Forum preselio na forum.bug.hr

poruka: 60
|
čitano: 6.983
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Forum preselio na forum.bug.hr

Dragi svi!

 

Upravo smo preselili forum na adresu forum.bug.hr (do sada je bio na www.bug.hr/forum), a napravljene su i neke dodatne optimizacije, posebno na području slika koje su u zadnje vrijeme radile velike probleme.

 

Enivej, već jeste automatski redirektani na novu adresu, i vjerojatno ste skužili da se morate ponovo logirati - no osim toga, sve bi trebalo raditi kao i prije. Naravno, jedino pravo testiranje je testiranje u produkciji - pa ako primijetite kakvih problema, molim da pišete u ovu temu. 

 

 

Hvala i uživajte! :-)

Domagoj
 
28 0 hvala 14
4 godine
protjeran
offline
Forum preselio na forum.bug.hr

A dark mode ? 

Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Forum preselio na forum.bug.hr
bloodborne kaže...

A dark mode ? 

 Ako pristupaš stranici iz Hrvatske onda si u dark mode po defaultu 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
online
Re: Forum preselio na forum.bug.hr

 Namjerno neće, nek umoriš oči ugasiš monitor i eto dark mode.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 10:09 (dery).
13 godina
offline
Re: Forum preselio na forum.bug.hr
Domagoj kaže...

Dragi svi!

 

Upravo smo preselili forum na adresu forum.bug.hr (do sada je bio na www.bug.hr/forum), a napravljene su i neke dodatne optimizacije, posebno na području slika koje su u zadnje vrijeme radile velike probleme.

 

Enivej, već jeste automatski redirektani na novu adresu, i vjerojatno ste skužili da se morate ponovo logirati - no osim toga, sve bi trebalo raditi kao i prije. Naravno, jedino pravo testiranje je testiranje u produkciji - pa ako primijetite kakvih problema, molim da pišete u ovu temu. 

 

 

Hvala i uživajte! :-)

Hvala ekipa.

 

Ono što prvo primjećujem je definitivno ubrzanje u vidu svih navigacija po forumu.

Otvaranje tema, komentara, prihvaćanje TU/TD/Hvala.

Sve je osjetno brže.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
16 godina
neaktivan
offline
Re: Forum preselio na forum.bug.hr
Mobilna je i dalje stara adresa?
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
13 godina
offline
Re: Forum preselio na forum.bug.hr

Slike ne rade dobro. Velike slike se ne otvaraju do kraja; prikaže se samo dio slike i klizači.

16 godina
moderator
offline
Re: Forum preselio na forum.bug.hr
Marko :D kaže...

Slike ne rade dobro. Velike slike se ne otvaraju do kraja; prikaže se samo dio slike i klizači.

 Hvala ti, sad bi trebalo bit ok!

Domagoj
7 godina
offline
Re: Forum preselio na forum.bug.hr
Marko :D kaže...

Slike ne rade dobro. Velike slike se ne otvaraju do kraja; prikaže se samo dio slike i klizači.

 
Je baš sam bio na temi sa smješnim slikama, patnja živa dok otvoriš par slika... prođe me želja

6 godina
protjeran
offline
Forum preselio na forum.bug.hr

A, vi bi odmah da sve valja, isti tren...

Malo pričekajte da se sve slegne.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Forum preselio na forum.bug.hr
Domagoj kaže...
Marko :D kaže...

Slike ne rade dobro. Velike slike se ne otvaraju do kraja; prikaže se samo dio slike i klizači.

 Hvala ti, sad bi trebalo bit ok!

Radi!

9 godina
neaktivan
offline
Forum preselio na forum.bug.hr

Meni se ne prikazuju banneri kad kliknem TU/TD/Hvala.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Forum preselio na forum.bug.hr

klikanjem na bug.hr u izborniku ispod bannera se homepage portala otvara u novom prozoru/tabu, pohvalno

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Forum preselio na forum.bug.hr

Kao da ne degradira slike kao prije!

jpg jpg
png png
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 11:19 (doktor1).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Forum preselio na forum.bug.hr
doktor1 kaže...

Kao da ne degradira slike kao prije!

moguce da je azure udijelio nesto bandwitha

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: Forum preselio na forum.bug.hr

Da, više nije toliko jaka kompresija kao što je prije bila...

14 godina
odjavljen
offline
Re: Forum preselio na forum.bug.hr
Domagoj kaže...

Dragi svi!

 

Upravo smo preselili forum na adresu forum.bug.hr (do sada je bio na www.bug.hr/forum), a napravljene su i neke dodatne optimizacije, posebno na području slika koje su u zadnje vrijeme radile velike probleme.

 

Enivej, već jeste automatski redirektani na novu adresu, i vjerojatno ste skužili da se morate ponovo logirati - no osim toga, sve bi trebalo raditi kao i prije. Naravno, jedino pravo testiranje je testiranje u produkciji - pa ako primijetite kakvih problema, molim da pišete u ovu temu. 

 

 

Hvala i uživajte! :-)

 

Hvala tebi i mogu potvrditi da se osjeti pomak na bolje :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Forum preselio na forum.bug.hr
JozoBozo121 kaže...

Meni se ne prikazuju banneri kad kliknem TU/TD/Hvala.

Misliš slike profila?

15 godina
offline
Forum preselio na forum.bug.hr

jupi! zbog potreba posla imam otvoreno istodobno najmanje 7-8 tabova a sad ste dodali i za forum još po nj primjeraka. jel to neki dosluh s dilerima onim monitorima od metar i pol širine i 10 cm visine (za zakrivljene gej-mere)? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 12:13 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Forum preselio na forum.bug.hr
Mobilni forum i dalje na istoj adresi ali definitivno puno brži, svaka čast!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Forum preselio na forum.bug.hr

Sve pet, ali me čudi kako dan danas forum, desktop verzija izgleda isto. Ne bi bilo ništa čudno da nije u pitanju tech forum.

Mobilna verzija ima bugove koji odavno nisu ispravljeni. Napišem post, na mobilnoj nemam tipku za uređivanje, na PCu imam.

Nema promjene nicka, dizajn kao da smo u 2000tim, funkcionalnost mobilnog weba stoji na mjestu na kojem je bilo kad je pušten u rad(što je bilo prije 3-4 godine?).

Mislim da bi ja prije napravio redizajn oba foruma u manje od pola godine. Kao da sklapate C_Two!

 

 
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Forum preselio na forum.bug.hr
Dex.pwn kaže...

Sve pet, ali me čudi kako dan danas forum, desktop verzija izgleda isto. Ne bi bilo ništa čudno da nije u pitanju tech forum.

Mobilna verzija ima bugove koji odavno nisu ispravljeni. Napišem post, na mobilnoj nemam tipku za uređivanje, na PCu imam.

Nema promjene nicka, dizajn kao da smo u 2000tim, funkcionalnost mobilnog weba stoji na mjestu na kojem je bilo kad je pušten u rad(što je bilo prije 3-4 godine?).

Mislim da bi ja prije napravio redizajn oba foruma u manje od pola godine. Kao da sklapate C_Two!

 

 
I ja mislim da je zastarjelost i nefunkcionalnost foruma otjerala mnoge. Glavna stranica (bug.hr) je za pohvale, ali forum je zaostao debelo u vremenu

15 godina
online
Forum preselio na forum.bug.hr

Ovo je OK sad, nema više beskonačnih učitavanja tema, sve je dosta responzivnije nego prije uključujući TU i TD.

 

Što se samog izgleda foruma tiče, nemam ništa protiv istog, meni je ovako i više nego super.

 

Ipak, mogli bi dodati dark mode. Ne bi odmoglo imati i tu opciju na forumu.

 

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 13:11 (fromcelltohell).
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Forum preselio na forum.bug.hr
Dex.pwn kaže...

Sve pet, ali me čudi kako dan danas forum, desktop verzija izgleda isto. Ne bi bilo ništa čudno da nije u pitanju tech forum.

Mobilna verzija ima bugove koji odavno nisu ispravljeni. Napišem post, na mobilnoj nemam tipku za uređivanje, na PCu imam.

Nema promjene nicka, dizajn kao da smo u 2000tim, funkcionalnost mobilnog weba stoji na mjestu na kojem je bilo kad je pušten u rad(što je bilo prije 3-4 godine?).

Mislim da bi ja prije napravio redizajn oba foruma u manje od pola godine. Kao da sklapate C_Two!

 

 Koji bugovi na mobilnoj verziji? Uređivanje poruka je davno dodano, ali je omogućeno samo na porukama koje su i kreirane na mobilnom forumu.

 

I pokušajmo se držati teme - ako ima netko neki novi prijedlog ili ideju, neka otvori temu za to (ako veće ne postoji, a za dark recimo postoji).

...
7 godina
protjeran
offline
Forum preselio na forum.bug.hr

Fino, sad jos dodati par esecijalnih stvari:

1. Dark/Reading mod, za sve citatelje, posebice - Citatelja

2. Fotografije u Full-Screenu (opcija za full-screen, klik-klik)

3. Povecati ogranicenje datoteke (JPEG,GIF) na bar 25mb

4. Rijesit vise probleme sa copy-paste tekstova, gdje javlja gresku sa postojanjem HTML kodova, koji ne postoje, pa moram cijeli post obrisat i napisat ponovno,

5. Bugfixing bugfixing bugfixing

Moj PC  
16 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Forum preselio na forum.bug.hr
Mobilni forum poletio nakon ovog, prije se otvarao po 10 sekundi
Music for life!!
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Forum preselio na forum.bug.hr

Kenjate, forum je vrh. Pregledan, brz, odlično konceptuiran.

Rvat katolik!
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Forum preselio na forum.bug.hr
bloodborne kaže...

A dark mode ? 

 Ugasis monitor, uzmes mob, otvoris forum i smanjis svjetlinu do kraja.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Forum preselio na forum.bug.hr
Slikam ti da poruku koju kreiram na mobilnom, ne mogu na istom urediti. A na kompu mogu.
Jako loše stoje oba foruma
7 godina
offline
Re: Forum preselio na forum.bug.hr
Miro kaže...
 Koji bugovi na mobilnoj verziji? Uređivanje poruka je davno dodano, ali je omogućeno samo na porukama koje su i kreirane na mobilnom forumu.

 

I pokušajmo se držati teme - ako ima netko neki novi prijedlog ili ideju, neka otvori temu za to (ako veće ne postoji, a za dark recimo postoji).

 
Evo ja sam pitao par puta kakva je fora sa korištenjem opcije "citat" kada se piše nova poruka i nitko se ne obazire na upit. Kada pišem novu poruku nemoguće je staviti dio teksta u citat. Ili ide čitav komentar u citat ili ništa. Pa i kada se citira određeni komentar teško je razdvojiti poveći komentar u par manjih citata i onda odgovoriti na svaki dio da je preglednije.

Dalje, na mobilnoj verziji se ne može vidjeti tko je dao TU/TD , neke se poruke ne mogu urediti, a okrljaštene su mogućnosti uređivanja teksta. Boldiranje, italik, markiranje, umetanje poveznica itd.. preko mobilne verzije ne ide... [Edit: preko mobilne verzije se isto tako ne može vidjeti profil komentatora, nego na klik imena ili slike komentatora automatski se ide na privatno slanje poruka]

Ruku na srce mobilna verzija foruma izgleda 10 puta ljepše od desktop verzije, ali je utoliko i siromašnija mogućnostima. A ja osobno prioritet uvijek dajem funkcionalnosti i jednostavnosti korištenja ispred lijepog izgleda.

Eto to je mojih par prijedloga ili zamjerki. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 14:13 (Neuk).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice