatku za dodatna 2 straznja gumba ?

Ja sam si to naručio. Dobro dođe u fps multiplayer igrama gdje iza možeš npr. staviti skakanje i reloadanje tako da ne moraš micati prst sa desne gljivice i ciljanja. A prilično je jeftino u usporedbi sa kontrolerima koji to imaju po defaultu ali koštaju kao suho zlato. Bilo bi super kad bi ovaj dodatak radio i na dualshock 5.

 Meni se svida ideja jeftinija verzija naspram scuffovog kontrolera, ali opet dosta skupa za dodatak.

 savrseno bi mi zamijenila R3, mada bi volio te straznje integrirane vidjeti na novom za ps5,

 iako razumijem ako ih zbog "potrebe" nece biti vec eventualno u ovakvoj add on varijanti.

 Jer ipak ne treba svima, ali u svakom slucaju koristan "feature" za imati. Ja bi si uzeo,

 ali mi ne vrijedi bas 250-300kn. Malo mi je nerealna cijena, opet jeftinija od scuffove

 iako za te njihove cifre nemam komentara uopce i divim se svakome tko se usudi platit

 kontroler maltene kao sama konzola pa se ko frend s faxa opece i rikne mu nakon god dana.

 Al ono kak se veli 100 ljudi, 100 cudi.

 

 Btw mislim da je kolega forumas ovdje trazio farming simulator pa ako mozda naleti na ovo

 free mu je slj tjedan u Epic storeu

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 22:15 (bloodborne).
4 godine
neaktivan
offline
PlayStation 4

God of War sa popustom sada kosta 7.19 USD (oko 49kn)

 

https://www.cdkeys.com/playstation-network-psn/psn-games/god-of-war-ps4-us

 

Horizon Zero Dawn Complete Edition sa popustom kosta 5.29 USD (oko 36 kn)

 

https://www.cdkeys.com/playstation-network-psn/psn-games/horizon-zero-dawn-ps4-us-ca-cd-key

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 10:26 (personauserCRO).
 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
PlayStation 4

Ja i buraz dijelimo acc i igre kupujemo zajedno, ako uzmem usa igru što onda?

 

Da li mogu na svoj acc staviti igru ili moram napraviti usa acc i na njega staviti igru a taj račun ne dijelimo?

 

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Wontay kaže...

Ja i buraz dijelimo acc i igre kupujemo zajedno, ako uzmem usa igru što onda?

 

Da li mogu na svoj acc staviti igru ili moram napraviti usa acc i na njega staviti igru a taj račun ne dijelimo?

 

 

 Mozete buraz i ti imati zasebne racune, PS4 moze imati najvise 16 racuna, svako ce sa svojim racunom imati svoj save file, a sto se tice same igre kupis na americkom storeu igru i tu igru mozes igrati na svom hrvatskom racunu iako je kupljena na americkom storeu. Mozes napraviti americki racun i kupovati preko njega igre

14 godina
offline
PlayStation 4

Nisam spomenuo da dijelimo na dvije konzole. Znači da može igrati sve igrati koje ja imam na svojem računu,  sada kada dodam us račun, hoče li moči i to igrati?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Wontay kaže...

Nisam spomenuo da dijelimo na dvije konzole. Znači da može igrati sve igrati koje ja imam na svojem računu,  sada kada dodam us račun, hoče li moči i to igrati?

 Wontay

Pa napravi isto kako si napravio sa HR računom i raditi će, ali mislim da će raditi samo na tvom US računu jer će on morati označiti konzolu kao primarnu sa tvojim US acc.

Tako da ne možeš igrati na svojem HR acc.

Da konzola ostane ostane označena na tvom PS4 kao primarna ti igraš bez problema na svom HR acc. igre sa US acc.

Nadam se da si razumio objašnjenje zvuči komplicirano.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 12:48 (hummer0).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice