Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

poruka: 1.692
|
čitano: 634.926
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Kakva fora!! a jel ima neki fazon da poboljsam grafu, mislim da nije overclock to je dosadno!\-{#}!!! Zamisli stavis u hladnjak hrafu staru 5 god 128 mb a izadje ti 6990 ili nesto slicno!!

Moj PC  
0 19 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

pozz

Frend je sebi kupio hd 5830, a meni će dati neispravnu 8800gt, sutra odmah odlazi u pećnicu, samo me zanima jeli smetaju oni dvi konektori?, jer me strah da će se otopiti pa neću moću uštekati monitor u njih. Hoće li se kondenzatori ''napuhnuti''?

Molio bih da mi netko iskusan ovo odgovori jer bih volio ovu grafu oživiti jer grafa uopće nije loša pa bih počeo nadograđivati ujakovu konfu, i još me zanima jeli ona bottleneck za celeron dual core e3400?

hvala;)

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Katran kaže...

Kakva fora!! a jel ima neki fazon da poboljsam grafu, mislim da nije overclock to je dosadno!\-{#}!!! Zamisli stavis u hladnjak hrafu staru 5 god 128 mb a izadje ti 6990 ili nesto slicno!!

gdje ti živiš?

14 godina
odjavljen
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
MARKOZD15 kaže...

pozz

Frend je sebi kupio hd 5830, a meni će dati neispravnu 8800gt, sutra odmah odlazi u pećnicu, samo me zanima jeli smetaju oni dvi konektori?, jer me strah da će se otopiti pa neću moću uštekati monitor u njih. Hoće li se kondenzatori ''napuhnuti''?

Molio bih da mi netko iskusan ovo odgovori jer bih volio ovu grafu oživiti jer grafa uopće nije loša pa bih počeo nadograđivati ujakovu konfu, i još me zanima jeli ona bottleneck za celeron dual core e3400?

hvala;)

 

Samo prži {#}

13 godina
odjavljen
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
MARKOZD15 kaže...

pozz

Frend je sebi kupio hd 5830, a meni će dati neispravnu 8800gt, sutra odmah odlazi u pećnicu, samo me zanima jeli smetaju oni dvi konektori?, jer me strah da će se otopiti pa neću moću uštekati monitor u njih. Hoće li se kondenzatori ''napuhnuti''?

Molio bih da mi netko iskusan ovo odgovori jer bih volio ovu grafu oživiti jer grafa uopće nije loša pa bih počeo nadograđivati ujakovu konfu, i još me zanima jeli ona bottleneck za celeron dual core e3400?

hvala;)

 

{#}

15 godina
protjeran
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Imam 2 neispravne grafičke pa ću ih probat ispeć.

 

Zanima me dali čip treba bit gore ili dolje dok se peće, gledam na jutjubu neki kažu jedno neki drugo, kakva su vaša iskustva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Špiro kaže...

Imam 2 neispravne grafičke pa ću ih probat ispeć.

 

Zanima me dali čip treba bit gore ili dolje dok se peće, gledam na jutjubu neki kažu jedno neki drugo, kakva su vaša iskustva?

Ja sam ga stavio prema gore. I proradila mi je poslije. Samo slijedi upute u prvom postu i bit će bez problema :)

 

I ne morate se bojati za DVI, neće se otopiti.

www.blockz.org - www.stanasoft.co.cc
13 godina
odjavljen
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

ispekao sam 8800gt i windows se boota, ali radi 5 minuta i onda se ugasi ekran i piše na njemu no signal. mislim da ću je probat još jednom ispeći, ako ne bude valjala služit će kao ukras;)

 
2 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Ispekao sam je još jednom, ali opet ista stvar. bota se, radi 2min i jednostavno se izgubi signal. Mislim da su otišli dvi konektori, ali nisam siguran.

Što mislite ima li joj spasa?

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
MARKOZD15 kaže...

Ispekao sam je još jednom, ali opet ista stvar. bota se, radi 2min i jednostavno se izgubi signal. Mislim da su otišli dvi konektori, ali nisam siguran.

Što mislite ima li joj spasa?

bilo tko?

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
MARKOZD15 kaže...

bilo tko?

 

Pogledaj da nisu kondiće udebljao a ak jesu potrebno zamjenit drugi, jer kod podebljane gube kapaciteti u punjenju.

13 godina
odjavljen
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

misliš da su se napuhnuli?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
MARKOZD15 kaže...

Ispekao sam je još jednom, ali opet ista stvar. bota se, radi 2min i jednostavno se izgubi signal. Mislim da su otišli dvi konektori, ali nisam siguran.

Što mislite ima li joj spasa?

Ošli kondići na I/0 Railovima 100%. MIjenjaj ih i sve 5.

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
grgacvarak109 kaže...

evo kak ja pecem svoju grafulju ati 4870x2

To izvadiš gpu čip i samo ga počistiš i vratiš nazad ili stavit novi gpu unutra?

15 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

evo ja se danas bacam na pecenje MSI GeForce NX6600 zato sto baca artefakte i nece da uđe u operacijski sustav kako treba.... anyways napravio sam 5 kockica od foliji i stavio nakon folije i cisto sumnjam da ce se DVI rastopiti zato sto je to vjerojatno plastika kao i na stekerima i svijetlu u dodiru sa toplinom do 1100 Celzijusa se ne topi, u dodiru s vatrom oksidira i poprima crnu boju ._. znaci samo se pecnica zagrije na 200 celzijusa kad je zagrijana iskljucit cu je i stavit graficku unutra na 8-9 minuta i ostavit par sati da se hladi  pa kasnije nanjeti novu termalnu pastu i stavit hladnjak i to je to... vidjet cemo dali jos radi... nadam se da hoce {#}

World Of Warcraft Privatni Server: www.unforgivenwow.com <- Pridruzi se popularnom fun serveru
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
FrightMare kaže...

evo ja se danas bacam na pecenje MSI GeForce NX6600 zato sto baca artefakte i nece da uđe u operacijski sustav kako treba.... anyways napravio sam 5 kockica od foliji i stavio nakon folije i cisto sumnjam da ce se DVI rastopiti zato sto je to vjerojatno plastika kao i na stekerima i svijetlu u dodiru sa toplinom do 1100 Celzijusa se ne topi, u dodiru s vatrom oksidira i poprima crnu boju ._. znaci samo se pecnica zagrije na 200 celzijusa kad je zagrijana iskljucit cu je i stavit graficku unutra na 8-9 minuta i ostavit par sati da se hladi  pa kasnije nanjeti novu termalnu pastu i stavit hladnjak i to je to... vidjet cemo dali jos radi... nadam se da hoce {#}

Zašto ne pročitaš prvi post?! {#}

 

NEMOJ gasit pećnicu nakon što se zagrije!

15 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

cek znaci negasim je sa 200 Celzijusa?

World Of Warcraft Privatni Server: www.unforgivenwow.com <- Pridruzi se popularnom fun serveru
14 godina
moderator
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
FrightMare kaže...

cek znaci negasim je sa 200 Celzijusa?

zagriješ na 200, staviš grafičku unutra na 9-10 minuta, izvadiš grafičku, ugasiš

što tu nije jasno?

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
15 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

pise da nikako stavljati grafu dok se pecnica zagrijava, lol dok je pecnica upaljena ona se uvijek zagrijava zar ne? ._.

World Of Warcraft Privatni Server: www.unforgivenwow.com <- Pridruzi se popularnom fun serveru
14 godina
moderator
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
FrightMare kaže...

pise da nikako stavljati grafu dok se pecnica zagrijava, lol dok je pecnica upaljena ona se uvijek zagrijava zar ne? ._.

pa podesiš ju da stoji na 200°C, kako bi se onda zagrijavala ako stoji na istoj temp?

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
15 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Ok.

World Of Warcraft Privatni Server: www.unforgivenwow.com <- Pridruzi se popularnom fun serveru
15 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

koliko inace treba pecnici da se zagrije na 200c btw?

World Of Warcraft Privatni Server: www.unforgivenwow.com <- Pridruzi se popularnom fun serveru
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2011 15:04 (FrightMare).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
FrightMare kaže...

koliko inace treba pecnici da se zagrije na 200c btw?

Pa ako ima termostat s onom lampicom, lampica se ugasi kad dostigne 200°C.

Ofc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Aha, ok.

World Of Warcraft Privatni Server: www.unforgivenwow.com <- Pridruzi se popularnom fun serveru
14 godina
moderator
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
FrightMare kaže...

koliko inace treba pecnici da se zagrije na 200c btw?

a da pričekaš da ti mama dođe doma pa da ti pomogne?

 

još ćeš zapalit nešto kako je krenulo...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
15 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

hahaahah xD

World Of Warcraft Privatni Server: www.unforgivenwow.com <- Pridruzi se popularnom fun serveru
15 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Anyways isprobao grafu i radi sve ok :P

World Of Warcraft Privatni Server: www.unforgivenwow.com <- Pridruzi se popularnom fun serveru
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Evo da se i ja nadovezem na ovu temu, imao sam problema sa HP Compaq 6735b laptopom i otisao mu je graficki cip vec na drugoj maticnoj ploci (stavljana je druga) i tako ga nisam koristia jedno 3-4 mjeseca i ponovno naletim na ovu ideju i tako ja rastavim laptop, sve skinem sa maticne, pecnicu na 200 stupnjeva i kad se ugrijala unutra stavio na 10 minuta. Nakon toga izvadio vanka, ostavio da se ohladi i vratio sve nazad i nisam mogao vjerovat, sve radi kao novo, evo danas vec peti dan da sam na njemu sve radi, hladi se dobro, kad igram nesto neide preko 80 stupnjeva, i ovih 5 dana radi moglo bi se rec bez prestanka. Eto ljudi ako nemate garanciju na graficku, maticnu ili nesto slicno, valja isprobat, ja svojim ocima nisam mogao vjerovat jer ono, nekoristim lapotp 3-4 mjeseca i sad odjednom radi i nema nikakvih problema za sad

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
FrightMare kaže...

pise da nikako stavljati grafu dok se pecnica zagrijava, lol dok je pecnica upaljena ona se uvijek zagrijava zar ne? ._.

Bas naprotiv.

Svaka pećnica ima termostat koji kada se dostigne trazena temparatura iskljucuje grijace, cim temperatura padne ispod odredjene opet ukljucuje grijace.

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
xZero kaže...
FrightMare kaže...

pise da nikako stavljati grafu dok se pecnica zagrijava, lol dok je pecnica upaljena ona se uvijek zagrijava zar ne? ._.

Bas naprotiv.

Svaka pećnica ima termostat koji kada se dostigne trazena temparatura iskljucuje grijace, cim temperatura padne ispod odredjene opet ukljucuje grijace.

A šta je sa onim plinski štednjak? i on nema ugrađen termostat pa je drukčije radi.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice