AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.628.711
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
AMD Navi

A gle, možda nekim pomogne, nisam siguran da baš svima sve može pomoći, recimo na videu je tip stavio na 142hz, a ja samo promjenio timing i ostavio na 144hz i vram pao na 300mhz.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Meni pomoglo , stavio 2560x1440@75hz custom rezolucija(to je i maximum standardni kakav treba biti), samo sam tamo pod Timing stavio CVT. I sve radi, pao takt kako treba :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi

još kad bi aoc q3279vwf to mogao ali neće čim takneš tajminge neće spremit custom rezoluciju

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Ispada da cu kroz dvije godine na idle potrosnju potrositi toliko da sam mogao uzeti 2080 super

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
dejo74 kaže...

još kad bi aoc q3279vwf to mogao ali neće čim takneš tajminge neće spremit custom rezoluciju

 Nemam pojma , meni je na AOCu dalo da pod timing standard odaberem CVT..umjesto manual..i sve radi..

6 godina
offline
Re: AMD Navi
Kalmageddon kaže...
dejo74 kaže...

još kad bi aoc q3279vwf to mogao ali neće čim takneš tajminge neće spremit custom rezoluciju

 Nemam pojma , meni je na AOCu dalo da pod timing standard odaberem CVT..umjesto manual..i sve radi..

 ti imaš ips ja va

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Kalmageddon kaže...

Meni pomoglo , stavio 2560x1440@75hz custom rezolucija(to je i maximum standardni kakav treba biti), samo sam tamo pod Timing stavio CVT. I sve radi, pao takt kako treba :)

 Ovo sa CVT sam sad i ja probao i mem takt pao na 200mhz RX 5700XT

http://hwbot.org/signature/u135800.png
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dejo74 kaže...

još kad bi aoc q3279vwf to mogao ali neće čim takneš tajminge neće spremit custom rezoluciju

Pokušaj prvo da Enable - Virtual Super Resolution pa onda tek da modaš custom rezoluciju.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 1:06 (mirzet1976).
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
true_blue kaže...

Ja sam imao problema sa Nitro 5700XT i S2719DGF dok nism kupio "certificirani 165hz 2k" kabel. Tako da ima nešto i do kabela. Nije sve AMD.

 Koji si tocno kabel uzeo ? HDMI jel? I kako ti se ponasao sa starim, isto nije davao nikakav signal kroz hdmi port?

6 godina
offline
Re: AMD Navi
mirzet1976 kaže...
dejo74 kaže...

još kad bi aoc q3279vwf to mogao ali neće čim takneš tajminge neće spremit custom rezoluciju

Pokušaj prvo da Enable - Virtual Super Resolution pa onda tek da modaš custom rezoluciju.

 probao ne ide

15 godina
offline
AMD Navi

Pljunuti prosječnu plaću na gpu i onda se zayebavati, trebali bi to staviti na kutije kao gratis feature. Nešto tipa : Kome nije samo do gaminga i rada Navi pruža dodatnu razbibrigu- mozgalica how to fix.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
7 1 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Pljunuti prosječnu plaću na gpu i onda se zayebavati, trebali bi to staviti na kutije kao gratis feature. Nešto tipa : Kome nije samo do gaminga i rada Navi pruža dodatnu razbibrigu- mozgalica how to fix.

 Bas doslovno to, sve sam fixao do sada i namjestio osim HDMI porta koji mi ne radi, i sad mi jednostavno nakon toliko ulozenog truda zao reklamirati GPU , previse sam vremena ulozio :D Ali dobro, nesto sam naucio a i znam za ubuduce sta kupiti/ne kupiti :)

12 godina
offline
AMD Navi

Navi školuje nove generacije inženjera. Igraš se i učiš.

 

Kao kad kupiš polovan auto.

 

U mom slučaju prije (cca 6-7 godina) nisam znao da postoji više vrsta ulja, sad sam ozračujem kočnice (žena pumpa).

 

Family fun.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

Navi školuje nove generacije inženjera. Igraš se i učiš.

 

Kao kad kupiš polovan auto.

 

U mom slučaju prije (cca 6-7 godina) nisam znao da postoji više vrsta ulja, sad sam ozračujem kočnice (žena pumpa).

 

Family fun.

 Sta da ti kazem, prije 4 godine sam kupio polovan auto, i to Alfa Romeo(2006. god), također od neznalice sad mjenjam vilice na ovjesu i diskove/plocice itd.

 

Samo mislim da ce ova grafa ipak eventualno na reklamaciju, ovaj HDMI se cini kao nepremostiva prepreka..

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Moglo bi se potegnit neka poveznica jer ovo košta i radi kao polovan auto. Da je upola cijene ne bi se nitko obazirao na te sitnarije.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

 Da je upola cijene ne bi se nitko obazirao na te sitnarije.

 Tvoja logika -- kupiš nešto jeftinije, npr 1000 kuna i onda je OK da ti ne radi ovo ili ono!

 

Vrh, nema šta

12 godina
offline
Re: AMD Navi
doktor1 kaže...
dery kaže...

 Da je upola cijene ne bi se nitko obazirao na te sitnarije.

 Tvoja logika -- kupiš nešto jeftinije, npr 1000 kuna i onda je OK da ti ne radi ovo ili ono!

 

Vrh, nema šta

 Da

 

Dery j ga, ne stoji ti ovo baš.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
10 godina
offline
AMD Navi

Oce netko mjenjat 5600 XT/RX 5700 za 1660Ti pa da se "rijesite" problema ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
doktor1 kaže...
dery kaže...

 Da je upola cijene ne bi se nitko obazirao na te sitnarije.

 Tvoja logika -- kupiš nešto jeftinije, npr 1000 kuna i onda je OK da ti ne radi ovo ili ono!

 

Vrh, nema šta

 Kad je nešto jeftino veča je sekirancija nego kad je skupo jel da, baš sam to nekako nelogično zaključio. Doktor je dobro mene logično skužio.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 14:28 (dery).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Razlika u cijeni bi se trebala odnositi iskljucivo na performanse i bundle a ne na to da li nesto radi ili ne.

Freak Show Inc.
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Neznam kako vi rezonirate ali ja od hi tech skupocjenog komada očekujem da je flawless, od jeftinog se zna šta očekivat.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 6 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Neznam kako vi rezonirate ali ja od hi tech skupocjenog komada očekujem da je flawless, od jeftinog se zna šta očekivat.

 

Znaci tom logikom novi A6 treba raditi bez greske a novi Golf onak - kak imas srece?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
dery kaže...

Neznam kako vi rezonirate ali ja od hi tech skupocjenog komada očekujem da je flawless, od jeftinog se zna šta očekivat.

 

Znaci tom logikom novi A6 treba raditi bez greske a novi Golf onak - kak imas srece?

 Novi golf je precjenjen ko i ove grafe. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 14:53 (dery).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

 Novi golf je precjenjen ko i ove grafe. 

 

I zato svaki drugi ne radi?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
AMD Navi

 Na ovom forumu otkrivamo novu vrstu logike, više vas uzruja kad jeftina roba ima grešku nego skupa. Sve je moguće na ovom forumu.

 

Ipak je to navi u svojoj temi, shvačam.

 

Slično i skroz drugačije je bilo u amd temi gdje je nova serija imala masovno problema. Ti procesori su stvarno bagatela naspram intela i nema se šta prigovarati usprkos greškama.Tako sad i ovde treba biti dosta jeftinije od nevidije ali amd se uzbahatio.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 15:36 (dery).
Moj PC  
0 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

 Na ovom forumu otkrivamo novu vrstu logike, više vas uzruja kad jeftina roba ima grešku nego skupa. Sve je moguće na ovom forumu.

 

Ipak je to navi u svojoj temi, shvačam.

 

Slično i skroz drugačije je bilo u amd temi gdje je nova serija imala masovno problema. Ti procesori su stvarno bagatela naspram intela i nema se šta prigovarati usprkos greškama.Tako sad i ovde treba biti dosta jeftinije od nevidije ali amd se uzbahatio.

 A ono kad je 2080ti imala probleme sa crkavanjem ? Kak onda one nisu radile flawless, tj. uopce nisu radile ?

 

Edit: zapravo ne samo 2080ti, nego vecina rtxica

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 15:45 (hahhaajaads).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

 Na ovom forumu otkrivamo novu vrstu logike, više vas uzruja kad jeftina roba ima grešku nego skupa. Sve je moguće na ovom forumu.

 

Ipak je to navi u svojoj temi, shvačam.

 

Slično i skroz drugačije je bilo u amd temi gdje je nova serija imala masovno problema. Ti procesori su stvarno bagatela naspram intela i nema se šta prigovarati usprkos greškama.Tako sad i ovde treba biti dosta jeftinije od nevidije ali amd se uzbahatio.

 

Odakle ti izvlacis te zakljucke? Pa svaka roba na trzistu treba biti bez greske. Ako greske postoje trebaju se otkloniti od strance proizvodjaca sto prije.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

 A ono kad je 2080ti imala probleme sa crkavanjem ? Kak onda one nisu radile flawless, tj. uopce nisu radile ?

 

Edit: zapravo ne samo 2080ti, nego vecina rtxica

 

U toj temi sam ih izgadio ko i svi ostali osim fanboyeva. 

 

Friday kaže...

 

Odakle ti izvlacis te zakljucke? Pa svaka roba na trzistu treba biti bez greske. Ako greske postoje trebaju se otkloniti od strance proizvodjaca sto prije.

 Trebaju bit bez greške ali ih ima i nisu ih otklonili ni kod ryzena ni ovde. Ali ryzen je skroz druga priča njemu je sve oprošteno i vrijedi svake lipe. Dok amd ne upravi politiku jednaku ko sa procesorima nema im kruha u ovom segmentu. Jedino šta sad prodaju je polaris i to je to.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 16:49 (dery).
13 godina
online
Re: AMD Navi

 Što se tiče situacije s memorijom. Imam RX 580 4GB i isto mi se nedavno, od ne znam koje verzije drivera desilo da Vram radi stalno na full taktu. Probao sad ovu foru s time da se omogući "Virtual Super Resolution" te sam stavio ovu svoju nativnu, dakle 2560 x 1440 @75Hz i samo sam promijenio "Timing Standard" na CVT te je sada opet sve ok.  Memorija radi normalno, tako da mogu probati i drugi.

6 godina
offline
Re: AMD Navi

ti isto imaš ips veziju aoca 32 ,va model neće

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice