Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

poruka: 1.692
|
čitano: 634.717
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

ubacio sam od prijatelja 8800gts koja je bacala artefakte odmah kad si upalio komp i ako si nesto je malo upregnuo bacila je plavi ekran i restartala komp.. postupkom koji je opisan na pocetku teme graficka je proradila i radi ko da je jucer kupljena :) znaci, vidim da ima puno pitanja oko toga kako peci, stvarno samo sljedite sto u prvom postu pise, nikakve mudrolije.. ja sam je stavio na 4 ali folije koje sam zguzvao da je malo odignu od povrsine i ubacio u zagrijanu pecnicu na 200 c, pocekao tocno 9 minuta i izvadio je van, pocekao 1 sat da se ohladi skroz, ubacio natrag hladnjak i sve ostalo, ubacio je u komp i radi. eto toliko od mojeg iskustva

Moj PC  
1 0 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
...mene zanima jel bi mogla proradit i moja 7300 GS...ionak ju ne koristim...bezveze stoji u kutiji, samo cekam da ju bacim...al na njoj nisam imao problema sa artefaktima nego su mi se na ekranu pojavile svakojake sarene tockice, kao da su se boje sve pomijesale (neznam bolje objasnit)...dal bi "pecenje rijesilo i taj problem"...i jos jedno pitanje...nakon sto bi napravio "pecenje", kolko je pametno takvu grafu stavljat u komp...mislim...kaj nebum na kraju i bez maticne ostal...
...I am just a child...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

to su isto artefakti ne moraju doc crte il st anego i tockice ubaci pa vidi :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
burner9 kaže...
...mene zanima jel bi mogla proradit i moja 7300 GS...ionak ju ne koristim...bezveze stoji u kutiji, samo cekam da ju bacim...al na njoj nisam imao problema sa artefaktima nego su mi se na ekranu pojavile svakojake sarene tockice, kao da su se boje sve pomijesale (neznam bolje objasnit)...dal bi "pecenje rijesilo i taj problem"...i jos jedno pitanje...nakon sto bi napravio "pecenje", kolko je pametno takvu grafu stavljat u komp...mislim...kaj nebum na kraju i bez maticne ostal...

Ništa te ne košta da probaš kod pečenja ali važno da pridržiš uputama i nakon ako završio pečenjem i nek se hladi i poslije pola sata ideš probat jel sve ok. Evo meni na kompu koju ja imo grafu koju bacala artefakte pa sam peko i poslije sve ok a na grafi nije imala vent ( pasivni hladnjak) a ja sam prišarafio vent i vrti i dosad radi sve ok, Ja sretan ko beba.

12 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Imam pitanjce koje je možda mrvicu off-topic.Dakle imam stari ati radeon 9600 koja ima sliku ali je samo crvena,i komp ju ne prepoznaje.Ispeko sam ju i stanje je ostalo isto bez ikakve promjene,kartica radi ali i dalje ima samo crvenu boju,jel zna netko u ćemu je tu stvar,možda se može neki kondenzator zamjenit il nešto ili je baš gpu za to odgovoran.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Pozdrav ekipi iz zemlje cudesa :) ,  Moja je 9800 gt hoce raditi ali samo u safe modu ili kako se to vec kaze,  Prije neki dan na cod2 samo mi je smrznuo ekran i stala, promijenio pastu  - radila 2 dana kako treba i opet stala samo sto sad pasta ne pomaze (  nece ni driveri se pokrenuti) znaci daje sliku ali losu ( safe mode).  Pomoglo bi pecenje ili je mozda pametnije provjeriti napajanje,  mada sve ostalo radi kako spada na core 2 duo konfiguraciji.  I dali je neko pekao 9800  gt i kakav je uspjeh kod njih????

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

probaj prvo napajanje

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Evo da i ja opišem svoje dojmove ovog čarobnog(ali ne i u mojem slučaju) recepta za vraćanje grafulja iz mrtvijeeeeeeeh XD

Znači,riknule su Radeonka x1650 Pro PCE 256 Mb DDR2 i Club 8500 GT PCE 256 Mb DD3

 

Stavljene u pećnicu na "roštiljanje",prethodno sve pripremljeno po uputama.

Rezultat je bio taj da su se kondenzatori napuhnuli,grafe su i dalje polu-ispravne.

Bacaju artefakte po zaslonu,nemreš s metlicom u kahlicu namest koliko ih ima{#}

 

Ali,nešto je ispalo pozitivno u cijeloj priči:

 

DVI connectori su ostali u finom krutom obliku,nigdje traga taljenju plastike.

Tako,da...ako tko ima nedoumice glede tog topljenja plastičnih dijelova,nema brige,sigurno ostaje kao što

je i bilo.

 

Ajd' pozz svima,živi bili i još 100 grafa u pećnici popravljali{#}

Old Insomniac
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

ovoga dobio sam davno 8800gts ali sam vido da njoj je odvlajeno na njoj tranzistor tocnije dva... i nikad je nisam ni stavljo u komp sluzila ko suvenir.

e danas me opralo i izradio sam molex to 6pin adapter ubacio grafu i kad osto u šoku. grafa normalno prikazuje sliku donekle

znaci imam bijele tockice. po ekranu u biosu i u postovima. u windows mi nije usla jer imam atijeve drivere pa mozda zato ne zeli pokazat winse samo se ugasi...

 

E sad st ase tocno grije memorija il gpu jer ja imam industriski fem da mami ne prljam pecnicu xD

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Danas metodom pecenja uspjesno "vracena iz mrtvih"   8800 GT

- mada je stara jos sluzi svrsi...

 

Happy :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Danas ću isprobati i ja tu metodu ali na nVidia 9800GTX+ AMP Zotac,snimiti ću video da potpomognem ovoj temi,i nadam se da će mi proraditi.

HVALA na ljepo objašnjenom tutorialu.

 

edit

evo par slika kako sam to napravio,samo što je na slici HD3870 a 9800GTX+ u mom PCu,pečem ju jer mi na postu daje arfekte i nigdje drugdje i neprihvača drivere pa ću vidjeti dali će to što pomoći.

mogao bi čak danas i ispeći i tu HD3870,samo bi moro posudit negdje paste i za nju jer sam našao malo paste još što mi je ostalo u tubi od prije mjesec dana.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2011 7:33 (kruskar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Evo radi i moja nVidia SVIMA VAM SE ZAHVALJUJEM OD SSVEG SRCA NAROČITO AUTORU!!!!

kad dođeš u Osijek častim te gajbom pive ako treba.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
kruskar kaže...

Evo radi i moja nVidia SVIMA VAM SE ZAHVALJUJEM OD SSVEG SRCA NAROČITO AUTORU!!!!

kad dođeš u Osijek častim te gajbom pive ako treba.

Odlično! Jel ta grafa ima vent ili je pasivna hladnjak? Moj je Nvidia GeForce 8500 gt taj ima pasivni hladnjak a u sebi nije imala vent pa sam ugradio vent tako da fino hladi i uvijek hladi između 25-30 stupnjeva.

12 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Nello kaže...
kruskar kaže...

Evo radi i moja nVidia SVIMA VAM SE ZAHVALJUJEM OD SSVEG SRCA NAROČITO AUTORU!!!!

kad dođeš u Osijek častim te gajbom pive ako treba.

Odlično! Jel ta grafa ima vent ili je pasivna hladnjak? Moj je Nvidia GeForce 8500 gt taj ima pasivni hladnjak a u sebi nije imala vent pa sam ugradio vent tako da fino hladi i uvijek hladi između 25-30 stupnjeva.

nVidia 9800GTX+ AMP Zotac,čista aktivka.

12 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Evo video.

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

planiram stavit peći maticnu plocu od moba Samsung U600, koji od kako je pao neradi. Znam da je u maticnoj probl jer kad stavim drugu maticnu radi.

 

Koliko da stavim peci tu plocicu od moba?

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb: "Hvala" ili "Thum Up" nego pisati post sadrzaja "Hvala", koji ujedno ne prati temu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
kruskar kaže...

nVidia 9800GTX+ AMP Zotac,čista aktivka.

Ja imam istu takvu, samo što su se poslije 8 mjeseci ponovo pojavili artefakti, radila je dobro u windowsima, ali je rikavala u igrama

 

ponovno pečenje je uspjelo, sad skupljam pare za novi komp, jer ovaj neće trajati dovijeka

 

xZero kaže...

planiram stavit peći maticnu plocu od moba Samsung U600, koji od kako je pao neradi. Znam da je u maticnoj probl jer kad stavim drugu maticnu radi.

 

Koliko da stavim peci tu plocicu od moba?

Ja bih stavio isto na 9 minuta, ali ne očekuj previše, ipak je to oštećenje od pada...

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Evo ispekao sam Sapphire Radeon HD4870 X2 koja ne daje sliku. 

 

 

Rezultat: I dalje ne daje sliku.

 

Pokusat cu jos zamjenu kondenzatora.

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb: "Hvala" ili "Thum Up" nego pisati post sadrzaja "Hvala", koji ujedno ne prati temu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Gigabyte 7600GS 256 MB pasivna, odjednom je prestala davati sliku, danas ispečena, eto radi opet {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Diablo86 kaže...
kruskar kaže...

nVidia 9800GTX+ AMP Zotac,čista aktivka.

Ja imam istu takvu, samo što su se poslije 8 mjeseci ponovo pojavili artefakti, radila je dobro u windowsima, ali je rikavala u igrama

 

ponovno pečenje je uspjelo, sad skupljam pare za novi komp, jer ovaj neće trajati dovijeka

 

xZero kaže...

planiram stavit peći maticnu plocu od moba Samsung U600, koji od kako je pao neradi. Znam da je u maticnoj probl jer kad stavim drugu maticnu radi.

 

Koliko da stavim peci tu plocicu od moba?

Ja bih stavio isto na 9 minuta, ali ne očekuj previše, ipak je to oštećenje od pada...

Nista nisam postigao. A cudo jedno pao je s manje od metra.
A mei su se svi mobovi napadali po 100+ puta i svi su radili još dugo poslije toga, al eto mojoj staroj ispadne mob prvi put otkako sam joj ga nabavio i maticna crkne. Da stvar bude jos gora pao je s metra visine, a meni je mob pao jednom s prvog kata i sve sto mu je bilo je napuknece maskice. 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb: "Hvala" ili "Thum Up" nego pisati post sadrzaja "Hvala", koji ujedno ne prati temu?
14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

moze li se ovom metodom prziti i graficki cip od laptopa, iako u tom slucaju moram staviti cijelu plocu u pecnicu

pls pomoc

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
danger1911 kaže...

moze li se ovom metodom prziti i graficki cip od laptopa, iako u tom slucaju moram staviti cijelu plocu u pecnicu

pls pomoc

Možeš, jedino na ploči ako ima plastike koji lako skine ako ne  OK, dovoljno da matičnu zamota alufolijom ali kod grafički čip ostavi otvor tako da u njega griju. Ako grafički čip mora bit gornje strane da se peče a ne donje grafe jer nevalja stavljat jer će ispast ako zagrije i otpadne. Ili jednostavno bez pečenja u pečnicu a možeš poslužit matičnu zamotaš alufolijom i kod grafa jednostavno puhalicom zagriješ grafu. i poslije hlađenja isprobaš da li radi. Evo i ja isto radio sa matičnom koji je grafa bila u banani pa sam grijao puhalicom i dandanas radi 4-5mj. Važno je ako staviš natrag i obavezno pogledaj dali hladnjak dobro leži ako ne može, može se opet dogodit isti kvar ako hladnjak leže dobro tad povečava temperature i upitno kad će dogodit novi problemi.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Nello kaže...
xZero kaže...
FrightMare kaže...

pise da nikako stavljati grafu dok se pecnica zagrijava, lol dok je pecnica upaljena ona se uvijek zagrijava zar ne? ._.

Bas naprotiv.

Svaka pećnica ima termostat koji kada se dostigne trazena temparatura iskljucuje grijace, cim temperatura padne ispod odredjene opet ukljucuje grijace.

A šta je sa onim plinski štednjak? i on nema ugrađen termostat pa je drukčije radi.

Ima. Tako sprijecava curenje plina u slucaju da se plamen ugasi.
On dok je temperatura visoka, pusta plin, kada se spusti temperatura, usljed cega dodje kod gasenja plamena, npr vodom ili sl, automatski zatvara sigurnosni ventil i sprijecava curenje plina. To ima svaki noviji plinski stednjak. Termostatski kontakt ti je onaj cunic odmah pored plamena stu bude.
Imaju dva "cunica". Jedan je termostat a drugi je za elektronsko paljenje. (baca iskru) 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb: "Hvala" ili "Thum Up" nego pisati post sadrzaja "Hvala", koji ujedno ne prati temu?
14 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

hm......prije 10 minuta sam iz peći izvadio hd 4350 {#} napravio sam sve kako je pisalo skinuo hladnjak očistio pastu ugrijao peć na 200 stupnjeva i ubacio graf.unutra i cijeli poszupak budno nadzirao nakon 6 minuta jedan kondezator je procurio odmah sam ugasio peć i izvadio karticu van, kasnije sam vidio oznaku na kondezatoru 100 stupnjeva vrjedi li tu karticu uopće više stavljati u kompijuter dali da je testiram radi li ??{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
CANABIS kaže...

hm......prije 10 minuta sam iz peći izvadio hd 4350 {#} napravio sam sve kako je pisalo skinuo hladnjak očistio pastu ugrijao peć na 200 stupnjeva i ubacio graf.unutra i cijeli poszupak budno nadzirao nakon 6 minuta jedan kondezator je procurio odmah sam ugasio peć i izvadio karticu van, kasnije sam vidio oznaku na kondezatoru 100 stupnjeva vrjedi li tu karticu uopće više stavljati u kompijuter dali da je testiram radi li ??{#}

šta mislite vrjedi li se zahebavati više sa tim  jer sad moram brisati ove drivere i skidati druge itd.

12 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
CANABIS kaže...
CANABIS kaže...

hm......prije 10 minuta sam iz peći izvadio hd 4350 {#} napravio sam sve kako je pisalo skinuo hladnjak očistio pastu ugrijao peć na 200 stupnjeva i ubacio graf.unutra i cijeli poszupak budno nadzirao nakon 6 minuta jedan kondezator je procurio odmah sam ugasio peć i izvadio karticu van, kasnije sam vidio oznaku na kondezatoru 100 stupnjeva vrjedi li tu karticu uopće više stavljati u kompijuter dali da je testiram radi li ??{#}

šta mislite vrjedi li se zahebavati više sa tim  jer sad moram brisati ove drivere i skidati druge itd.

Promjeni konendzator i probaj dali radi,iako sumnjam jer po mome 6 minuta nije dovoljno.

łłłłłłłł
12 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

imam potencijometar Scythe Kaze Master ne radi tj kad spojim s zeljztom dva spoja upali se ali ne ucitava nista da ga stavim u pecnicu?

na koliko stupnjeva i koja temperatura?

gare nema

hvala...

Nikad te necemo zaboravit. R.I.P Steve Jobs!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Stolnik kaže...

imam potencijometar Scythe Kaze Master ne radi tj kad spojim s zeljztom dva spoja upali se ali ne ucitava nista da ga stavim u pecnicu?

na koliko stupnjeva i koja temperatura?

gare nema

hvala...

Jesi probao čačkati po ekranu? možda se negdje kratki spoj stvara?

Ili se je odavno stvorio i napravio reda.

Bolje otiđi kod lokalnog majstora da to provjeri pa neka ti on najbolje kaže.

łłłłłłłł
14 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Pa ovo je nevjerovatno hvala autoru teme.

Ja sam jučer neku staru hd 4350 ubacio u pećnicu i peko je,nakon  6 minuta  jedan je  kondezator pregorio (procurio) odmah sam sve radnje prikinuo,ali vrag mi nije dao mira danas sam opet tu istu grafičku ponovno ubacijo u pećnicu točno 9 minuta kao što je autor teme objasnio nakon toga sam je ohladio pošto nisam imao nikakvi kondezator odnio sam je kod majstora i objasnio sam zašto je procurio  na što je se on slatko nasmijao rekavši da nema šanse da to ponovno radi kondezator smo zamjenili  i gle čuda RADI samo zna li tko zašto se tako jako grije 73 u igrama dali je to normalno za to grafičku ima pasivni hladnjak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
kruskar kaže...
Stolnik kaže...

imam potencijometar Scythe Kaze Master ne radi tj kad spojim s zeljztom dva spoja upali se ali ne ucitava nista da ga stavim u pecnicu?

na koliko stupnjeva i koja temperatura?

gare nema

hvala...

Jesi probao čačkati po ekranu? možda se negdje kratki spoj stvara?

Ili se je odavno stvorio i napravio reda.

Bolje otiđi kod lokalnog majstora da to provjeri pa neka ti on najbolje kaže.

jesam nesto po ekranu dirao...kako se to moze popravit?

pecnica nije dobra za to znaci?

Nikad te necemo zaboravit. R.I.P Steve Jobs!!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice