Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.539.692
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

znaci zeliš reći da je ta grafa? gtx 1080 pny founders editon gddr3,8gb stara,bolja od moje sapphire nitroplus xr5700xt oc,40pc,8gb.novija.

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

gddr3 ? 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kartica je kupljena 2016...a ne da joj je garancija istekla 2016, ako sam ja dobro shvatio....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Daj covjece, screenshotaj taj convo i posalji ovdje ili se prestanite igrat gluhog telefona. 
Iz posta u post *ebe lud zbunjenog..

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
NBA - I love this game !!
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Pa taman tih 15-ak % koliko je skuplja je i brža (jača) uz 33% više VRM-a, pa biraj. Ovdje, kao i kod RX 5700 na RX 5700 XT imaš taman fino linearan rast maltene cijene s rastom performansi pa platiš više toliko koliko i dobiješ bržu grafu. Za razliku recimo gdje s RTX 2060 Super na RTX 2080 koja je jača nekih 25% je trebaš doplatiti 2000kn. Tu je žešće nenormalno ili neisplativo recimo. Tako da, ako imaš para, uzmi tu jaču verziju i super. 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mac23 kaže...

Ja bih osobno uzeo RX 5700 XT i to Gigabyte WF3 model za 4000 kn, kartica koja se bori sa kud i kamo skoro duplo skupljim modelima.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.10.2019 16:26 (Valentin17).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mac23 kaže...

 Rađe idi na 5700, manja cijena, bolje performanse.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pozdrav ljudi za i7 6700 koju mogu ugurati najacu karticu a da nema bottleneck?ekipa hvala vam

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nvidia 1080/RTX 2070 -Amd Vega64

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
grungepunkfreak kaže...

pozdrav ljudi za i7 6700 koju mogu ugurati najacu karticu a da nema bottleneck?ekipa hvala vam

 

 

Uzmes si iz svabije novu Asus Arez Strix Vega56 za cca 2k kuna, out of box gtx1070ti razina, undervolt + oc = manja potrosnja i vece performanse (cca gtx1080 razina) a za ostatak love si uzmi neki 144Hz monitor pa da vidis taj upgrafe jer sa 60Hz malte ne mozes i ostati na toj gtx970 ili uzeti nesto tipa gtx1660/1660ti.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Misli da je xr5700xt bolja i jača od bilo koje gtx2060 pa do gtx2080,i ako  ima dobrih gtx 2070, koje ću čak i bolje od običnih gtx2080..

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fight kaže...

Misli da je xr5700xt bolja i jača od bilo koje gtx2060 pa do gtx2080,i ako  ima dobrih gtx 2070, koje ću čak i bolje od običnih gtx2080..

 Nije GTX vec RTX u 20xx seriji. Imas vise tih modela, imas Super i obicne modele. Tipa RTX 2060 Super je razina RTX 2070, RTX 2070 Super je razina RTX 2080 i sl., a RX 5700XT je razina RTX 2070 Super.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...

 a RX 5700XT je razina RTX 2070 Super.

U nekim slučajevima i RTX 2080 Super.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Valentin17 kaže...
hahhaajaads kaže...

 a RX 5700XT je razina RTX 2070 Super.

U nekim slučajevima i RTX 2080 Super.

A u nekim slučajevima u rangu ili sporija od RTX 2060 Super

 

 

To je zacarani krug, uvijek ce negdje biti odjetno brza, negdje isjetno sporija a negdje izjednacena naspram konkurentske kartice 

 

EDIT: da se razumijemo pod konkurentskom karticom mislim na RTX2070 Super.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2019 14:05 (ibme74).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Jer ti to tvrdis zato što si fan gtx ili zato što znaš, ja znam da je rx 5700xt bolji od gtx2060,pa i od gtx2070,nekih,a isto znam da je gtx 2070,ali smo neki,su  bolji cak od obične 2080.e sad ovo prvo što sam rekao, tako govore u bug hr, a za ovo drugo su mi rekli po trgovinama..E sad ja nisam fan ni jednog ni dr.uzmem ono što i koliko imam ali bitno je da mogu da igram.i to je to...😎

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Gdje mogu kupit tu gtx 2070 ?

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koja AMD grafa bi bila u rangu GTX 1080 TI?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Azmo kaže...

Koja AMD grafa bi bila u rangu GTX 1080 TI?

 Radeon VII i tu je vrlo blizu i RX 5700 XT. U prosijeku je to sve tu negdje.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fight kaže...

Jer ti to tvrdis zato što si fan gtx ili zato što znaš, ja znam da je rx 5700xt bolji od gtx2060,pa i od gtx2070,nekih,a isto znam da je gtx 2070,ali smo neki,su  bolji cak od obične 2080.e sad ovo prvo što sam rekao, tako govore u bug hr, a za ovo drugo su mi rekli po trgovinama..E sad ja nisam fan ni jednog ni dr.uzmem ono što i koliko imam ali bitno je da mogu da igram.i to je to...😎

 

Je, toliki sam fan Nvidia (ili kako ti kazes "GTX" - da stvar bude gora nije ni o GTX seriji rijec nego o RTX) da u konfi imam Vegu56, ja sam fan onoga sto je najisplativije kupiti za novce koje imam, ne poklanjaju mi nista ni nvidia, intel ni AMD da bi ih hvalio ili gurao kao da sam ih ja stvorio. S druge strane kada smo kod fanova tu ti vec bodes u oci, kupio 5700XT i sad nijedna kartica u poznatoj galaksiji nije jaca, bolja i isplativija 

 

Za pocetak daj stvarno nauci razliku izmedju GTX i RTX jer je nelagodno citati "gtx2060/2070/2080 koje ne postoje. To je kao da napises HD5700 XT.

Ja nisam rekao da je RTX2060 Super overall brza kartica od RX5700 XT nego da ima naslova gdje je cak i ona u rangu ili cak brza od 5700 XT (naslovi koji bolje rade sa Nvidia karticama) isto kao sto ima naslova gdje je RX5700 XT brza kao RTX2080 Super (naslovi koji bolje rade sa AMD karticama) tako da ne postoji kartica koja je najbolja za sve naslove, uvijek imas naslova gdje bolje rade Nvidia kartice i naslova gdje rade bolje AMD kartice, a sve sto ja pisem lako provjeris a osim toga podkrijepio sam videom pa fino pogledaj naslove tipa Fortnite, PUBG, Strange Brigade i sl gdje je cak i 2060 Super brza od RX5700 XT.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2019 15:56 (ibme74).
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Zato se uzme RTX 2080 Ti i sigurno imaš najbržu karticu u svim naslovima. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Azmo kaže...

Koja AMD grafa bi bila u rangu GTX 1080 TI?

 5700XT je dovoljno blizu, VII se ne isplati baš:

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Valentin17 kaže...

Zato se uzme RTX 2080 Ti i sigurno imaš najbržu karticu u svim naslovima. 

 I, si ju uzeo?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jakovp kaže...

 I, si ju uzeo?

Jel mi vjeruješ da sam na vagi već sigurno preko 2 mjeseca, lova je spremna, ali nisam na čisto da želim potrošiti tolike novce na karticu.

ps. a brinu me i ovi Radeoni novi koji love skuplje RTX modele bez problema, da nema njih, vjerojatno bih već uzeo, ovako sve čekam

taj Navi 12, da vidim da li mogu prestići RTX 2080 Ti, a onda čekam i odgovor od Nvidie u vidu ili nove serije ili RTX 2080 Ti Super modela, ne žurim nikamo.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Valentin17 kaže....

a brinu me i ovi Radeoni novi koji love skuplje RTX modele bez problema, da nema njih, vjerojatno bih već uzeo, ovako sve čekam

taj Navi 12, da vidim da li mogu prestići RTX 2080 Ti, a onda čekam i odgovor od Nvidie u vidu ili nove serije ili RTX 2080 Ti Super modela, ne žurim nikamo.

 

Sretno sa cekanjem, tako sam i ja prije cekaj odgovor na kartice, cekaj novu seriju procesora pa kad docekas onda konkurencija najavljuje odgovor sa jos jacim i tako cekas stalno nesto 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
Sretno sa cekanjem, tako sam i ja prije cekaj odgovor na kartice, cekaj novu seriju procesora pa kad docekas onda konkurencija najavljuje odgovor sa jos jacim i tako cekas stalno nesto 

Realno RTX 2080 Ti nema konkurenciju za sada, mogu cijenu staviti koju hoće pa tko želi, neka kupuje, to me brine i zato čekam da vidim kaj točno AMD može ponuditi.

Što se tiče procesora danas, nema boljega vremena za kupnju procesora nego što je to upravo sada, danas, da danas imam potrebu mijenjati, ne bi čekao sekunde jedne.

ps. za tvoje potrebe, ja bih bez razmišljanja uzeo Ryzen 3700X i MSI B450 Tomahawk MAX, ne bi čekao odgovor iz Intela.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2019 16:32 (Valentin17).
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ako imas najnoviju generaciju trenutno DDR4 ram nemas sta mjenjat samo bacanje novca.

Ne razumijem ljude sto mijenjau 6700k za 7700k , a za 2 godine ce vjv. biti ddr5 ram tad kupuj i osjetit ces pomak u performansama i 3200mhz clock ce biti minimum sa jos boljim latencijama.

Gpu jos donekle donosi neke znacajne razlike u performansama ali ako nisi na prastarom Kepleru dobro je.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Osobno nebi nikada dao toliku lovu za grafu, jednostavno bi mi bilo zao. Svakom njegovo veselje.

 

Sto se procesora tice slazem se, ali bi ja jos sacekao pad cijena r5 3600 da bude negdje ispod 1.500kn ili narucio iz vana gdje vec ima po 1.400 i kusur kuna.

 

Trenutno je takoder najbolje vrijeme za slagati novo racunalo, procesori nikada jeftinji i uz to veliki izbor za svacji dzep, ram i ssd-ovi takoder nikada jeftiniji, grafe isto imaju jako dobru cijenu i dosta je sirok izbor od novijih modela tipa gtx1660/1660ti, rtx2060/2070, Super serija, RX5700/5700XT do jeftine stare serije RX570/580 te Vege56...

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2019 16:41 (ibme74).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Osobno nebi nikada dao toliku lovu za grafu, jednostavno bi mi bilo zao. Svakom njegovo veselje.

A čuj, ima nešto i u igranju na 4k televiziji iz naslonjača.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nemoj to stari, penzija te vata. :D

 

Znaš što je pravi FPS gaming na fullHD 23"?

Nagnut naprid pred monitorom škiljiš i twitch-as mišem. Trčiš unazad, pucaš i vičeš po sobi. Hahaha

 

Zasad je rtx2080ti editor's choice i pucanj u nogu, a 5700xt best buy i pregrizi ponos jer ima jače. Eto.

coffe,coffe,coffe.....
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice