Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.539.206
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nema bas Vege 56 ispod 300 eura, a za 300 eura, tj. 2285kn s dostavom imas RX 5600 XT Pulse koja je jako dobra grafa, pogotovo s flashanim BIOS-om: https://www.alzashop.com/sapphire-pulse-radeon-rx-5600-xt-6g-d5759627.htm?o=1

13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dobio sam neko staro uredsko računalo sa I5-4690 3.50GHz procesorom i Z87 Pro3 Asrock matičnom 16GB dd3 1600

Uglavnom treba mi neka grafička da djeca mogu zaigrati minecraft i simse da ne trza , buđet mi je oko 1000 kuna 200 - 300 gore dolje toliko bi volio potrošiti ali ako moram dati ću i više

 

Jel može kakava sugesti šta bi trebao kupiti , novo mislim kupiti

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Rx 570 ti je top pick i s tom grafim mozes i novije naslove igrat kao tomb raider , assasinss creed , apex legends itd...

Moj PC  
3 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pcsimke kaže...

Dobio sam neko staro uredsko računalo sa I5-4690 3.50GHz procesorom i Z87 Pro3 Asrock matičnom 16GB dd3 1600

Uglavnom treba mi neka grafička da djeca mogu zaigrati minecraft i simse da ne trza , buđet mi je oko 1000 kuna 200 - 300 gore dolje toliko bi volio potrošiti ali ako moram dati ću i više

 

Jel može kakava sugesti šta bi trebao kupiti , novo mislim kupiti

 Ma.. Čemu ulagat u novu komponentu za, kao što i sam kažeš, staro uredsko računalo? Ima polovnih rx470 i gtx1060 (koja je i bolja od rx570) za cca 500 kn. Naleti se i za manje. Uzmeš to i miran si. Ili dodaš još 100-200 pa imaš i 1+ godinu garancije. Danas uzimati grafičke iz dućana.. A ne znam, ako te svrbi lova - zašto ne. Osobno ti preporučam da razmisliš o polovnoj. Nije to mobitel pa da je netko na wc-u koristio. Staviš je u kućište i do sljedećeg čišćenja ni ne znaš da je tu. :)

A evo i u attachmentu stavljam sliku od Steam surveya za hardware koji korisnici koriste. Iako je u padu, gtx1060 uvjerljivo vodi što se tiče broja korisnika. Pozdrav.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 19:08 (birra).
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jedno veliko pitanje je koje je napajanje unutra ? A za mine craft i simse mu ne treba gtx-ica niti Rx. To sve moze igrat i na gt 750 koja polivna kosta oko 200kn ako ce bas gledat usparat a i ne treba extra kvalitetno napajanje kakvo vjv. i je u uredskom racunalu.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Imam averziju kupovine stvari  preko oglasa ,   Imam 2 računala u kući ovo će biti 3 , čak ako i ovo crkne a grafička preživi imam gdje iskoristiti grafičku inače unutra je 550 w napajanje čini mi se ok

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Onda uzmi rx 550-560 ili 570.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MGloc kaže...

Jedno veliko pitanje je koje je napajanje unutra ? A za mine craft i simse mu ne treba gtx-ica niti Rx. To sve moze igrat i na gt 750 koja polivna kosta oko 200kn ako ce bas gledat usparat a i ne treba extra kvalitetno napajanje kakvo vjv. i je u uredskom racunalu.

 Dodaj koji mod u mincraftu za sjene i gluposti  i šteka , plus taj procesor je iz 2014 pa si mislim da je barem grafička onda ok, ako to ima smisla.

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MGloc kaže...

Onda uzmi rx 550-560 ili 570.

 



rx 550 i 560 ne bi trebale ni postojat. Koristio sam rx460 dvije godine pa znam iz prve ruke što očekivati od takve grafičke. Apsolutno ništa. 
Preporodio sam se nabavom polovne gtx1060. Puno veću razliku sam osjetio sa gtx1060 naspram rx460, nego sa 1070ti naspram 1060.

Dakle, stvarno ti je 1060 sweet spot i ako se ipak odlučiš na polovni proizvod, nećeš promašiti uzmeš li nju od 3gb vrama. Mada bi 6 bilo idealno, vjerujem da će ti sinovi bit i više nego zadovoljni sa jeftinijom varijantom. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
birra kaže...
MGloc kaže...

Onda uzmi rx 550-560 ili 570.

 



rx 550 i 560 ne bi trebale ni postojat. Koristio sam rx460 dvije godine pa znam iz prve ruke što očekivati od takve grafičke. Apsolutno ništa. 
Preporodio sam se nabavom polovne gtx1060. Puno veću razliku sam osjetio sa gtx1060 naspram rx460, nego sa 1070ti naspram 1060.

Dakle, stvarno ti je 1060 sweet spot i ako se ipak odlučiš na polovni proizvod, nećeš promašiti uzmeš li nju od 3gb vrama. Mada bi 6 bilo idealno, vjerujem da će ti sinovi bit i više nego zadovoljni sa jeftinijom varijantom. 

 Kćeri su u pitanju mincraft rolblox i simsi to je sve što igraju  , eto nova generacija gamera dolazi , a budem pogledao u oglasnik možda čak i uzmem polovnu, mada  se uvjek mislim da će me preveslati nekako.

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da se igraju bf , cod , tomb raider , assasins creed , metro exodus ,Red dead redemption , pubg i zganja svaki fps tad vrijedi trazit polovnu gtx 1060 ali njemu treba grafa za simse , minecraft a upravo da zele odigrat i gta 5 na rx 550 mogu i to bez trzanja ima graficku sa garancijom i mirnije ce spavat.Tko zna koliko je staro i kakavo brand napajanje  ne treba mu extra connector ni nista 550 samo plug and play.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

1060 3gb danas ne bih nikome prepručio, bolje onda 570 ili 470. 6gb već može

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kako sad nisam više bio siguran koju opciju da uzmem jer jedni kažu 1060 3gb drugi Rx 570  pa sam probao potražiti da vidim koja če mi bolja pasati uz ovaj procesor

 

 https://www.gpucheck.com/en-usd/compare/nvidia-geforce-gtx-1060-3gb-vs-amd-radeon-rx-570/intel-core-i5-4690k-3-50ghz-vs-intel-core-i5-4690k-3-50ghz/ultra/ultra/-vs-

 

koliko sam shvatio  iz "CPU Impact on FPS-3.9 FPS-6.7 FPS" 1060 se bolje slaže sa mojim procom pa eto kupiti cu polovnu neku , jer ih i nema više u prodaji nvih skoro

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pcsimke kaže...

Kako sad nisam više bio siguran koju opciju da uzmem jer jedni kažu 1060 3gb drugi Rx 570  pa sam probao potražiti da vidim koja če mi bolja pasati uz ovaj procesor

 

 https://www.gpucheck.com/en-usd/compare/nvidia-geforce-gtx-1060-3gb-vs-amd-radeon-rx-570/intel-core-i5-4690k-3-50ghz-vs-intel-core-i5-4690k-3-50ghz/ultra/ultra/-vs-

 

koliko sam shvatio  iz "CPU Impact on FPS-3.9 FPS-6.7 FPS" 1060 se bolje slaže sa mojim procom pa eto kupiti cu polovnu neku , jer ih i nema više u prodaji nvih skoro

 

Nemoj gledati te retardirane stranice, to nema veze s mozgom. 1060 sa 3gb je loš izbor jer je 3gb postalo premalo za jedan dio novih igara, a biti će sve gore i gore u budućnosti. Nadalje, rx570 je tu negdje po snazi, u prosjeku malo jača i nema problema sa stutterom zbog manjka vrama.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

1060 ti je malo blaži prema napajanju... uzmeš ono na šta naletiš povoljnije u tom trenutku. A 4 vs 3 gige rama je isti k* u prosjeku... Ja bih naginjao prema 1060 6giga. Malo poprati oglase ovdje na forumu - možda naleti nešto. Samo gledaj da ne uzmeš nešto pa da moraš i napajanje mijenjati (tipa 580 ili slično).

Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

kupi nvidiju najbolju koju si moze priustiti, izbjegavaj AMD ako ikako mozes

Moj PC  
2 9 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Samo golf dizel, intel i nvidia rođo ostalo je 

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ajde bogati... samo AMD/radeon... samo nek nije green team pa makar i lošije bilo.

7 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Uvijek se ovdje stvori off-topic i svađa između amd/nvidia fanatika.. Makar i u šali. Uglavnom, uzmi ono što ti bude najpovoljnije i ako ti išta znači, gledaj da ima barem par mjeseci garancije. Moj glas ide za gtx1060 jer sam je osobno koristio i znam da je zvjerka, nalazi se dosta povoljno na marketu, 3 vs 4 gb ne predstavlja neku razliku obzirom da te grafičke i nisu napravljene da guraju nove naslove na ultri koji znaju ići i na 5-6 gb vrama.. tako da, što god odlučiš - bit će dobro za cure!
A ako ikad poželiš i sam zaigrati nešto, malo se zabavi sa youtube tutorialima i usporedi fps u igrama kod tih par grafa koje staviš u uži odabir. 
Dalje ide samo traženje i moguće cjenkanje, a za to ne traži pomoć na forumu jer će ti se vjerojatno javiti dežurni "scammeri" i preprodavači. :)
Lp.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pcsimke kaže...

Kako sad nisam više bio siguran koju opciju da uzmem jer jedni kažu 1060 3gb drugi Rx 570  pa sam probao potražiti da vidim koja če mi bolja pasati uz ovaj procesor

 

 https://www.gpucheck.com/en-usd/compare/nvidia-geforce-gtx-1060-3gb-vs-amd-radeon-rx-570/intel-core-i5-4690k-3-50ghz-vs-intel-core-i5-4690k-3-50ghz/ultra/ultra/-vs-

 

koliko sam shvatio  iz "CPU Impact on FPS-3.9 FPS-6.7 FPS" 1060 se bolje slaže sa mojim procom pa eto kupiti cu polovnu neku , jer ih i nema više u prodaji nvih skoro

  Te igre koje spomenuo mogu igrati i s GTX 1060 3GB i sa RX 570. A sad, svakako ti je najbolja opcija sada za svaki budget gaming GTX 1060 6GB ili još bolje RX 580 8GB. Sve idu fino ispod 1000kn i imaš odličan budget gaming potencijal.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

stvar je što nameću svoje mišljenje kao sveto pismo, kupiš ono što je best buy za lovu koju imaš, ako nadoplaćuješ za nešto samo zato što je zelene ili crvene boje dijabola si, to je ono zašto bi platio običnu bijelu majicu 40kn kada mogu uzeti istu takvu sa nike znakom za 200kn 

što se VRAM-a tiče ako će mu neka igra zakucat 3GB zakucat će i 4Gb bez beda tako da i ove teorije o manje "stutteringa" ne drze bas vodu, ali ja se nebi ni na to obraćao jer pitanje je kako će te kartice terati moderne nalsove jer ipak pričamo o 4 godine starom chipu tako da će kresanja detalja svkako biti - a kresanje detalja = manji VRAM usage i još kada dodamo da ima i5 4c/4t mogu mu iz prve ruke reći da će mu većina moderniji igara zakucati taj CPU i neće grafe ni distai punim plućima tako da je manje bitno koju uzima, ja bi uzeo ono što nađem jeftinije i sa što više gare, jel zeleno ili crveno manje je bitno a ove "samo intel, nvidia i to'nson" bi ignorirao 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 15:05 (ibme74).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
3dfx kaže...

kupi nvidiju najbolju koju si moze priustiti, izbjegavaj AMD ako ikako mozes

miki_the_pirat kaže...

Ajde bogati... samo AMD/radeon... samo nek nije green team pa makar i lošije bilo.

 još malo pa izlazi intel, ovo sve drugo su ionako komunjare

7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

1060 3gb ili 570 4gb skoro isto. 570 sa 8 gb niš koristi. Ak ideš na 8gb bar 580 tku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Rx 570 8gb i rx 580 8gb je skoro isti klinac tako da tvoja izjava nema ama bas nikakvog smisla, max 5% razlike izmedu tih grafa

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...

Rx 570 8gb i rx 580 8gb je skoro isti klinac tako da tvoja izjava nema ama bas nikakvog smisla, max 5% razlike izmedu tih grafa

 

pa i nije bas 5% ali da nije bas ni toliko ubitačna razlika da na rx580 8gb nesto znaci a na rx570 ne...

15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Tko god ima dileme, nek zna da nema nikakve dileme. Polovnjača RX 580 je best "bang for the buck" i to "hands down". Naprosto nema ničeg na tržištu što bi bilo toliko jeftino, a toliko dobro.

 

Evo ovdje jedan zanimljiv bench:

RX 580 vs GTX 1060 (28 igara test)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
Patrick_cro kaže...

Rx 570 8gb i rx 580 8gb je skoro isti klinac tako da tvoja izjava nema ama bas nikakvog smisla, max 5% razlike izmedu tih grafa

 

pa i nije bas 5% ali da nije bas ni toliko ubitačna razlika da na rx580 8gb nesto znaci a na rx570 ne...

 Znaci 8,41% a ti razlike, isti klinac koju uzmes jer to su grafe za 1080p, a i tu u tvom benchmarku je rx570 sa 4Gb memorije. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...
ibme74 kaže...
Patrick_cro kaže...

Rx 570 8gb i rx 580 8gb je skoro isti klinac tako da tvoja izjava nema ama bas nikakvog smisla, max 5% razlike izmedu tih grafa

 

pa i nije bas 5% ali da nije bas ni toliko ubitačna razlika da na rx580 8gb nesto znaci a na rx570 ne...

 Znaci 8,41% a ti razlike, isti klinac koju uzmes jer to su grafe za 1080p, a i tu u tvom benchmarku je rx570 sa 4Gb memorije. 

 

Nekome i ne ide bas matematika 

 

The 3GB GTX 1060 was on average 4% faster than the RX 570 across the 36 games tested, giving it a 3 fps advantage. Then we see a further 14% jump in performance to the RX 580 8GB and GTX 1060 6GB, both of which averaged 82 fps across the 36 game sample.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 21:58 (ibme74).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
A netko nezna citati, rx570 8GB vs rx 580 8GB, jos jednom procitaj, ako rx 570 ima 69 a rx 580 8gb 82 fps znaci razlika je ta koju sam napisao. Jos jednom stavio so Graf rx 570 4Gb vs rx 580 8Gb.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 22:10 (Patrick_cro).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Je, a inače je 8GB značajno "jači" od 4GB modela 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice