TVZ-općenito-pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 420
|
čitano: 301.371
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Po službenom akademskom kalendaru 30.9. Njega možeš naći na moj.tvz->nastava->akademski kalendar. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Sad sam trenutno parcijala druge godine FSB-a, ali jednostavno sam izgubio interes za faksom odnosno onime šta se nudi. Gledam sad da bi se prebacio na elektrotehniku na TVZ-u, pa me zanima kakav je postupak i to oko toga. Što se tiče matura, imam Mat nekih 64% i fiziku 85%.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2020 20:07 (Exsomaniac).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Jedno je prebacit se, a drugo je upisati ponovno faks. Ovo sto govoriš postotke mature to je zapravo bitno ako ćeš upisivati faks od nule preko portala postani student. Obzirom da si već neko vrijeme proveo na FSB, valjda si nešto i položio pa možeš ići na diskretno priznavanje ocjene. Postoji i opcija da se prebaciš, postoji određeni Set pravila koja moraš zadovoljiti da bi se prebacio (status redovnog studenta, priznato 30-40ects i sl) i onda bi ti trebalo samo studiranje možda i kraće trajati. Ja bi osobno išao na opciju broj 1. Ako te vise zanima, slobodno pitaj
PSN: Carlikaa
5 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Exsomaniac kaže...

Sad sam trenutno parcijala druge godine FSB-a, ali jednostavno sam izgubio interes za faksom odnosno onime šta se nudi. Gledam sad da bi se prebacio na elektrotehniku na TVZ-u, pa me zanima kakav je postupak i to oko toga. Što se tiče matura, imam Mat nekih 64% i fiziku 85%.

 Bio bi lud da sa FSB-a odes na TVZ. Udari glavom sto jace u zid. Ako ne pomaze, udari jos jednom, ali jace. Udaraj dok se ne dozoves pameti i dok ne shvatis da se trebas primiti knjige. Ako ne budes, sjetiti ces se sto sam napisao, a, ako pocnes uciti biti ces zahvalan ovome sto sam upravo napisao. Na tebi je sve...

13 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav, pitanje.

 

Završio sam već jedan faks, društvenog tipa, srednja je bila gimnazijala, i radim sad i sve je oke, ali nemam nekih obveza van posla i htio bih upisati vanredno nešto. Matematika mi je dobro išla kroz cijelo obrazovanje i volio sam programirati i ajmo reći da tu imam nekog predznanja. Ono u čemu baš nemam, je fizika, u srednjoj nije bila baš neka, a od tad nisam imao susreta s njom.

 

Sad ide pitanje, upisao bih izvanredno TVZ, dvoumim se između elektrotehnike i računarstva, možda bi mi računarstvo bilo lakše i bliže, ali koliko sam shvatio elektrotehnika je najozbiljniji i najjači smjer na TVZ-u, pa bih možda dobio bolje znanje da ju završim, a opet ima i matematike i programiranja.

 

Iako radim, i vremenski bih bio ograničen, kao što sam rekao, imam slobodnog vremena i zaista bih se posvetio faksu i učenju. Sad, je li izvedivo studirati te smjerove izvanredno i s nekim tko nema baš neko predznanje, ali je spreman raditi i posvetiti se tome.

Zadnje pitanje, kad i ako jednog dana završim, s čim bi mi se bilo lakše zaposliti?

 

Hvala unaprijed

6 godina
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Fizika je valjda najlaksa stvar na tvzu. Pripremi se bolje na sate i sate programiranja C kod Cesara na 1. godini i java na 2. godini. S time da na drugom semestru imas osnove elektrotehnike. Predmet nije toliko tezak al ako ga nisi nikad imao poput mene zahtijeva dosta vremena

 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Hazar kaže...

Pozdrav, pitanje.

 

Završio sam već jedan faks, društvenog tipa, srednja je bila gimnazijala, i radim sad i sve je oke, ali nemam nekih obveza van posla i htio bih upisati vanredno nešto. Matematika mi je dobro išla kroz cijelo obrazovanje i volio sam programirati i ajmo reći da tu imam nekog predznanja. Ono u čemu baš nemam, je fizika, u srednjoj nije bila baš neka, a od tad nisam imao susreta s njom.

 

Sad ide pitanje, upisao bih izvanredno TVZ, dvoumim se između elektrotehnike i računarstva, možda bi mi računarstvo bilo lakše i bliže, ali koliko sam shvatio elektrotehnika je najozbiljniji i najjači smjer na TVZ-u, pa bih možda dobio bolje znanje da ju završim, a opet ima i matematike i programiranja.

 

Iako radim, i vremenski bih bio ograničen, kao što sam rekao, imam slobodnog vremena i zaista bih se posvetio faksu i učenju. Sad, je li izvedivo studirati te smjerove izvanredno i s nekim tko nema baš neko predznanje, ali je spreman raditi i posvetiti se tome.

Zadnje pitanje, kad i ako jednog dana završim, s čim bi mi se bilo lakše zaposliti?

 

Hvala unaprijed

 Mogu ti reći za elektrotehniku.

U zadnjih par godina su se dosta podigli, postrožili su se. Prva godina ti nije teška ako si već studirao negedje, samo se pazi osnova elektrotehnike, i elektriciteta i magnezima (masnovno se pada, a i objektivno, teško je). Ima dosta izvanrednih studenata i stvarno profesori izađu u susret, sva predavanja i labosi su od 16h. Svakako, ako ćeš se potrudit, učiti i pratiti može se lijepo proći. 

 

 

13 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
TheMenstalist kaže...
Hazar kaže...

Pozdrav, pitanje.

 

Završio sam već jedan faks, društvenog tipa, srednja je bila gimnazijala, i radim sad i sve je oke, ali nemam nekih obveza van posla i htio bih upisati vanredno nešto. Matematika mi je dobro išla kroz cijelo obrazovanje i volio sam programirati i ajmo reći da tu imam nekog predznanja. Ono u čemu baš nemam, je fizika, u srednjoj nije bila baš neka, a od tad nisam imao susreta s njom.

 

Sad ide pitanje, upisao bih izvanredno TVZ, dvoumim se između elektrotehnike i računarstva, možda bi mi računarstvo bilo lakše i bliže, ali koliko sam shvatio elektrotehnika je najozbiljniji i najjači smjer na TVZ-u, pa bih možda dobio bolje znanje da ju završim, a opet ima i matematike i programiranja.

 

Iako radim, i vremenski bih bio ograničen, kao što sam rekao, imam slobodnog vremena i zaista bih se posvetio faksu i učenju. Sad, je li izvedivo studirati te smjerove izvanredno i s nekim tko nema baš neko predznanje, ali je spreman raditi i posvetiti se tome.

Zadnje pitanje, kad i ako jednog dana završim, s čim bi mi se bilo lakše zaposliti?

 

Hvala unaprijed

 Mogu ti reći za elektrotehniku.

U zadnjih par godina su se dosta podigli, postrožili su se. Prva godina ti nije teška ako si već studirao negedje, samo se pazi osnova elektrotehnike, i elektriciteta i magnezima (masnovno se pada, a i objektivno, teško je). Ima dosta izvanrednih studenata i stvarno profesori izađu u susret, sva predavanja i labosi su od 16h. Svakako, ako ćeš se potrudit, učiti i pratiti može se lijepo proći. 

 

 

 

Hvala na info!

 

Koja si ti godina, vidim da se na drugoj biraju smjerovi. Nekako mi se najviše ovako na prvi sviđa Automatizacija i procesno računarstvo.

5 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
TheMenstalist kaže...

 Mogu ti reći za elektrotehniku.

U zadnjih par godina su se dosta podigli, postrožili su se. Prva godina ti nije teška ako si već studirao negedje, samo se pazi osnova elektrotehnike, i elektriciteta i magnezima (masnovno se pada, a i objektivno, teško je). Ima dosta izvanrednih studenata i stvarno profesori izađu u susret, sva predavanja i labosi su od 16h. Svakako, ako ćeš se potrudit, učiti i pratiti može se lijepo proći. 

 

 

Onda bolje da ne pisem na sto su licili prije iz eletrotehnike i matematike. Bas gledam profesore. Iz moga vremena jedino ostao Zeljko Stojanovic. On nam labose iz "et" drzao kao asistent tada. Od njega je jedino bilo neke koristi i ostajao bi i nakon labosa da pomogne.

Nego, jel to jos imate fizicku "kulturu" ?!?!? Dok su je svi faksevi maknuli mi smo tada morali ici cak i  na plivanje . Bog'te. Mada vidim i Levanat je jos tamo. Fizika. Vrh. Taj je na usmenom pitao sto znas cisto da te cisto pitam nesto za 2 . Ostalih se i ne sjecam, ako su uopce i biti tada. Mada objektivno, u moje vrijeme, tamo su zavrsavali oni kojima je to bio drugi "faks" (kao meni) - cak sam i stipendiju dobio, jer sam bio u prvih 10% na prijemnom, oni koji nisu uspjeli na tezem fakultetu i oni koji su upisali samo da dobiju studenstka prava.  A kako vidim i danas ljudi jednako razmisljaju o toj visoj.

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

 

Koja si ti godina, vidim da se na drugoj biraju smjerovi. Nekako mi se najviše ovako na prvi sviđa Automatizacija i procesno računarstvo.

Na automatizaciji sam ja. Javi se u PP pa ti napišem sve što te zanima. 

SamoPitam3 kaže...

Onda bolje da ne pisem na sto su licili prije iz eletrotehnike i matematike. Bas gledam profesore. Iz moga vremena jedino ostao Zeljko Stojanovic. On nam labose iz "et" drzao kao asistent tada. Od njega je jedino bilo neke koristi i ostajao bi i nakon labosa da pomogne.

Nego, jel to jos imate fizicku "kulturu" ?!?!? Dok su je svi faksevi maknuli mi smo tada morali ici cak i  na plivanje . Bog'te. Mada vidim i Levanat je jos tamo. Fizika. Vrh. Taj je na usmenom pitao sto znas cisto da te cisto pitam nesto za 2 . Ostalih se i ne sjecam, ako su uopce i biti tada. Mada objektivno, u moje vrijeme, tamo su zavrsavali oni kojima je to bio drugi "faks" (kao meni) - cak sam i stipendiju dobio, jer sam bio u prvih 10% na prijemnom, oni koji nisu uspjeli na tezem fakultetu i oni koji su upisali samo da dobiju studenstka prava.  A kako vidim i danas ljudi jednako razmisljaju o toj visoj.

 

 Da, priča se po faksu da je prije bilo jako loše, ali danas stvarno nije da ćeš samo proći kroz faks. Elektrotehniku sada imaju dvojicu novih, ambicioznih profesora koji se stvarno trude i uče elektrotehniku. Matematiku zavisi kako kod kojeg profesora, daleko je to od npr FER matematike, ali i dalje je dovoljno teška. Čak se pojedini profesori baziraju na matematiku koja će se koristiti u struci, pa se riješavaju takvi zadaci. 

Stojanović danas drži 3 predmeta na preddiplomskom (analogne sklopove, energetsku elektroniku i linearne i nelinearne mreže) i na 'specki' jedan ili dva (nisam siguran). Puno traži, ali puno i daje. U pauzama i na konzultacijama ga možeš pitati što god želiš i hoće pomoći. Samo ga ekipa masovno ne voli. 

 

Tako je, moderno nazvano kineziološka "kultura". Čisti waste of time, sada se mora ići na sljeme (subotom ujutro), jer objektivno nemaš vremena preko tjedna za raznorazne aktivnosti. 

 

Levanat je pustio korijenje i neće nikada otići, posjećenost predavanja nula, tiho nerazumljivo priča, gradivo lako usmeni sprdnja. Jedino što je okej je profesorica koja drži AV, pa se čak nešto i nauči. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2020 14:28 (TheMenstalist).
6 godina
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Bok,

Ako mi moze neki mehatronicar s TVZ-a pomoc oko odabira predmeta za 4. Semestar.

Koji predmet odabrati i zasto?

 

Mozak.nema.nista.s.tim
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Jel ima netko s elektrotehnike tko bi mi mogao dati ili zna gdje se nalazi raspored za drugu godinu elektrotehnike za vanredne studente (smjer:Automatizacija). Ne vidim ga na mojtvz, a zanima me kako izgleda.

11 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2020 18:18 (RaZeR GaMeR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2020 23:24 (jean7).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav, namjeravao sam upisati računarstvo na tvzu, ali zbog raznih razloga se nisam uspio pripremiti za maturu iz matematike i lose ju napisao (vjerojatno oko 50%). U gimnaziji sam imao prosjek 3,9, eng A napisao vjerojatno 95% i mislim da necu imati dovoljno bodova za rač. Zanima me koji ostali smjerovi su mi dobre opcije. Težina nije važna, ali oduvijek sam želio imati posao koji mogu raditi od kuće i zanima me koji smjer bi mi bio najbolji za put prema takvome. Zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Raskolnikov kaže...

Pozdrav, namjeravao sam upisati računarstvo na tvzu, ali zbog raznih razloga se nisam uspio pripremiti za maturu iz matematike i lose ju napisao (vjerojatno oko 50%). U gimnaziji sam imao prosjek 3,9, eng A napisao vjerojatno 95% i mislim da necu imati dovoljno bodova za rač. Zanima me koji ostali smjerovi su mi dobre opcije. Težina nije važna, ali oduvijek sam želio imati posao koji mogu raditi od kuće i zanima me koji smjer bi mi bio najbolji za put prema takvome. Zahvaljujem.

A informatika na TVZ-u?

Nisam ni ja imao bodova za računarstvo mislim, ali tu sam upao i ispalo je ok. Završio i specijalistički studij tamo.

 

Na računarstvu se više radilo programiranje nego na informatici gdje je toga ipak manje, ali prođeš kroz svakakvih kolegija.

 

Faks će te usmjerit, ali sam ćeš puno više naučit kod kuće u labu.

Fortune favours the bold.
11 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Koji si smjer bio na preddiplomskom? I ako nije problem, ukratko malo više detalja o samom studiju, kolegijima (sta valja, sta ne), profesori itd.. 

15 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
RaZeR GaMeR kaže...

Koji si smjer bio na preddiplomskom? I ako nije problem, ukratko malo više detalja o samom studiju, kolegijima (sta valja, sta ne), profesori itd.. 

Organizacija i informatizacija ureda (OIU), a na specijalističkom Računalne mreže i sustavi (RMIS).  Samo problem što sam ja išao 2010-2016, ima već godina od tad... 

 

Bio je jedan forum TVZino koji je bio zlato, ali je umro tamo oko 2014. Vidim da je još živ vjv. samo kao arhiva sada (čak mi stari account radi hehe): https://tvzino.smfnew2.com/index.php

Onda su svi prešli na facebook grupe koje su bezveze jer se sve pogubi brzo. Tako je vjerojatno i danas.

 

Pošto nisam već dugo išao na faks, ne znam koliko se toga promijenilo. Vjv. je još dosta profesora tamo koji su i meni predavali.

 

Generalno, dalo se proći bez problema ako si učio nešto. Bilo je i gadnih kolegija (kako kome), ali kroz sve se nekako prošlo. Nije ovo bio FER ili tako nešto po težini.

 

 

Učili smo široko dosta na OIU smjeru. Inače sva 3 smjera ti dijele neke predmete do kraja 3. godine, poput engleskog jezika, a prvi semestar ili dva nema smjerova.

Kasnije možeš i birati neke opcionalne kolegije sam.

 

Ja bih rekao da je OIU nekakav uvod za budućeg programera/sistemaša/mrežaša:

- XML, HTML/CSS, PHP, Baze podataka (MySQL), Napredne baze podataka (MySQL), Jezik i računalo (Regex). Sve su to povezane tehnologije, mislim da na kraju koristiš i sve to u jednom kolegiju.

- Uvod u programiranje + Programiranje (C), Objektno programiranje 1 i 2 (C++)

- Tipografija (fontovi, zlatni rez, latex itd.), Vještine komuniciranja, Matematika, Fizika, Vjerojatnost i statistika, Engleski jezik, Tjelesni...

- Operacijski sustavi (općenito nešto), Administriranje Unixa/Linuxa (Debian)

- Uredsko poslovanje, Elektroničko poslovanje, digitalno nešto... i slični teoretski predmeti. Mrzio sam ih jer su suhoparna teorija, ali danas da ih slušam bi vjv. bolje pazio.

- Tablični kalkulatori (Excel napredno - funkcije, makroi, Visual Basic)

- Mreže (kroz više kolegija), solidno.

- Bio je i kolegij sa osnovama hardvera (šarafanje, dijelovi itd.) što je začudo bilo negdje na kraju.

- Imali su/Imaju jednu sobu čitavu s Macovima. To je bilo isto fino iskustvo u sklopu jednog kolegija.

itd.

 

Te popise predmeta možeš vidjet tu u nastavnom planu i programu: https://www.tvz.hr/studiji/informatika/preddiplomski

 

Vidjet ćeš što te zanima i to će te usmjerit dalje u karijeri. A oni kolegiji koji te ne zanimaju niti malo, pregrmit ćeš ih već nekako hehe

 

Meni se prosvjetljenje dogodilo tek na specijalističkom kada sam vidio PowerShell i Windows Server koje je držao kolega Ognjen, kojemu sam iznimno zahvalan jer se između ostalog time danas i bavim.

 

Nadam se da sam sitno pomogao nešto.

Fortune favours the bold.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2020 3:15 (Hyperion).
10 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Hyperion kaže...

 

- Uvod u programiranje + Programiranje (C), Objektno programiranje 1 i 2 (C++)

 

Nisam baš student, ali bi me posredno zanimalo, tko vam predaje ove kolegije sa C/C++?

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
6 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
PzKpfw kaže...
Hyperion kaže...

 

- Uvod u programiranje + Programiranje (C), Objektno programiranje 1 i 2 (C++)

 

Nisam baš student, ali bi me posredno zanimalo, tko vam predaje ove kolegije sa C/C++?

 Ivan Ceser drži C (odličan prof), Miroslav Slamić C++ (loš dosta)

16 godina
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Slamic je odlican profa. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
BlackDwarf kaže...

Slamic je odlican profa. 

 Ne za c++, za ostalo ne znam. Naspram cesara koji je vrh teško. Ak je tebi u redu čitati samo prez onda ok.

4 godine
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav, ima li smisla upisivati elektrotehniku na tvz-u i nadati se prebacivanju na računalstvo na tvz-u ili to samo nekolicina najboljih odlikaša uspije? I jel ima kakav drugi državni fakultet računalstva u zagrebu osim tvz-a i fer-a?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Deltron0 kaže...

Pozdrav, ima li smisla upisivati elektrotehniku na tvz-u i nadati se prebacivanju na računalstvo na tvz-u ili to samo nekolicina najboljih odlikaša uspije? I jel ima kakav drugi državni fakultet računalstva u zagrebu osim tvz-a i fer-a?

 

Kaj se tice računarstva u zg, jedino fer (sveucilisni studij) i tvz (veleuciliste). Nažalost to su jedini, definitivno fali jos racunarstva u zagrebu (sveucilisni studij naravno)..

 

Negdje sam vidio nedavno da ce od ove godine u algebri imati racunarstvo (sveucilisni studij) po fer3 programu u suradnji s ferom (ali na eng jeziku), kao 3 godine i onda se može na diplomski na fer,to je sve sto znam, samo uzmi u obzir da se to placa..

 

6 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Ja sam na tvz-u al prijatelj mi je išao na algebru i pričao sam s dosta ljudi o njoj. Jako dobar faks, prijatelj se kao sistemaš zaposlio na prvoj godini faksa u struci (ne znam za programsko inž.). Naravno problem je šta se plaća.

4 godine
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav svima, u dvoumici sam između informatičkog dizajna i elektrotehnike na TVZ-u. Prvi izbor mi je računarstvo ali sam 120. od 100 tako da vjerojatno neću upasti. Programirao sam u Arduinu već 2-3 godine tako da imam nekog iskustva u programiranju i volio bih naučiti još neke druge jezike ali također bih volio naći decent job nakon diplome, pa evo par pitanja:

 

1. Zaposlenja nakon Inf dizajn vs nakon elektrotehnike?

Čuo sam da je lakše naći s Informatikom kao neki front end developer nego s elektrotehnikom.

 

2. Koliko je teško završiti ova 2 smjera?

Čuo sam da je Informatiku lakše proći nego Elektrotehniku, ali pretpostavljam da je to prilično subjektivno i svakome je drugačije, ali evo opet pitam.

 

3. Htio bih čuti vaša iskustva i mišljenja o ovim smjerovima. 

Kakvi su profesori, ekipa i tako.-

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Na elektrotehnici imaš jako puno fizike, zato je većini dosta teška. Nemaš previše programiranja, nešto sitno. Fokus je uglavnom na teoriji, ima i praktičnih dijelova, ali se dosta teorije traži. Ako nemaš dobre odnose s fizikom ne bih ti preporučio :) .

Na dizajnu se također ne baviš previše programiranjem, samo u prvoj godini Python i C.

Možda smjer Organizacija i informatizacija ureda? Ima podosta programiranja, po predmetima je s informatike najsličniji računarstvu (dosta predmeta se sluša skupa s racunarcima). Tamo obrađuješ Python i C u prvoj, pa C++ i C#. Također u prvoj godini imaš HTML i CSS(osnove), dok u drugoj godini ima XML te PHP i nešto jave(izborni).

Dizajn bih ti preporučio samo ako te to baš zanima jer nećeš raditi samo web development, nego i fotografije, snimanje, fontove itd. Na sva tri smjera informatike dobiješ dobru podlogu za početak web developmenta, pa nakon toga možeš i sam uz studij učiti ako te to zanima.
3 godine
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Pozdrav ljudi! Imam pitanje u vezi diplomskog (ukoliko je već postavljeno prije-sori, promaknulo mi je)

Koliko je realno da po završetku računarnog smjera na TVZu upišeš diplomski studij na nekom sveučilištu? (Recimo na FERu u ZG, Tehničkom u rijeci ili feritu u OS?)
Znam da je to pitanje za referade tih fakseva ali sigurna sam da je netko to već probao/napravio pa me zanima koliko je to moguće i kroz kakve procedure osim razlike predmeta treba proći, ako se uopće takvo što može?

tyyyy
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
trikitriki kaže...
Pozdrav ljudi! Imam pitanje u vezi diplomskog (ukoliko je već postavljeno prije-sori, promaknulo mi je)

Koliko je realno da po završetku računarnog smjera na TVZu upišeš diplomski studij na nekom sveučilištu? (Recimo na FERu u ZG, Tehničkom u rijeci ili feritu u OS?)
Znam da je to pitanje za referade tih fakseva ali sigurna sam da je netko to već probao/napravio pa me zanima koliko je to moguće i kroz kakve procedure osim razlike predmeta treba proći, ako se uopće takvo što može?

tyyyy

 

Znam da je nekolicina ljudi nakon 3 godine TVZ-a upisala zadnje 2 godine na FOI-u uz polaganje razlike od tipa bubam ~6-7 predmeta.

Fortune favours the bold.
12 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav,

završio sam upravo 3. god na računarstvu te namjeravam upisat diplomski (2 god) isto na TVZ-u. Pretpostavljam da neću upast u 15 redovnih pa me zanima kolko je tesko upast u izvanredne? Da li je to praktički garantiran upad pošto se plaća ili ipak dosta njih ne uspije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice