Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.539.867
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MGloc kaže...

G2 nema nigdje na lageru, dobavljiv za 2-3 dana ima acer xf2 27" 1440p ,144hz TN ,freesync oko 360€ na lageru vidjet cu ,rekao bi da je svakako bolji izbor.

 

Kako nema klik

EDIT: eno imas sada u HG Spotu za ispod 1.500kn

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 14:51 (ibme74).
7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ajmo ovak mala pomoć. Znači nađeno na oglasniku 1060 3gb aero 650 kn, 6mj gare. 1060 aero 600 kn bez gare. Ili nova rx 570 8gb xfx  sa 3g gare za 1200kn. Proc mali bottle ali zanemariv fx 8300. Kaj piknut od navedenog i za kolko realno skinut cijenu?

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 17:18 (BOOMboy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

proc veliki BN pa je manje bitno što ćeš uzeti, ja kada sam imao uparen fx8300 sa r9 380 ni nju nije uspio iskoristiti kako spada (a to ti je rang gtx1050ti), prelaskom na i5 6400 grafa prodisala.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Taj neisplativi šrot ne dolazi u obzir, mislim grafa. Procesor ide uskoro novi, pitao sam gore kaj od navedenog a ne filozofiju i raspravu od stolječa sedmog.

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
BOOMboy kaže...

Taj neisplativi šrot ne dolazi u obzir, mislim grafa. Procesor ide uskoro novi, pitao sam gore kaj od navedenog a ne filozofiju i raspravu od stolječa sedmog.

 

 

lol pa nisam ni napisao da ju kupuješ, samo ti govorim da taj procesor ograničava i grafu tog ranga a kamoli nešto jače.

Slobodno ti kupi i RTX2070 ako hoćeš, isto će ti biti - dao sam ti savjet na osnovu iskustva sa spomenutim procesorom a ne filozofiju, ako ga ne želiš prihvatiti čemu psotavljanje pitanja na forumu? Kupuj što te volja i adio 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 17:07 (ibme74).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Čitaj moje pitanje, veoma je jasno . Ak nemaš odgovor ne trudi se. Jeb ga rasprave bi mogle biti produktivnije tako.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
BOOMboy kaže...

Taj neisplativi šrot ne dolazi u obzir, mislim grafa. Procesor ide uskoro novi, pitao sam gore kaj od navedenog a ne filozofiju i raspravu od stolječa sedmog.

 

Od navedenog 1060 sa pola godine garancije, naravno.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
BOOMboy kaže...

Taj neisplativi šrot ne dolazi u obzir, mislim grafa. Procesor ide uskoro novi, pitao sam gore kaj od navedenog a ne filozofiju i raspravu od stolječa sedmog.

 

Od navedenog 1060 sa pola godine garancije, naravno.

 E to je konkretan odgovor. Hvala! Dal da probam nekaj skinut il je to realna cijena? Ne želim nikog podcijenit niti uvrijedit nekom bedastom ponudom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 17:25 (BOOMboy).
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ibme ti je samo opisao koji scenarij mozes ocekivat nije preporucio 380 kao top pick , ovu bez gare ne bi ni razmatrao zbog razlike 50kn osim ako ti je u blizini pa da ju pogledas/isprobas.Novu 570 ne bi bas uzimao ali ajde vrti vecinu novijih igara na 1080p bez problema pa ako uzmes novu platformu jos ce ti posluzit.Najisplativije je prodat sve i kupovat novu platformu jer je cak i najjslabiji ryzen 1200 daje jednak fps kao i5 3300/fx 8100.

Edit:probaj skinut 50kn ako ces ici po nju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 17:29 (MGloc).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MGloc kaže...

Ibme ti je samo opisao koji scenarij mozes ocekivat nije preporucio 380 kao top pick , ovu bez gare ne bi ni razmatrao zbog razlike 50kn osim ako ti je u blizini pa da ju pogledas/isprobas.Novu 570 ne bi bas uzimao ali ajde vrti vecinu novijih igara na 1080p bez problema pa ako uzmes novu platformu jos ce ti posluzit.Najisplativije je prodat sve i kupovat novu platformu jer je cak i najjslabiji ryzen 1200 daje jednak fps kao i5 3300/fx 8100.

Edit:probaj skinut 50kn ako ces ici po nju.

Ne filozofiraj da ne bi prošao kao Ibme... znači samo da, ne i točno što je upitano... bez viška riječi

Netko izgleda dugo pi*ke nije vidio

7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
miki_the_pirat kaže...
MGloc kaže...

Ibme ti je samo opisao koji scenarij mozes ocekivat nije preporucio 380 kao top pick , ovu bez gare ne bi ni razmatrao zbog razlike 50kn osim ako ti je u blizini pa da ju pogledas/isprobas.Novu 570 ne bi bas uzimao ali ajde vrti vecinu novijih igara na 1080p bez problema pa ako uzmes novu platformu jos ce ti posluzit.Najisplativije je prodat sve i kupovat novu platformu jer je cak i najjslabiji ryzen 1200 daje jednak fps kao i5 3300/fx 8100.

Edit:probaj skinut 50kn ako ces ici po nju.

Ne filozofiraj da ne bi prošao kao Ibme... znači samo da, ne i točno što je upitano... bez viška riječi

Netko izgleda dugo pi*ke nije vidio

 Od gledanja nema ništa, kao niti od suvišnog trkeljanja.

7 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ajde ne glumi facu. Dodes na forum da ti ljudi ustede tih bijednih 50-100 kn i onda ih vrijedas sve redom. Prvo pitaj starce koliko smijes potrositi pa se vrati da ti pomognemo. 

Moj PC  
11 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
birra kaže...

Ajde ne glumi facu. Dodes na forum da ti ljudi ustede tih bijednih 50-100 kn i onda ih vrijedas sve redom. Prvo pitaj starce koliko smijes potrositi pa se vrati da ti pomognemo. 

 S ovakvim stavom ću mu sigurno tu tražit rješenja i pisat mišljenja. Moš mislit. Mogu se samo malo sprdat po ovoj temi...

Live long and prosper.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Uuu sprema se ekipa na linč. Nikog ja nisam uvrijedio, ak jesam sorkač. Pitaj starce uuu ove su opasne ispod pojasa, sreća kaj imam živčeke ko konj pa sam imun na takve ispade. Pusek sinek

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 14:44 (BOOMboy).
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
BOOMboy kaže...

Uuu sprema se ekipa na linč. Nikog ja nisam uvrijedio, ak jesam sorkač. Pitaj starce uuu ove su opasne ispod pojasa, sreća kaj imam živčeke ko konj pa sam imun na takve ispade. Pusek sinek

 Je, baš linč... Možda nisi svjestan, ali jako bezobrazno si odgovarao na nekoliko poruka ljudima koji su ti samo išli dat savjet. Bolji ili lošiji, ipak su htjeli pomoć. Ti si baš onako drsko odgovorio na svaku poruku. Pusica.

Live long and prosper.
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

jebote, ove sve manje liči na forum, a sve više na lančanu reakciju 

ontopic: grafe su vrlo slične po perfomansama, na 1080p za koji su namijenjene količina rama nije presudna i dati duplo više novčeka samo za dužu garanciju nema smisla

 

dakle, preporuka je 1060 s ono malo gare

čak i da si toliki baksuz da crkne kad istekne garancija, opet za iste pare možeš uzet još jednu takvu, pa si u najgorem slučaju na istom 

Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

jebote, ove sve manje liči na forum, a sve više na lančanu reakciju 

ontopic: grafe su vrlo slične po perfomansama, na 1080p za koji su namijenjene količina rama nije presudna i dati duplo više novčeka samo za dužu garanciju nema smisla

 

dakle, preporuka je 1060 s ono malo gare

čak i da si toliki baksuz da crkne kad istekne garancija, opet za iste pare možeš uzet još jednu takvu, pa si u najgorem slučaju na istom 

 Pregovaram za jednu rx470 čak mi i više paše, manje struje srče a zanemariva razlika u famoznom FPS- u. Nema garu al nema veze ak je dobra cijena.

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ne vuce manje od 1060, otkud ti to.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 16:01 (Jakovp).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jakovp kaže...
Ne vuce manje od 1060, otkud ti to.

 Od 570 vuče. Eto kupljena 1060 aero 6mj gare 500kn. Hvala vam svima na pomoći!

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 18:28 (BOOMboy).
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imam rx470 4gb, monitor full hd i nude mi se rx590 sa 2 i pol godine gare za 1200kn i nova rx580 8gb za 1100kn. Koju uzeti od te dvije? Koliko sam vidio rx 590 nije bas nesto jaca od rx580, ali razlika u cijeni mi je zanemariva.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Nemoj trositi pare, to ti je premali upgrade. Mozes oc tu rx470 koliko ide, i cekaj da predes na nesto barem u rangu 1080, 2060 super 5700 ili vega 56/64.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lolipopmen kaže...

Imam rx470 4gb, monitor full hd i nude mi se rx590 sa 2 i pol godine gare za 1200kn i nova rx580 8gb za 1100kn. Koju uzeti od te dvije? Koliko sam vidio rx 590 nije bas nesto jaca od rx580, ali razlika u cijeni mi je zanemariva.

 

Nike to nikakav upgrade, minimum gtx1660 super, vega56, rtx2060 su skok u performansama

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
lolipopmen kaže...

Imam rx470 4gb, monitor full hd i nude mi se rx590 sa 2 i pol godine gare za 1200kn i nova rx580 8gb za 1100kn. Koju uzeti od te dvije? Koliko sam vidio rx 590 nije bas nesto jaca od rx580, ali razlika u cijeni mi je zanemariva.

 

Nike to nikakav upgrade, minimum gtx1660 super, vega56, rtx2060 su skok u performansama

 U tome rangu je i gtx 1070ti. Ne pretjerano jeftina al da se nac polovnih sa 1+ god garancije. Dobije se 2gb vrama više od 1660 i 2060, a troši manje od vege i u najgoru ruku je izjednačena po performansama, dok u nekim igrama odskače i po 20+ fpsa, što nije zanemarivo. 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

1.500KN za staru korištenu akrticu sa malo garancije... meh, inače vega56 je out of box na razini/blizu razine 1070ti, undervolt + oc = manja potrošnja i dodatni 10-15% boosta u performansama, osobno ako mene pitaš best buy kartica za cca 2.000kn sa 3 god gare.

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nvidia je ubila 1070 sa 1660 , jer kako ibme kaze zasto kupit koristenu karticu ako mozes kupit novu identicnih performansi za iste novce.Sada sam naletio prodaje gtx titan i to onaj kepler 384bit za 230e a tu karticu ubije 1060-ka ,a sta joj tek radi 1660...

edit:tko proda svoju 1070 za <1700kn moze smatrat kao dobitak na lotu jer ja za tu kartu ne bi dao vise od 1300kn i to za neku super-duper verziju...

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 21:09 (MGloc).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MGloc kaže...

Nvidia je ubila 1070 sa 1660 , jer kako ibme kaze zasto kupit koristenu karticu ako mozes kupit novu identicnih performansi za iste novce.Sada sam naletio prodaje gtx titan i to onaj kepler 384bit za 230e a tu karticu ubije 1060-ka ,a sta joj tek radi 1660...

edit:tko proda svoju 1070 za <1700kn moze smatrat kao dobitak na lotu jer ja za tu kartu ne bi dao vise od 1300kn i to za neku super-duper verziju...

 Vidim da si se uhvatio polovne 1070ke, pa da komentiram.. Ja sam spomenuo 1070ti, za koju se zna da je blize performansama 1080 nego 1070. Slazem se da je 1660 odlicna grafa za tu cijenu trenutno, ali opet ponavljam - ima 2gb vrama manje od 1070ti. Naveo sam joj prednosti i mane, pa na kraju bude stvar osobnog izbora. Da je u rangu s ostalima koje je ibme naveo - je!

 

Edit: plus sto se za ove kartice ne moze iskoristit ona stara, sta ce ti vrami kad ih nikad neces iskoristit (tipa rx 570, 580.. Kad se ljudima preporuca uzeti jeftinije 4gb modele) 

A koliko vidim neke igre su jako blizu iskoristavanja 6+ gb vrama vec sada ,a moguce da neke i idu preko!? Citaj: rdr2

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 21:36 (birra).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Et, ja cu ti rec slucaj di je 1070tka bolja od 1660. Radi se o treniranju AI neuralne mreze ili zapravo bilokojoj namjeni gdje ti treba cim vise CUDA jezgri. Frend je tako kupio 1070tku od drugog frenda za 1500kn, njima super.. Ja osobno isto nebi uzeo za gaming, ali za neku drugu namjenu mozda bi. Btw. jedva da ima polovnih Pascala na trzistu. Danas je jedna 1080Ti Gaming Trio za 3000kn otisla u roku keks na njuski :O Ta je grafa dusu dala kome treba CUDA jezgri, ali u gamingu je tu negdje s 5700 XT kolko vidim po netu..

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
birra kaže...
 - ima 2gb vrama manje od 1070ti

 Ne igraju svi na ultra postavkama i visokim rezolucijama..........

5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
The_Fichek kaže...

Et, ja cu ti rec slucaj di je 1070tka bolja od 1660. Radi se o treniranju AI neuralne mreze ili zapravo bilokojoj namjeni gdje ti treba cim vise CUDA jezgri. Frend je tako kupio 1070tku od drugog frenda za 1500kn, njima super.. Ja osobno isto nebi uzeo za gaming, ali za neku drugu namjenu mozda bi. Btw. jedva da ima polovnih Pascala na trzistu. Danas je jedna 1080Ti Gaming Trio za 3000kn otisla u roku keks na njuski :O Ta je grafa dusu dala kome treba CUDA jezgri, ali u gamingu je tu negdje s 5700 XT kolko vidim po netu..

 Da pascal je definitivno bila najjaci line up, ali nije li 1080ti po perf tu sa 2080super a ne sa 5700xt?! zato i govore danas jos da ni nvidia nemoze protiv sebe 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Danas gledao ovo: 

 i gledam koje tu lud. Zavisi od naslova do naslova, ali po videjima pa i HWunboxed 5700XT uopce nije daleko od 1080Ti za gaming..

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice