Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.550.200
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

toTheCore 1660 super. AMD 5600 xt će možda bit bolja opcija za par mjeseci. AMD se zaigrao, ponovno ispao neozbiljan u grafičkom segmentu i to treba kaznit. Rade super proizvode, hardverski. Programiraju loše, kao da ja radim tamo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
miki_the_pirat kaže...
hummer0 kaže...
ibme74 kaže...

This thread is sponsored by

 ibme74

 

Ništa osobno , ali pročitaj zadnje dvije strane ovdje na našem forumu stalno neko sranje sa driverima to nema veze jel neko voli NVidiu ili ADM.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/grafike-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=75

 

Ja sa svojih 48g. se ne sjećam da je neko ikada hvalio ADM drivere stalno neke pizdarije.

Slažem se da su NVidia kartice preskupe, ali braco drže cijene jel su ADM papci nesposobni.

Slažem se... mislim, rješit će se to kad-tad. Al do tad ipak nisu baš za svakoga.

I još jedna stvar jel≠jer... sa 48 god... rly? Sry, morao sam.

 LOL miki_the_pirat da su mi tvoji problemi da se naspavam. 

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hummer0 kaže...
miki_the_pirat kaže...
hummer0 kaže...
ibme74 kaže...

This thread is sponsored by

 ibme74

 

Ništa osobno , ali pročitaj zadnje dvije strane ovdje na našem forumu stalno neko sranje sa driverima to nema veze jel neko voli NVidiu ili ADM.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/grafike-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=75

 

Ja sa svojih 48g. se ne sjećam da je neko ikada hvalio ADM drivere stalno neke pizdarije.

Slažem se da su NVidia kartice preskupe, ali braco drže cijene jel su ADM papci nesposobni.

Slažem se... mislim, rješit će se to kad-tad. Al do tad ipak nisu baš za svakoga.

I još jedna stvar jel≠jer... sa 48 god... rly? Sry, morao sam.

 LOL miki_the_pirat da su mi tvoji problemi da se naspavam. 

 Zato sam i rekao: "sry, morao sam". Te jer/jel zajebancije su karakteristične za današnju mlađariju pa me iznenadilo kad sam pročitao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 17:47 (miki_the_pirat).
12 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Friday kaže...

Ja generalno nemam problema sa svojom Navi karticom osim crnog ekrana koji se pojavi otprilike jednom mjesecno. Bas prije par dana me zena zove da pita jel ja iz firme nesto radim sa kompom jer je glavni ekran pocrnio. Ja se spojio nakon toga sa RDP-om, odmah odspojio se i sve OK.

Ali ne mogu se oteti dojmu da je to s njima tako vec jako dugo. Zadnja AMD kartica prije ove je bila 7850-ka. Sjecam se drame sa battlefield-om u to vrijeme. Ajme meni, kad izadju novi driveri koje je to testiranje bilo. Pa onda deinstaliraj, vracaj stare drivere. U medjuvremenu sam imao par nvidija i bas nikakav problem.

Nije mi zao sto sam uzeo Navi, zadovoljan sam. Ali da imaju problema - imaju itekako. Ulazu previse u sminku, dodavaju milijun novih ficera a core funkcionalnost je sjebana. Totalno mi je nejasan taj pristup.

 Ja sam 290tku i jednu Fury, vratio baš iz tog razloga. Poslije nakon reklamacije nisam imao problema. 290 je i na kraju bacila perma bs.

 

S Nvidiom to nikad nisam doživio. Doduše, o ostalim problemima zelenih bi se dalo dosta toga napisati.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 18:31 (DarthMarkus).
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja sam imao i 260X i 380, niti jedan problem :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
AMD je trenutno banana što se tiče drivera. Kolega s posla slaže gaming konfiguraciju sa r5 3600 i kako stvari stoje ne mogu mu ništa preporučiti osim Nvidie.
SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Banana sa 2020 adrenalinom....

 

2019 varijante su barem meni sve radile bez ikakvih problema..... 

 

Dali to vrijedi i za ovu zadnje 5xxx kartice neznam.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hmm XFX 5700 XT THICC II Ultra cu vratiti natrag Amazonu, jer danas je na akciji XFX 5700 XT THICC III Ultra za iste novce kao i THICC II.

A taman danas stize postom, pa lijepo paketom natrag :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Razmisljam o novoj grafickoj, sada imam gigabyte gtx 970 g1, gledao sam malo rtx2060 ili amd rx5700, cijenom su tu negdje, sta mislite koju bi bilo bolje staviti i kojeg proizvođaca, do sada sam imao sve od gigabyta i zadovoljan sam bio

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Joky007 kaže...

Razmisljam o novoj grafickoj, sada imam gigabyte gtx 970 g1, gledao sam malo rtx2060 ili amd rx5700, cijenom su tu negdje, sta mislite koju bi bilo bolje staviti i kojeg proizvođaca, do sada sam imao sve od gigabyta i zadovoljan sam bio

 Gainward 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Joky007 kaže...

Razmisljam o novoj grafickoj, sada imam gigabyte gtx 970 g1, gledao sam malo rtx2060 ili amd rx5700, cijenom su tu negdje, sta mislite koju bi bilo bolje staviti i kojeg proizvođaca, do sada sam imao sve od gigabyta i zadovoljan sam bio

 Pročita zadnje dvije tri stranicetu na forumu i zaključi. ADM driveri su koma ljudi se žale ,ali su jeftinije.

Uzmi MSI 2060 gaming x  i nećeš požaliti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 11:57 (hummer0).
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne znam koliko se sad ispalti uzimati novu grafu, ako će Nvidia izbaciti nove kartice u 3-4 mj., a AMD u 5.mj.

BF3:fluffy_inside
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Čitatelj kaže...

Hmm XFX 5700 XT THICC II Ultra cu vratiti natrag Amazonu, jer danas je na akciji XFX 5700 XT THICC III Ultra za iste novce kao i THICC II.

A taman danas stize postom, pa lijepo paketom natrag :)

 hmm a čemu? jel ta hladnija ono, debelo od ove s 2 venta?

 

mislim osnovno inženjersko pravilo, ono čega nema, ne može se pokvariti, čemu 3. ventilator ako nije nužan za rashladnu učinkovitost ?

Ju je je? Je ju je!
10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nije samo treći vent, nego su dodali bakrene hladnjake za memoriju i produljili heatsink. Sama THICC II Ultra je sranje od rashladne učinkovitosti u odnosu na konkurenciju.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Tako je, ne znam kome uopce padne na pamet uzimati to.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stric_Jura kaže...

 hmm a čemu? jel ta hladnija ono, debelo od ove s 2 venta?

 

mislim osnovno inženjersko pravilo, ono čega nema, ne može se pokvariti, čemu 3. ventilator ako nije nužan za rashladnu učinkovitost ?

 Ona Thicc 2 je bas ona koja je imala problema sa temperaturama i sl.., sad ko zna dal je to ona fixana ili ne (jer nigdje nema rev 2 ili sl..). Thicc 3 je 100% poboljsana Thicc 2.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
The_Fichek kaže...

Nije samo treći vent, nego su dodali bakrene hladnjake za memoriju i produljili heatsink. Sama THICC II Ultra je sranje od rashladne učinkovitosti u odnosu na konkurenciju.

 i thicc II ultra je dobila poboljšanje - link

 

Essentially, the new THICC II design will be implementing the same copper base-plate found in the THICC III heatsink of the 5700 XT. The previous THICC II heatsink had an aluminum base-plate covering the memory modules which meant that heat dissipation in this portion of the GPU was inferior to the THICC III's copper solution. Thus, unlike last time, overall heat and noise levels should be reduced in the new THICC II 5700 XT.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

ako je tako onda cu pricekati jos tih dva mjeseca, bude posluzila jos gtx970

5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Wolf88 kaže...

Ne znam koliko se sad ispalti uzimati novu grafu, ako će Nvidia izbaciti nove kartice u 3-4 mj., a AMD u 5.mj.

 nece biti 3-4 mj, nvidia ima sada iduci mj keynote na GTC-u gdje ce predstaviti "ampere" pa ocekujem tu negdje pocetkom/sredinom ljeta da ce biti moguce nabaviti to.

Ali isplati se cekati mislim jer na veliko se vec prica kako TSMC i Samsung stampaju 7NM nvidiji!

7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ove godine ce biti napeto, bas jer TSMC+Samsung stampaju za nV (isto FabLess firma kao i AMD/ATI),

takodjer treba uz to doci i nove RX58xx kartice od AMD/ATI kampa na 7nm,

a i nove konzole ce okustiti isto. Jedino Switch kaze da ove godine nece dobiti

novu "Pro" verziju, dakle nV nece napraviti novi SoC na 7nm za Shield/Switch.

 

Al najgore od svega je to, kad nV predstavi nove kartice, starima cijena padne u dan,

i onda drugi dan ih vise nema za naruciti, pa opet dodje na isto - imas novu karticu za 20-30€ vise

nego stari model, sa 5-10% vecim performansama, a stariji model ne mozes dobiti na popustu.

 

Dok recimo AMD/ATI to odradi drugacije, pa sad mozes RX580/590 dobiti za sicu. Nekad predstavljena za 380€,

isla je do 550€ (majning ludilo), i sad je 200€ i nize (nadje se na akciji za 160€). To je super deal za budget gamera.

 

A gdje budget gamer moze kupiti jednu RTX2060 za 200€? Eventualno neku 1160/Super moze naci za te novce.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa nemreš baš porediti 580/590 sa 2060

7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa po snazi ide ovako:

1660TI>RX590>RX580>1660

 

A kad pogledas cijene, opet ti se isplati uzet RX590 za 170€ nego 1660TI za 280€.

 

Sve u svemu, i RTX2060 i 1660TI bi trebale biti bar 50-70€ povoljnije. Zasto? nDivija porez.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Čitatelj kaže...

Pa po snazi ide ovako:

1660TI>RX590>RX580>1660

 

A kad pogledas cijene, opet ti se isplati uzet RX590 za 170€ nego 1660TI za 280€.

 

Sve u svemu, i RTX2060 i 1660TI bi trebale biti bar 50-70€ povoljnije. Zasto? nDivija porez.

 Zasto se 1660 i 1660Ti stavljaju uopce u rang sa RX 580/590 ? 1660 je na razini 1070, dok je 1660ti jos jaca. Uostalom nitko vise ne kupuje 1660Ti kad je tu 1660 Super po 210€...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Čitatelj kaže...

Pa po snazi ide ovako:

1660TI>RX590>RX580>1660

 je, ali u kujcu, evo ti dolje 1660 u preko 20 igara

ide 1660TI>1660>RX590>RX580

7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Cuj, ja sam gledao ovaj video:

 

U naslovima koji nisu nDivija "optimized" RX590 je bolja od GTX1660.

Isto tako je i realno dosta povoljnija od nje, kad se pogledaju modeli sa dobrim hladjenjem,

a ne modeli sa jednom turbinom ili slicno.

 

Obicno gledam benchove gdje je W3 u 1440p, jer to je dobro optimizirana igra

neovisno o platformi (Intel/AMD-nVidia/AMD-ATI).

 

 

Tako da, moguce da je i do novijih drivera gdje AMD izvuce dodatne performanse,

jer AMD je poznat po tome da s vremenom njihovi driveri izvuku 5-15% vece performanse u starijim naslovima.

 

No ako se gleda performansa po jednom euru, tu svakako RX580/590 dominiraju. Za ispod 200€ RX590 je kradja.

Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

za mid range je trenutno najbolja GTX1660Super, cijenom jako blizu obicne 1660 a performansama jako blizu osjetno skupljoj TI verziji, do cijenovnog ranga između 1.000-1.400kn definitivno RX570/580.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Čitatelj kaže...

Cuj, ja sam gledao ovaj video:

 

U naslovima koji nisu nDivija "optimized" RX590 je bolja od GTX1660.

Isto tako je i realno dosta povoljnija od nje, kad se pogledaju modeli sa dobrim hladjenjem,

a ne modeli sa jednom turbinom ili slicno.

 

Tako da, moguce da je i do novijih drivera gdje AMD izvuce dodatne performanse,

jer AMD je poznat po tome da s vremenom njihovi driveri izvuku 5-15% vece performanse u starijim naslovima.

 ma pusti te video uratke iza kojih nema nikakvih podataka koja grafa, u kojim uvjetima se testira, često koriste i tuđe video uratke pa spajaju i nadoštukavaju... 

i pusti te priče ova optimized-onaj optimized, nemereš ti reći hoće li netko igrati ovu ili onu igru po tome za koju je grafu optimizirana - osim ako ne spadaš u ekipu koja jednu te istu igu igra godinama i ništa drugo - onda biraš prema toj igri

zato se uzima što veći prosjek jer inače svatko cherrypicka koje mu igre pašu, pa nateže kožicu na ovu ili onu stranu, ovisno čiji je fanboj

 

EDIT: i taj video koji pokazuješ nema u usporedbi 1660, nego 1660ti i 1060 vs 580/590, tako da si očito zamijenio 1660 za 1060

 

i te priče s driverima su nekad bilo, sad se spominjalo - nemaju značajnijeg dobitka kroz drivere već godinama, dapače, čak je nevidija i nešto bolja

to je bilo ranije dok im je trebalo po dvije godine da slože drivere koji znaju kako spada izvući sve iz grafe, sad dobiješ u startu skoro pun potencijal - i to je super, a ne da moraš čekat dvije godine da ti grafa konačno proradi kako treba

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 14:52 (picajzla0707).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mla_dend kaže...

hvala svima... kao što sam reko trenutno imam rx 580 nitro i stvarno sam zadovoljan, no taj nitro pomalo kašljuca sa Saints and sinnersima, Asseto corsa radi ali sa smanjenim detaljima .... tako da mi je VR jedini razlog za promjenu, ja bih najrađe 2070 super ali da je soma kuna jeftiniji )))) . U kanti je trenutno i5 4690 i to dvoje gura 34 inchni LG freesinc 2560 x 1080 144hz, za VR imam i Quest spojen preko linka,  znam da će taj i5 sa bilo kojom od navedenih novom ustvari biti usko grlo .... ali i on je podložan promjeni, samo što još ni sam nisam siguran da li da unutra naguram neki i7  ili da ipak mjenjam sve i uzmem nekog raizena .... hbg znao sam da će me HL Alyx doć glave i koštat ko sv. Petra kajgana ali strast ne pita  )))) ... inaće nemam nikakvog problema green ili red , nekako ispada da u zadnjih 10tak godina stalno mjenjam tako je ova 580tka zamjenila odličnu 960 phantomku , koja je pak zamjenila  r7 260 , koji je pak zamjenio 8800 gt .... ćini mi se svaki put idem mali  korak prema gore  , najnovije RTXice podržavaju ako se ne varam podržavaju freesinc ... iako od kad je quest došao u kuću nisam sjeo igrat pred monitor )))) 

 

"dovukao" sam kući gainward 2070 super phantom gs (i jedva je naguro u kućište )))).... Nakon instalacije pokrenuo sam Aircar.... vauuuu, nakon toga pokrenuo Lone echo 2 demo, genijalno, dobitak u odnosu na rx 580 nitro je ogroman (što je i bilo za očekivati) , ....nisam fulo nisam - neznam možda bi i 5700xt dao iste ili slične rezultate ali kako mi je ustvari jedini razlog promjene bio VR i "doživljaj" u VRu nisam htio reskirati... Sad u miru čekam Alyx )))), pokrenuo sam Assetto Corsa... zmaksao sve detalje,  nema flickanja svi su instrumenti u autu čitljivi, frame rate je namješten na 72 (što i je questov max), i zaista sad krug po nordŠlajfi zgleda kako treba ... svima hvala na savjetima. Metro exodus na mom monitoru izgleda neprepoznatljivo GENIJALNO, mislio sam si kako sa 580 zgleda vau ali ovo sad je nekaj skroz drugo. go team green .... barem do iduće promjene kad ću vjerovatno opet završiti sa nekim radeonom )))) eto slijedi mi promjena procesora, iako se ovaj i5 (barem mi se tako zasad ćini) odlično drži ali je u sprezi s ovom grafuljom sigurno nekakvo usko grlo ... grafu sljedeći put mjenjam kad napokon dođe neki 4k vr set, hvala svima na savjetima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.2.2020 10:42 (mla_dend).
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Za sve one koji traže budget gaming grafu na polovnom tržištu, kako za 1080p tako i za 1440p, odabir je jasan.

 

15 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Odlično se drže s obzirom da su stare oko 4 g. Štoviše, evo meni Bf v radi prilično dobro na midrange kartici iz 2015. Sve na medium, 1080p i imam oko 60-70 fps-a. Doduše, zna padati do 50-tak, ali ipak dobro radi.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice