Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.595
|
čitano: 4.715.819
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Slijedeći ps5 ce imati odvojivi disc drive

 

Ovo ako bude istina ima puno smisla.

11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ima jedino smisla ako ce bit slot in tojest da se moze utaknut u konzolu a ne da se kablom spaja vanjski disk.

Mislim dali je uopce moguce spojit vanjski drive kabelom radi DRMa tojest kako su to oni rijesili sto se tice piratstva jer ako stavimo disk u konzolu ona ga pokrene samo da se napravi autentifikacija sadrzaja pa onda predpostavljam da je i disk drive dio DRM sistema?

Ne kuzim se bas u taj dio pa zato nagadjam i postavljam pitanje onima koji se vise kuze u taj dio zastite protiv piratstva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Ima jedino smisla ako ce bit slot in tojest da se moze utaknut u konzolu a ne da se kablom spaja vanjski disk.

Mislim dali je uopce moguce spojit vanjski drive kabelom radi DRMa tojest kako su to oni rijesili sto se tice piratstva jer ako stavimo disk u konzolu ona ga pokrene samo da se napravi autentifikacija sadrzaja pa onda predpostavljam da je i disk drive dio DRM sistema?

Ne kuzim se bas u taj dio pa zato nagadjam i postavljam pitanje onima koji se vise kuze u taj dio zastite protiv piratstva.

 DRM je zapisan na mediju(disk) a ne u čitaču

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Wolverine kaže...
MEGATAMA kaže...

Ima jedino smisla ako ce bit slot in tojest da se moze utaknut u konzolu a ne da se kablom spaja vanjski disk.

Mislim dali je uopce moguce spojit vanjski drive kabelom radi DRMa tojest kako su to oni rijesili sto se tice piratstva jer ako stavimo disk u konzolu ona ga pokrene samo da se napravi autentifikacija sadrzaja pa onda predpostavljam da je i disk drive dio DRM sistema?

Ne kuzim se bas u taj dio pa zato nagadjam i postavljam pitanje onima koji se vise kuze u taj dio zastite protiv piratstva.

 DRM je zapisan na mediju(disk) a ne u čitaču

Da za diskove znam ali nisam bio siguran dali je i disk drive na neki nacin zasticen.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ukopcao bi se u usb c i prikvacio na stranu konzole. Slicno nacinu na koji je stalak prikopcan, ujedno bi i stalak sluzio da pridrizi disc drive dok je konzola okomito. Mislim da ce imati zaobljen dizajn i da ce samo nasjesti na stranicu konzole, a ucvrstio bi se naprijed i iza. Bit ce to super ako je istina, ali sudeci po istinitosti dualsense Edge leaka, mislim da je i ovo istina.
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Ukopcao bi se u usb c i prikvacio na stranu konzole. Slicno nacinu na koji je stalak prikopcan, ujedno bi i stalak sluzio da pridrizi disc drive dok je konzola okomito. Mislim da ce imati zaobljen dizajn i da ce samo nasjesti na stranicu konzole, a ucvrstio bi se naprijed i iza. Bit ce to super ako je istina, ali sudeci po istinitosti dualsense Edge leaka, mislim da je i ovo istina.

Da to sam vidio da pisu za usb c zato sam i postavio ovo pitanje iznad dali to moze tako funkcionirat na jednoj konzoli rad piratstva ali ocito da moze.

Velik velik plus ovakvog modularnog pristupa je sto mozemo sami zamjenit disk drive ako trenutni krepa ali kao sto sam napisao to bi trebalo bit rijeseno kao slot in tojest da se disk drive umetne u konzolu,kao sto radimo sa SSD ali naravno da je u pitanju veci bay za disk drive.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nije moguce modularno rjesiti zbog estetike. Trebalo bi onda ostaviti dovoljno mjesta ispod covera za drive.
Sony gleda da dodatno smanji tezinu.
Ovako bi se proizvodila samo tanja digitalna konzola na koju je lako dodati drive. Mozda ce se i raditi o obicnom citacu koji ce biti pokraj konzole, ne nuzno na njoj.
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ako nekog zanima, prošao sam Horizon Forbidden West. Platina plus 100%. Doslovno više nemam što raditi u igri. Lažem, imam. Craftam legendary oružja za new game+ na ultra hard. Ali to ću igrati kada si kupim OLED tv. :D 

 

Što se tiče same igre, ja sam više uživao u free roam nego u story dijelu. Svijet mi je bio taman veličine sa dovoljno raznolikosti da mi ne bude monoton. 

 

Sad iduće ne znam što ću igrati, vjerojatno nešto linearno da odmorim od open worlda. :)

 
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Nije moguce modularno rjesiti zbog estetike. Trebalo bi onda ostaviti dovoljno mjesta ispod covera za drive.
Sony gleda da dodatno smanji tezinu.
Ovako bi se proizvodila samo tanja digitalna konzola na koju je lako dodati drive. Mozda ce se i raditi o obicnom citacu koji ce biti pokraj konzole, ne nuzno na njoj.

Pa ako bi bio samo dodatni vanjski drive koji se spaja na usb c onda to mogu vec sad omogucit na digital edition ps5 zar ne.....

6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pristup s vanjskim bluray čitačem mi ima puno više smisla nego modularno slot in.

Sonyju bi ovo trebalo pojefitiniti i olakšati proizvodnju. A postojeće digitalne bi se mogle nadograditi možda ako ne bude zaključano za te revizije. Ne znam kakve bi podlosti tu Sony mogao doći u napast odigrati ali mislim da neće, vjerojatno bi bio prevelik backlash.  A i već je spomenuto koliko bi to olakšalo zamjenu čitača kod kvara.

S vanjskim čitačem ne bi morali dirati u dizajn konzole takorekući nimalo.

Bilo bi još zanimljivije kad bi otključali spajanje bilo kakvog bluray čitača vansjkog, ali to ne vjerujem da će se dogoditi, siguran sam da oni žele prodati taj vanjski čitač ia da će to zaključati iza priče o garantiranju kvalitete usluge.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 11:32 (Maat).
 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ako se ova glasina pokaze kao istinita onda nas Ps6 ceka samo u digitalnoj verziji i gotovo je doba diskova i naseg vlasnistva igara.

Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

vjerovatno da

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Blackcastle kaže...
hummer0 kaže...
Gogy7 kaže...
De mi objasni sekundarni Account. Ako ti je dao lozinku za Account za Forbidden west, sto te sprecava da ga postavis kao primarni na konzoli i igras na svom. Postoje samo primarne konzole, nema accountova.

 Gogy7

Tako on zove acc. znam da je konzola primarna. 

P.S.Digli su cijene igara u nebesa nabijem ih.

 Hummer i gamex imate poruke u PP

 Odgovorio :) Ovako sam upoznao vec mnogo raje s kojima sam godinama u kontaktu pa sve strane imaju koristi 

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Ako se ova glasina pokaze kao istinita onda nas Ps6 ceka samo u digitalnoj verziji i gotovo je doba diskova i naseg vlasnistva igara.

Mislim da nikakve glasine nisu ni potrebne za takav zaključak.

Po meni je to sasvim logičan tijek. Manje troškova i manje zajebancije od strane korporacija.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
EA Motive radi Iron Man Igru.

We’re thrilled to share that an all-new single-player, third-person, action-adventure Iron Man video game is now in early development at Montreal-based Motive Studio.

https://www.ea.com/news/all-new-iron-man-video-game?isLocalized=true
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Sony PlayStation 5

Nisam dugo uzimao PS+ i sada pokusavam preko cdkeys.com i nema sanse, ni s accountom, ni kao gost, 3 različite kartice, ni američki VPN, jesam samo pehist ili su pojačali provjere

 

EDIT: Četvrta kartica na PayPal-u je prosla

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 22:17 (crorockycro).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Sony PlayStation 5

Evo školski primjer inflacije kao bonus

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Ako se ova glasina pokaze kao istinita onda nas Ps6 ceka samo u digitalnoj verziji i gotovo je doba diskova i naseg vlasnistva igara.

 nije problem u digitalno trgovini, problem je sto je digitalna trgovina na PCu stoljecima ispred one na konzolama

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Dosao je Deathloop za ps+ i gamepass pa koga zanima igra...

Ja sam ju uzeo za Ps5 na disku prije nekog vremena i skroz je ok iako sam za sada stao,nastavio sam igrat FF7 Integrade.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Problem je u digitalnoj trgovini.
80% kupljenih igara su digitalne a Sony trenutno ima monopol nad prodajom digitalnih igara za svoju konzolu. Ne mozes kupiti digitalnu igru izvan storea gdje Sony uzima 30% sebi.
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kako trenutno dobiti najjeftinije konzolu? Može li se dobiti po preporučanoj cijeni negdje ili je sve otišlo gore? Nije mi problem sačekati par mjeseci...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
FileFicho kaže...

Kako trenutno dobiti najjeftinije konzolu? Može li se dobiti po preporučanoj cijeni negdje ili je sve otišlo gore? Nije mi problem sačekati par mjeseci...

 

Možeš čekati i par godina, ako pod preporučenom cijenom misliš na onu od oko 3700 kakva je bila prvog dana - zaboravi na to. To je bilo u nekom drugom vremenu i svijetu...

 

 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
FileFicho kaže...

Kako trenutno dobiti najjeftinije konzolu? Može li se dobiti po preporučanoj cijeni negdje ili je sve otišlo gore? Nije mi problem sačekati par mjeseci...

Na njuškalu rabljenu jedino za jeftiniju cijenu (ali i tamo ide iz dana u dan cijena nagore).

 

Eventualno ako neki sitni popust bude na black friday, božić itd itd, ali ispod 5500 nemoj računat u trgovinama da bude.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2022 14:45 (sinkee).
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

ja pokusavam pod "normalnu" cijenu od 5k nac ali neide nikako

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
FileFicho kaže...

Kako trenutno dobiti najjeftinije konzolu? Može li se dobiti po preporučanoj cijeni negdje ili je sve otišlo gore? Nije mi problem sačekati par mjeseci...

 Pogledaj ovo i jel bi ti odgovaralo tako naručivati:
http://forum.pcekspert.com/showpost.php?p=3623424&postcount=1091

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
PSVR2
Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jučer sam kupio PS5 za 6,5k Kn. 3 igre od kojih je jedna Horizon forbidden west i PS plus godinu dana. Nije loše.
Uzeo sam ga za casual razonodu, pa da vas pitam koje igre bi preporučili?
Imam sad taj Horizon, Uncharted 4 (koju sam igrao na ps4 prije par godina) i još neke.
Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Entry Point kaže...
Jučer sam kupio PS5 za 6,5k Kn. 3 igre od kojih je jedna Horizon forbidden west i PS plus godinu dana. Nije loše.
Uzeo sam ga za casual razonodu, pa da vas pitam koje igre bi preporučili?
Imam sad taj Horizon, Uncharted 4 (koju sam igrao na ps4 prije par godina) i još neke.

Obadva Spidermana,Racheta,GT7,Elden Ring...

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Last of Us 2

Moj PC  
3 0 hvala 3
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ps plus extra za Sony Exclusive plus Elden Ring, Rift Apart i cekaj novi gow Ragnarok.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice