Gtx 9xx Club

poruka: 9.120
|
čitano: 716.501
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Gtx 9xx Club

Evo na uzoru starih tema/clubova od Gtx-ica idemo dalje s GTX 9xx serijom{#}

Vecina ovdje vas zna da nam uskoro stize nova serija, koliko znam dva modela gtx 980 i gtx970, tocnije nasljednici odlicnih gtx 780 i dosta popularne u nas gtx770!

spec spec
evo par stranica di mozete procitati par zadnjih informacija i specifikacija koga zanima o doticnom maxwell cipu i sta sve on donosi!

http://wccftech.com/geforce-gtx-980-specifications-2048/

http://videocardz.com/52339/nvidia-geforce-gtx-980-has-2048-cuda-cores

Osobno sam preskocio gtx 7xx modele, iako sam ih par komada cisto isprobao tako da se jako veselim novom uradku iz nvidie!{#}

Ono zanimljivo sto novi cip donosi su znacajan porast perfomansi, ogroman pad u TDP-u i fenomenalan oc potencijal ( barem ako je suditi po gtx750/gtx750ti cipovima)

Eto ovdje pisite sve o doticnom maxwell gtx cipu koji samo sto nije izasao!

LP{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 1:58 (Stjepanj).
Moj PC  
13 12 hvala 4
10 godina
offline
Gtx 9xx Club
A di im je GTX 8xx serija?
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Preskocili su je za desktope, Gtx 8xx kartice su samo rebrandirane Gtx 7xxM, dakle samo za prijenosnike. Slicno kao sto je AMD napravio sa HD8000 serijom.
Ne vjeruj sjaju u njenim očima! To je samo svjetlost što joj prolazi kroz šuplju glavu!
12 godina
protjeran
offline
Gtx 9xx Club

koliko sam skuzio prekosutra ce predstaviti nasljednika Gtx 770 tj novog Maxwella Gtx 970{#}hell yeaaa...LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
2 0 hvala 2
11 godina
offline
Gtx 9xx Club

Po performansama 970 i 980 su "nasljednici" 770 i 780 dok je 780 ti doslovno u rangu 980 bar po toke sto su do sad pokazali.

Za mene top end grafa u dolasku nije dostojan nasljednik prethodnika ako je jaca samo nekih 10%.

Ima nize termalne specifikacije ali takodjer ima i manji broj jezgri,uzu sabirnicu,nizu propusnost,sve u svemu proizvod od kojega entuzijasti nece padat na koljena a upravo njima je uvjek namjenjen vrh ponude.Overclock potencijal se tek mora dokazat uz nvidia green filozofiju i pritom se referiram na 24/7 OC a ne par minuta bench postavki uz izmjene biosa itd.

Moj PC  
0 2 hvala 1
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
nicky.sl kaže...
A di im je GTX 8xx serija?

Mislim da je ta serija bila za laptope i općenito mobilne platforme, ako se ne varam.

Stjepanj kaže...
znacajan porast perfomansi, ogroman pad u TDP-u i fenomenalan oc potencijal

{#}{#}

Normalo, pa nije to ATI koji sve "gura na silu i bez mozga (nabrijavanje)", predstavlja jedne te iste kartice brdo puta.

Radeon R9 270X ima TDP kao ta nova GTX 980, koji je to omjer performansi i potrošnje.

Te kartice budu radile s napajanje od 300 kn, smiješno.

MEGATAMA kaže...

Za mene top end grafa u dolasku nije dostojan nasljednik prethodnika ako je jaca samo nekih 10%.

A barem nisu predstavili jednu te istu karticu po ne znam koji put. {#} Kakav je to nasljednik?

Nije sve u performasama, ali porast postoji, ako se OCa (a OCa se sigurno, možda i bolje) kao GTX 750 Ti, veselje do neba.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 9:47 (Valentin17).
11 godina
offline
Gtx 9xx Club

kako, zašto, čemu??? {#} prvi sam se upisao u klub sa svojom 9600gso i onda me obrišu, sramota

 

zahebanciju na stranu, no nije li poanta "clubova" da se upisuju VLASNICI određenog hardwera, a ne komentiranje i slinjenje nad nečim što još nije niti izašlo i što spada eventualno u rubriku vijesti

klub bi dakle trebao otvoriti ponosni vlasnik buduće serije 9xx, ovako to nema smisla i ja sad mogu otvoriti i klubove za sljedećih šest generacija bilo čega

 

Moj PC  
12 8 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
Ovo je glavna tema kao i klub za sve buduce vlasnike, ne izmisljaj toplu vodu picajzlo, forum postoji vec 6godina...
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
I kako ces ista otvoriti kad niti neznas kako ce se zvati sljedeca serija kamoli 6 poslje?, naporan si, kao sto rekoh forum postoji jako dugo i neke stvari se znaju sta se moze a sta ne...sad odi otvori 6 novih tema o necemu sto nije niti najavljeno ak te to veseli jer hw ocigledno ne!lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...
Ovo je glavna tema kao i klub za sve buduce vlasnike, ne izmisljaj toplu vodu picajzlo, forum postoji vec 6godina...

Tako kako je, tako i treba biti, temu mora otvorit onaj koji zna nešto o tome, koji bude stavio linkove na stranice

da i drugi mogu vidjeti o čemu se radi, informirati se (točno kako si napravio), a ne da je otvori neki tamo lik i

kaže "kupio sam karticu Nvidia GTX 9XX" i ništa više, a kaj mi imamo od toga, ništa.

Eto, zbog ove teme sam danas naučio nešto novo, svaka čast.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 12:56 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Po nekim glasinama predviđa se cijena gtx 980 - 600$ a gtx 970 - 400$. Poprilično skupo, očekujem pad cijena kada AMD izbaci na tržište svoje kartice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
Pa izbacio ih je tj nju, r9 285! Hehe
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
offline
Gtx 9xx Club

oh, izgleda da ce gtx970 biti savrsena zamjena za moju postojecu gtx770 s obzirom da sam na knap sa napajanjem

 

bar cu sa novom serijom imati prostora za OC ^^

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Gtx 9xx Club

Bumo vidli koliko će koštati nova muzika za desetak posto više performanse. Brijem da će većina i dalje kupovati R9 280 za 1500 kn, barem kod nas {#}.

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
XXX kaže...

Bumo vidli koliko će koštati nova muzika za desetak posto više performanse. Brijem da će većina i dalje kupovati R9 280 za 1500 kn, barem kod nas {#}.

evo vele da ce najvjerojatnije gtx970 kostati 399$ (cca 2200kn)

a jaca gtx 980 - 599$(cca 3300kn)

http://www.pcr-online.biz/news/read/nvidia-geforce-gtx-970-and-980-prices-listed-report/034745?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+pcr%2Fstream+%28PCR%3A+Stream%29

naravno kod nas sigurno po 1000kn jos gore...{#}

inace za cijenu gtx980 se uzme jos jaca gtx780Ti...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2014 1:10 (Stjepanj).
15 godina
offline
Gtx 9xx Club

Vele da je GTX 980 u rangu ili malo jaca od 780Ti. Koliko sam citao i dalje su to sve pretpostavke. Ono sto je sigurno, da ako GTX 970 bude po snazi izmedju GTX 780 i 780Ti te doista bude oko 2500-2600kn kad se pojavi kod nas, to bu dobra kupnja. Ako bude pak oko 3000kn onda i ne bu toliko popularna.

Sa druge strane jos se ne zna TDP (ima 8 i 6 pinske konektore pa ne bu bas mali, koliko god vi pisali o tome), trebala bi bit dosta jaka, a dolazi i sa 4GB VRAM-a iako je propusnost sabirnice za sada samo nagadjana.

 

Ono sto je mene iznenadilo, jutros kad sam procito vijest i sav ushicen dosao napisati na forum (te tada shvatio da je Stjepanj vec otvorio temu {#}) jest da izlaze vec ovog petka! Ni pisma ni razglednice od nVdije i onda release.

Navodno i AMD radi na svojim R9 390 i R9 390X (za 390x se pise da ce stock imat vodeno hladenje ko R9 295X2 samo smjesteno unutar "klasicnog" bloka hladenja, ne dodatno izvuceno izvan kartice) - mogla bi to bit zanimljiva jesen/zima... sasvim neocekivano, buduci sam neke pomake ocekivao tek prvom polovicom slijedece godine...

Doduse, i dalje mi sve ovo lici na neko polurjesenje i iskreno, ne vidim razloga to zvat 9xx serijom, buduci i dalje nije na 16nm. Ali... ako radi i ne bu preskupa... za bozic bi se mogao i malo pocastit. Sa takvom karticom i novim SSD-om mirne dose mogu cekat skylake refresh.

Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Slažem se sa gore navedenim - temu bi trebao otvorit netko tko ima karticu - i podjelit sa nama prva iskustva, ovako nema smisla, svaka cast Stjepan - vidim da si puno na forumu i trudis se, ali imas i postova u kojima se hvalis da imas brdo tema itd, al ok - to je na tebi{#}.

 

Vezano za kartice, ovdje se ocito radi o tome da se vise radi na snižavanju potrosnje nego na porastu prerformansi.

Vlasnici r280x 7970ghz gtx 670 gtx 680 gtx 770 (a mozda i vlasnici klokanih 7950 750 r9 280) i nemaju realnu potrebu za prelazak na gtx 970 jer je boost oko 10% prema svemu sudeci - eventualno na 980, kako god bilo - ovo me podsjeca na intel i njegoev serije SB IB ... itd

Back up your data, allways!
Moj PC  
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club

I opet me svrbi mastercard.....

15 godina
offline
Gtx 9xx Club

izašle finalne specifikacije 

zanimljivo kako imaju mali tdp gtx980 - 165W, gtx970 -148

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 0 hvala 3
15 godina
offline
Gtx 9xx Club

Nesto je trulo u drzavi Danskoj... oliti nesto smrdi. Cemu 6 i 8 pinski konektor ako je 140W TDP? Mislim to je usporedivo sa grafama sa samo 8 pinskim konektorom (to je 75 + 150W dakle ima mjesta i za OC). Cijeli 6 pinski konektor je u tom slucaju visak.

 

zivi bili pa vidjeli. Iskreno ne svidja mi se propusnost na GTX 980 - s obzirom na cijenu, performanse i takve gluposti, jedinu prednost koju vidim u 980 naspram 780 Ti je malo vise VRAM-a. Osobno bih radije iso onda na 2malo rabljeni" ili cak i novi 780Ti - ne znam kako planiraju pozicionirat GTX 980 na trzistu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Gtx 9xx Club
Rhodin kaže...

Nesto je trulo u drzavi Danskoj... oliti nesto smrdi. Cemu 6 i 8 pinski konektor ako je 140W TDP? Mislim to je usporedivo sa grafama sa samo 8 pinskim konektorom (to je 75 + 150W dakle ima mjesta i za OC). Cijeli 6 pinski konektor je u tom slucaju visak.

Koliko ja vidim ima dva 6 pinska konektora.

16 godina
odjavljen
offline
Gtx 9xx Club

Ja vidim 8+6.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Gtx 9xx Club
XXX kaže...

Ja vidim 8+6.

Moja greška, nisam vidio MSI karticu. Mislio sam da govori za normalne verzije.

11 godina
offline
Gtx 9xx Club

Cjela 9 serija ce imat hardverski implementiranu dx12 podrsku?

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
MEGATAMA kaže...

Cjela 9 serija ce imat hardverski implementiranu dx12 podrsku?

http://www.extremetech.com/gaming/178904-directx-12-detailed-backwards-compatible-with-all-recent-nvidia-gpus-will-deliver-mantle-like-capabilities

sve od serije 400 će biti kompatibilno sa dx12

11 godina
offline
Gtx 9xx Club

Dx12 implementiran na hardverskoj razini.....za dx12 podrsku unazad je opcepoznato ali to je softverska razina dok ce dio elemenata bit ekskluzivan bas za dx12 grafe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gtx 9xx Club

Pfff baš me briga, ja već imam 9xx seriju {#} 

Samo su ju nazvali gtx 750 ti {#}
Bez zafrkancije, jedino što se igram, igram se na tom sirotom
"media center" kompu, i što se mene tiče - malo troši, dobro radi.
Prvo je bila HD7770, i ona je sad negdje u kutiji.
Itx napajanje ja valjda bilo preslabo

za nju, pa je bilo BSOD-ova. 

MEGATAMA kaže...

Dx12 implementiran na hardverskoj razini.....za dx12 podrsku unazad je opcepoznato ali to je softverska razina dok ce dio elemenata bit ekskluzivan bas za dx12 grafe.

Nebih rekao. Jedino si možda pobrkao sa ovime:

"The Maxwell microarchitecture, the successor to Kepler microarchitecture, will for the first time feature an integrated ARM CPU of its own. 
This will make Maxwell GPUs more independent from the main CPU according to Nvidia's CEO Jen-Hsun Huang."
ALi to je vijest iz 2011. pa nisam siguran kakva je točno s time situacija. Po speckama ne vidim ništa sličnog.

Inače, čini se da će nvidia imati problema sa popunjavanjem ponude - TSMC preusmjerava većinu pogona sa 20nm
procesom na proizvodnju za nove Apple igračke.  

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2014 17:13 (overhaul).
Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Gtx 9xx Club

Mislim super što tehnologija napreduje, performanse rastu, potrošnja pada. Problem ostaje cijena. Meni osobno nije problem doslovno cijena koliko izbor igara za koje bi trebala tako skupa grafa. Ne vidim ni jednu igru na tržištu koja bi bila vrijedna ulaganja toliko novaca kako bi se mogla igrati na maksimalnim detaljima. 3400 kn za slabiji model...hvala, ali ne hvala.

Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
iMik kaže...

Moja greška, nisam vidio MSI karticu. Mislio sam da govori za normalne verzije.

Zapravo i nije tvoja greška, tvornički ima 2x6 pinski što je za ~165W sasvim dovoljno. MSI inače sa svim karticama voli pretjerivati po tom pitanju..

Pogledajte koliko performansi uz koliku potrošnju ima GTX750Ti u odnosu na GTX650Ti i prema tome možete vidjet što očekivati od GTX9xx. Nešto veće performanse uz dosta nižu potrošnju, ali i veliku cijenu jer uz trenutni proizvodni proces veći Maxwell čipovi ispadaju preveliki.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice